WIELKI CZWARTEK 2024 GORSZY NIŻ Z BOLSZEWIZMEM W PRL

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

WIELKI CZWARTEK 2024 GORSZY NIŻ Z BOLSZEWIZMEM W PRL

Autor Marzena Nykiel

Ten Wielki Tydzień pokazuje, że prześladowania katolików ruszyły z impetem. Takiego Wielkiego Czwartku nie mieliśmy od komuny!

]]>https://wpolityce.pl/polityka/686783-ruszyly-przesladowania-wielki-tydzi...]]>

Włamanie ABW do domu Zbigniewa Ziobry, wtargnięcie do mieszkań trzech innych posłów Suwerennej Polski, wjazd służb do klasztoru i seminarium Księży Sercanów - oto „Wielki Wtorek”, jak rzucił kpiąco na Twitterze Roman Giertych.

Potem zatrzymanie ks. Michała Olszewskiego, rozpowszechnianie kłamstw na temat okoliczności tego wydarzenia i w końcu Wielki Czwartek.

W tak szczególny dzień dla każdego kapłana zapadła decyzja sądu o wtrąceniu księdza na trzy miesiące do aresztu. Nie są to daty przypadkowe!

Nieprzypadkowe są także skrajnie opresyjne metody tych działań! Wszystko zgodnie z zapowiedzią programową Koalicji Obywatelskiej, która obiecała polityczną zemstę, ukaranie Kościoła i opiłowanie katolików z przywilejów tak, by już więcej nie podnieśli głów!

Ruszyły regularne prześladowania. I możemy być pewni, że Borys Budka, który napisał przedwczoraj, iż „to dopiero początek”, dobrze wiedział, czym grozi.

Na pohybel immunitetom.

Bezprawiem było włamanie się domu byłego ministra sprawiedliwości bez asysty zainteresowanego czy delegowanej przez niego osoby. Nie jest przecież nawet podejrzanym, a świadkiem w toczącym się postępowaniu w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

Naruszono także immunitety trzech innych posłów Suwerennej Polski: Michała Wosia, Marcina Romanowskiego, Dariusza Mateckiego. Za poprzednich rządów, w sytuacjach znacznie poważniejszych afer, nietykalność parlamentarzystów była sprawą świętą.

Przypomnijmy głośne sprawy korupcyjne posła Stanisława Gawłowskiego czy marszałka Tomasza Grodzkiego.

Kolejną granicę przekroczono wczoraj, włamując się do pokoju sejmowego posła Wosia.

Jedyne, co zarekwirowano to jego laptop, w którym miał notatki niezbędne do złożenia zeznań przed komisją specjalną ds. Pegasusa, która rozpoczęła się kilka godzin po tym wydarzeniu.

Widać, że służby łowią, co tylko wpadnie im w ręce. Z domu Zbigniewa Ziobry zgarnięto dokumenty zupełnie niezwiązane ze sprawą. Zabrano nawet telefony dzieci.

Wielkie czesanie pod pretekstem śledztwa w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

WALKA Z KOŚCIOŁEM

Ukarać Kościół i opiłować katolików.

Dostało się przy tej okazji Kościołowi. Bo jak zapowiadał Sławomir Nitras, „potrzebny jest wstrząs”, „potrzebna jest jakaś kara” i podjęcie takich działań, żeby katolicy w Polsce stali się mniejszością.

„Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego że jeśli nie, to znowu podniesiecie głowę” – mówił Nitras na Campusie.

WALKA Z KOŚCIOŁEM  W PROGRAMIE WYBORCZYM  DONALDA TUSKA

Donald Tusk wpisał to w swój program wyborczy, a już po przejęciu władzy Bartłomiej Sienkiewicz z determinacją oświadczył: „Przypomnę (…) jedno z naszych zobowiązań przedwyborczych - to znaczy kościelni biznesmeni nie będą żerować na publicznych pieniądzach na kulturę. Nie ma takiej możliwości”.

I ruszyli na kościoły! Sienkiewicz wstrzymał wypłatę środków na budowę Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu, zapowiadając że to dopiero początek. Dzisiaj  widzimy, że ekipa Tuska zdolna jest do wszystkiego.

W Wielki Wtorek służby wtargnęły do klasztoru i seminarium Księży Sercanów, jakby mieszkali w nim członkowie kartelu narkotykowego. Sprawa dotyczy Fundacji Profeto, która powołana została na prawie świeckim, nie kościelnym, więc taka przemocowa wizyta jest tym bardziej nieuprawniona.

Ale chodziło zapewne o wywołanie wrażenia, o pokazówkę i zastraszenie. Towarzyszyły temu rozmaite insynuacje i manipulacje medialne, dotyczące okoliczności zatrzymania księdza.

Dzisiaj  w Wielki Czwartek - dzień szczególnie ważny dla każdego kapłana - ks. Michał Olszewski usłyszał niejasny zarzut prokuratorski i decyzję sądu o wtrąceniu go do aresztu na 3 miesiące!

To już nie tylko mocny sygnał zastraszający, nie tylko istotny symbol, ale i represja. Bo przecież można było dokonać tego w innym trybie, w innym momencie.

Nie znamy oczywiście szczegółów postępowania, bo nie został do nich dopuszczony nawet pełnomocnik księdza. Słyszymy tylko, że Fundacja Profeto miała w sposób niezgodny z przepisami otrzymać fundusze na budowę ośrodka Archipelag dla ofiar przemocy.

Patryk Jaki twierdzi, że „jedyny zarzut jaki postawiono ks. Michałowi Olszewskiemu to brak specyficznego doświadczenia w budowie takich ośrodków jak Archipelag. Tymczasem takiego kryterium nie było w konkursie. Nie mogło być, bo to pierwszy taki ośrodek w Polsce”.

 Czy konieczne było zastosowanie aż tak radykalnych środków?
Wątpliwe. Zwłaszcza, że już miesiąc temu, gdy pojawiały się publikacje wymierzone w Fundację, ks. Olszewski wydał oświadczenie, w którym zapewniał o transparentności działań fundacji i deklarował chęć współpracy z organami państwa.

Nieprzypadkowa jest także dzisiejsza decyzja Sądu Najwyższego. Właśnie dzisiaj w Wielki Czwartek, uznał że profanacja jest zgodna z prawem.

WIZERUNEK MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ ROZKLEJANY W TOALECIE...

Działacze LGBT+, którzy rozklejali przy płockich kościołach i w toalecie wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą, pozostaną bezkarni.

Kasacje Kai Godek i płockiego księdza wniesione do Sądu Najwyższego, SN oddalił jako „całkowicie bezzasadne”. Jednocześnie obarczył ich kosztami sądowymi.

Nie są to wydarzenia przypadkowe. Nie bez znaczenia są także terminy wybrane do ich prowadzenia. Gęsta lawina politycznej zemsty rozlewa się po Polsce od 13 grudnia 2023 r.

Tuż przed Bożym Narodzeniem ekipa Tuska dokonała gangsterskiego wręcz skoku na media.

Tuż przed świętami Zmartwychwstania zaczęła plądrować domy i klasztory.

Przypadek? Trudno opędzić się od oczywistych skojarzeń. Znamy te metody doskonale z przeszłości.

MARSZAŁEK SEJMU SZYMON HOŁOWNIA W ATAKU NA RADIO MARYJA

Borys Budka ostrzega, że „to dopiero początek!”. Pytanie, co jeszcze zgotują nam przed Wielkanocą i kiedy przypuszczą swój zapowiadany w 100 konkretach na 100 dni atak na o. Tadeusza Rydzyka.

Dwa tygodnie temu Szymon Hołownia uroczyście podpisał zlecenie dla NIK na Ojca Dyrektora. Czyżby szykowano tutaj znacznie bardziej spektakularną manifestację siły?

Trzeba pamiętać, że rzeczywistość społeczno-polityczna ma również swój duchowy wymiar. Widać tę wojnę duchowych światów w ostatnich dniach bardzo wyraźnie. I chyba nie ma lepszego momentu na rozważenie tej kwestii, jak rozpoczęte dziś Triduum Paschalne.

Marzena Nykiel: Żałosny atak Hołowni na O. Rydzyka. Dlaczego wziął na siebie wykonanie obietnicy Tuska o uderzeniu w Kościół? Symptomatyczne!

]]>https://wpolityce.pl/polityka/686783-ruszyly-przesladowania-wielki-tydzi...]]>

Autor

Marzena Nykiel. Odznaczona zaszczytnym Medalem  „Pro Patria” – polskie cywilne odznaczenie resortowe, przyznawane przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Redaktor naczelna wPolityce.pl, publicystka "Sieci", autorka książki "Pułapka gender". Była wydawcą i producentem programów tv oraz kierownikiem produkcji filmowej. Absolwentka filozofii i dziennikarstwa KUL oraz podyplomowego studium produkcji filmowej i TV w Łódzkiej Szkole Filmowej. Twitter: @MarzenaNykiel

Opracowanie Aleksander Szumański , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2014, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621.

Członek Stowarzyszenia Żydów Kombatantów i Poszkodowanych
w II Wojnie Światowej. Nr leg. 122.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Termin( ot, prawie pleonazm mi wyszedł )oznaczający doświadczenia, ciężkie przejścia.

Ale tu według mnie chodzi i o potoczne znaczenie.

Słynne( chyba w Piekle czyli Brukseli, Berlinie i Moskwie naraz )sto dni jest czasem by się z czymś"wyrobić".

I jak do tej pory dowiadywaliśmy się o tym z brukselskiej  siedziby Złego, bo tu cicho sza, tak teraz ani mru mru.

Bandziory i psychole spod"hasła miłości" do PiS zatajali bezczelnie swe prawdziwe słowa, podpisywane cyrografy.

A intencje? Nawet przed większością Własnych tzw.wyborców.

Nie wiemy i długo się nie dowiemy jakie to terminy wykonania zobowiązań wobec brukselskiej ekspozytury Piekła zawalił Donald Czystoręki.

Ale na pewno wszystkie możliwe komisję ślepcze( nie literówka! )nie odwrócą wzroku i poparcia ludzi, nawet tych którzy wybrali Piekło dla demonstracji rolników. Także dla coraz to nowych grup społecznych. Tego nie dało się odwrócić a oporu zdusić. Być może to jeden z punktów tajnych zobowiązań"studniówki"w krainie- polu doświadczalnym wzięcia za mordę narodów Europy.

Czyżby sto dni miało być czasem na zdławienie wszelkiego oporu nim ktokolwiek się połapie? Nawet właśni...

Stąd nerwowe ruchy i szukanie czegokolwiek na nawet potencjalne ofiary pokazówek. Tylko jedno.

Dzisiejsza Trybuna Ludu zdycha. Nowe media organizowane o zgrozo przez dotychczas niegroźnych dziennikarzy zwracają uwagę treściami dotychczas programowo odrzuconymi bo pochodzącymi choćby z TV Republiki.

A reklamodawcy straszeni przez nią jakoś nie wieją.

A nawet ośmiogwiazdkowcy zaczynają rozumieć że życie nie toczy się w perspektywie miesięcznego odroczenia VATowskiego wyroku przez Biedrę czy innego tam.

A proste połączenie kropek, nie gwiazdek nie przekracza resztek intelektualnych zdolności pożeraczy kitu z Netfliksów.

Widzą widmo przerwania łańcuchów dostaw, braku pieniędzy( nie bezwartościowych papierków czy równie bezwartościowych note na kontach ).  Widmo cenowego horrendum energii i wszystkiego- rezultat.

Sławny jeszcze przedwojenny cytat"Polska jest krajem rolniczym" oznacza nie wzięcie pod uwagę przez zdrajców, psychopatów i ewidentnie opętanych jednego czynnika.

Nawet najpostępoWSI a zwłaszcza oni z niej pochodzą. Nawet najzagorzalsi wyznawcy mają w domu bardzo często baterię słoików. I regularnie jeżdżą do rodziny. Tam Muszą wysłuchać co mieszkańcy wsi sądzą o... nich. I pewno się nie przyznają do tego co robią w"mieście". Bo tacy z nich miastowi jak że mnie... zwłaszcza że resztki moich" wymarło w połowie lat 90- tych.

Być może właśnie to największe przeoczenie piekielników.

Ich baza poparcia jest gorzej niż niepewna. 

Dlatego śpieszą się a czasu coraz mniej. Całkiem możliwe, słynne"bo nas wszystkich wsadzą" byłoby wersją lajtową przy prawdziwej skali gniewu zwykłych Polaków.

Rolnicy czynni, tzw. dalej istniejący chłoporobotnicy, nawet miejscy mieszkańcy wsi(  taka liczna kategoria ) widzą i wiedzą co się kroi  Nawet ludzie mówiąc dosadnie z nogami w rodzinnym"gie" prędko zrozumieli że mleko nie bierze się z kartonika.

Brukselskie diablisyny nie wzięły tego i wielu pochodnych pod uwagę. Tymczasem wspomniane terminy pilą. Być może nasza ekspozytura Otchłani zorientowała się: okres ochronny może zostać zdjęty. Bo? Także za zachodnią granicą zwykli ludzie rozumieją w co się gra. A tam bardziej skorzy do budowania szafotów. 

Stąd tutaj takie nerwowe ruchy. Wzajemne uśmiechy, deklaracje lojalności, klepanka w ramach kałolicyji.

To wszystko w razie czego funta kłaków warte. General gubernator pryśnie a oni zostaną na pastwę wściekłych tłumów.

I jedno. Jeśli są jakieś twarde materiały Na Nich, bezpośrednio grożące wizytą nieznanych weekendowców, niekoniecznie muszą być w Brukseli. Mogą być... no właśnie. I oprócz kiepskiej orgietki zastraszania to jest cel jak na razie chaotycznych przeszukań.

Terminy coraz bliżej, cięciwa napięta. Coraz bliżej pęknięcia. 

A wtedy koniec ochrony. 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

brian

#1659755