Komunikat o błędzie

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, bool given w noindex_external_links_replace() (linia 255 z /var/www/niepoprawni/sites/all/modules/noindex_external_links/noindex_external_links.module).

MOCNY GŁOS FORUM ŻYDÓW POLSKICH W SPRAWIE USTAWY 447

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj
Forum Żydów Polskich

MOCNY GŁOS FORUM ŻYDÓW POLSKICH W SPRAWIE USTAWY 447

Forum Żydów Polskich odniosło się do głośnego raportu żydowskiej organizacji ADL, w którym uznano Polskę za "najbardziej antysemicki kraj świata". "Główną przyczyną wzrostu postaw niechęci wobec Żydów jest w Polsce ustawa 447 (...). Organizacje domagające się »własności bezspadkowej« otworzyły - z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. „To więcej niż błąd, to zła wola" – czytamy w oświadczeniu Forum.

Kilka dni temu żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) opublikowała raport na temat postaw antyżydowskich na świecie. Uznano w nim, że to Polska jest dziś "najbardziej antysemickim krajem na świecie", a metodologia samego badania wzbudziła wiele kontrowersji i wątpliwości.

Do sprawy głośnego raportu odniósł się Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich. "Raport ADL na temat postaw antysemickich jest rozgłaszany w polskich mediach pod apokaliptycznym, acz fałszywym tytułem: „Polska najbardziej antysemickim krajem świata«. Fałszywym, bo „przebadano” tylko kilkanaście krajów, w tym żadnego muzułmańskiego" – zauważa publicysta. W mocnym oświadczeniu podkreśla także, że jeśli możemy mówić o intensyfikacji niechęci wobec Żydów w Polsce, to przyczyną tego jest ustawa JUST Act 447.

"DYLEMAT MORALNY”

Autor oświadczenia wskazuje na moralny dylemat towarzyszący burzliwej dyskusji o restytucji mienia bezspadkowego. "W najprostszych słowach: Niemcy wymordowali polskich Żydów. Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem prawnym jest też moralny: państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po których nie ocalał żaden spadkobierca" – zwraca uwagę Jędrzejewski. Dodaje, że kluczowy fragment ustawy 447 zakłada restytucję mienia bezspadkowego "w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach". Publicysta zaznacza, że domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu.

"Czyli przyjdą amerykańscy, żydowscy prawnicy – powiedzmy to wprost: rekiny! – i będą domagać się „mienia bezspadkowego«”po mimo, że nie są spadkobiercami zamordowanych, że nic ich nigdy z nimi nie łączyło. I w dodatku uzyskane pieniądze mogą wydawać w zasadzie dowolnie, bo przecież każdy cel jest „innym celem« – podkreśla Jędrzejewski. Publicysta Forum Żydów Polskich wskazuje, że o ile moralnym dylematem jest niechciana korzyść polskiego państwa, tak skandalem jest to, że organizacje niemające nic wspólnego z ofiarami, chcą dziś zyskać odszkodowania wyłącznie dlatego iż same mianowały się "spadkobiercami".

Forum Żydów Polskich zauważa także, że bezpodstawne żądania organizacji żydowskich wspiera amerykański Senat, co podsyca tlący się konflikt. "W tym momencie podkreślić trzeba jednak zasadniczą różnicę pomiędzy państwem polskim a wspomnianymi organizacjami: państwo polskie uzyskało tę korzyść nieintencjonalnie. Wbrew sobie. Zaatakowane i zniewolone. Organizacje te zaś chcą „krwawe” pieniądze przejąć całkiem świadomie. Taką mają intencję. Pod względem moralnym to wielka różnica" – akcentuje Jędrzejewski. Jako rozwiązanie tego problemu podaje przeznaczenie funduszy z mienia bezspadkowego na cel zgodny z ustawą 447, czyli edukację o Holokauście. "Nie przez żadne organizacje, tylko przez Polskę, oraz wyłącznie według trybu i na zasadach ustalonych przez Polskę. Zamordowani byli polskimi obywatelami" – stwierdza publicysta. Dodaje, że jego propozycja nie została przez nikogo rozważona.

"POŚMIERTNY TRIUMF HITLERA”

Na koniec Jędrzejewski ostrzega, że powstały i zaogniający się konflikt polsko-żydowski jest "pośmiertnym triumfem Hitlera". "Sytuacja jest tragiczna, bo konflikt będzie narastał. Po jednej stronie są ludzie bezwzględni, międzynarodowi gracze, lobbyści, z propagandowym aparatem medialnym. Po drugiej – ludzie, którzy widzą bezczelność tych żądań, ale – niestety – nie dostrzegają moralnego dylematu, o którym piszę, a który ich pośrednio dotyczy. Rezultatem będzie wzrost emocji antyżydowskich, wzrost emocji antypolskich, nienawiść i wszystkie konsekwencje takiego zjawiska. Bardzo ponure, złe, agresywne jak złośliwy rak" – przestrzega autor oświadczenia. Dodaje dalej, że ku jego zmartwieniu nadchodzi "gigantyczna kłótnia o pieniądze ostatecznie i trwale pogorszy trudne relacje polsko-żydowskie".

"A dla ludzi, który dziś mają po 15 czy 20 lat, Holokaust będzie się na resztę życia kojarzył przede wszystkim z wielką, obrzydliwą awanturą o pieniądze po wymordowanych. Organizacje domagające się „własności bezspadkowej« otworzyły – z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. To więcej niż błąd, to zła wola" – podsumowuje Forum Żydów Polskich.

W najprostszych słowach|: Niemcy wymordowali polskich Żydów.

Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem

prawnym jest też moralny :państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po

których nie ocalał żaden spadkobierca - zwraca uwagę Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich. Dodaje, że kluczowy fragment ustawy 447 zakłada restytucję

mienia „bezspadkowego w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w

celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach". Publicysta

zaznacza, że domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu. "Czyli przyjdą amerykańscy,

żydowscy prawnicy - powiedzmy to wprost: rekiny! - I będą domagać się

„mienia bezspadkowego,po mimo, że nie są spadkobiercami zamordowanych, że

nic ich nigdy z nimi nie łączyło.

Forum Żydów Polskich zauważa także, że bezpodstawne żądania organizacji żydowskich wspiera amerykański Senat, co podsyca tlący się konflikt.

„Głos” Toronto Nowy Rok 2020

Opracował  Aleksander Szumański świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2015, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

- Aleksander Szumański  - Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych  w II Wojnie Światowej. Legitymacja członkowska nr 122,

Źródła:

]]>DoRzeczy.pl]]> / forumzydowpolskichonline.org

- Forum Żydów Polskich

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

o Żydach, niż przez pozostałe 70 lat mojego życia. Nie są to wiadomości "jedna baba drugiej babie" lecz publikowane legalnie dokumenty i opracowania z archiwów o postawach policji żydowskiej w gettach, o Judenratach i ich roli w wysyłaniu swoich współbraci do gazu, o typowaniu przez starszyznę małych dzieci na zagładę, o żydowskim gestapo, o akcjach we Francji, Holandii, Danii i innych państwach - deportowania swoich (!) obywateli narodowości żydowskiej na pewną śmierć - do Auschwitz. Zgroza. To się nie mieści w głowie.  Jeśli zapoznanie się z takimi faktami to antysemityzm, to od czasu 447 przybyło na świecie ponad 6 miliardów antysemitów, tylko jeszcze, chwilowo o tym nie wiedzą. "Holokaust industry" zrobiło ogromną robotę na rzecz prawdy historycznej i przyjdzie czas, iż Polska przyciśnięta do ściany będzie zmuszona tę prawdę głosić całemu światu.

Vote up!
9
Vote down!
0

Apoloniusz

#1613733

Ma Pan absolutna racje. W warszawskim Gettcie bogaci Zydzi bawili sie w najlepsze, kiedy dzieci ich ubogich pobratymcow ginely z glodu na ulicach bez najmniejszego wsparcia, na oczach obojetnie przechodzacych. Dla amerykanskich Zydow, "jedna krowa w Izraelu byla wiecej warta niz wszyscy polscy Zydzi." Polityka banksterow musi doprowadzic do nastepnego holocaustu poniewaz normalni ludzie nie zaakceptuja degrengolady wlasnych poleczenstw karmionych klamstwem i zboczeniami. Kazda akcja rodzi reakcje, a ta ktora nastapi, bo widac juz jej pierwsze reakcje w US, bedzie straszna dla tych, ktorzy usiluja zniewolic cale narody.  Szkoda mi tylko normalnych, biednych Zydow i ich dzieci, ktore dlatego beda ginac niewinnie. 

Vote up!
6
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613741

"Troszku" się nie zgodzę. Narody (jak piszesz) to wszystko g...o obchodzi. Na ten przykład: co słyszał o holokaust industry mieszkaniec Górnej Wolty? No widzisz. Problem leży w tym, iż my, tu w Polsce (i poza nią) czujemy przez skórę, że problem jest, tyko że to nie my   - Ty i ja - mamy bezpośredni wpływ na rozwój wypadków. Owszem ta bida dosięgnie nas (lub nie dosięgnie), ale pośredni wpływ mamy i to wcale nie mały. Musimy o tym trąbić na lewo i prawo, aż do znudzenia i to tak głośno, aby ci, którzy mają ów wpływ bezpośredni zdali sobie sprawę, iż gdyby wykonali jakiś gest na szkodę Polski to ich po prostu "ukrzyżujemy". My Naród.

Vote up!
5
Vote down!
0

Apoloniusz

#1613788

Jest dokladnie tak jak mowisz. Oni wiedza o tym i nas sie boja. Dlatego gotuja nas jak zabe - i nie tylko nas. Nie trzeba byc prorokiem, by widziec czym sie to skonczy.

Trzymaj sie cieplo.

Leszek

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613792

leży. Poczytaj, jest na "wstępniaku" "Ile jeszcze lżenia naszej Ojczyzny! Ja nie pytam, ja żądam reakcji od rządzących.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1613794

Przyznam sie, ze czekalem na glos Polskich Zydow i w tym wypadku nie zawiodlem sie co do ich reakcji.

Ogromnie sie ciesze, ze ponad wiez spoleczna, a nawet wlasne partykularne interesy, Polscy Zydzi stawiaja dobro kraju ojczystego.

Szkoda tylko, ze nasz rzad milczenien, a nawet lekcewazeniem, kryje to powazne zagrozenie, nie potrafiac wyrazic swojej opinii w podobny sposob.

Bardzo Panu dziekuje za publikacje tego tekstu.

Vote up!
8
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613737

czyli ludzi Pełniących Obowiązki Polaka, więc zbywa  milczeniem i lekceważeniem TO poważne zagrożenie.

A z tego linku poniższego widzimy źródło zagrożenia - czyli skąd ONO, i kto za NIM stoi

:

https://www.youtube.com/watch?v=y_3EesRwWKg&feature=share&fbclid=IwAR0hxOd6L84HUZV5VkB0uYn9da4e3T6N29WTkaVbsyQqOVIS9-P4Ewf19UY

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1613860