Manifestacja przed willą Tuska w Sopocie

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

28 czerwca przed willą premiera Tuska w Sopocie odbyła się manifestacja związana z aferą taśmową. Pomimo, że lokalne władze odmówiły zarejestrowania protestu, na miejscu stawili się pomorscy działacze Ligi Obrony Suwerenności, na czele których stanął Przewodniczący Wojciech Podjacki.

Pierwotni organizatorzy protestu natknęli się na utrudnienia ze strony prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, który swoją odmowną decyzję uzasadnił możliwością „naruszenia miru domowego premiera Tuska”. Brak legalizacji demonstracji wystraszył większość jej potencjalnych uczestników (w tym organizatorów), lecz pomimo zaistnienia tego niekorzystnego faktu, na miejscu stawiło się kilkadziesiąt osób, wśród których prym wiedli działacze Ligi Obrony Suwerenności. Manifestacja rozpoczęła się o godz. 12.00. Płomienne przemówienie wygłosił Przewodniczący LOS Wojciech Podjacki, który konstruktywnie przeanalizował aktualną sytuację społeczno-polityczną w naszym kraju, podkreślając przy tym potrzebę utworzenia patriotycznego komitetu wyborczego w nadchodzących wyborach parlamentarnych, będącego prawdziwą opozycją do rządzącej Polską sitwy. Wystąpienie lidera LOS zostało nagrodzone gromkimi brawami przed zgromadzonych. Po upływie godziny manifestacja została rozwiązana przez Policję, a uczestnicy protestu, odśpiewawszy uprzednio Hymn Narodowy oraz „Boże coś Polskę” pokojowo rozeszli się do domów.

 

Z fotorelacją oraz zapisem wideo przemówienia Przewodniczącego LOS zapoznać się można TUTAJ.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Dzięki temu można sie dowiedzieć, że jednak protest się odbył.

Media to przemilczały.

Nie tylko media, ale i portale społecznościowe - również.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1430025

W 2006 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o obniżeniu stawek podatku dochodowego z 40% na 32% i z 30% na 18%. Te zmiany weszły w życie od 2009 roku. W 2007 roku obniżyli też składkę rentową z 13% na 10%. Te zmiany dały istotny impuls prorozwojowy dla gospodarki - pisze były premier Bielecki i przyjaciel obecnego szefa rządu i pracownik w jego kancelarii.
W swojej analizie Bielecki będąc zmuszonym do pochwalenia Jarosława Kaczyńskiego, robi to w przewrotny sposób. Jak twierdzi - sama decyzja obniżki podatków była "błędna z punktu widzenia sztuki ekonomicznej", ale jednak "okazała się bardzo korzystna dla Polski w momencie gwałtownego kryzysu, który miał miejsce na świecie w 2008 roku." Dlaczego? Bo "przyczyniła się do tego, że Polska nie pogrążyła się w recesji"
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#1430032

Oto ono:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#1430071

- niejakiego Sarkozego ... Wygląda na to, że lud SOPOCKI ma wyostrzony słuch i nie zasypia gruszek w popiele.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1430116

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1430199