POLACY NA UKRAIŃSKIEJ LIŚCIE DO ODSTRZAŁU. DWÓCH DZIENNIKARZY JUŻ ZOSTAŁO ZAMORDOWANYCH.

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

POLACY NA UKRAIŃSKIEJ LIŚCIE DO ODSTRZAŁU. DWÓCH DZIENNIKARZY JUŻ ZOSTAŁO ZAMORDOWANYCH.

Austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało na dywanik ambasadora Ukrainy. Sprawa nie jest błaha. Austriacki dziennikarz Christian Wehrschütz znalazł się na liście ludzi przeznaczonych do likwidacji przez ukraińską stronę pod nazwą „Posipaka – agent Kremla”.

Powód jest jasny. Austriacki dziennikarz nadawał relacje z Krymu, które zostały krytyczne ocenione przez ukraińskich nacjonalistów.

Wehrschütz zareagował błyskawicznie. Zainterweniował, pisząc do austriackiego rządu oraz do austriackiej telewizji ORF „na Ukrainie są „zbrojne ultranacjonalistyczne grupy, które grożą dziennikarzom relacjonującym krytycznie działania ukraińskich władz i starającym się być obiektywnymi”

Dodał też, że to nie są żarty, ponieważ już dwóch dziennikarzy zostało zamordowanych, a on nie ma zamiaru być następnym.

Według „Der Standard” MSZ Austrii zareagowało na list dziennikarza, wzywając do siebie ambasadora Ukrainy.

„Wzrastające restrykcje wobec wolności prasy na Ukrainie są nieakceptowalne. Z wielkim zaniepokojeniem odnotowuję warunki, na jakie narażone są ukraińskie i międzynarodowe media w tym kraju. Używanie siły i gróźb wobec dziennikarzy musi być karane” – stwierdziła w oświadczeniu szefowa austriackiego MSZ Karin Kneissl.

Strona internetowa „Posipaka – agent Kremla” jest, według zamieszczonej na niej informacji, projektem ukraińskiego pozarządowego think-tanku Centrum Badań nad Armią, Konwersją i Rozbrojeniem.

Na liście strony „Posipaka” (ukr. sługus) znalazło się też kilkunastu Polaków i polskich organizacji jako „agentów Kremla”:

1. pisarz kresowy STANISŁAW SROKOWSKI  (za list wzywający polskie władze do zakończenia współpracy z ukraińskimi samorządami gloryfikującymi OUN-UPA),

2. Szef Ruchu Narodowego ROBERT WINNICKI (za demonstrację przeciw sprowadzaniu do Polski ukraińskiej siły roboczej),

3. PAWEŁ KUKIZ  (m.in. za krytykę banderyzmu),

4. WOJCIECH SMARZOWSKI (za wyreżyserowanie „antyukraińskiego” filmu „Wołyń”),

5. prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich WITOLD LISOWSKI,

6. publicysta ADAM ŚMIECH,

7. Publicysta BOHDAN PIĘTKA,

8. Stowarzyszenie „KURSK”,

9. MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA,

10. RUCH NARODOWY,

11.PATRIOTYCZNY ZWIĄZEK ORGANIZACJI KRESOWYCH I KOMBATANCKICH,

12. KUKIZ '15,

13. historyk dr ŁUKASZ ADAMSKI oraz JAKUB WOJTKOWIAK, którym zarzucono, że w marcu zaprezentowali w Moskwie książkę, w której stwierdzono, iż „ogromna większość radzieckich jeńców wojennych, którzy dobrowolnie przeszli na stronę Niemców, strzegli obozów koncentracyjnych w Polsce i tłumili w nich powstania, była etnicznymi Ukraińcami”.

O ile lista ww. think tanku jest listą organizacji pozarządowej, to na Ukrainie istnieje już inna strona internetowa publikująca podobny spis – Myrotworec.

Oni maja nieoficjalne związki z ukraińskim MSW. Miesiąc temu na swoją listę proskrypcyjną, czyli ludzi do odstrzału wciągnęli b. kanclerza Niemiec GERHARDA ,

Reakcja niemieckiego MSZ była szybka. Zażądano od Ukrainy zamknięcia tego portalu.

Czas na reakcję polskiego MSZ.

Dokumenty, źródła, cytaty:

https://nczas.com/2019/01/01/polacy-na-ukrainskiej-liscie-ludzi-do-odstrzalu-dwoch-dziennikarzy-juz-zostalo-zamordowanych/

"Najwyższy Czas" 01.01.2019

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Wzorem PO nie robi godnego przeglądu

Każdy może ich obszczekać bez konsekwencji

Czy oczekują wsparcia przy nowej kadencji?

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1579371

Ukraińcy publicznie wzstawiają listę ludzi przeznaczonych do likwidacji, mija ileś czasu i brak jakiejkolwiek reakcji ze strony Rządu Rzeczypospolitej Polskiej. To wprost niepojęte! Oto "Najwyższy Czas" napisał o tym już 1 stycznia 2019 r. Co w takim razie dzieje się w naszej ojczyznie?! To mega skandal! Sytuacja absolutnie niedopuszczalna! Pozdrawiam b. serdecznie aleszummie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1579469

"Po publikacji niesławnego ukraińskiego portalu Myrotvorec, którego działalność krytykowały władze Niemiec, Węgier oraz ONZ, wymienianego w kontekście zabójstwa na Ukrainie dwóch osób, nasz portal stał się celem ataku ukraińskiego aktywisty Igora Isajewa, dziennikarki TVP Marii Przełomiec oraz finansowanego przez Kancelarię Premiera RP ukraińskiego portalu Jagiellonia.org."

żródło: https://kresy.pl/wydarzenia/przelomiec-isajew-oraz-ukrainski-portal-finansowany-z-polskiego-budzetu-pomawiaja-kresy-pl/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635728

Oto wasi przyjaciele banderowcy i ich lista do likwidacji ludzi.

"Walcz Ukraino! Popieram Cię całym sercem.
jazgdyni - 28 Stycznia, 2014 - 07:41.

"Ten, kto nie popiera Ukrainy, najwidoczniej Rosję popiera" komentarz AS.

kontrik - 20 Lipca, 2019 - 21:43

No to proszę udowodnić, że banderą odpowiada za Rzeź Wołyńską.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1635733