Platformo, żarty właśnie się skończyły

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Myślę, że coś się dziś zmieniło. Dziś Platforma Obywatelska zaczęła patrzeć zupełnie inaczej na Jarosława Kaczyńskiego. Dotąd przekonani o swojej przewadze w najważniejszych dziedzinach życia, także w mediach, patrzyli na niego, mimo wszystko, nieco po macoszemu.
Nie brakowało oczywiście całej lawiny złośliwości kierowanej w jego kierunku przez polityków PO oraz ich popleczników, nie wyłączając sugestii, że będzie “grał tragedią”. Od paru dni zauważają jednak, że sondaże, które dotychczas bezwarunkowo im sprzyjały, zaczęły pokazywać zmianę trendów. Komorowskiemu poparcie pomału spada, Kaczyńskiemu sukcesywnie rośnie.

Do tego ich wielkie nadzieje, że Kaczyński po 6 razy dziennie będzie występował publicznie, a wtedy się coś wytnie, przekręci, wyrwie z kontekstu, da się zdjęcie jak krzywi twarz (że nienawistnik) lub zaciska dłoń w pięść (że niby agresywny). A tu plan się wysypał, bo póki co Jarosław Kaczyński publicznie się nie wypowiada. To nie chroni go wprawdzie przed atakiem, ale mimo wszystko odbiera pożywkę dyspozycyjnym wobec władzy dziennikarzom i specom od PR.

No i na koniec ta kropla, która pewnie przelała czarę goryczy i powiedziała politykom PO: Panowie, żarty właśnie się skończyły. Ostatnie co mogą teraz robić to zlekceważyć Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość zebrało 1.650.000 podpisów na listach poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego. Oczywiście to nie prowadzi do żadnych wiążących konkluzji i nie gwarantuje zwycięstwa, ale daje poważny sygnał oponentom, że zaplecze Jarosława Kaczyńskiego działa mocno i prężnie i że właśnie sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego otrzymał żółtą kartkę.

Całkiem możliwe, że jeśli Komorowski nie zaproponuje debaty Jarosławowi Kaczyńskiemu, to będzie druga żółta, czyli w konsekwencji czerwona

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

capitanemo
Ale naprawde bylo to o wiele wczesniej. Kiedy ktorys z tych smieci. Pierwszy zaczol traktowac Narod jak stado baranow. Te same kreatury popelniaja ciagle ten sam blad. Arogancja, brak wrazliwosc i INTELIGENCI. To sa buraki. Dlatego ich propaganda jest buraczana, prostacka, chamska. Bez polotu. Strach przed lustracja polaczyl ich. PO to Platforma kapusiow. Spad snaku strachu. Cuchna od niego. Powoli mlodziez zaczyna rozumiec jak sie dali nabrac. Jak ich uzyli. I oto jak w fimie " Awatar" nastepuje powrot do rownowagi . A pogarda zaczyna rozlewac sie po calym kraju. Bo oni reprezentuja nam obca jezeli mozna nazwac filozofie. Pomieszania komunizmu, knajactwa z obca chrzescijanstwu arogancja. Oni nie rozumieja co to jest patriotyzm, uczucia szacunku do innych. Licza tylko na swoj "A Gesheft". Dosc mendy gnojenia Naszego Narodu. Chcemy silnej Polski i Europy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

capitanemo

#58055

POpaprancy otrzymali cios ktorego sie nie spodziewali, ale teraz zaczna siac Goebelsowska propagande i zacznie sie atak na PIS i J.Kaczynskiego. Pewnie zaraz wyciagna z ukrycia Palikota.

OlO

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

OlO

#58058

No, pierwszy w miarę wymierny powód do ostrożnego optymizmu. Mam nadzieję, że J. Kaczyński nie da się wkręcić w żadną debatę, jak ta przed ostatnimi wyborami. Czas i tendencje mu sprzyjają. Oby tak dalej.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#58061

 przed nami 85 minut i ewentualna dogrywka. Nieziemsko się ciesze z takiego obrotu sytuacji. Ale ten pstryczek w nos rozbudzi w nich najniższe instynkty. Przed nami mnóstwo pracy żeby utrzymać prezydenturę w odpowiednich rękach. Następnie wybory samorządowe i parlamentarne. A nie ma się co łudzić że oni odpuszczą bez walki i to walki często brudnymi metodami. Cieszy jednak że ludzie pomału widzą coraz dokładniej co się wokół nich dzieje. Nie pozostaje nic innego tylko " Szable w dłoń bolszewika goń, goń, goń......

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58062

staryk  Nie wiem jak to zrobic ,ale glosowanie musi byc pilnowane caly czas jak nigdy dotad.Oni juz pokazali na co ich stac.Podczas referendum o wejscie do UE brakowalo 5 ml  glosow inagle jak za dotknieciem rozszki znalazlo sie 5.5miliona glosow.Inaczej biada nam.pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#58068