OŚWIADCZENIE POROZUMIENIA ORGANIZACJI KOMBATANCKICH I NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

OŚWIADCZENIE POROZUMIENIA ORGANIZACJI KOMBATANCKICH I

 

                                     NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

 

 Szanowni Państwo!

 

                       W załączeniu przesyłam oświadczenie Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych popierające decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i trzech innych byłych funkcjonariuszy CBA. Prosiłbym osoby, które mają takie możliwości o umieszczenie tego tekstu na portalach internetowych i w innych mediach.

 

                                                                                                    Z poważaniem

 

                                    Krzysztof Bzdyl - prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej

 

 

 

                                                    OŚWIADCZENIE

                                                                                 

                                                                                        Kraków, dnia 19.11.

 

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych  popiera decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i 3 byłych funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prezydent miał do tego pełne prawo o czym wyraźnie mówi art. 139 Konstytucji. Wyrok na Mariuszu Kamińskim był krzyczącym wyrazem niesprawiedliwości sądowej. Sędzia Wojciech Łączewski skazał człowieka o kryształowym charakterze, wyjątkowo uczciwego za to, że był skuteczny w walce z korupcją.  Takich błędów nie wolno popełniać. Sędzia Łączewski powinien był być usunięty z grona sędziów i sam stanąć przed sądem, bo ten wyrok był zwykłym przestępstwem. 

Niestety,  wymiar sprawiedliwości jest pełen patologii przeniesionych z czasów reżimu komunistycznego, bo sędziów nigdy nie poddano lustracji i weryfikacji. I ci komunistyczni sędziowie przekazali swoje tradycje bezprawia i nieuczciwości szeregom swoich młodszych kolegów. Dlatego w środowisku sędziów orzekających nie znalazł się nawet jeden Reytan, aby zaprotestować przeciw temu wyrokowi opartemu o wzorce stalinowskie.

Dzięki swojej decyzji prezydent Andrzej Duda stał się symbolem walki z bezprawiem i niesprawiedliwością stworzoną w Polsce przez układ postkomunistyczno - platformiany, układ korupcji, bezprawia, nieuczciwości i kłamstwa.

Porozumienie jest niezwykle wdzięczne prezydentowi Andrzejowi Dudzie za to, że swoją decyzją wpisuje się w proces naprawy Rzeczypospolitej. Wszystkie decyzje prowadzące do budowy Polski uczciwej, sprawiedliwej i solidarnej będą się zawsze spotykały z aprobatą środowisk kombatanckich i niepodległościowych.

 

 Sekretarz Porozumienia                                                               Przewodniczący Porozumienia

 

Edward Jankowski                                                                      płk   Tadeusz  Bieńkowicz

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)