autorytet

Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Kraj

Poniższy tekst napisałem 11 lat temu. Umieściłem go wówczas w bardzo przez środowisko prawnicze nielubianym portalu "Afery Prawa". Nie jest on już - na szczęście - aktualny. Ale może być! Tak działają autorytety. Słyszałem, choć nie pomne kiedy, że jakis protokolant, za swoja wybitna pamięc został ukarany. I od tamtego czsu nachodzi mnie pytanie "Czy to na pewno on był winny"

Protokolant pamięta...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika jazgdyni
IdeePamiętacie?

 

"Kiedy Maradona strzelił, w meczu z Anglią, gola ręką, ludzie to zaakceptowali, jako element gry. Wszystko, czego nie zauważy sędzia jest w porządku."

(Jo Nesboe, „Karaluchy” ).

 

Gdzie jest nasz Sędzia?

Media - czwarta siła? Śmiechu warte.

Niezależne autorytety - nie ma.

A neo-elita jest tak pełna hipokryzji i zakłamania, że właściwie należy ich prawidłowo nazywać...

4.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (14 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

 

      Jest kampania wyborcza, ale nie dajmy się zwariować. Pod jej płaszczykiem dzieją się prawdziwie niebezpieczne rzeczy, atakowane jest to, co jest nam niezbędne do życia i rozwoju. Doszło do jawnej i bezkarnej jak dotąd próby faktycznej zmiany ustrojowej.

Znana z promocji w Polsce ideologii lewactwa Gazeta Wyborcza, niepomna, że lewactwo to ideologiczny związek satanizmu i faszyzmu, a...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (11 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

  Hola, hola. Tak, tylko nie tak szybko. To dobro jeszcze trzeba z niego wydobyć. I dopilnować, żeby było jego trwałą cechą.

Póki co, to kandydat na prezydenta Polski Anrzej Duda jest kłamcą. Kłamca nie jest dobrym człowiekiem. Ktoś, kto nie jest dobrym człowiekiem nie nadaje się w ogóle na polityka, a co dopiero na najwyższy urząd polityczny.

Że jest kłamcą przekonać się można o po jego spocie...

3.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (12 głosów)
Obrazek użytkownika DarekM
Kraj
Oto fragment wypowiedzi Tadeusza Płużańskiego na temat Władysława Bartoszewskiego: „Jest coś bardziej niesłychanego w długim życiorysie „profesora”. To odmowa Orderu Orła Białego dla Witolda Pileckiego. Prawdziwy bohater nie został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Rzeczypospolitej przez bohatera nadmuchanego. Bartoszewski, blokując pośmiertne odznaczenie dla Pileckiego, postąpił dla siebie...
4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (11 głosów)
Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

Inną odpowiedzialność ponosi władza polityczna i administracyjna nad zrzeszeniem - na przykład państwem - a inną Obywatel, władzy tej podporządkowany.

 

 

            Pojęcie hierarchii, jako porządku rzeczy wynikającego z naturalnego zróżnicowania, znane jest od zarania dziejów Człowieka, a początek swój wzięło prawdopodobnie od stosunków w Rodzinie: relacji Rodzica z potomkiem.

            W...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Thomas Jefferson
Kraj

Muszę przyznać, iż ogromną frajdę, przyznaję – nieco z odcieniem wendety – sprawia mi, jak widzę, jak męczą się kolejne medialne „autorytety”, które w najgorszych chyba snach nie spodziewały się, że ich Umiłowany Przywódca i Partia Matka będzie przedmiotem kpin nawet już u „wyedukowanych miastowych”. Jest z przedstawicieli szlachetnego zawodu naukowego( choć ponoć bez matury) zamknął szczelnie w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Znam wiele takich osób, które uważają Lecha Wałęsę za jeden z największych autorytetów, osobę obdarzoną jakimiś nadludzkimi mocami, przed którym, ze względu na jego dokonania, każdy powinien klękać na samą myśl o nim. Aż dziw bierze, że nie wymyślono jeszcze dla niego jakiegoś specjalnego przykazania, np. “nie będziesz miał innych autorytetów poza Wałęsą”.
Takich osób jest trochę, ale nie jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika spas
Kraj

Nie interesowała mnie bliżej załogą Buraka z Biłgoraja, więc niedawno dowiedziałem się, że w jej szeregach jest Robert Leszczyński, muzyk, dziennikarz muzyczny, juror „Idola” i rzekomo krytyk muzyczny.
Wczoraj na Krakowskim Przedmieściu przy okazji Marszu Pamięci odbyła się „kontrmanifestacja” Palikoterii. Wodzirejem i DJ tej palikotodraki był Robert Leszczyński. Jakim on autorytetem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bez kropki
Idee

Mam nadzieję, że z uwagi na rodzaj konkursu Niepoprawni mi wybaczą wyjechanie z prywatą.
Otóż jedna taka małoletnia (gimnazjum) potrzebuję dwóch wierszy, albo lepiej piosenek do konkursu (polonistyczengo) "W poszukiwaniu autorytetów".
No i tu mam problem - w internecie (w tym na różnych playlistach niektórych NP) można znaleźć duży wybór "kawałków" ale patriotycznych. A tu chodzi o coś trochę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

No i znowu Cysorz Wałęs , potomek cezarow dal glos. Dawno, dawno temu nie był jeszcze potomkiem cezarow, tylko zwykłym kapralem, który wymyslił sobie, że , jak będzie donosił na kolegow w jednostce, to może awansuje, może dostanie urlop, może ktoś kiedyś przymknie oko na jakies wpadki… Potem był młody, głupi robotnik przyuczony do ładowania wózków akumulatorowych, którego zastraszono w czasie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam
Zgadzam się z wnioskami i tezami zawartymi w poście Budynia78: "Afterparty Piesiewicza".
Niech mi będzie także dane, ze względu na ważkość zdarzenia, wypowiedzieć kilka słów na temat senatora i jego zachowania.

Nie przesadzając o tym czy całe wydarzenie jest prowokacją wykorzystującą skłonności i słabości senatora. Czy należy je traktować ironicznie czy też ze śmiertelną powagą . Jedno jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Blog

1950

Aleksander Sołżenicyn odsiaduje wyrok w łagrze.

Bronisław Geremek wstępuje do PZPR.

 

1956

Aleksander Sołżenicyn po wypuszczeniu z łagru jest zmuszony do pozostawania na wygnaniu w Kazachstanie.

Bronisław Geremek wyjeżdża na studia podyplomowe do Paryża.

 

1960

Aleksander Sołżenicyn pracuje jako nauczyciel w wiejskiej szkole pod Riazaniem.

Bronisław Geremek rozpoczyna wykłady na Sorbonie.

 ...

0
Brak głosów