Sąd bada kradzież filmu przez TVN

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

W listopadzie 2013 r. stacja dezinformacyjna TVN ukradła Wolnemu Czynowi jeden z filmów łamiąc prawo autorskie i dopuszczając się kradzieży. Przestępstwo to w Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach zgłosił M. Cysewski, redaktor pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V”. Naturalnie, w państwie totalitarnym TVN to wypustka tej samej organizacji co i prokuratura, tedy zgłoszenia takie - prócz wyrazu intencji strony polskiej - zmierzać mogą jedynie do wykazania tego faktu, jak i obcości antypolskiego państwa. Dalsze wydarzenia są więc aż nazbyt przewidywalne. Zaginęły dołączone do pisemnych zawiadomień dowody (zdjęcia i film), a zgłoszenia z Katowic przesłano - przy czym zajęło to niemal 3 miesiące - do jednostki milicji w Piekarach Śląskich. Przy wejściu do tej jednostki wmurowano tablicę ufundowaną przez funkcjonariuszy w rocznicę utworzenia Służby Bezpieczeństwa, której treść spełnia znamiona odrębnego przestępstwa - jakim jest publiczna gloryfikacja systemu totalitarnego. Nadzór nad pozorami postępowania wyjaśniającego sprawował Janusz Sochacki, znany przestępca z lokalnej prokuratury. Sochacki onegdaj nadzorował pozory śledztwa w sprawie bandytów objętych opieką tej osobliwej „policji”, którzy napadli na polskie dziecko i pocięli mu twarz żyletkami; Sochacki ustalił, że dziecko… napadło się samo i oskarżył je o fałszywe zeznania! Sochackiemu - choć wykazano mu odrębnie przestępstwo fabrykowania dowodów w prowadzonych przezeń postępowaniach - nikt dotąd nie przestawił zarzutów.

W Piekarach Śląskich nie jest możliwe śledztwo w sprawie jakiegokolwiek przestępstwa, gdyż tu przestępcami są ci, co śledztwa pozorują. Co dopiero w sprawie TVN.

M. Cysewski zaskarżył postanowienie prokuratora Sochackiego o odmowie wszczęcia śledztwa.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Piekarach Śląskich i w gestię pani sędzi Katarzyny Grabałowskiej. Posiedzenie w tej sprawie odbyło się 9 września 2014 r. i było nad wyraz krótkie.

 

Opis przestępstwa zgłoszonego przez M. Cysewskiego:

]]>http://naszeblogi.pl/42549-rosyjska-tv-kradnie-film-i-zamyka-wolny-czyn-bolimy-ich]]>

]]>http://naszeblogi.pl/42697-dalszy-ciag-sprawy-kradziezy-filmu-przez-tvn]]>

]]>http://naszeblogi.pl/43229-pozew-przeciw-tvn]]>

]]>https://www.youtube.com/watch?v=uGBIv4g4Ofw]]>

 

O J. Sochackim:

]]>http://sites.google.com/site/tarnowskiegory00/janusz-sochacki]]>

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

]]>http://sites.google.com/site/wolnyczyn]]>

]]>http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn]]>

]]>http://mariuszcysewski.blogspot.com]]>

]]>http://www.facebook.com/cysewski1]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)