Warzecha Tylko Kaczyński może zreformować Polskę

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Warzecha „Polska potrzebuje zmiany władzy 
jak kania dżdżu, a głównym motorem 
takiej zmiany może być obecnie tylko PiS „...”Pamiętać trzeba oczywiście, że przedwyborcza retoryka i praktyka rządzenia mogą od siebie odstawać. To PiS faktycznie obniżył podatki, wprowadzając dwie stawki PIT, oraz zmniejszył składkę rentową na ZUS. Formalnie liberalna Platforma tymczasem podwyższyła obciążenia obywateli zapewne bardziej niż jakakolwiek inna partia w czasie swoich rządów. Nie można zatem wykluczyć, że podobnie byłoby po ponownym objęciu rządów przez PiS. „.....”Jeśli chodzi o przyszłe zamiary PiS, wiemy o jednej ważnej planowanej zmianie instytucjonalnej: ponownym podporządkowaniu prokuratury Ministerstwu Sprawiedliwości. „....”Tymczasem widać kilka dziedzin, w których można by sobie życzyć daleko posuniętych i śmiałych zmian systemowych. Wymiar sprawiedliwości, a dokładnie – korporacja sędziowska; system akademicki, gdzie coraz więcej pracowników naukowych gotuje się z frustracji związanej choćby ze sposobem przyznawania stopni naukowych; policja będąca coraz bardziej chorym organizmem; aparat skarbowy, którego apetyt na informacje o obywatelach rośnie nieustająco, a który robi się coraz bardziej drapieżny; system podatkowy; media publiczne i inne dziedziny, gdzie wstawienie swojego zaufanego człowieka nie rozwiąże żadnego problemu, a jeśli nawet, to na krótko. „.....( źródło )
 
-----
Mój komentarz
 
Polska jest państwem i społeczeństwem na glinianych nogach . Jeszcze kilka lat rządów pruskiego lewactwa , a może samo się zapaść , jak domek z kart . Warzecha trafnie zauważył ,że tylko Kaczyński i PiS są szansą dla Polski na zmiany . Z jednej strony obóz statu quo , obóz pruski , który stoi na straży kolonialnego porządku społecznego i ustrojowego II Komuny ,z drugiej jedyna realna siła , która może ten niemiecko rosyjski ład zburzyć jest Obóz Patriotyczny .
 
Warzecha martwi się o system podatkowy , polskie uczelnie , bandytyzm skarbówki , system wymiaru sprawiedliwości . I chyba Władcy Marionetek , którzy czuwają nad tym aby Polska „ nierządem stała „ chcieliby, aby Kaczyński tylko tym się zajął , a kiedy straci władzę lewactwo znowu spuści bandytów ze skarbówki na Polaków , znowu podniesie podatki , od nowa homoseksulizacje Polski i seksualizację dzieci w szkołach.
 
Aby wygrać z cofającym Polskę cywilizacyjnie lewactwem musi się zniszczyć socjalistyczny ustrój konstytucyjny . I tym się musi zając Kaczyński . Co z tego że pozamyka kilku niszczących Polaków bandytów ze skarbówki, że wsadzi do więzienia kilku skorumpowanych sędziów , prokuratorów . Że rozprawi się z poświęconą przez Merkel na ofiarę kliką Tuska .
 
Jeśli Orban nie daj Boże przegra wybory lewactwo natychmiast od nowa zacznie gnębić i wyniszczać Węgrów. Zdaje sobie z tego sprawę Orban , gdyż rozważa nawet likwidacje demokracji, aby obronić Węgrów przed Niemcami i służącymi im socjalistami .
 
Orban „„- Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą,nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła „....”Zgromadzenie narodowe to nie jest kwestia woli, tylko siły. (...) To, co być może funkcjonuje w państwach skandynawskich, jednomyślność,u nas, w narodzie na pół azjatyckim, dokonuje się siłą.To nie wyklucza konsultacji, debaty czy demokracji, ale centralna siła jest konieczna - „..... (więcej )
 
To pokazuje skalę problemów przed jakimi stanie Kaczyński po wygranych wyborach . Jak sobie poradzi z pruska V kolumną w Sejmie , która wzorem Targowicy będzie zwalczać wszelkie próby wprowadzenia zmian do ustroju Polski . A w szczególności będzie zwalczać jej demokratyzacje. Kluczem dla Kaczyńskiego do zwycięstwa nad pruskim lewactwem jest referendum . I na szczęście doskonale sobie z tego zdaje sprawę .
 
Bez obalenia postkomunistycznej ,kolonialnej konstytucji, która ubezwłasnowolnia naród , oddaje Polaków na pastwę lichwiarstwu i lewactwu nic się nie zmieni. Najwyżej Polacy będą wspominać czasy rządów Kaczyńskiego jako okres odwilży w epoce nekolonialnego podatkowego ucisku i ideologicznego terroru .
 
Wyłomem w w murze konstytucyjnego lewackiego łagru będzie wprowadzenie systemu prezydenckiego i silnego referendum , które będzie batem na służące prusakom lewactwo .
 
Kaczyński w projekcie PiS stworzył furtkę dającą Polakom możliwość walki o zmianę konstytucji kondominium .
 
Suski „ 3)         W art. 125 po pkt 5 dodaje się pkt 6 w brzmieniu:
„6. Nie można przeprowadzać referendum ogólnokrajowego w sprawie zmian w Konstytucji, budżetu państwa, udziału w operacjach militarnych i obronności państwa oraz  amnestii.”;
 
4)         W art. 235 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„ 1. Projekt ustawy o zmianie Konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat, grupa co najmniej 1.000.000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.”;...(więcej )
 
video „Tak dla demokracji bezpośredniej. PiS zgłasza projekt zmian w konstytucji „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

[videohttp://www.youtube.com/watch?v=lqI_8QNEPoA ]

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

My to wiemy.

Ale jak tym durnym i bezmuzgowym lemingom to wytłumaczyć,
ja już nie mam siły im ciągle tłumaczyć,a oni ciągle swoje,
nawet jak są zwalniani,a ceny idą w górę,to winny jest kryzys światowy,a nie rządy Tuska.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366309

to zabawne ze uzyles slowa 'tlumaczyc'
twoich ostatnich privow nie mozna nazwac tlumaczeniem

niezaleznie od tego czy winny jest kryzys swiatowy czy rzady tuska

czy masz swiadomosc ze za futrka twojego ogrodka jest cos wiecej niz tylko pustka?

czy takie proste rzeczy trzeba tlumaczyc takiemu staremu wydze ktory tak biegle wlada przeklenstwami i tak starannie wszystkie wystapienia zestawien 'p' i 'o' pisze zawsze 'PO' a nie potrafi napisac poprawnie 'mózg'?

czy jesli ktoregos dnia ojcom zalozycielom skanczy sie kasa
lub ochota i przestana placic za utrzymanie NP
to tez bedziesz zwalal na rzady tuska
czy moze nazwiesz ojcow zalozycieli ruskimi agentami?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366378

Wyjątkowo rzeczowa i merytoryczna polemika, która zasługuje na wyróżnienie zgłoszeniem naruszenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366382

a na podstawie ktorego punktu regulaminu ten blyskotliwy czyn

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366388

Paragraf 22.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366394

jedno, co robisz, to flame (naruszenie netykiety, znajdź sobie w regulaminie)... a drugie - kawałek o ojcach założycielach to naruszenie dobrego imienia portalu... (też jest paragraf...)

nie zamierzam angażować do tego naszych "naruszeń", ja Cię wysyłam na długie wakacje, a od "naruszeń" dostaniesz info...

do zobaczenia.............

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366396

Ditto.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366400

Nareszcie dzień i doba kończy się bardzo przyzwoicie.

Dziękuję! (celowo z dużej)

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#366406

No wiesz???!!! A ja ;-)))!!!???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366407

Rzecz znalezione nie kradzione, prawda?

Oczywiście @TŁ pozdrawiam i Ciebie oraz dziękuję za Twój owocny i osobisty wkład w to zacne dzieło.

;O))

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#366414

Dziękuję, Mistrzu ;-)))! I żeby mi się to nie powtórzyło :-)))!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366415

Obejrzałeś Czeladniku filmy ze spotkania w Akwenie?

Są tu: http://www.youtube.com/user/Obiboknawlasnykoszt

Tam znajdziesz też filmy nakręcone m.in. z wyspy Ostrów na moście pontonowym, o którym wiele razy pisałem i piszę.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#366418

To podziękowanie? Czy kara? :-)))!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366426

Na pręgierz nie zasłużyłeś, bo musiałbyś się lepiej postarać.

Tak więc jest to jak najbardziej podziękowanie i nagroda.

:O))

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

PS
Tam znajdziesz też oburzonego jak i tego, który śp. Annę Walentynowicz wyrzucał z władz stoczniowej Solidarności jak i pacyfikował razem z Borowczaka bojówką drukarzy z MKZ, poznajesz? Stowarzyszenie Godność jaka ona jest ;O) każdy to widzi, prawda?
Onwk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#366431

Chyba nie obraziłeś się na mnie za rzemieślnicze hasła, co?

@TŁ wstępnie jestem umówiony z Andrzejem Gwiazdą na długi wywiad, w którym mam zamiar zapytać o kilka spraw dotyczących nas z lat 80 i 90, w tym w szczególności chodzi mi szczególnie o GSR i jego opinię o tamtym okresie i ludziach, którzy wbrew TW Bolkowi i jego bojówkom organizowali z banitami spotkania w Naszej Stoczni remontowej.

Poza Andrzejem, w weźmie udział i Joanna Gwiazda, bo też brała udział w jednym z dużych spotkań już jako banitka na stołówce przy Wydziale Z-2 GSR.

Dlatego chciałbym zebrać pytania od innych znanych mi ludzi, którzy mają konkretne zapytania do obu wyżej wymienionych osób, bo szkoda byłoby nie wykorzystać okazji aby takie pytania zadać.

Liczę (chociaż bardzie na siebie niż na innych) mam skrytą i dość płonną nadzieję na to, że Joanna Gwiazda będzie mogła udzielić mi wywiadu, w którym wypowiedziałaby się o tych bajkach podróżniczych opowiadanych przez przybyłych komuszych desantowców warszawskich zwanych potocznie "doradcami".

@TŁ miałem Ciebie już wcześniej zapytać o to, czy w IPN lub gdziekolwiek natknąłeś się na informację, że istnieje kompletny zapis dźwiękowy z nagranymi komunikatami i "transmisją" na żywo ze sprzężonego wówczas radiowęzła gdańskich stoczni?

Może coś takiego posiada w swoich archiwach jakiś z oddziałów IPN?

Bardzo bym chciał wyjaśnić ten tak wówczas jak i dziś bulwersujący mnie temat, tych lotników ze zdezelowanych samolotów Fiat 125P, które drogę z Warszawy do Gdańska pokonały wówczas bocznymi drogami w celu uniknięcia kontroli, blokad czy tez zatrzymania tej dziarskiej kawalerii przybyłej na polecenie policji polityczne PRL do Gdańska i MKS.

By przetworzyć posiadane przeze mnie nagrania analogowe zmagazynowane na taśmach magnetofonowych z sierpnia 1980 roku to musiałbym przygotować odpowiedni sprzęt, w tym wyciągnąć albo stary magnetofon na którym były dokonane nagrania czyli Grundig ZK-120 (nie wiem czy jest na tyle sprawny)lub Arię, w której może być inaczej ustawiona głowica niż w ZK-120, a ja nie chciałbym zmieniać cokolwiek w jej ustawieniach by jej nie uszkodzić, bo jest w 100% sprawna.
Chodzi o dzień przybycia tych posłańców komunistycznej policji politycznej do Gdańska, bo to wówczas ci bajarze bajali przez kilkuset osobami w Sali BHP oraz dla kilkunastu tysięcy strajkujących stoczniowców i zgromadzonymi mieszkańcami Gdańska i przyjezdnymi zgromadzonymi przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej im. Lenina słuchaczami stoczniowych radiowęzłów radiowych (bałachów).
Podczas strajku sierpniowego żona przytaszczyła do stoczni magnetofon i wszystkie taśmy jakie tylko były wówczas w moim posiadaniu, a panie z mojego wydziału nagrywały wszystko co tylko zdążyły nagrać.
Moja żona dokupiła wówczas aż za dużo nowych taśm firmy ORWO i Tonsil, których b.duży zapas posiadam w stanie dziewiczo-cnotliwym także dziś.
Mógłbym dziś dokonać fałszerstwa na dużą skalę, prawda?

Kończąc chciałbym przeprosić Ciebie i za Mistrza i za Czeladnika.

Pozdrawiam serdecznie.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#366474

Mistrz jest całkowicie w porządku ;-)! Czeladnik zresztą też ;-)!

Odnośnie istnienia wspomnianego przez Ciebie zapisu audio: wątpię, aby taki zapis istniał. Zapytaj po prostu w oddziale gdańskim IPN.

Ja natomiast zapytam o to dyrektora Archiwum Akt Nowych. Posiada ono specjalny dział dokumentacji mechanicznej, w tym audio. Jeśli takli zapis istniał, to powinien on zgodnie z ustawą o archiwach państwowych znaleźć się w zbiorach AAN, a nie IPN.

O udzielonej mi odpowiedzi poinformuję Cię na priv. najdalej do poł. przyszłego tygodnia.

Pozdrawiam

PS. Odpowiedzi z IPN na Twoje poprzednie pytanie (na priv.) o pewną sędziowską osobę jeszcze nie otrzymałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366480

Dziękuję.
Myślałem, że mój komentarz polecał gdzieś w siną dal, a tu UPS!

-Wpadła do tej "skrzynki" na Niepoprawnych gdzie miał wpaść.

Cóścik wywala mnie z NP.

Znaczy, że będę musiał sam we własnym zakresie zgrać to z taśm analogowych na postać cyfrową, a posiadane taśmy przekazać do IPN, a oni nich sobie je już we własnym trybie zarchiwizują, bo szkoda by uległy uszkodzeniu choćby z takiego prozaicznego powodu jak ich nadmierne wysuszenie.
Jeśli mi się uda, to przegram je na inne nowe taśmy magnetofonowe by mieć ich kopie na wszelki wypadek, jak by zaginęły "przypadkiem" te moje oryginały.

Pozdrawiam i znikam, bo czekam na odwiedziny mojej młodej panienki.

Tymczasem.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#366497

Jeśli masz te taśmy, to sugeruję Ci ich przekazanie do AAN. Służę w razie czego bezpośrednim kontaktem z jego dyrektorem, dr Tadeuszem Krawczakiem. Oczywiście możesz je sobie skopiować, ale AAN też może wykonać kopię dla darczyńcy, czyli Ciebie.

Takie archiwalia powinny znajdować się we właściwym miejscu i być dostępne dla zainteresowanych. IPN powinno też dostać uwierzytelnione przez AAN kopie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366504

Muszę dokonać przeglądu wszystkich taśm, bo nie chcę by się tam gdzieś pośród tych właściwych zaplątała taśma dajmy na to z Madonną, prawda?

Uczynię tak jak sugerujesz.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#366509

Podczas spotkania z Jerzy Zalewskim chciałem przekazać jedną z ośmiu oryginalnych opasek straży porządkowej GSR dla wnuka śp. Anny Walentynowicz, Piotra, który według mojej oceny nie czuł właściwej melodii, tak więc nie otrzymał jej ode mnie.
Stracił okazję, która mu się już kolejny raz nie trafi.
Zostało w moim posiadaniu jeszcze 7 opasek z dnia 16.08.1980 roku, którymi muszę roztropnie i oszczędnie gospodarzyć, prawda?
Według mnie, to są dziś kruki kolekcjonerskie.

Niestety nie dano mi możliwości dokonana tego oficjalnie, a na pokątnie jej przekazywanie nie miałem ochoty, tak więc opaskę z pieczątką Komitetu Strajkowego GSR, którą posiadałem przy sobie podarowałem Jerzemu Zalewskiemu, jak i innych kilka wydawnictwa z czasów I Solidarności które posiadam w kilku egzemplarzach oraz kilkadziesiąt kesrokopii, a nawet listów "miłosnych" moich i żony oraz ksero moich zapisków poczynionych w dniu 13.12.1981 r. przed wyjściem do stoczni na strajk okupacyjny.
Czekam na kontakt z Jerzym Zalewskim, któremu chciałbym przekazać dużo więcej materiałów archiwalnych, których kserokopię właśnie przygotowuję.
Może wykorzysta tak te kserokopie jak i posiadane przeze mnie fotografii i filmów, w tym tego do dziś nie wywołanego, z dnia 3 maja 1982 roku z płonącą m.in. suką zrzuconą ze skarpy przy ulicy Biskupiej.
Może nie uległ uszkodzeniu, bo przez cały ten czas przechowywany był w lodówkach.
Obadamy, może będzie wykorzystany w jakimś filmie dokumentalnym, bo u mnie może ulec uszkodzeniu, a tak kto to wie, prawda?

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

PS
Wkrótce okaże się i objawi nowa nieznana z dotychczasowych legend o uratowaniu przez trzy panie strajku w dniu 16.08.1980 r. postać, nieciekawa z mojego punktu widzenia, którą od dawien dawna podejrzewałem i podejrzewam o agenturalność, a poza tym cwaną, chyrą, załganą, fałszywą posturę z klaki Bolków, Borsuków, Borowczaków, która brała udział m.in. w pacyfikacji i napadzie bojówki na drukarzy w MKZ, a i ja w dniu 19.12.1980 roku chciałem ściąć moim toporem tak jak pozostałych członków pijaków z prezydium w GSR. Usłyszałem o niej po raz pierwszy w dniu 25.06.2013 r. podczas projekcji filmu "Podwójne dno" w Sali Akwen, gdzie Alina Pieńkowska m.in. go wymienia jako tego ratownika. Ten człowiek już nie jednego skrzywdził służąc bolkom, a później uważał, że przeproszenie i przyznanie się do błędu go ze wszystkich niegodziwości rozgrzesza, tak jak i to, ze zagiął razem z innymi Bolkami na mnie parol w 1982 roku, gdy jako jedyny nie byłem objęty ani ja ani moja rodzina pomocą, bo według mnie była to zemsta za to, że i go chciałem wywalić z władz stoczniowej Solidarności, za to że hańbą okryli Związek GSR tak pijackimi wyczynami jak i nie złożeniem z powodu nieważkości wieńca, którego mimo uchwały TKZ nie zamówili i nie złożyli od Naszej Załogi podczas odsłonięcia pomnika w Gdyni w dniu 17.12.1980 roku.Wyłgał się i zaczął oskarżać swoich kompanów z prezydium, z których nikt nie ocalał. Także pierwszy przewodniczący i delegat naszej Stoczni remontowej w MKZ w Gdańsku Henryk Matysiak został odwołany w trybie natychmiastowym, gdy ten się wyłgał, by po 1989 roku wiernie służyć Bolkom i Borsukom będąc na etacie w Zarządzie Regionu Gdańskiego bezzębnej Solidarności Kiszczaka.
Dziś jest jednym z tych emerytów, co to są dopiero dziś rzekomo oburzeni na swoją budowlę jaką nam wystroili pod szyldem III RP i występują na "Platformie Oburzonych", czytaj PO Bis.
Onwk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#366507

Miło widzieć, że ktoś używa prawej stopy w odruchu wyrzutnym. mam nadzieję, że bezwarunkowym.

Pzdr.
___________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#366422

Przyszedł puścił bąka,i cały portal za smrodził

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366425