Która pozycja jest zgodna z konstytucją

Obrazek użytkownika Qeid
Kraj

Podobno gdy na egzaminie zapytano prawnika ile to jest 2x2 ten spokojnie zamknął drzwi, zasłonił okna i zapytał : A ILE MA BYĆ ?
A dziś jak donoszą media Trybunał Konstytucyjny zajął się sprawą czy używanie kajdanek przez CBA jest zgodne z konstytucją.
I co odpowiedział Trybunał ? Tak zgadliście - jest niezgodne ! To znaczy TK wskazał że niegodne i niezgodne z Konstytucją jest "obrączkowanie" przypuszczalnego przestępcy który "podporządkował się" poleceniu funkcjonariusza. Piękne prawda :)
Tzn. CBA przychodzi do niebezpiecznego mafioza który zabijał i korumpował (lub korumpował i zabijał) a on mówi : OK. Macie mnie podporządkowuję się. Oni bez kajdanek wyprowadzają go a On daje tzw. dyla w bok. Oni go gonią a On nie mają szans ucieczki mówi : OK. Podporządkowuję się :))) i Tak możemy bawić się DŁUUUUUUGO.
No ale to jedna sprawa.
Druga to szczegółowość naszej konstytucji. Wydawało mi się że jest to naprawdę niegruba książeczka z najważniejszymi zasadami naszego Kraju a tu błąd bo okazuje się że Konstytucja RP zajmuje się wszystkim. Od łyczka do żemyczka, od kiełbasy do Masy i od kajdanek do kijanek.
Ach jakie to piękne że posiadamy tak szczegółowy dokument główny lub może tak szczegółowych prawników którzy potrafią go czytać na różne sposoby i z każdego punktu wyjścia.
____
Pewnie już niedługo nasz TK zajmie się np. na zlecenie środowisk feministycznych i homoseksualnych zbadaniem : Zgodności z ustawą zasadniczą pozycji na jeźdzca albo np. Zbadaniem które święto jest zgodniejsze z Konstytucją : Wielkanoc czy Boże Narodzenie.

"Nawet do bezprawia ludzie chcą sobie zapewnić prawo."
Aleksander Kumor

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

o kogo chodzi? ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50901

co to, to nie!

najwaznejsze w tym roku będzie to świeto:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7642485,Pierwsze_oficjalne__Dni_Cipki__juz_w_kwietniu.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50903

i zorganizują Dzień Ch...a. W programie - warsztaty na temat ejakulacji, samogwałt dla początkujących, co zrobić jak nie staje, za pan brat z wiagrą itp. w końcu to słowo też trzeba odczarować, tym bardziej, że - obok potocznego określenia kobiety lekkich obyczajów - jest ono stałym składnikiem języka polskich elit.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#51032

W ogóle to warto byłoby ją "odchudzić" usuwając i tak "nieczynne" art. zawieszone w próżni i nie przystające do rzeczywistości. Jak dla mnie to owa księga przypomina raczej zbiór pobożnych życzeń których na darmo tam szukać.

Ma tylko jedną zaletę jeśli już tzn. jest nadal "cieńsza" od Traktatu z Lizbony..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#50905

litera konstytucji to jedno, a egzekwonanie i jej interpretacja to drugie. im bardziej zawila tym gorzej...

inna sprawa, ze obecna konstytucja jest zla z tego powodu, ze nie pasuje do dzisiejszych czasow. niby mloda ale brak jakiejsc przewodniej wizji. to raczej efekt politycznego przekupstwa w 97 roku.

jednak istnieja srodowiska, ktore nie pozwola na zmiane, poniewaz nikt nie chce stracic swojego statusu a poza tym malo komu chodzi o dobro wlasne. czesto chodzi o pisanie ustaw pod siebie, co jest naganne, ale czeste.

nie wiem tez czy konstytucja IV RP by mi odpowiadala, ale moze moglaby byc punktem wyjsciowym do debat o konstytucji. jednak ta cala prawnicza materia wydaje sie byc specjalnie tak skonstruowana - w zaleznosci kto rzadzi to sady robia wyroki pod rzadzacych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50912

Mam wrażenie od dłuższego czasu, że Polska demokracja ma problem z TK. Wszechwładza nad konstytucją pozwala TK mieć władzę nad ustawodawcą i przeraża nie tylko mnie. Właściwa komunistycznym sędziom ( nie z wyboru),interpretacja osłonowa, towarzysząca, służąca właściwie obronie komunistycznych przestępców, przez naditerpretację praw jednostki nad prawo ogółu, co w mojej znajomości konstytucji jest niezgodne z konstytucją. Czy jest w Polsce instancja, zdolna dzisiaj do stwierdzenia niekontytucyjności wyroków TK??? Dzisiaj nie widzę, ponieważ naocznie widać, że wyroki TK są właściwe, właśnie dla tej konstelacji. Tak więc po powrocie PIS-u będzie dopiero właściwa okazja na wszelkie zmiany usadowienia TK w konstytucji i jedyną szansą na wyeliminowanie paraliżu prawa fundowany nam przez tą instytucję. Według mnie TK winien być usytuowany na drodze tworzonego prawa, tak by prawa uchwalone nie mogło być podważane a TK przestałby być którąś tam z kolei władzą w Polsce. Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50926

tak jak uwalenie ustawy lustracyjnej, bo formularz oświadczenia lustracyjnego był niezgodny z konstytucją. Gdzie ustawa zasadnicza mówi o formularzach - to zagadka pewnie dla samych sędziów TK. Jednocześnie te wszystkie trybunały, rzeczniki, które niby bronią naszych praw nawet nie zająkną się, gdy wielokrotnie w ustawach i innych aktach prawnych łamana jest podstawowa zasada - prawo nie działa wstecz. Zgłosiłem skargę do biura RPO na ustawę o dowodach osobistych - w odpowiedzi (oczywiście odmawiającej podjęcia sprawy) do niewygodnego argumentu, że prawo nie działa wstecz w ogóle się nie ustosunkowano. Wiec wygląda to tak, że na uwalenie przepisów niewygodnych dla elyt zawsze znajdzie się uzasadnienie - nieważne jak naciągane i obrażąjące zdrowy rozsądek - bo i tak obywatele mogą im naskoczyć. Natomiast, gdy pada argument, który świadczy o rzeczywistym naruszeniu praw obywatelskich - po prostu się go przemilcza. Jak u Bareji - nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi?

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#51034

W razie kwestii spornych patrz pkt.1

1.TK czytaj dalej UE , jest nieomylne i zawsze ma rację !

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#51036