Platformo nie wstydź się prezydenta!

Obrazek użytkownika deszczowy
Kraj

Od pewnego czasu słychać ze strony polityków PO oraz w tzw. „zaprzyjaźnionych mediach” oburzenie na to jak skandalicznie traktuje się prezydenta, jak jest upokarzany. Ciekawy przyczynek do dyskusji nad tą kwestią można znaleźć w artykule opublikowanym we wczorajszej Rzeczpospolitej pt. „Prezydent wycofany w kampanii”. Dotyczy on planów prezydenta i tego jak widza jego rolę działacze Platformy w czasie polskiej prezydencji w UE i nakładającej się na nią kampanii wyborczej. Oficjalnie politycy zastrzegają, że choć serce Komorowskiego rwie się do walki to jednak jako prezydent całego kraju nie może angażować się w kampanię. Hmmm... rzeczywiście?

Otóż okazuje się, że jego obecna aktywność, znaczona zresztą licznymi wpadkami, wynika z tego, że na czas prezydencji prezydent ma się wycofać. Tłumaczy się to w ten sposób, że prezydent ma nie wchodzić w paradę premierowi , któremu przewodnictwo w UE ma pomóc przed wyborami. Co to oznacza?
Odczytując wprost, należałoby po prostu uznać, że Komorowski pół-abdykuje aby wspomóc jedną z partii. Trzeba więc miedzy bajki włożyć opowieści o „prezydencie wszystkich Polaków” i przyznać otwarcie, że Komorowski po prostu ma służyć swą nieobecnością Platformie. Ale podejrzewam, że sprawa sięga jeszcze dalej.

Gdyby obecny prezydent przynosił chlubę partii która go wystawiła, byłby zapewne uznany za jeden z ważniejszych atutów kampanii. Jednak w ostatnim sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24 z 19 – 20 kwietnia, w którym na pytanie „Który prezydent najlepiej sprawował swój urząd?” odpowiedziało 1004 osoby, Komorowski zajął przedostatnie miejsce (5%), przed Jaruzelskim (3%) a po Wałęsie (8%). Nie wygląda to najlepiej, właściwie można śmiało powiedzieć , że wynik jest katastrofalny. Platformiani pijarowcy najwyraźniej doszli więc do logicznego wniosku, że dla Platformy będzie lepiej jeśli ich duma, prezydent Komorowski, na jakiś czas przestanie spełniać wzorowo swoich obowiązków, zwłaszcza reprezentacyjnych.

Mówiąc otwarcie przypuszczam, że partia rządząca boi się kolejnych wpadek ściśle związanego z nią, przynajmniej wizerunkowo, prezydenta. Uznano więc, że lepiej będzie dla wszystkich jeśli skupi się na pilnowaniu żyrandola zamiast ryzykować kolejną medialną katastrofę. Czy oznacza to, że Platforma Obywatelska wstydzi się prezydenta którego sama wystawiła?

Prawie jest mi go żal, bo wszystko to przypomina sytuację, w której rodzice wstydzą się swojego dziecka. Czy może być coś bardziej upokarzającego? A losu tego nie zgotowali mu ani Jarosław Kaczyński, ani Antonii Macierewicz, ani mieszkańcy „namiotu pełnego nienawiści” ale jego przyjaciele z PO.

PS. Niestety, nie jestem w stanie sensownie umieścić tutaj rysunku który towarzyszy temu wpisowi. Z racji dość specyficznych wymiarów rozbija katastrofalnie tekst. Także jeśli ktoś jest zainteresowany graficzną stroną moich wypocin, to zapraszam np. na http://deszczowy.nowyekran.pl

Brak głosów

Komentarze

bo pamietam zapewnienia tuska z okresu kampanii przed wyborami prezydenckimi, jak to platforma deleguje na swego  kandydata  najlepszego wsród wszystkich paltfusów. chciałbym zobaczyć wobec tego tych mniej dobrych :)))

 

__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __

...pechowcom kamień z serca spada zawsze na odcisk....

Vote up!
0
Vote down!
0
#154479

Na początku - Wesołych Swiąt! By rysik Twój nigdy aktywności nie tracił, a oko - bystrego widzenia rzeczywistości.

"Trzeba więc miedzy bajki włożyć opowieści o „prezydencie wszystkich Polaków”

To raz. I dwa, że w sierpniu 2010 r. kreował się na prezydenta niezależnego, niezawisłego i tem podobne duperele.

Jak narazie - o ile Bul, herbu "bul bul" Komorowski jest niezależny to tylko w aspekcie, że od niego nic nie zależy, czyli - on "sobie a muzom" i gospodarzom jego wizyt pitoli familiarnie o bigosie, kobitach, polowankach i długości kiełbas, wysokości palEm itd., i co bardziej kumaty Polak w arcy"bulu" znosi, nie tracąc "nadziei", że nim budoruski WSIok i wał nabierze ogłady (co jest równe oczekiwaniu, że Wisła ruszy pod prąd albo wół się ocieli), zmienią się warunki i "prezydęcki" bubel zastąpi ktoś, kto nie tylko nie będzie kompromitował Polski, ale i będzie prawdziwym strażnikiem jej interesów.
Platfusy mają gdzieś gafy Komorowskiego. Boją się, że co i raz wychodzi przed szereg niepytając, a one mają zamiar z prezydencji Polski w UE wyciągnąć dla siebie korzyści lub conajmniej zapewnić sobie nietykalność tyłków, nad którymi jeśli jeszcze nie wisi prokurator, to po wyborach - albo gdy cierpliwość narodu się wyczerpie - to i... Seremet im nie pomoże, bo sam zasiądzie na ławie oskarżonych.
Obyśmy tego dożyli!
Wszystkiego dobrego.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#154491

Czereśniak doprowadził do załamania swych prowadzących po tym jak sprzedał newsa: "Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni". Musiało dojśc do sporej awantury wśród decydentów: kogoś ty zwerbował,on jest głupszy niż przewiduje ustawa. Zamknęli więc "bula" w białym domku niedaleko MON na wypadek gdyby znów coś odpalił, to pójdą z wartowni i matoła odstrzelą. Tak więc bronek majaczy swoje bronki, bo mu prewencyjnie prądem łeb powypalali.

Vote up!
0
Vote down!
0
#154484

p.rezydęt uaktywnił się jako patron. Wciąż słyszę, że p.rezydęt objął honorowy patronat nad tym, nad tamtym, nad owym, nad jakimś cosiem, itd. Chyba rzeczywiście zaczynają trzymać go z dala od ludzi, żeby idiotą nie jechało na kilometr, więc lepiej niech zdalnie patronuje wszystkim idiotycznym (jak to idiota) akcjom nagłaśnianym przez jedynie słuszne media.

Pozdrawiam Niepoprawnie i Świątecznie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#154492

 

Przybędzie z Pieronkiem, który chce budowlę poświęcić wraz z jej zawartością.

Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#154529

http://www.youtube.com/watch?v=1RYHryLGb4Q

Pozdrawiam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#154534

"Także jeśli ktoś jest zainteresowany graficzną stroną moich wypocin, to zapraszam np. na http://deszczowy.nowyekran.pl"
Żadne wypociny. Bardzo dobry tekst o bardzo ważnej sprawie. A rysunek słodki.
Muldi

Vote up!
0
Vote down!
0

Muldi

#154547

Dzięki za dobre słowo :-)

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#154617

Ciekawe, jak odbierają jego gafy, ci, którzy swoim nazwiskiem firmowali jego poparcie?
Po prostu wstyd!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

molka

#154549

"Ciekawe, jak odbierają jego gafy, ci, którzy swoim nazwiskiem firmowali jego poparcie?"

Ano... powoli zaczynają się od niego odcinać.
Czy to pomoże?
Może na pierwszą chwilę Tusku, przewodniczącemu od czerca UE i pomoże, ale... kto komu raz drzewi pod nosem zamknął - zrobi to ponownie. I ja w tym pokładam wielkie nadzieje choć w rezułtacie to Polsce drzwi zostaną zamknięte, ale... czyż UE nie zrobiła tego wcześniej? Buzek niby miał pilnować ale wolał coś innego i tylko skrzyp zawiasów słychać...
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#154686

Prezydent żyje sobie jak pączek w maśle i o nic go głowa nie boli.Przyprawia tylko o ból głowy premiera swoją ''samodzielnością''.
Pozdrawiam świątecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#154556