W sprawie zamachu w Smoleńsku Ziemkiewicz przekracza granice

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Ostatni (piątkowy, 20 września; tutaj: http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-w-cieniu-smolenska,nId,1029812 ) felieton Rafał Ziemkiewicz kończy tak oto:

„Lasek jebudu, Macierewicz łubudu. I odwrotnie. Jeden w oczy zapiera się, że wszystko wyjaśnione, nawet nie zauważając, że nasza własna prokuratura wciąż prowadzi śledztwo i wciąż „czeka na obiecaną pomoc prawną” Rosjan, drugi snuje z kamienną twarzą, jak o najoczywistszej i udowodnionej prawdzie, opowieści o eksplozjach i rozpadzie samolotu na 20 metrach wysokości i trzech osobach, które to wszystko przeżyły. Kamera start. (...) Rzeczpospolita się wali.”

Mam kilka krytycznych uwag - częściowo, a nigdy nie wprost, były tu już prezentowane - co do prac Zespołu Parlamentarnego kierowanego przez pana posła Macierewicza. Ale zrównanie przez Ziemkiewicza prac Zespołu z narracją zamachowców, kupowanie zdrajcom biletu wstępu do polskiej opinii publicznej - mam za manipulację bezczelną, zuchwałą. Wszyscy już wiedzą, co się stało? Komisjom Burdenki nikt już nie wierzy? Rzeczpospolita się wali? (a czyja?) Nie da się już uwiarygodnić aroganckiego a sprzedajnego buca, ostatniego którego można było nająć do zawrzeszczenia prawdy? No to zasugerujmy choć że wart Pac pałaca, no to choć zgnójmy Macierewicza.

Ciekawe że występ Ziemkiewicza synchronizuje się, zamyka tydzień prowokacji rządowych pałkarzy w sprawie zamachu w Smoleńsku. Mimo to mam nadzieję, że przytoczony fragment to jakaś nietrafiona figura stylistyczna znakomitego felietonisty. Bo dramatyczne świadectwo wystawia sobie ktoś kto uważa że może, i uda mu się, postawić posła Macierewicza na jednej płaszczyźnie z rosyjską prostytutką.

Mariusz Cysewski

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

(Grill u Giertycha) mu szkodzą? Albo POmagają?

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#382288

 To tak jak rozczarować się kawałkiem drewna, albo i czego innego, dryfującym na fali, nawet gdyby  to drewno było gałązką kwitnącej jabłoni. A nie jest, bo sam tytuł jego książki go demaskuje, bez różnicy do jakiej części społeczeństwa się ma odnosić. Sam zresztą miszczu, przepraszam, guru od wszystkiego, powiedział, że pieniądze są dla niego najważniejsze.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#382306

Salon II RP już dawno uaktywnił swoich ludzi, choć na pewno na liście kretów mają niejedno znane nazwisko. Parafrazując - po owocach ich poznacie - w tym przypadku można poznać "ich" po moralnej zgniliźnie.

Takie oddzielenie ziarna od plew jest bardzo dobre dla przyszłości Polski, choć oczywiście jest pewnym zaskoczeniem zobaczenie prawdziwego oblicza niektórych "szanowanych" obywateli.

A sam tekst Ziemkiewicza przywołany w notce ? No cóż, ja miałem bardzo dobrych nauczycieli polskiego, którzy sięgali do źródeł propagandy i nowomowy. Ten przykład to klasyka manipulacji znana dziennikarzom PRL - stara sowiecka szkoła, a sam tekst wpisuje się w scenariusz nagonki na ZP. Lasek jest tu tylko pionkiem do odstrzału.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#383265