Gdańsk obala system- manifestacja przedwyborcza

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

21. maja odbyła się w Gdańsku manifestacja pod hasłami: „Bronisław? Nie dziękuję” oraz „Gdańsk obala system”. Był to ostatni, przed drugą turą wyborów, głos gdańskich środowisk patriotycznych, sprzeciwiających się recydywie rządów obecnego prezydenta i jego towarzyszy z Platformy Obywatelskiej.

Zgromadzenie rozpoczęło się o godz. 17.00 pod pomnikiem Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym. Jednym z głównych mówców był Przewodniczący Ligi Obrony Suwerenności Wojciech Podjacki. Wygłosił on płomienne, antysystemowe przemówienie, w którym napiętnował rządzący dziś w Polsce „układ zamknięty. Wyrażając poparcie dla Andrzeja Dudy zaapelował też o pełną mobilizację i wzięcie udziału w ostatnim etapie wyborów, które mają wielkie znaczenie dla przyszłego kształtu naszego państwa.

Po wygłoszeniu przemówień, rozpoczął się przemarsz pod Pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie około godz. 19.00 manifestacja została zakończona. Wzięło w niej udział ponad 100 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele LOS, Prawicy RP, Klubów „Gazety Polskiej”, PiS, środowisk wspierających w wyborach Grzegorza Brauna oraz środowiska Pro Life.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:3)