Prof. Ancyparowicz Wszyscy będziemy nędzarzami. Wszyscy

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Filip Memches „upadek realnego socjalizmu uruchomił procesy zbliżenia sowieckiego establishmentu z elitami unijnymi o rodowodzie socjaldemokratycznym. Wspólnym wrogiem Kremla i zachodnioeuropejskiej lewicy miał być w tym kontekście „dziki kapitalizm” na modłę amerykańską. „...”Rosyjski establishment polityczny optuje gremialnie za konserwatyzmem kulturowym. Związany z Kremlem politolog Siergiej Markow twierdzi, iż o ile na Zachodzie jest demokracja liberalna, o tyle w Rosji mamy do czynienia z demokracją majorytarną. Jak wyjaśnia on, ta druga polega na tym, że to ekstrawaganckie mniejszości muszą respektować moralność publiczną, za którą stoi większość, a nie odwrotnie. „.......” Vaclav Klaus i Viktor Orbán nie wahają się zerkać w kierunku wschodnim. Były prezydent Czech, kiedy piastował swój urząd, stawiał na współpracę z Rosją w strategicznych dziedzinach gospodarki”.....”Eurosceptycyzm zaczyna być odruchem polityków i społeczeństw mających poczucie, że Bruksela ich krajom narzuca różne rozwiązania, za którymi stoi poprawność polityczna oraz interesy najbogatszych członków Unii, znaczących międzynarodowych instytucji, wielkich koncernów. „......”Może warto zatem, żeby prawicowi eurosceptycy z Europy Środkowej raczej podjęli się zadania reanimacji, leżącego u źródeł Unii, karolińsko-nadreńskiego dziedzictwa, niż szukali sojusznika na Wschodzie, czyli tam, gdzie go nie znajdą? Bo jak nie oni, to kto? „....(źródło )
 
Komorowski „Jeśli zależy nam na (…) zapobieżeniu sytuacji, w której Rosja nie pójdzie drogą autorytarnego kapitalizmu (jaki realizowany jest w Chinach), to należy ją przyciągać, a w tym procesie sami Rosjanie dokonają wyboru europejskiej drogi do dobrobytu i bezpieczeństwa. „...(więcej )
 
Prof. Grażyna Ancyparowicz w wywiadzie z Anna Szrarzyńską „....”( AS ) Premier Donald Tusk wspomniał wczoraj, że z analiz, które otrzymał wynika, iż emerytury z OFE mogą być wypłacane tylko przez 10 lat. Czy to oznacza dla przyszłych emerytów? „....”(G.A)Ale cała reforma przeprowadzona w 1999 roku była wielkim oszustwem. Polakom zafundowano piramidy finansowe. Wielkie korporacje mają pełną świadomość, że skoro natknęły się na barierę popytu na produkcję finansową w krajach wysoko rozwiniętych to jedyną szansą przetrwania było, przekonanie rządów z grupy krajów tzw. rynków wschodzących (do których należy Polska) do zlikwidowania funduszy ubezpieczeń społecznych i założenia funduszy emerytalnych. „.....”A reszta? Trzeba pamiętać, że ta reforma ma jeszcze drugie dno, które polega na tym, że jeśli starsi ludzie będą mieli zbyt mało pieniędzy by utrzymać własne mieszkania, to będą je cedować na banki. Tacy ludzie mieszkają często w bardzo atrakcyjnych lokalizacyjnie punktach. Korporacje to przejmą „.....”Powinniśmy się jako społeczeństwo zbuntować. Ale trzeba najpierw wytłumaczyć społeczeństwu, że to jest oszustwo. A potem jak najszybciej wycofać się z tej reformy, bo wszyscy będziemy nędzarzami. Wszyscy. „.....(źródło)
 
-----
Mój komentarz
 
Propaganda Zachodu stara się wmówić ludziom ,że przyczyną kryzysu Unii jest strefa euro , życie ponad stan Greków, Hiszpanów . Ale to nie jest prawda. Główną i praktycznie jedyną przyczyną upadku gospodarczego jest socjalizm . Zarówno kraje strefy Euro jak i Polaka , czy Wielka Brytania są w stanie upadku .
 
Profesor Ancyparowicz trafnie przewiduje los emerytów .Nędza , oddawania lichwiarzom za dosłownie parę groszy dorobku życia, aby starczyło na chleb. Na razie nędza wywołana euro socjalizmem jeszcze nie dosięgnęła emerytów ,gdyż są oni sporej części socjalistycznym lumen elektoratem głosującym na lewicę, która obiecuje im wspólne okradanie rodzin z dziećmi . Socjalizm II Komuny już uderzył w polskie dzieci .
 
„Bartosz Marczuk …...„Jaki jest prawdziwy powód do wstydu III RP? Głód dzieci. 
W kraju, który ma ambicje należeć do G-20, jest od blisko dekady członkiem UE, leży w środku Europy, chwali się, że jest zieloną wyspą i szybko goni zamożny Zachód, dane dotyczące głodnych dzieci zatrważają. Co trzecie dziecko rodzi się u nas w skrajnym ubóstwie. 800 tys. jest niedożywionych. Ponad 600 tys. najmłodszych z wielodzietnych rodzin żyje w nędzy. Najwyższą cenę polskiej transformacji płacą bowiem rodzice i ich potomstwo. „...(więcej)
 
Ale w końcu lewica wprowadzi system totalitarnego socjalizmu. A wtedy wprowadzi w życie plan „ostatecznego „rozwiązania problemu emerytów .
 
„Owsiak „Boję się zniedołężnienia. A najbardziej dysfunkcji, o których człowiek nie wie, jak demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniora, ale wszystkie osoby, które żyją w jego otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny. W takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji. Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazjato dla mnie pomoc starszym „...(więcej)
 
Dzieci , emeryci, niewolnicza praca dorosłych, pomimo której i tak nie starczy na życie
 
„Jarosław Kaczyński „ Warto być Polakiem dobrze zorganizowanym i wydajnym, ale nie traktowanym w pracy jak niewolnik. Bo już jesteśmy bardzo pracowici. Jest znamienne, że wedle danych OECD przeciętny Polak pracuje aż 2015 godzin w roku (pracowitsi są od nas Koreańczycy - 2074 godziny), a daleko za nami są uznawani za bardzo pracowitych Japończycy (1733 godziny), Niemcy (1309 godzin) czy Holendrzy (1288 godzin) „...(więcej)
 
„„Prawie 2 miliony pracujących Polaków nie mogą wyżyć z pensji - wynika z raportu Komisji Europejskiej,.....”Biedni pracujący nie mają oszczędności. Prawie całe wynagrodzenie wydają na rachunki i jedzenie. „.....(więcej )
 
Wszyscy będziemy nędzarzami . Wszyscy Polacy . Emerycie, dzieci , pracujący . Tylko socjalistyczni panowie będą się mieli dobrze. W socjalistycznej Tysiącletniej IV Rzeszy ( Sikorski chce do niewolniczej Tysiącletniej IV Rzeszy)
 
I tutaj warto pochylić się nad tekstem Memchesa , z którego wynika ,że jedynym wyjściem jest reformowanie Unii, bo ani opcja USA, ani rosyjska ni jest dal Polski wyjściem.
 
Obawiam się ,że jeśli spełnią się obawy Komorowskiego ,że Rosja zbuduje autorytarny kapitalizm , to nastąpi przyspieszony rozwój ekonomiczny Rosji . A wtedy Polska , zniszczona euro socjalizmem wybierze rosyjską strefę wolności gospodarczej . Nie bez znaczenia już teraz dla Polków, ba dla niewątpliwie polskich patriotów jest obrona , popieranie przez rosyjskie władze konserwatywnych wartości i zwalczanie politycznej poprawności .
 
„Lisicki „ Winnicki „Lider Ruchu Narodowego: Moskwa nie jest głównym zagrożeniem „ …...”Czytam wpis na blogu współtwórcy ruchu Roberta Winnickiego po podpisaniu porozumienia pomiędzy abp. Michalikiem i patriarchą Cyrylem, przy entuzjastycznym poparciu Tuska i Komorowskiego. Winnicki stwierdza: Podpisanie dokumentu ocenić należy pozytywnie". I wykłada swoje poglądy na Rosję: „Dla polskiej prawicy jest zaś dobrym przypomnieniem, co stanowi główne zagrożenie dla kultury i cywilizacji, dla Polski i Polaków: nie jest nim Moskwa, a demoliberalizm, laicyzm i konsumpcjonizm" …..(więcej)
 
video profesor Andrzej Zybertowicz „Rozmowy niedokończone (1/5) - Kryzys demokracji - kryzys elit „
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
Gowin”Generalnie uważam jednak, że CBA jest instytucją bardzo potrzebną, która skutecznie i za ministra Kamińskiego, i za ministra Wojtunika przyczynia się do zwalczania korupcji. Nie mam większych zastrzeżeń do CBA z czasów ministra Kamińskiego – podkreslił Gowin. „....”Olszewskiego dziwi opinia ministra sprawiedliwości. - Jeśli minister Gowin nie zauważył u Kamińskiego żadnych nadużyć, to może ma problemy ze wzrokiem – mówi. „...(źródło)
 
„Alexander Dobrindt, sekretarz generalny CSU współrządzącej z CDU Angeli Merkel opowiada się za obroną małżeństwa i rodziny oraz sprzeciwia się równouprawnieniu „małżeństw” homoseksualnych. „....”Mamy w Niemczech 17 milionów małżeństw i 30 tysięcy homoseksualnych związków partnerskich. Tak rozkładają się ciężary „....”A większość ma obywatelsko-konserwatywny obraz świata „...”Dobrindt odniósł się też do postulatu likwidacji wspólnego opodatkowania małżonków. – Kto chce kompletnie zrównać małżeństwo z jednopłciowymi związkami partnerskimi a jednocześnie znieść wspólne opodatkowanie małżonków, ten pod płaszczykiem równouprawnienia  uprawia agresję wymierzoną w rodzinę „...(źródło)
 
Filip Memches „Bukowski powołuje się w swoich tezach na opublikowaną w roku 1990 książkę amerykańskiego socjologa pochodzenia serbskiego Bogdana Denitcha „The End of the Cold War” „...”w Polsce obok antysystemowej eurofobii występował mainstreamowy umiarkowany eurosceptycyzm. Był on obecny wśród czołowych polityków Platformy Obywatelskiej oraz PiS. To przypadek Jana Rokity czy Jarosława Kaczyńskiego. Owszem, uważali oni wejście Polski do UE za fakt pozytywny. Ale kiedy przyszło co do czego, mocno wyrażali swój sprzeciw wobec projektu przyszłego, dowodzonego przez tandem francusko-niemiecki, kontynentalnego supermocarstwa, w ramach którego nasze państwo straciłoby na znaczeniu. „....”Wyodrębniły się wtedy w Polsce dwa stronnictwa: „amerykańskie” i „europejskie”. „...”Ameryka miała być żandarmem świata, który gwarantuje państwom narodowym ich suwerenność. W tej wizji federalizacja Unii jawiła się jako narzędzie groźnej francusko-niemieckiej dominacji w Europie „.....”Z kolei drugie stronnictwo – „europejskie” „....”w tym przypadku Unia traktowana była jako potęga równoważąca siłę USA, skazana tym samym na sojusz właśnie z takimi państwami jak Rosja. „....”Znamienne, że stronnictwo „amerykańskie” obejmowało nie tylko prawicę, lecz przytłaczającą większość mainstreamu, także postkomunistów. Kiedy zaczęły się przygotowania do akcji zbrojnej w Iraku, Leszek Miller, będąc premierem, nie zawahał się okazać lojalności Waszyngtonowi i tym samym narazić się Paryżowi i Berlinowi. Jednocześnie polityk ten twardo walczył przeciwko francusko-niemieckiemu modelowi Unii. Natomiast stronnictwo „europejskie” składało się raczej ze środowisk spoza realnej polityki (jak „Krytyka Polityczna”), „....”.....”Eurosceptyczni politycy w krajach postkomunistycznych stają jednak wobec dramatycznego dylematu: jeśli nie Unia, to kto? Vaclav Klaus i Viktor Orbán nie wahają się zerkać w kierunku wschodnim. Były prezydent Czech, kiedy piastował swój urząd, stawiał na współpracę z Rosją w strategicznych dziedzinach gospodarki „.........”W raporcie czeskiej Informacyjnej Służby Bezpieczeństwa (BIS) za rok 2011 można przeczytać, że wspomniany już przetarg na rozbudowę elektrowni w Temelinie stał się przedmiotem zainteresowań wywiadu rosyjskiego. „.....”Może warto zatem, żeby prawicowi eurosceptycy z Europy Środkowej raczej podjęli się zadania reanimacji, leżącego u źródeł Unii, karolińsko-nadreńskiego dziedzictwa, niż szukali sojusznika na Wschodzie, czyli tam, gdzie go nie znajdą? Bo jak nie oni, to kto? „...”A Orbán? Rok temu za słuszne uznał decyzje węgierskiego koncernu Mol o wycofaniu się ze wspieranego przez UE projektu gazociągu Nabucco i nawiązaniu współpracy ze spółką South Stream, której jednym z udziałowców jest Gazprom (chodzi o budowę gazociągu południowego). Natomiast podczas niedawnej roboczej wizyty w Moskwie premier Węgier dał do zrozumienia, że Rosja byłaby naturalnym partnerem jego kraju przy rozbudowie elektrowni atomowej w Paks. „....”Dorzućmy do tego jeszcze zeszłoroczny news o konsekwencjach zacieśnienia współpracy czesko-rosyjskiej. W raporcie czeskiej Informacyjnej Służby Bezpieczeństwa (BIS) za rok 2011 można przeczytać, że wspomniany już przetarg na rozbudowę elektrowni w Temelinie stał się przedmiotem zainteresowań wywiadu rosyjskiego. „.....(źródło )
 
„The Economist . Pax Germanica dla całej Europy  
Fragmenty z artykułu  pod tytułem “Will Germany now take centre stage? “,  (Czy Niemcy  teraz zajmą dominującą pozycję )  
  „Nawet w złotych czasach europejskiej integracji Niemcy były kłopotliwym   partnerem, zbyt dużym , aby być tylko pierwszym pomiędzy równymi, ale zbyt małym aby być hegemonem , jak powiedział Helmut Kohl , kanclerz , który zjednoczył Niemcy . Niemcy nigdy nie traciły z pola widzenia swoich interesów .’…” Ale na długo przed wejściem euro w 1999 roku , ówczesny niemiecki minister finansów , Theo Waigel obiecał ,że będzie nosiło właściwą niemiecką jakość. „…” Jako twórca euro / Merkel/ szybko pokazała że nie jest tej klasy politykiem co Kohl. W czasie ekonomicznego kryzysu jej pierwszym odruchem było zwiększona ochrona niemieckich  interesów . Wpłynęła na wybór słabych polityków na szefa prezydencji Unii i unijnego ministra spraw zagranicznych, oba stanowiska zapisane w Traktacie Lizbońskim.”…”Pod Merkel .Niemcy nie są już aktorem wspierającym miedzy narodowy rozwój , powiedział Hans Stark z French Institute for Inmternational Relation . Aktualne przeświadczenie ,powiedział , mówi że pojedynczy rząd , a nie ich europejska zbiorowość będzie głównym aktorem, i Niemcy przyjęły tą rolę. Niemieckie świetlane perspektywy gospodarcze nie zakładają współdziałania z wolno rozwijanymi się sąsiadami , ale z charyzmatycznymi gospodarkami Azji i Ameryki Południowej . Niemiecka akceptacja członkowstwa Turcji w Unii wygląda dużo gorzej niż kiedykolwiek .”…„Europa chce jakiegoś miłego przywództwa .”...” We wrześniu Komisja Europejska zaproponowała inspirowane przez Niemcy prawa , które mają ograniczyć makroekonomiczną niestabilność , takie jak wysokie bieżące deficyty poprzez dodanie deficytu budżetowego i długu publicznego.. łamiących reguły muszą liczyć się z sankcjami. Reforma strefy euro wykreuje Niemiecką Europę , a nie taka ekonomiczna Pax Germanica jak niektórzy obserwatorzy to sobie wyobrażają.Potrzebujemy niemieckiej dyscypliny powiedział Sylvie Goluard , francuski członek Parlamentu Europejskiego , ale jak powiedział  bez wzrostu to będzie dużo trudniej zaakceptować taką dyscyplinę.. W październiku Merkel i Sarkozy ubili targu , który osłabił sankcje proponowane przez Komisję ( poprzez pozwolenie szefom rządu decydowania , kiedy je wprowadzić . w zamian Francja zgodziła się na wesprzeć procedurę restrukturyzacji  długu , jakiej domagały się Niemcy W Brukseli wzbudziło to niezadowolenie. Niemiecko francuska oś wygląda silniej . Ale niemiecka dyscyplina , i rola europejskich instytucji we wdrożeniu jej została osłabiona
Niemiecki przywództwo jest bardziej widoczne w innych obszarach . Niemiecka  siła jest nieosiągalna dla żadnego z dużych członków euro , włączając nieporównywane związki handlowe z nowymi potęgami ( prawie połowa europejskiego eksportu do Chin pochodzi z Niemiec )  , Niemcy  posiadają przywódcę , który jest traktowany poważnie przez innych ...’…” Niemcy domagają sie wiodącej pozycji w unijnych instytucjach . Uwe Corsepius , pani Merkel doradca do spraw europejskich , będzie sekretarzem generalnym Rady  Europejskiej. Axel Weber, aktualnie szef Bundesbanku  jest  faworytem do stanowiska prezydenta Europejskiego Banku Centralnego .W europejskich rozmowach Niemcy nadają im ton. Dopiero kiedy Niemcy doszły do wniosku że pakistańska powódź jest poważna, to wtedy Unia rozpoczęła działania….”…”Niemcy tak samo mogą mieć decydujący głos przy uznaniu Chin za gospodarkę rynkową , spełniającą międzynarodowe standardy „…”Unia Europejska potrzebuje dzisiaj niemieckiego przywództwa bardziej niż kiedykolwiek, ale strach jest przeważający . Europa również potrzebuj konsensusu , ale nie dojdzie do niego dopóki Niemcy go nie wesprą . Sytuacja może się jeszcze pogorszyć , jeśli niemiecka ekonomiczna pewność siebie przerodzi się w polityczną arogancję „...(więcej )
 
video profesor Andrzej Zybertowicz „Rozmowy niedokończone (1/5) - Kryzys demokracji - kryzys elit „
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ten realpolitic aż przeraża. Uczyć się niemieckiego? Kupić chiński warkoczyk, czy odświeżyć znajomość ruskiego jazyka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#347265