PONURO - ŚMIESZNY TEATR Z DONALDEM TUSKIEM W TLE POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ MACIERZYŃSTWO TO UDRĘKA KRZYŻE MAJĄ ZNIKNĄĆ Z PRZESTRZENI PUBLICZNEJ OSTRZEŻENIE PRZEDWYBORCZE 2023

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj


PONURO - ŚMIESZNY TEATR Z DONALDEM TUSKIEM W TLE
POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ

MACIERZYŃSTWO TO UDRĘKA

KRZYŻE MAJĄ ZNIKNĄĆ Z PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

OSTRZEŻENIE PRZEDWYBORCZE 2023

- Zbigniew Herbert w wywiadzie na łamach tygodnika "Solidarność" w dniu 11 listopada 1994 roku powiedział o Czesławie Miłoszu: "Było to w 1969 roku. Powiedział mi Miłosz - na trzeźwo - że trzeba przyłączyć Polskę do ZSRR.
- Prof. Jan Majda ( Instytut Polonistyki UJ ) podaje: ".te wszystkie Miłosza paszkwilanckie oceny polskości doprowadzały go nieraz do patologicznych stanów duchowych, kiedy to marzył o totalnym zniszczeniu Polski ("Rodzinna Europa ") ; nad tym właśnie kawałkiem Europy ciąży przekleństwo, że nie ma żadnej rady. I być może gdyby mi dano sposób wysadziłbym ten kraj w powietrze". To zbrodnicze marzenie Czesława Miłosza ( Jan Majda " Antypolskie oblicze Czesława Miłosza" Krzeszowice 2005 ).
- W wierszu " Natura " Miłosz pisze: ".na jak długo starczy mi nonsensu Polski." (Jan Majda j.w. w. "Dzienniku " z dnia 6 lutego 2008 r. podał w wywiadzie dla rosyjskiej agencji " Interfax " odpowiedź Donalda Tuska na pytanie Wladimira Putina: " A więc pana rząd nie będzie jak poprzednicy - żądać przeprosin za Katyń?". " Nie do końca zgadzam się w tej sprawie z poprzednim gabinetem. Nie sądzę, by wzywanie kogokolwiek do przeprosin było zadaniem polityków ". W czasie wizyty Tuska w Moskwie w dniu 8 lutego 2008 r. jedynie Putin wspomniał o Katyniu, enigmatycznie, mgliście. Nie było to nawet potwierdzenie dokonanego przez NKWD ludobójstwa, ani sprostowanie kłamstw katyńskich. Natomiast rosyjski portal internetowy " gazieta. ru " napisał o Donaldzie Tusku po jego wizycie w Moskwie: " nasz człowiek w Warszawie ". Po wyjeździe Donalda Tuska z Moskwy na Polskę zostały skierowane rosyjskie armaty.
- W ankiecie na temat polskości opublikowanej w miesięczniku " ZNAK "( nr 11-12 z 1987 roku - str. 190 ) Donald Tusk tak mówi o sobie:
" Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło - ponuro - śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać.

PIĘKNIEJSZA OD POLSKI JEST UCIECZKA OD POLSKI - TEJ ZIEMI PRZEGRANEJ, BIEDNEJ I BRUDNEJ, RÓWNIEŻ DUCHOWO. POLSKA, POLACY I POLSKOŚĆ SĄ MITEM.

Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem".

DONALD TUSK ŻĄDA PEŁNEJ AUTONOMII KASZUB - ODDZIELENIA OD POLSKI.

- W dniach 12 - 14 czerwca 1992 roku jako wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego, tuż po upadku rządu Bieleckiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. 13 czerwca wygłosił programowe przemówienie zatytułowane: " Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne ". Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza ( Kaszub ), które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko i własny pieniądz.. Na takie dictum siedzący goście ks. prof. Pasierb, posłowie Wyborczej Akcji Katolickiej Alojzy Szablewski i Feliks Pieczka, jeden senator, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków oraz inni wyrażali swe oburzenie, gdyż oni nie widzieli Kaszub poza Polską. Siedzący w pierwszym rzędzie poseł Feliks Pieczka nie wytrzymał i wskoczył na estradę, podszedł do mikrofonu i wygłosił poza programowe, piękne, patriotyczne kontr przemówienie podkreślając, iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi: " nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub ".
- Miesięcznik "Znak" pismo, nie wiadomo w jakiej intencji prezentowane jako katolickie, będące de facto organem lewicy laickiej wydawnictwa "Znak" w Krakowie znane jest z niejednego skandalu.Redaktorem naczelnym wydawnictwa "Znak" jest dr (?) Jerzy Illg wyrzucony z UJ za plagiat w swojej pracy doktorskiej, wydawca antypolskiej książki Jana Tomasza Grossa " Strach " (historia moralnej zapaści ) traktującej o rzekomym antysemityźmie Polaków po zakończeniu II Wojny Światowej "wsławionego" wydaniem antypolskiej książki "Sąsiedzi".

POLACY MORDOWALI ŻYDÓW

Według. Jana Tomasza Grossa to właśnie Polacy mordowali Żydów, a "świadectwo" to popiera wydawniczo "Znak" z redaktorem rasistowskiej książki (dr ?)Jerzym Illgiem.
W nocie od wydawcy czytamy m.in. ".podczas okupacji miały miejsce zbrodnie na Żydach dokonywane przez Polaków, zaś bohaterowie chroniący Żydów nieraz już po wojnie spotykali się ze społecznym ostracyzmem i ukrywali swoje czyny".
Bezczelnie - arbitralnie wydawca stwierdza: "Antysemityzm o różnych przejawach , włącznie z najtragiczniejszymi i przerażającymi - ze zbrodniami, spośród których najbardziej ponurą sławą okrył się pogrom kielecki (ubecki ! A.S) w lipcu 1946 roku ". ( inspirowany i wykonany przez UB - (przyp. autora Aleksandra Szumańskiego).
- Prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze związane z wydaniem polskim "Strachu" Jana Tomasza Grossa i bez podania uzasadnienia opinii publicznej umorzyła je.
- Miesięcznik "Znak" w październiku 2005, numer 605 wydanie online, tak oto pisze o swoim tekście zamieszczonym w numerze 11 - 12 "Znaku z 1987 roku strona 190 - cytat wyżej :
"fragmenty wypowiedzi, które pojawiły się w Internecie, przypominają wypowiedzi Donalda Tuska z ankiety zamieszczonej w "Znaku" numer 11 - 12 z roku 1987. Stanowią zlepek zdań wyciętych z szerszej całości tekstu, zbudowanego - by tak rzec - dialektycznie, z tezy i antytezy. Dialektycznie, czy to wg. filozofii Karola Marksa, tego pismo nie wyjaśnia. " "Znak" przeprowadza więc porównanie owego "zlepka zdań" w Internecie z zamieszczonym tekstem w ankiecie cytowanym wyżej przeprowadzając swoją manipulację w sposób kompromitujący, cytuję: "W Internecie czytamy: Piękniejsza od Polski jest ucieczka tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. W "Znaku" natomiast: Piękniejsza od Polski, jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej".
Zaiste, jakby nie czytać "Znaku" czy wirtualnie czy drukiem to p. Tusk wyraził się, tak jak się wyraził, na temat polskości¸ natomiast pp. redaktorzy miesięcznika "Znak" usiłują z PT czytelników uczynić idiotów wciskając im w tekst Donalda Tuska również ni przypiął, ni przyłatał ".Ustawę z dnia 31.VII. 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk". To co zdjęła cenzura, ja się pytam? Dialektyczną tezę i antytezę?
O projekcie Donalda Tuska odłączenia Kaszub od Polski "Znak" już nie wspomina.
- Posłanka Nelly Rokita w programie TVN 24 w dniu 10 listopada powiedziała m.in. : "Donald Tusk nie wyrósł z dzieciństwa, on w dalszym ciągu jest jak takie dziecko we mgle. Raz są pedofile, raz in vitro, a teraz jest polityka hazardowa..zachowuje się jak wściekły pies, który gryzie swoich i obcych.
- 5 października RP 2009 Prawica Rzeczypospolitej wydała oświadczenie o konieczności odwołania premiera Donalda Tuska z szerokim merytorycznym uzasadnieniem i potrzebie powołania nowego rządu.
- Donald Tusk jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej w wyborach 2010 roku.

Aleksander Szumański Radio "Pomost" Arizona - współpraca Victor Zołcinski i Jozef Komarewicz.

]]>http://aleszum.btx.pl/index.php/publikacje/1829-ponuro-smieszny-teatr-z-]]>...

   

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

w piekielnych płomieniach...

 

w piekielnych płomieniach

Czerwonego Sztandaru

nienawiść do Polski wypiekał

dlatego ducha polskiego

otwarcie się wyrzekał

 

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1656142

Gośka, trzecia osoba w państwie, bierze się ostro do roboty.

Myślę, że w pierwszym rzędzie powinna zainstalować budkę suflera. W końcu na opozycji to dość powszechna praktyka.

Prompter może być barierą nie do przeskoczenia

 

z portalu X

Vote up!
0
Vote down!
0
#1656157