Prof Iglicka Ubojnie eutanazyjne dla emerytów ruszą w 2022 ?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Prof. Grażyna Ancyparowicz „wszyscy będziemy nędzarzami. Wszyscy „...(więcej )

„Zasłużona dla fińskiej kultury pisarka Kaari Utrio wywołała w swoim kraju wrzenie, gdy zaproponowała eutanazję dla osób po siedemdziesiątce.”.. Szybko umierający człowiek to pożytek dla społeczeństwa. Skąd dla wszystkich osób w podeszłym wieku zdobędziemy opiekunów? – pyta Utrio. I proponuje, by w ośrodkach zdrowia rozdawano starszym ludziom „przyjazne tabletki nasenne „...(więcej )

„Ponad pół miliona dzieci w Polsce nie dojada, bo ich rodziców nie stać, by "zapewnić im przynajmniej co drugi dzień posiłek z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego" – wynika z publikacji GUS, którą cytuje "Rzeczpospolita". Jak czytamy, w niedostatku lub biedzie żyje 1,4 miliona najmłodszych Polaków.”....”Dane zawarte w opracowaniu "Warunki życia rodzin w Polsce" są zatrważające - czytamy w gazecie. M.in. 450 tys. dzieci nie ma wszystkich podręczników, bo rodziców nie stać na ich zakup. Z powodu biedy 530 tys. dzieci nie chodzi do specjalistów, a blisko 600 tys. do dentysty.Ogółem na 8,9 mln dzieci w wieku 0-24 lata "na utrzymaniu" w niedostatku lub biedzie żyje 1,4 miliona.”....(źródło)

„ZUS jest bankrutem i nie da się go uratować - twierdzi Krystyna Iglicka-Okólska „....”ZUS zbankrutuje w 2022 roku „...”ZUS jest bankrutem i nie da go się uratować. Zbankrutuje w roku 2022 i totalnym absurdem są kolejne próby ratowania polityki fiskalnej naszego państwa poprzez np. próby ozusowania umów śmieciowych, które tak naprawdę doprowadzają tylko do większej elastyczności naszego rynku pracy i pomagają młodym ludziom funkcjonować tutaj, a nie na emigracji czy w szarej strefie - powiedziała ekonomistka. Dodała również, że konieczne będzie również kolejne podwyższenie wieku emerytalnego, mimo że obecny rząd podniósł go do 67. roku życia.- To jest nieuchronne. Podniesienie wieku emerytalnego na tym poziomie, który jest w tej chwili, jest zrobione na podstawie błędnych założeń, błędnych statystyk, bo ten wiek emerytalny powinien być wyższy - zapowiedziała Iglicka-Okólska. Według niej, wyjściem z trudnej sytuacji mogłaby być emerytura obywatelska - tj. minimalne świadczenie gwarantowane każdemu obywatelowi, w połączeniu z drugim filarem.”....”Musimy obniżyć ZUS dla drobnych przedsiębiorców. To nie może być tak, że człowiek nie może założyć własnej działalności gospodarczej, bo musi płacić przeszło 1000 zł na ZUS. ….(źródło )

Robert Gwiazdowski „ Dlatego idiotyczne są postulaty związkowców obniżenia wieku emerytalnegobędziemy musieli pracować coraz dłużej. Ci, którzy dziś zaczynają pracować będą dożywali 90 lat. Ci, którzy dziś się rodzą dożyją pewnie lat 100. Proszę zapomnieć, żeby mogli pracować do 65 roku życia. Do 67 zresztą też nie. Premier Szwecji wspomniał ostatnio o konieczności pracy do 75. roku życia. A ja sądzę, że nawet dłużej. „...(więcej )

Prof. Grażyna Ancyparowicz w wywiadzie z Anna Szrarzyńską „....”( AS ) Premier Donald Tusk wspomniał wczoraj, że z analiz, które otrzymał wynika, iż emerytury z OFE mogą być wypłacane tylko przez 10 lat. Czy to oznacza dla przyszłych emerytów? „....”(G.A)Ale cała reforma przeprowadzona w 1999 roku była wielkim oszustwem. Polakom zafundowano piramidy finansowe. Wielkie korporacje mają pełną świadomość, że skoro natknęły się na barierę popytu na produkcję finansową w krajach wysoko rozwiniętych to jedyną szansą przetrwania było, przekonanie rządów z grupy krajów tzw. rynków wschodzących (do których należy Polska) do zlikwidowania funduszy ubezpieczeń społecznych i założenia funduszy emerytalnych. „.....”A reszta? Trzeba pamiętać, że ta reforma ma jeszcze drugie dno, które polega na tym, że jeśli starsi ludzie będą mieli zbyt mało pieniędzy by utrzymać własne mieszkania, to będą je cedować na banki. Tacy ludzie mieszkają często w bardzo atrakcyjnych lokalizacyjnie punktach. Korporacje to przejmą „.....”Powinniśmy się jako społeczeństwo zbuntować. Ale trzeba najpierw wytłumaczyć społeczeństwu, że to jest oszustwo. A potem jak najszybciej wycofać się z tej reformy, bo wszyscy będziemy nędzarzami. Wszyscy. ….(więcej )

„O likwidację ZUS i wprowadzenie powszechnej emerytury obywatelskiej zaapelowali w poniedziałek politycy Polski Razem Jarosława Gowina: wiceprezes prof. Krystyna Iglicka-Okólska i poseł Przemysław Wipler. „....”Na konferencji w Krakowie do sprawy OFE ustosunkował się także szef partii Jarosław Gowin. Jego zdaniem jesteśmy obecnie świadkami "historycznego momentu, bo pierwszy raz od upadku komunizmu dochodzi do grabieży ze strony państwa, dokonanej na 16 mln Polaków". ….(źródło )

Krzysztof Rybiński „ Do ścisłej integracji prą politycy, bo już niekoniecznie ich elektorat, głównie z silnych krajów, np. z Niemiec. To świadczy, że z Unią, którą dziś znamy, jest coś nie tak. Wielokrotnie już przekonaliśmy się, że Niemcy stosują bardzo brutalną politykę realizacji swoich interesów. Robią to bardzo mądrze i bardzo skutecznie. Warto zobaczyć, że jeśli coś złego dzieje się w RFN, to reguły narzucane wszystkim innym przez Berlin, tam nie działają. Mówię tu o epizodach, gdy Niemcy miały zbyt duży deficyt budżetowy i wówczas zawieszano reguły unijne jego dotyczące. A mniejsze kraje, u których wystąpił taki problem z wysokim deficytem, ale nie mają siły politycznej jak Niemcy, były brutalnie przeciągane, choćby Węgry.
Nie jest to Unia równych sobie. Niemcy chcą sobie podporządkować gospodarczo całą Europę. Można wskazać wiele obszarów, choćby energetykę odnawialną, gdzie forsują rozwiązania, które są im na rękę.”...(źródło )

Kaczyński, PiS proponuje „System kanadyjski, zwany też emeryturą obywatelską, polega na zagwarantowaniu przez państwo jednakowego świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby jednakową niską składkę. „....”Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak. Według jego szacunków składka miała wynosić 120 zł miesięcznie, co w przyszłości miało przynieść ok. 1000 zł emerytury. PSL chętnie wróciłoby do niego. – Niestety nasz liberalny koalicjant nie chce poprzeć liberalnego pomysłu – mówi rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. „.....”System kanadyjski był też postulowany przez Centrum im. Adama Smitha. Według projektu Centrum miałby być finansowany z podatków ogólnych, a nie składek płaconych do ZUS. Szacunkowa emerytura obywatelska miałaby wynosić 900 zł.”...”To uczciwy i realistyczny system. Obecnie obowiązujący upadnie, co widzimy np. w Grecji. A sytuacja demograficzna i gospodarcza powoduje, że przez najbliższe pół wieku nie ma szans na wzrost emerytur– uważa wiceszef Centrum Andrzej Sadowski. „..(więcej)

Profesor Niall Ferguson” Pierwszą na świecie superpotęgą , która wcieliła w życie zasady państwa opiekuńczego w sposób najpełniejszyi z najbardziej imponującym skutkiem , nie była jednak Wielka Brytania, ale Japonia . Trudno znaleźć bardziej klarowny przykład ilustrujący bliskie więzi łączące państwo opiekuńcze z państwem militarnym „....”W rzeczywistości Japończycy wypracowali własny model państwa opiekuńczego i zaczęli to robić na długo przed zakończeniem II Wojny Światowej . Nie kierował nimi bynajmniej społeczny altruizm , ale typowe dla połowy XX wieku zapotrzebowanie na sprawnych młodych żołnierzy i robotników Jak stwierdził amerykański politolog Harold D Lasswell , Japonia w latach 30 XX wieku była państwem garnizonowym . Zawierała jednak w sobie obietnicę państwa militarnego , a zarazem opiekuńczego, oferują Japończykom bezpieczeństwo socjalne w zamian za ponoszenie ofiar wojennych „...(więcej)

Gwiazdowski”Stypendium demograficzne to kosztowny socjalizm „ Ten model socjalizmu jest nie do utrzymania. Z drugiej strony żaden model kapitalistyczny nie jest do wcielenia w życie w społeczeństwie demokratycznym, w którym większość obywateli korzysta z transferów socjalnych. „.....”Premier Waldemar Pawlak: „Emerytury będą głodowe. O ile w ogóle będą”. I zachęcili: „róbcie dzieci, a my będziemy zabierać Wam mniej pieniędzy, żebyście mogli je wychować.” „.....”rozerwaliśmy związek przyczynowo-skutkowy między posiadaniem dzieci i bezpieczeństwem na starość. On co prawda obiektywnie istnieje, ale go nie dostrzegamy, bo politycy wmówili nam, że to państwo się o nas zatroszczy – zapewni nam „godziwą emeryturę” i „bezpłatną opiekę medyczną”. No to po co nam dzieci? „.....”Po czwarte, zabieramy młodym ludziom tyle, że ich na wychowywanie dzieci nie stać. „.....”Średnie wynagrodzenie brutto wynosi obecnie coś około 3.600 zł. Nie interesuje ono ani pracownika, ani pracodawcy. Interesuje jedynie GUS i rachubę płac. Dlatego – jak usłyszałem niedawno od jednego z dziennikarzy – podawanie jego wysokości przypomina nieco podawanie długości członka razem z kręgosłupem.Od 3.600 trzeba odjąć 351 zł i 36 gr. składki emerytalnej, 54 zł składki rentowej, 88 zł 20 gr. składki chorobowej, 279 zł 58 gr. składki zdrowotnej (NFZ), i 252 zł zaliczki na PIT. A pracodawca musi jeszcze zapłacić 654 zł i 84 gr. składki na ZUS i 91 zł i 80 gr. składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Łącznie pracodawca wydaje na pracownika 4.346 zł i 64 gr., a pracownik otrzymuje 2.574 zł i 86 gr. Różnica wynosi 1.771 zł i 78 gr. Prawie tyle ile „stypendium demograficzne” na dwójkę dzieci!” ….(więcej )
-----
Mój komentarz

Gwiazdowski”Stypendium demograficzne to kosztowny socjalizm „ Ten model socjalizmu jest nie do utrzymania. Z drugiej strony żaden model kapitalistyczny nie jest do wcielenia w życie w społeczeństwie demokratycznym, w którym większość obywateli korzysta z transferów socjalnych.„W maju 2012 r. na zamkniętym spotkaniu z bogatymi darczyńcami z Florydy, którzy za wejściówkę musieli zapłacić po 50 tys. dol., kandydat Republikanów Mitt Romney mówił: - Jest 47 proc. ludzi, którzy na mnie nie zagłosują choćby nie wiem co. Oni są z Obamą. To ludzie zależni od państwa, którzy mają mentalność ofiar i wierzą, że rząd ma się nimi opiekować. Wierzą, że mają prawo do opieki zdrowotnej, do jedzenia, do dachu nad głową i do wszystkiego, co tylko można sobie wymyślić. Nie jest moją robotą przejmować się tymi ludźmi. Nigdy ich nie przekonam, że powinni wziąć odpowiedzialność za swoje życie!”. ….(więcej)

Profesor Niall Ferguson „ Państwo opiekuńcze zwykło się uważać za wynalazek brytyjski „....” Tymczasem pierwszy obowiązkowy system obowiązkowych państwowych emerytur wprowadzono nie w Wielkiej Brytanii, ale w Niemczech . Dopiero dwadzieścia lat później Brytyjczycy poszli za przykładem Niemców. „...” Prawo o ubezpieczeniu społecznym wprowadził Otto Bismarck....”Bismarck uważał ,że „łatwiej poradzić sobie z człowiekiem , który na starość może liczyć na emeryturę [….] niż z człowiekiem , który nie a takiej perspektywy „ Ku zaskoczeniu swoich liberalnych oponentów przyznawał otwarcie ,że to „ państwowo – socjalistyczna idea „ ….” Bismarck nie kierował się jednak motywami altruistycznymi „ Każdy kto opowie się za ta ideą – stwierdzał – dojdzie w przyszłości do władzy „....”Chociaż Lloyd George był człowiekiem lewicy podzielał pogląd Bismarcka , że wprowadzenie tego typu uregulowań zapewnia głosy wyborców w kontekście gwałtownie rozszerzającego się praw wyborczego „..(więcej )
….............................................................
Milionom polskich dzieciom głód zagląda w oczy . Dosłownie. Miliony polskich rodzin nie może zapewnić swoim dzieciom leczenie, leków m książek . Coraz częściej Polscy zdychają jak zwierzęta nie doczekawszy się karetki pogotowia , czy lekarza. Miliony Polaków są zmuszani do nieposiadania dziecka . Starzy schorowani Polacy są zapędzani do pracy aż do śmierci , .Profesor Iglińska mówi ,że Polacy będą tyrać aż do 75 roku życia. Profesor Gwiazdowski twierdzi że jeszcze dłużej . Już w 2022 roku ZUS, flagowa , totalitarna instytucja socjalizmu zbankrutuje. Emeryci bez emerytur zaczną zdychać .

J mama tylko jedno pytanie. Jakie warunki polityczne są konieczne, aby zrealizować marzenie lewackiego potwora pisarki Kaari Utrio ,żeby mordować wszystkich powyżej 75 roku życia . Oczywiście aby zabijać taki ilości osób należy stworzyć duże „ubojnie ludzkie „

Mało kto zdaje sobie sprawę ,że najstraszniejszym symbolem socjalizmu jest Oświęcim . Socjalista Hitler i socjalistyczna III Rzesza stał się panem życia i śmierci dziesiątków milionów ludzi . Niemiecki obóz koncentracyjny Oświęcim jest dziełem socjalistów. Niemieckimi oprawcami w niemieckich obozach socjalistycznych byli ideowi socjaliści .
Nad Europa wisi widmo socjalistycznego potwora. Cała Unia z jej systemem socjalistycznej religii politycznej, która jest polityczna poprawność i jej część składowa gender, ze swoim systemem zarządzania gospodarką jest wierną kopią socjalistycznych hitlerowskich Niemiec . Z jednym wyjątkiem . Tam socjaliści zlikwidowali całkowicie demokrację ,a Unii Europejskiej jeszcze funkcjonują jej resztki zwane demokracją fasadową.

Ale już niedługo

Milton Friedman („Podstawowym złem paternalistycznych programów jest ich wpływ na szkielet naszego społeczeństwa. Osłabiają rodzinę, zmniejszają bodźce do pracy, oszczędności,  innowacji, ograniczają naszą wolność" – napisał w „Wolnym wyborze") czy Friedrich Hayek („Im bardziej pozycja ludzi staje się zależna od działań rządu, tym bardziej będą się domagali, aby ten dążył do (...) sprawiedliwości rozdzielczej. Tak długo, jak długo wiara w sprawiedliwość społeczną kieruje działaniem politycznym, proces ten musi stopniowo przybliżać się do systemu totalitarnego"). ….(więcej )

A wtedy niemiecki obóz koncentracyjny Oświęcim stanie się nieoficjalnym godłem Unii Europejskiej , IV Rzeszy .

Znowu powstaną miejsca , gdzie masowo będzie się mordować słabszych, chorych , niepełnosprawnych . Unia stanie się miejscem gdzie socjalistyczne seksualne koncepcje hitlerowców będą wdrażane, a chrześcijanie prześladowani .
Aby temu zapobiec musimy już teraz zlikwidować ustrój socjalistyczny w Polsce . Zlikwidować pruskie przymusowe ubezpieczenia społeczne , zlikwidować pruski , totalitarny system szkolnictwa. Skończyć z bandyckimi totalitarnymi podatkami , takimi jak podatek dochodowy .

Propozycję Kaczyńskiego i Gowina wprowadzenia „emerytury kanadyjskiej” uważam za dobry krok w całkowitej likwidacji systemu emerytalnego i opodatkowania ludzi na niego . Dla starych ludzi biednych , którzy nie maja majątku, ani rodziny , ani nie dba o nich żadna organizacja charytatywna , czy religijna mógłby istnieć jakiś system skromnych zapomóg socjalnych .

Albo Polacy będą wolnym narodem , albo skończą w socjalistycznych ubojniach eutanazyjnych.
video O „Kazaniach sejmowych" dyskutowali ks. Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza oraz reżyser Grzegorz Braun. Klub Polonia Christiana Bialystok cz2
video Rozwój ekonomiczny i dobrobyt w myśli katolickiej - wykład dr. Alejandro Chafuena

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Profesor Niall Ferguson „ Państwo opiekuńcze zwykło się uważać za wynalazek brytyjski „....” Tymczasem pierwszy obowiązkowy system obowiązkowych państwowych emerytur wprowadzono nie w Wielkiej Brytanii, ale w Niemczech . Dopiero dwadzieścia lat później Brytyjczycy poszli za przykładem Niemców. „...” Prawo o ubezpieczeniu społecznym wprowadził Otto Bismarck , aby jak , jak sam to ujął w 1880 roku „ w szerokich masach nieposiadających rozbudzić konserwatywny stan umysłu wynikający ze świadomości posiadania prawa do emerytury „. Bismarck uważał ,że „łatwiej poradzić sobie z człowiekiem , który na starość może liczyć na emeryturę [….] niż z człowiekiem , który nie a takiej perspektywy „ Ku zaskoczeniu swoich liberalnych oponentów przyznawał otwarcie ,że to „ państwowo – socjalistyczna idea „ ….” Bismarck nie kierował się jednak motywami altruistycznymi „ Każdy kto opowie się za ta ideą – stwierdzał – dojdzie w przyszłości do władzy . Wielka Brytania poszła z przykładem Bismarcka dopiero w w 1908 roku , kiedy ówczesny kanclerz skarbu , liberał z przekonania wprowadził skromne i i uzależnione od dochodów emerytury dla osób powyżej 70 roku życia „...”Chociaż Lloyd George był człowiekiem lewicy podzielał pogląd Bismarcka , że wprowadzenie tego typu uregulowań zapewnia głosy wyborców w kontekście gwałtownie rozszerzającego się praw wyborczego . Biednych było więcej niż bogatych „.....” W przemówieniu radiowym wygłoszonym w marcu 1943 roku Churchill wymienił ...”obowiązkowe ubezpieczenie państwowe od kołyski aż po grób dla przedstawicieli wszystkich grup społecznych „, zniesienie bezrobocia dzięki polityce rządu , polegającej na wywieraniu równoważącego wpływu na rozwój gospodarczy , który w zależności od potrzeb można przyspieszać lub spowalniać „ , „ rozszerzenie aktywności państwa w zakresie własności o przedsiębiorczości , rozwój budownictwa komunalnego , reformy w szkolnictwie państwowym oraz szerszy dostęp do usług medycznych i opieki społecznej” ….(więcej )

Prof. Paul Kengor„Komuniści tak naprawdę już od dawna są bardzo popularni wśród chrześcijan kierujących się „sprawiedliwością społeczną”, „.....”Poza tym Obama buduje nową klasę rządzącą, taką, dla której budżet jest źródłem środków do życia„.....”Obecnie klasa ta – której Obama zawdzięcza reelekcję – składa się z pracowników administracji na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym, pracowników związków zawodowych sektora publicznego; obywateli korzystających z bonów żywnościowych, opieki społecznej i zasiłków dla bezrobotnych, obywateli oczekujących od rządu zapewnienia opieki zdrowotnej i wielu innych. „....”nowa klasa stanowi znaczący i stale powiększający się odsetek ludności – i odsetek wyborców – którzy są zależni już nie tylko od rządu, ale wprost od Demokratów. Im bardziej ta grupa uzależnia się i rozrasta, tym bardziej przyczynia się do politycznego umocnienia liberalno-demokratycznych polityków w rodzaju Baracka Obamy. „.....”73 proc. nowych miejsc pracy utworzonych w USA w ciągu ostatnich pięciu lat powstało w sferze budżetowej. „....”Czy to jest komunizm?„.....”tendencję Ameryki do osuwania się w tamtą stronę lub przynajmniej w stronę socjalizmu „.....”Obamę wspierają komuniści”.....” amerykańska Partia Komunistyczna istnieje i jest zachwycona poczynaniami Obamy. Tuż po reelekcji prezydenta w listopadzie 2012 roku przewodniczący CPUSA Sam Webbwygłosił płomienne przemówienie do komitetu krajowego partii, w którym oznajmił, że zwycięstwo Obamy jest „wielkim zwycięstwem ludu”.......”Prof. Paul Kengor Tłumaczenie Piotr Braniecki „...(więcej )

„Sąd Najwyższy dał obszerną wykładnię dotyczącą tego, jak postępować w sprawie 
o prawną korektę płci.
Pewien pan wystąpił do sądu o zmianę płci. Powoływał się na prawa i wolności obywatelskie, ale słowem nie wspomniał, że ma żonę i dzieci. Sądy mu odmówiły korekty płci, a ostatnio potwierdził to Sąd Najwyższy (I CSK 146/13).”...(źródło )

Dzisiaj w Londynie odbył się zjazd Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), której przewodniczącym jest eurodeputowany Nigel Farage. Apelował on nie tylko do swoich rodaków, by udzielili jak najszerszego poparcia idei opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, ale również do wszystkich narodów kontynentu europejskiego o likwidację Unii Europejskiej. „....”Opuszczenie UE leży w interesie narodu brytyjskiego. Tylko opuszczając Unię Europejską odzyskamy kontrolę nad własnymi granicami, parlamentem, demokracją i nad wolnym handlem z najszybciej rosnącymi gospodarkami świata” ….”„Chcę nie tylko wystąpienia Wielkiej Brytanii, ale wystąpienia całej Europy z Unii. Wszystkie narody na naszym kontynencie zasługują na posiadanie własnych niepodległych państw” - i dalej – „Nie dajcie się zastraszyć rzekomą wojną handlową. Jesteśmy jednym z najważniejszych partnerów handlowych Brukseli. Wojna handlowa z nami to dla nich samobójstwo gospodarcze „...(źródło)

video O „Kazaniach sejmowych" dyskutowali ks. Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza oraz reżyser Grzegorz Braun. Klub Polonia Christiana Bialystok cz2
video Rozwój ekonomiczny i dobrobyt w myśli katolickiej - wykład dr. Alejandro Chafuena
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Brak głosów

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tm lmt wkwy-prc z d smrc. Prblm jst w nrwnym pdzl mjtk. Jk t jst z bcn przy tkj tchnc rzwjw prdkj s zywnsc szybc wcj tnj z jdng hktr, crz dlzj trzb n n prcwc? Przy tkj rbtyzcj gdz mszyny prdkj X rzy szybcj nz t sm kdy rczn, cn ktr plcmy jst prw tk sm. Tn chlp pnszczyznny, ktrym ns strszn t byl dpr PN w prwnn z nm.Prcwl 3 rzy mnj nz my prcjmy n njsnsz RP. Z PRL chdzl slgn mryc! pmgj prt czynm! mrj przd trmnm! Tkz t nc nwg.
Vote up!
3
Vote down!
-6
#401775