Rząd kontra OFE, czyli kto kogo przechytrzył

Obrazek użytkownika Zebe
Kraj

Zakończyło się spotkanie rządu z przedstawicielami OFE.
 
Scenariusz miał być prosty.
- Premier karci OFE za złe wyniki i złe zarządzanie.
 
W efekcie Rząd podejmuje radykalne środki , by „ratować” pieniądze przyszłych emerytów poprzez odebranie ich części funduszom, argumentując to tym, że jak poprawią zarządzanie, to i tak wyjdą na swoje.
 
Drugim zaś interesem, który rząd chciał sobie zaklepać, miało być zmuszenie OFE do zakupu rządowych obligacji.
 
A tu figa z makiem !
 
Przedstawiciele OFE zarzucili pośrednio rządowi prowadzenie dezinformacyjnej polityki na temat złych wyników OFE oraz tworzenie mitów wśród społeczeństwa. Przedstawili też swój punkt widzenia w temacie obligacji rządowych. Okazuje się, że OFE w dużym stopniu zainteresowane jest akcjami, argumentując swoje stanowisko właśnie interesem swoich klientów ( młodszych roczników).
 
Na to już wyraznie poirytowany Premier nie znalazł składnej odpowiedzi. Pozostało mu tylko ustalenie kolejnego spotkania.
 
Było widać, że formuła otwartej dyskusji przed kamerami nie wyszła rządzącym . Nie udało się pogrozić palcem przedstawicielom OFE i narzucić im swojej, „jedynie” słusznej argumentacji.
Kuriozalne w tym wszystkim było to, że rząd grożąc funduszom, tak naprawdę groził samemu sobie. Widać było , ze pod koniec spotkania dotarło to do Tuska i Boniego.
 
Inną , niepokojącą informacją, którą przedstawił na samym początku Tusk, było to, że rząd planuje odejść na „jakiś czas” od waloryzacji procentowej emerytur, a zamierza zastąpić ją „waloryzacją” kwotową.

Jednym słowem bitwa o nasze pieniądze się rozpoczęła. Dobrych wujków ci u nas nie brakuje.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a owo spotkanie było jedynie puszczeniem w medialną rzeczywistość faktu jak to Tusk się troszczy o pieniądze emerytów.
Potem już nie będzie wiadomo, co się zdarzyło, dostaniemy ogólną informację, iż szefowie OFE nie sprostali oczekiwaniom rządu, więc (nie)rząd musiał wziąć sprawy w swoje ręce!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#81804

co jak co ,ale w zabieraniu pieniedzy,to Tusk ma super doradce,Boniego,dobrego na wszystko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#81813