Test na stan Polski

Obrazek użytkownika deszczowy
Kraj

Wydarzenia pod krzyżem opisane dzisiaj przez Jarosława Kaczyńskiego w sejmie, a wczoraj w w “Warto rozmawiać” a jeszcze wcześniej w wielu miejscach w Internecie, są chyba najlepszą ilustracją stanu w jakim obecnie znajduje się nasze państwo. Jeśli jeszcze komuś nie uświadomiła tego tragedia smoleńska i to co się wydarzyło po niej, to teraz ma okazje na wyjście z matriksa.

Nie chodzi nawet o to, że dzicz zachowywała się w taki sposób, dzicz to dzicz, a nawet nie tylko o to, że robiła to na oczach bezczynnej policji, choć to oczywiście niebywały w cywilizowanym, demokratycznym kraju skandal.

Prawdę o dzisiejszej Polsce mówi nam dopiero to, że poza pojedynczymi głosami oburzenia, media, politycy i tzw. “elity” przeszły nad tym do porządku dziennego. Gdybyśmy mieli prawdziwie wolne i niezależne media, dziennikarze jak gończe psy tropiłyby tego kto wydał haniebne rozkazy policjantom, aby nie interweniowali w obronie ludzi atakowanych przez hołotę.

Gdybyśmy mieli władzę która respektuje podstawowe obowiązki wobec społeczeństwa i/lub odrobinę przyzwoitości, odpowiedzialny za ten skandal, co najmniej już szukałby nowej pracy. Nic podobnego się jednak nie dzieje, media szukają winnych między Jarosławem a Kaczyńskim, natomiast władza jak zwykle mówi o współpracy i pojednaniu a premier zapewnia, ze każdy obywatel ma prawdo do ochrony.

Podobno morderca o której dzisiaj mówi cała Polska uczestniczył w akcji przeciw obrońcom krzyża. Co mógł zobaczyć tamtego dnia? Że państwo broni każdego obywatela niezależnie od poglądów, wieku i stanu? Czy też, że państwo traktuje część obywateli jak podludzi, czy jak to ujął jeden z czołowych “autorytetów” - jak bydło?

Tego dnia i w następnych przekonał się, że wszystkie cztery władze RP to tolerują.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że piszesz równie dobrze, jak rysujesz. :-)

Miałam Cię już nie komplementować, bo ile można, ale...
no nie mogę. ;P

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96454

Ależ nie krępuj się ;-)
Dzięki :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#96456

Jan Bogatko

...rysunek przedni, ale tekst lepszy. I celny.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#96492