„Zrób to sam”. Dziś instrukcja, jak uświnić order

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Witam moi Kochani w kolejnym odcinku programu „Zrób to sam” czyli co z czym, dlaczego, po co i jak. W dzisiejszym programie postaramy się opracować najlepszy sposób na uświnienie orderu. Zapytacie państwo, po co mamy zaraz uświniać order?
No cóż, a po co mamy montować półkę na ścianie? Po to, by wisiała i można tam było stawiać książki, tak? Więc order uświnimy po to, by był uświniony i cieszył tym poniektóre oczy. Przykładowo jakiś order przez wiele lat nie był uświniony, aż tu nagle ciach pach, dochodzimy do wniosku, że wystarczy, że czas bez uświnienia był tak wystarczająco długi, że brak uświnienia znużył nas i wynudził niczym przemówienie Komorowskiego.

Weźmy np. taki Order Orła Białego. Jak sama nazwa wskazuje, ten orzeł jest biały. No czy to nie jest nudne? No prawda że nudne, jak tak od tylu lat, on, ten orzeł, biały jest a nie różowo – brązowy przykładowo. Ale żeby to uzyskać, to jednak potrzebne jest właśnie owo uświnienie, proces w którym orzeł biały utraci biały kolor, nabierze innego koloru, zatem też innego znaczenia i już nudno nie będzie. Wbrew pozorom uświnienie orderu, to nie jest jakiś mocno skomplikowany proces.

Musimy jedynie poddać go w KOMORZE uświniającej działaniu pewnych zewnętrznych czynników. Zatem sięgamy najpierw po bieleckowidło, który nieco odbieleckuje orła, potem musimy narazić go na halliczność. Kiedy order jest już zahallowany, to na koniec pozostaje nam już tylko za pomocą michnikowidła ubabrać ów order w kolory takie, wiecie państwo, ni to sraczkowate ni to bieleckie (nie mylić z kolorem białym).

No i po wszystkim patrzymy na orła, przyglądamy się skrupulatnie i co widzimy? Już na pierwszy rzut oka widać, że on już nie jest biały, nie jest czysty, nie jest polski, jest już nawet nie orzeł a, powiedzmy sobie, sęp jakiś, bo zdradziecko i źle mu z oczu patrzy, niczym szui jakiejś. W ten oto łatwy i prosty sposób zamieniliśmy Order Orła Białego w Order Sępa. Widzicie państwo jakie to proste?

Dziękuję za uwagę, zapraszając na następny odcinek, w którym to gościć będziemy Kubę Wojewódzkiego, z którym wspólnie w studio pokażemy, jak samodzielnie i bez wysiłku w sposób prosty i nie męczący uświnić, polską biało-czerwoną, flagę.

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ponieważ nie ma już na polskiej ziemi/niebie orłów albinosów, poprostu nie istnieją, zostały wybite w ostatnim tysiącleciu przez różnej maści gajowych i euroazjatyckich kłusowników zapędzających się co i rusz na miejsce gniazdowania orlika, to nie pozostaje nam nic innego jak przemalować orła białego na kolor gaci starego tetryka cierpiącego na alzheimera i przerost prostaty z permanentnym nie trzymaniem moczu i stolca, a więc na : z przodu żółty a z tyłu brązowy.
Na pocieszenie proponuje urządzać raz w roku rodzinne pikniki na boiskach "orlikach" bo to zamiast honorowego odznaczenia ORŁA BIAŁEGO zostanie po tym ornitologicznym rządzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#101988

zbyt trwałe nie są. Same odchodzą w odbyt, eee, tego "w niebyt" miało być - niestety nie pomnę gdzie, ale gdzieś koło mnie, świeżo oddanego orlika (mit pompe, premier und parade) trza było zamknąć, bo coś tam było nie teges (niebezpiecznie, nie dokończone, źle zrobione itp). Przytłoczona cudami naszego ukochanego rządu przeoczyłam gdzie to było. Teraz żałuję, bo bym Cię wsparła konkretem.
W każdym razie nawet piknikować na tych orlikach się za długo nie da, czyli nawet to nie pozostanie po tym ornitologicznym rządzie, oby tylko szybko, ament;).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102034

I tak oto na oczach polactwa dodupnego, sorry, ptactwa domowego polskich gęsi co to ponoć swój język mają, domowych kur, sępów, ciwierkających wróbli i wcipskich sraczek, sorry, wścipskich sroczek zostało skalane czyt. zasrane polskie orle piastowskie gniazdo.
Polski Orzeł Biały został ukrzyżowany na orderze i tak jak pisałem wyżej zrobił się ze wstydu dwukolorowy.
Cudotwórca w swojej dobrości rozmienił nam ORŁA na orliki............za co z pewnością bardzo podziękują mu potomni, bo lepszy zdewastowany i zamknięty orlik na skraju wsi od ORŁA we Wrocławskim ZOO lub na obrazku.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#102064

Nie żałuj bez kropki. Zawsze przecież możesz mnie wesprzeć innym konkretem :)
Tym bardziej, że smakoszem niewypierzonych orlątek nie jestem, co innego jakaś ładnie gruchająca gołębica lub przepióreczka :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#102098