Coraz więcej Polaków za usunięciem Tuska siła

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„- Pierwszy raz od 20 lat spadł odsetek osób przekonanych, że "demokracja ma przewagę nad wszystkimi innymi formami rządów" - mówi w "Polityce" prof. Janusz Czapiński, który wraz z zespołem prowadzi badania "Diagnoza społeczna". Najgorzej jest w Wałbrzychu, gdzie... mniej niż 7 proc. osób to zdeklarowani zwolennicy demokracji!”.....”W 2011 28 proc. respondentów uważało, że demokracja ma przewagę nad wszystkimi innymi formami rządów. Teraz to już niewiele ponad jedna czwarta, czyli 25,5 proc. - podaje prof. Czapiński. - Wśród elektoratów partyjnych już tylko wyborcy PO w większości uznają bezwzględną wyższość demokracji. Ale najbardziej istotny jest wzrost grupy osób przekonanych, że demokracja jest złą formą rządów. Dwa lata temu było ich 3,6 proc., a teraz już 5,8 proc. „.....(źródło )
 
Prof. Janusz Czapiński „Spada aprobata dla demokracji...”....”Demokracja się nie bardzo sprawdza?”.....”- Sprawdza się zdaniem 25 proc. respondentów, dwa lata temu - 28 proc. Po raz pierwszy od wielu lat aprobata dla demokracji zaczęła spadać. A jeszcze szybciej rośnie przekonanie, że demokracja to zła forma rządów. Teraz tak sądzi 5,8 proc., a w 2011 r. - 3,6 proc.”.....”Opozycja jest histeryczna i niemerytoryczna, a rządzący nie potrafią dotrzymywać obietnic, są niewiarygodni.”......”Spada zaufanie do demokracji, a rośnie przyzwolenie na rządy tzw. twardej ręki, na rządy autorytarne?”.....”- Na miękki autorytaryzm, czyli z poszanowaniem wolności słowa i swobód gospodarczych.”.....”...ale barykady są puste”...”Ten rozziew między tym, co prywatne, a tym, co publiczne, jest groźny?”.....”- Nie, bo nie jest to stan przedrewolucyjny. Ludzie na barykady wychodzą w swoich sprawach, a jak widać - Polacy nie mają żadnych spraw, które chcieliby załatwiać na barykadach. W ich życiu dzieje się coraz lepiej, a nie coraz gorzej. Nie ma rewolty w Polsce, nie grozi nam Stambuł, Ateny, Madryt.”....”Ale paradoksalnie to jest sytuacja korzystna dla PO. Polacy nie widzą związku między tym, co robią politycy, a ich własnym życiem. I to jest przyzwolenie dla polityków, żeby się pospieszyli i szybko wprowadzili w życie nawet te reformy, o które się boją, że będą bolesne.”.....”wywiad profesora Janusza Czapińskiego z Agnieszka Kublik „...(źródło)
 
Stosunek młodzieży do demokracji jest po części konsekwencją ich oceny działalności polityków. Opinia, że to najlepszy z ustrojów, przeważała w tej grupie w 1998 roku (38 proc. badanych) i 2008 roku (34 proc.), a więc na początku rządów AWS – UW, a potem PO – PSL. W 2010 roku spadła poniżej 30 proc., a tymczasem na przestrzeni tych lat mniej więcej jedna piąta uważa, że rządy niedemokratyczne mogą być bardziej pożądane. „....(więcej )

Orban „„

- Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą,nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła „....”Zgromadzenie narodowe to nie jest kwestia woli, tylko siły. (...) To, co być może funkcjonuje w państwach skandynawskich, jednomyślność,u nas, w narodzie na pół azjatyckim, dokonuje się siłą.To nie wyklucza konsultacji, debaty czy demokracji, ale centralna siła jest konieczna - „..... (więcej )
 
Piotr Duda „Polityka zaciskania pasa albo robienie z polskich pracowników niewolników i szukanie za wszelką cenę taniej siły roboczej w Polsce nie zda egzaminu"”....( źródło)
 
„Polska wyludnia się w zastraszającym tempie. W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku urodziło się zaledwie 121 tys. dzieci. W tym czasie zmarło 142 tys. osób – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. „....”Wynika to nie tylko z dramatycznie małej liczby rodzących się dzieci – Polska zajmuje pod tym względem 212. miejsce na 224 kraje świata „.....”A prof. Krystyna Iglicka, demograf, rektor Uczelni Łazarskiego, zwraca uwagę, że to, przed czym ostrzegali demografowie, przyszło szybciej, niż się spodziewali. – Liczyliśmy, że wciąż liczne roczniki wchodzące w dorosłość będą miały więcej dzieci „.....(źródło )
 
----
Mój komentarz
 
Czy Polacy zostali zapytanie , czy chcą ustroju w którym wybieraliby osobiście władzę wykonawcza, czyli system prezydencki , czy chcieliby osobiście wybierać posłów, czyli system jednomandatowy , czy chcieliby osobiście decydować o najważniejszych dla kraju sprawach , czyli mocna instytucja referendum , czy chcieliby osobiście weryfikować uczciwość i kompetencje sędziów i prokuratorów , czyli wybieranie sędziów i prokuratorów w wyborach przez obywateli .
 
Nie. O to czy Polacy są za taką realną , nowoczesną demokracją nikt ich nie pyta. Lewactwo zawłaszczyło sobie to słowo i wszystkim Polkom wmawiają ,że to szambo ustrojowe II Komuny to właśnie demokracja. Demokracja fasadowa , system wodzowski oligarchiczny , demokracja wadliwa , to są terminy , którymi naukowcy i organizacje międzynarodowe nazywają to co zostało zmajstrowane w Polsce .
 
Jeśli tak, to faktyczne pytanie do Polaków zostało zupełnie inaczej skonstruowane . Czy jesteś za demokracja, czyli korupcją rządów Tuska , wieszaniem Polaków się zaszczutych przez bydlaków z urzędów skarbowych, czy jesteś za przymusowa sekusualizacją i pornografizacją dzieci w szkołach , czy jesteś za homoterrorem , czy cieszysz się kiedy władza tobą pogardza i mieli mające miliony podpisów wnioski referendalne, czy jesteś za zagnaniem starców do pracy aż do śmierci , czy jesteś za nędza milionów dzieci i dorosłych Polaków okradanych z ostatniej kromki chleba przez podatki , czy jesteś za eksportem milionów Polaków jako parobków na Zachód , czy jesteś za zabijaniem eutanazją i aborcją słabych, czy akceptujesz prześladowania religijne katolików przez fanatyków politycznej poprawności . Czy jesteś bezmózgim zwierzęciem , któremu wszystko jedno . Czy jesteś za taką Demokracją ?
 
Wyniki badań dają Polsce cień szansy. Większość Polaków to nie bezmózgie zwierzęta , które w koncepcji socjalistów maja tylko na nich pracować jako współczesne chłopstwo pańszczyźniane i parzyć się jak małpy bonobo . Polacy nie akceptują tej sytuacji . Ani takiego ustroju .
 
Co więcej Polacy oczekują ,że ktoś zdecydowanie rozprawi się totalitarnym lewactwem i połamie podatkowy bat , który zrobił z nich rasę wymierających niewolników i nędzarzy.
 
Co więcej jak powiedział profesor Czapiński Polacy chcą władzy autorytarnej, które zagwarantuje im swobody ekonomiczne i wolności typu wolność słowa . Polacy chcą autorytaryzmu który ochroni ich przed prześladowaniami religijnymi .
 
„”Spada zaufanie do demokracji, a rośnie przyzwolenie na rządy tzw. twardej ręki, na rządy autorytarne?”.....”- Na miękki autorytaryzm, czyli z poszanowaniem wolności słowa i swobód gospodarczych. „
 
I tutaj muszę przypomnieć myśl noblisty
 
The Economist „ W 1980 roku Milton Friedman , laureat nagrody Nobla z ekonomi i apostoł wolnego rynku odbył swoją pierwsza podróż do Chin „.....” Friedman argumentował ,żeekonomiczna wolnośćjestpodstawowym warunkiemdlawolności politycznej. Ale w swojej książce z 1962 roku „ Kapitalizm i Wolność „ skapitulował i stwierdził , żewolność ekonomiczna jest istotniejsza , może istnieć bez wolności politycznej....(więcej)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie
 

[videohttp://www.youtube.com/watch?v=0sXaXCrRsho]

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wybierzemy w głosowaniu bezpośrednim więcej Jaruzelskich, Wałęsów, Kwaśniewskich, Komorowskich...!!!
Na dziurawej beczce z benzyną nie warto, moim zdaniem, bawić się zapałkami.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#366520

beczce z benzyną... Nigdy nie ma pewności czy jest szczelna. I choć obecny system d'Hondta jest tragiczny, to leczenie dżumy cholerą nie koniecznie jest tą terapią, której potrzebujemy. Bo wybierzemy również nowych Siwaków, Begerowe, Pitery, Lisów, tapicerów Marcinkiewiczów, hydraulików Tusków, mechaników Kaczyńskich, albo rzeźników Stokłosów. No i Nowaków. "Sławomir?? A ja myślałem że Andrzej..."
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#366523

udowodnil ze nie wie co to jest demokracja i nie ma pojecia jak ona wyglada.
Od 39 roku zadnej demokracji w Polsce nie ma i nie bylo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366540

 Niestety rządy PO (a raczej nierządy) wypaczyły całkowicie demokrację i to nie tylko wypaczyły demokrację, ale równiez praworządność, wolność wypowiedzi, wolność mediów itd. Podobnie było w PRL-u. Zawsze mówiono, ze Polska to kraj demokratyczny i za Bieruta, i za Gomułki i za Gierka  - co prawda szybko zastosowano równolegle przymiotnik niwelujący "socjalistyczna ", tak i dziś mozna zastosować przymiotnik niwelujący "tuskowa". Zatem Polacy tak naprawdę nie skosztowali prawdziwej demokracji. Jesteśmy krajem niestety dzikim i rządzą nami dzikusy, poprzebierani w krawaty i uwazający się za elitę, a faktycznie potomkowie Nikodema Dyzmy.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366538

Czy aby ten prof. Janusz Czapiński nie jest, jakby to powiedzieć... śmierdzącym typkiem. Ktoś na portalu wPolityce porównał go z prof. Reykowskim.
Ot, taka socjologia na zamówienie...
Nawet wiem czyje i jakie, ale sami się zastanówcie.
No i to cytowanie "Polityki" na NP - fuuuuj!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#366547

http://wpolityce.pl/artykuly/56779-prof-czapinski-i-sporo-osob-z-tytulami-naukowymi-tworcy-ludzie-kultury-oraz-wolnych-zawodow-tworza-wokol-tuska-i-po-nowy-pron
I znów byłbym zapomniał.
Ciekawe, że jak się wpisze w wyszukiwarce: Marek Mojsiewicz, to wyświetla się Nowy Ekran i 3obieg.pl!
Dlaczego?:):):)

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#366551

Oby jak najszybciej postawić rudego i jego skorumpowaną bandę przed trybunałem stanu-osądzić i zamknąć w pierdlu..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#367926