Komu i za jakie kurewstwo Komorowski płaci Belką ?

Obrazek użytkownika SZUAN
Blog

Przepraszam za wulgaryzmy, ale to dzisiejszy cytat z tzw. „ulicy”. Dosłownie, zasłuchany od pod-sklepowych „Polaków po piwku..no może dwóch”.
Ale jest potrzebny w takiej właśnie, dosłownej formie, aby pokazać, że nawet po piwku ( no może kilku…) nie da się całkiem zidiocieć.
Często tak zwany ludowy realizm ma w sobie więcej sensu , niż wszyscy wyszkoleni mędrkowie i zaklinacze rzeczywistości razem wzięci. To o czym trąbiły media, o podbierani głosów lewicy, o „apartyjnej” propozycji jako ruch w kampanii wyborczej, ta polska ulica kwituje dosadnie – Ściema !
Komorowski sam tego nie wymyślił, nie chodzi o głosy odebrane Napieralskiemu , ani o sugestię mądrego Marszałka co to nie patrzy na pochodzenie i partię, tylko ktoś mu zwyczajnie kazał i nasz wielki Marszałek wypełnia to skrupulatnie w imię zapłaty. Bo długi trzeba płacić, moi Państwo !
O co chodzi i komu ta zapłata, tego „lud” już nie wie, a przynajmniej zdania są podzielone. Od potrzeby wyrównania zobowiązań względem „starej” lewicy ( w domyśle Miller, Oleksy, WSI..) po ukrócenie nowej ( też w domyśle dla potrzeby powrotu starej…), po „sugestie” z Brukseli od kolegów Belki , którzy już wiedzą jak się robi kasę, a Belka ma im w tym pomóc.
Nie mnie osądzać, ja tam z finansami nie jestem „za Pan brat”, ale w taką prostotę jak popieranie człowieka z innego ugrupowania, kojarzonego w Polsce jako człowiek który opodatkował nawet oszczędności, w czasie kampanii i walki o głosy Polaków w wyborach na najważniejszy stołek w państwie ( choćby i pod kiepskim żyrandolem…) – to ja „w życiu” nie uwierzę !!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

chyba nie chodzi o SLD, a o medialne wsparcie (kasę) środowiska tzw. demokratów - fundacje, Balcerowicz i te klimaty. czyżby powtórka z poprzednich wyborów?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61766

Możliwe, ale jak mówi klasyk "..Nie wierzę nikomu z Lewicy, wszyscy są umoczeni (...)"

pozdr

Idź wyprostowany wśród tych co kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#61767

masz rację - chodzi o jedno i drugie. co dla kandydata ważniejsze? trudno wyrokować...

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61769

"nie zrobiętej uciechy społeczeństwu zrywając koalicję."To cytat i zarazem motto wypowiedzi Stefaniuka w rozmowie o kandydaturze Belki.Analizując tą wypowiedż można dojść do skrywanej  prawdy. Jeżeli  Stefaniuk wierzy sondazom iplatformie  to owe społeczeństwo byłoby zgorszone.Zarazem pokazuje że PSL ma świadomość  że uczestniczy w haniebnej czarnej kreciej robocie.Zresztąrobi to  od dawna ,ale nigdy nie było tak wyrażnego sygnału.Kto chce sprawdzić-włącz TVN, bo zaraz to wykasują, a jeszcze nikt z cenzury tego nie zauważył.Dalszą analize uważam za zbędną,chociaż z tej wypowiedzi można wysnuć o wiele więcej.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#61780

macieja To prawda, ten czlowiek nigdy nic nie wymyslil,jedynie bzdetne wiersze,za ktorymi przepadaja kolezanki z jego klubu.A co do M.Belki ,to prawdopodobnie jego kandydatura juz byla wczesniej konsultowana pomiedzy Donkiem i Kwachem w Niemczech.Dlatego dziwi mnie zachowanie Donka w tej sprawie.Bo to juz nie jest brak odwagi,ale jawne granie glupa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

macieja

#61807

 donek rządzi polską? tak,ale by niemcom,rosjanom,żydom żyło się dobrze.Polacy to margines.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61888

  w cuda nie wierzę,a długi trzeba spłacać więc spłaca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61887

mafioso vulgaris - poradnik czyli dwanaście przykazań mafioso:

1. Nigdy nie wchodź w układy mafijne z człowiekiem uczciwym; dla takiego twoje milczenie na jego temat nie stanowi wystarczającej zapłaty.

2. Jeżeli chcesz mieć dozgonnego przyjaciela – skłoń go do popełnienia zbrodni w twojej obecności i zachowaj jej dowody.

3. Jeżeli twój dozgonny przyjaciel zaczyna mieć wyrzuty sumienia – przyspiesz jego zgon. Jeżeli zdecydujesz się na ujawnienie jego zbrodni – dopilnuj aby popełnił samobójstwo zanim zacznie się przyznawać, zeznawac i opisywać okoliczności.

4. Fałszywe dowody zbrodni dozgonnego przyjaciela są gorsze niż prawdziwe, ale lepsze niż żadne - jeżeli przekonasz go że ludzie mogą w nie uwierzyć.

5. Jeżeli już masz tak wyhodowanego dozgonnego przyjaciela – dołóż wszelkich starań aby osiągnął jak najwyższe stanowiska. Twoje dowody jego zbrodni będą miały dla ciebie wyższą wartość użytkową.

6. Jeżeli twój dozgonny przyjaciel osiągnął już z twoją pomocą takie najwyższe stanowisko – postaw go od czasu do czasu w sytuacji bliskiej wykrycia jego zbrodni i „pomóż mu” takiego wykrycia uniknąć. Aby sprawdzić czy jest dostatecznie za to wdzięczny zażądaj popełnienia kolejnej zbrodni i zachowaj jej dowody.

7. Zawsze wymagaj od dozgonnego przyjaciela aby publicznie deklarował twoją wysoką moralność i słuszność wszystkich twoich poczynań.

8. Zawsze wymagaj aby twój dozgonny przyjaciel dzielił z tobą profity z osiągniętych stanowisk i zapewniał ci byt nie gorszy od własnego.

9. Nigdy nie pozwalaj dozgonnemu przyjacielowi myśleć lub decydować samodzielnie – zawsze myśl i decyduj za niego.

10. Zawsze sam wybieraj dozgonnemu przyjacielowi słusznych wrogów i przyjaciół.

11. Zawsze miej w zapasie kilku wyhodowanych w podobny sposób dozgonnych przyjaciół aby mogli zastąpić poprzedniego dozgonnego przyjaciela, który dojrzał do zgonu lub do „przypadkowego” ujawnienia jego zbrodni.

12. Nie pozwalaj dozgonnym przyjaciołom dożywać podeszłego wieku, bo wtedy zaczynają mieć wyrzuty sumienia i przestają zachowywać tajemnice.

UWAGA: Niedojony dozgonny przyjaciel traci swoją mleczność i czasem rosną mu rogi. Dój go wiec i wymagaj aby pomagał ci doić innych, a odmawiających ci mleka uznawał za swoich wrogów czyli antyprzyjaciół..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61914

Tak, tak solidarność i pojednanie wszystkich służb ale pod wodzą Bronka :
Niejasna postawa Belki w wyjaśnieniu swojej przeszłości uniemożliwia prowadzenie prac rządu” – pisał w 2005 r. Donald Tusk w liście do ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wzywając do dymisji premiera. Dziś Marek Belka jest kandydatem Bronisława Komorowskiego (PO) na prezesa NBP. Chodziło o sprawę kontaktów ówczesnego premiera Marka Belki z SB. Belka został zarejestrowany pod pseudonimami "Nawal" i "Belch". Sprawa jego lustracji po raz pierwszy wyszła na jaw w 2002 r. Belka, wówczas minister finansów w rządzie Leszka Millera, podał się do dymisji. Oficjalna wersja mówiła, że była ona wynikiem nieporozumień między Belką a Millerem, nieoficjalna – że chodziło o sprawy lustracyjne. Sprawa ponownie wróciła w 2004 r. po tym, jak Belka został premierem. Okazało się, że Agencja Wywiadu zwróciła się do IPN o wypożyczenie teczki, którą służby PRL założyły Belce. Zbigniew Siemiątkowski, ówczesny szef AW, później tłumaczył, że sam chciał obejrzeć teczkę. Następnie, że zrobił to na polecenie prezydenta. AW nie miała bowiem prawa nikogo lustrować.Sprawę legalności działań agencji miała wyjaśnić sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych. Okazało się wówczas, że w teczce Belki, którą komisja otrzymała na początku lipca 2004 r., brakowało sześciu stron. Według dokumentów Służby Bezpieczeństwa, Belka kontaktował się z co najmniej trzema oficerami wywiadu PRL. Sporządził dla nich pięć sprawozdań. Belka publicznie przyznał się, jedynie do tego, że podpisał tzw. instrukcję wyjazdową przed wyjazdem na stypendium do USA w 1984 r. Ujawnienie teczki nie powstrzymało ataków na premiera. Jego dymisji zażądał wczoraj Donald Tusk, lider
PO. "Niejasna postawa Belki w wyjaśnieniu swojej przeszłości uniemożliwia prowadzenie prac rządu" – napisał Tusk w liście do prezydenta Kwaśniewskiego – donosiła 23 czerwca 2005 roku "GWno". Teraz Marek Belka jest kandydatem PO na prezesa NBP. Kandydatura Belki jest tylko ukłonem PO do SLD (OCZYWIŚCIE CHODZI O WYBORY PREZYDENCKIE).W Polsce finanse są w ogromnej większości w rekach byłej PZPR i SB.Powiązania tego nie może pominąć PO,gdyż próbuje łapać wszelkie głosy.Napieralski jest bez szans.PO liczy na 2-gą turę i poparcie byłej PZPR,SB,SLD,czyt. "rodziny.Nie dajcie się, Polacy nabrać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61915

Marek Belka na stanowisku szefa NBP to bardzo zły wybór dla Polski i Polaków. Prawdopodobnie o tym rozmawiali Belka, Tusk i Kwaśniewski, gdy spotkali się w Akwizgranie podczas uroczystości wręczenia Tuskowi Nagrody Karola Wielkiego -Zbulwersowani decyzją marszałka o wystawieniu kandydata na prezesa NBP są niektórzy członkowie Rady Polityki Pieniężnej.
- Kandydata na sześcioletnią kadencję powinien wskazać nowo wybrany prezydent – podkreśla prof. Adam Glapiński z RPP.
- Pośpiech, z jakim marszałek dąży do wyznaczenia prezesa NBP, jest kompletnie nieuzasadniony – twierdzi prof. Andrzej Kaźmierczak, członek RPP. – Nie ma żadnych zagrożeń dla stabilności banku centralnego. Cel inflacyjny jest realizowany, gospodarka powoli odbija, sprawozdania NBP zostały przyjęte przez Radę Polityki Pieniężnej, nie ma zagrożeń dla bilansu płatniczego, a pewne wahania kursu złotego nie wynikają z przyczyn wewnętrznych, lecz z awersji do ryzyka na międzynarodowych rynkach – wylicza prof. Kaźmierczak. Przypomina ponadto, że prezes NBP powinien być apolityczny, a kandydatura Belki – byłego premiera i ministra finansów z SLD – z pewnością tego warunku nie spełnia.
Belkę chwalą natomiast członkowie RPP, którzy zawdzięczają funkcję Platformie Obywatelskiej, wskazując na jego międzynarodowe powiązania i doświadczenie na niwie publicznej. Nie brak jednak głosów, iż kandydat nie ma doświadczenia w polityce pieniężnej, ponieważ nigdy nie zasiadał w RPP. Niektórzy przypominają, że Marek Belka był przesłuchiwany przez komisję śledczą badającą aferę PZU. Współpracował z ABN Amro w czasie, gdy bank ten doradzał ministrowi przy prywatyzacji PZU w 1999 roku. Jednocześnie Belka był członkiem rady nadzorczej BIG Banku Gdańskiego, który nabył 10 proc. akcji PZU.
1. Marek Belka były członek PZPR wywodzi się, z obozu juniora Stoltzmana vel Kwaśniewskiego i jeśli wybrany będzie działał w celu jeszcze większego umocnienia się, oligarchów postkomunistycznych i przejęcia reszty majątku narodowego w ręce międzynarodowych koncernów wyprowadzających zyski Polskich przedsiębiorstw do tzn. rajów podatkowych. Szwajcaria, Monako, Luksemburg, Wyspy Karaibskie, Wyspy Channel. Także transfer zysków polskich przedsiębiorstw spowoduje stagnację rozwoju, brak inwestycji i tworzenie mało płatnych stanowisk pracy.

2. Marek Belka będzie forsował plany międzynarodowych banków jak Goldman Sachs manipulujących Polską gospodarka na niej nie korzyść.

3. Marek będzie kontynuował politykę Platformy Obywatelskiej zadłużania się, Polski w bankach międzynarodowych i IMF. Dlaczego Polska ma płacić dla IMF za gwarancje finansowe , których nie potrzebuje.

4. Marek Belka będzie forsował jak najszybsze wprowadzenie Polski do strefy Euro co spowoduje podwyżki cen, zmniejszenie konkurencyjności Polskiego eksportu i stagnację gospodarcza. Tym samym zwiększenie taniego importu i zadłużenie się, Polski, nędzę społeczeństwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61923