Dwie drogi. Na Dzień Konfidenta 4 czerwca

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

W gorzkim artykule Przemysław Miśkiewicz (SW, Stowarzyszenie Pokolenie) pisze:

Jestem przekonany, że wtedy, 25 lat temu można było zagrać o najwyższą stawkę. Nie należało zgadzać się na zmianę ordynacji, między pierwszą, a drugą turą wyborów i przywracanie listy krajowej. To wtedy, na samym początku dano do zrozumienia ludziom, że ich wybór się nie liczy, że w nowej rzeczywistości ważne będą porozumienia między nowymi elitami. Całość: https://www.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie?fref=ts

Trzeźwe, ale akurat ja nie zgadzam się z Przemkiem. W 1989 mieliśmy nie pilnować jakichś ordynacji między jakimiś turami wyborów, a zadbać o uzbrojenie się w wisy i steny - i dokończyć Burzę. 

Albo Majdan... W dużym stopniu to, co myśmy mieli zrobić w 1989 kilka miesięcy temu zrobiła Ukraina. Myśmy z naszym namiestnikiem Moskwy usiedli do „rozmów” - dokładniej, nie „my”; to on siadł ze swymi konfidentami - a Ukraina stręczony jej przez Sikorskiego układ z plenipotentem Moskali Janukowyczem odrzuciła z miejsca. Oto ci miara naszego zadufania, oto ci nam nauczka za naszą głupią pychę… My bez rewolucji, powstania, i rozlewu krwi z upadku już się nie podniesiemy; Polska sama nie wróci. A Ukraina ma wszelkie podstawy by nie paść ofiarą zdrady, co do dziś nas niszczy. I to jest jeszcze jeden powód, by ten kraj podziwiać.

 

Mariusz Cysewski

 

Zobacz też:

https://www.facebook.com/david.wildstein/posts/864259000267607?fref=nf

http://niezalezna.pl/56011-jaki-prezydent-takie-swieto-wolnosci

http://niezalezna.pl/56012-4-czerwca-1992-r-skonczyla-sie-wolnosc-zobacz-piosenke-pawla-kukiza

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)