Wszyscy jesteśmy KAMIŃSKIMI

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Dziś Donald Tusk ogłosił iż rozpoczyna procedurę usunięcia Mariusza Kamińskiego z fotela szefa CBA. Zainteresowany doszedł do wniosku, że raczej nie ma sensu kopać się z koniem i wydał oświadczenie, które znaleźć można na stronie CBA o następującej treści:

Biorąc pod uwagę decyzję Prezesa Rady Ministrów odwołującą mnie z funkcji Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pragnę podkreślić, że służba dla Państwa Polskiego zawsze była i jest dla mnie wartością najwyższą.
Wyrażam głębokie ubolewanie i zaniepokojenie, że skuteczne działania CBA nie znalazły akceptacji Prezesa Rady Ministrów i są rzeczywistym powodem mojego odwołania.

Przez dwa lata mojej współpracy z Donaldem Tuskiem zawsze traktowałem go jako Premiera mojego Państwa. Dzisiaj przekonuję się, że jest On jedynie liderem partii politycznej.

Dziękuję wszystkim Funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego działającym z pełnym zaangażowaniem, odwagą i profesjonalizmem za służbę dla Polski. Bycie Waszym Szefem było dla mnie zaszczytem.

Mimo wszystko Prawda zwycięży.

Mariusz Kamiński

Dziękuję Panie Mariuszu za wszystko i być może poproszę Pana kiedyś o więcej. Kiedyś, jak przyjdą sprzyjające ku temu warunki, by walczyć o uczciwość oraz walczyć po stronie prawdy. Niełatwo było walczyć z korupcją w kraju w którym prawo do dania łapówki lub jej wzięcia jest prawie wpisane do konstytucji. Zresztą nie musi być wpisane, norma rzeczywistości opiera się na kumoterstwie, wpływach i kopercie z banknotami.

Pan z nimi walczył i przegrał Pan, jak zwykle gdy uczciwość staje do walki ze złodziejstwem, tyleż szybkim co nieuczciwym zyskiem. Bo takie już czasy mamy i w takim a nie innym kraju żyjemy. Teraz mogę tylko Panu, prócz podziękowań, także obiecać, że od dziś każdy z tej garstki uczciwych ludzi jaka się jeszcze ostała w tym kraju, powie sobie głośno: “Wszyscy jesteśmy Kamińskimi” i zdaniu temu pozostanie wierna

A Tuskowi powiem tylko tyle: Hańba! Hańba! Po trzykroć HAŃBA!

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów