Prezydent odznaczył, Wiadomości przemilczały

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Dziś zaskoczę wiele osób, bo pochwalę Gazetę Wyborczą. Przyznaję, że wiele razy nie zostawiałem na tej gazecie suchej nitki, ale staram się być sprawiedliwy i gdy jest powód zrugać, to czynię to, lecz nie waham się też chwalić, gdy jest za co.

Pochwalę Wyborczą za tekst o “Wiadomościach”, które ponoć są proPiSowskie, ale nie pokazały odznaczonego Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA. Nie wiem, może z tą proPiSowością Wiadomości coś jest nie tak, a może coś nie tak było z tym orderem dla Kamińskiego. Kto wie, może nawet z samym odznaczonym jest coś nie tak.

Fakt faktem, że Wiadomości pokazały przebitki z ceremonii odznaczenia ale niewiele dało się z tego dowiedzieć. Dopiero z artykułu w Wyborczej, a Wyborcza z innych źródeł niż Wiadomości, dało się ustalić, kto był odznaczony i za co. Prezydent uhonorował prawie 200 osób, za działalność w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów w latach 80.

Mariusz Kamiński otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Były też przyznawane Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymali je: Paweł Lisicki, redaktor naczelny Rzeczpospolitej, oraz Piotr Skwieciński i doskonale nam znany… Igor Janke. Ach, nie można przeoczyć wywalonej za Jaruzelskiego a odznaczonej za działalność w NZS, Anity Gargas.

Nie wiem dlaczego Wiadomości pomijają pewne ważne informacje, a za taką uważam uhonorowanie Mariusza Kamińskiego. Może to przypadek, może zwykły dziennikarski bubel a może po prostu dowód, że pogłoski o proPiSowości Wiadomości są mocno przesadzone? Fakt faktem, że w tym wypadku Wyborcza bardziej zasługuje na gratulacje, niż Wiadomości

Igorze, Tobie też gratuluję. Kiedyś odwagi, dziś orderu. Tak samo gratuluję mojemu imiennikowi, Piotrkowi Skwiecińskiemu oraz pozostałym odznaczonym. Także Mariuszowi Kamińskiemu, którego się nie wstydzę, w przeciwieństwie do Wiadomości TVP.

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#52306

To był donos na "Wiadomości" do... PiS-u. Nie ma to, jak trochę pojątrzyć u wroga.:):):)
Takie same "przysługi" "GW" robi od początku Kościołowi. Chwali wybranych, "oświeconych" księży i biskupów. Na ogół TW-sów i pożytecznych idiotów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#52315

Informacji zawartej w tym felietonie dotyczącej wyssanej z palca, owianej tajemnicą umowy PIS-SLD dotyczącej TVP. Ja często i głównie słucham wiadomości z publicznej tvp i zauważyłem, że jeżeli jest ta umowa to PIS raczej jest ofiarą tej umowy. Ponieważ coraz częściej obserwuję szkodliwe i tendecyjne wiadomości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#52360

TVP pokazała nawet jak prezydent na szyi Kamińskiego spina wstęgę Krzyża Komandorskiego! Warto najpierw sprawdzić, a z pochwałami dla GW nie śpieszyć się zanadto.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#52329