Przepraszam - polska racja stanu

Obrazek użytkownika nlysik
Idee

Co się dzieje z naszym krajem? Gdzie energia Polaków?

Nasi włodarze uważają, że jedyną słuszną drogą do pojednania jest głaskanie się po główkach, klepanie po plecach i uściski w blasku fleszy. Tymczasem na Ukrainie jakiś gówniarz rozsmarowuje Naszemu Prezydentowi jajko na marynarce. Ci, którzy rechotali przed monitorami mówiąc, że "dobrze Ci Komorusku" niech się lepiej jeszcze raz zastanowią, czy robią słusznie. Obrażając prezydenta dowolnego państwa obrażamy jego samego tylko w znikomym procencie, przede wszystkim to policzek dla całego narodu. Nieważne, że nie głosowałeś na Komorowskiego. Ja też nie. Ale ten gówniarski akt to cios dla każdego Polaka. W obliczu takiej zniewagi powinniśmy porzucić różnice i jak jeden mąż stanąć naprzeciw polityki miłości rządu i udawania, że nic się nie stało.

Incydent w Łucku. Źródło: Gazeta.pl

Cała nasza polityka zagraniczna sprowadza się do poprawności. Samolot Prezydenta RP, ś.p. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, wraz z innymi, znanymi każdemu osobami, spada na rosyjskiej ziemi, w miejscu tak symbolicznym. Polska natomiast do dziś nie otrzymała nawet wraku samolotu. Wszyscy doskonale pamiętamy makabryczne wpadki rosyjskich "śledczych", mylenie ciał, brak szacunku dla szczątków itd.

A wobec Unii Europejskiej? Wódz nasz jeszcze niedawno był chwalony w mainstreamie, jaki to udany lider z niego, ile to nie wywalczył, miliony przywiózł, och i ach! Tymczasem jak zwykle rzeczywistość zweryfikowała deklaracje, wyszło, że jednak nie do końca się wypełniło plan, tylko na 90%, a potem właściwie jeszcze kilku rzeczy nie uwzględniono, więc trochę tracimy, ale nie ma się co łamać. Teraz panikuje nasz cesarz - co zrobić, żeby próg ostrożnościowy zszedł z ust Polaków, a te wredne języki niepoprawnych i opozycji zamilkły.

Premier Tusk. Źródło: Niezależna.pl

A pamiętacie sprawę Kosowa? W 2008 roku Polska była jednym z pierwszych państw, które uznały jego niepodległość, no bo taka moda, no bo takie trendy. Przecież uznały je USA, Kanada, Francja, Niemcy, Wielka Brytania... Ale jakoś Rosja, Chiny, Białoruś, Iran, Algieria - te kraje jednak Kosowa za niepodległe uznać nie chcą. Można rzec - a to przecież jakieś same szemrane byty. Ale nie uznaje go też Hiszpania, Ukraina, Rumunia, Słowacja, Brazylia, Indie, większość Afryki i Ameryki Południowej, Meksyk. To też "kraje szemrane"?

Państwa uznające Kosowo. Źródło: Wikipedia.

No a interwencje zbrojne? Oj, to nasza specjalność! USA wskazuje nam tylko kierunek, my uderzamy. Co nam przyszło z interwencji w Iraku, Afganistanie, oraz innych misjach pokojowych na świecie? Słynne kontrakty przy odbudowie Iraku to dziś tylko smutna fikcja. Mimo to jesteśmy tak zakochani w USA, że nawet gdyby Edward Snowden faktycznie szukał azylu w Polsce, to bylibyśmy pierwsi, by go Stanom wystawić.

Co się stało z tym pięknym niegdyś krajem? Rządziliśmy niegdyś Europą, obudźmy w sobie trochę tej dumy. Ona jest w naszej krwi. Pokażmy zachodowi, że "cywilizacja" istnieje także nad Wisłą! Wmawia się nam ciągle, że jesteśmy na szarym końcu europejskich rankingów demokratyzacji, wolności gospodarczej, czy tolerancji. Polacy winni takie oskarżenia śmiechem zbywać. Pamiętajmy, że to MY tworzyliśmy pierwszą konstytucję w Europie! To MY byliśmy "państwem bez stosów" gwarantującym bezwarunkowy i wieczysty pokój między wszystkimi wyznaniami (dissidentes in religione).

No i to my mamy najpiękniejsze kobiety na świecie :).

Jak zawsze zapraszam Drogich Czytelników do śledzenia mojego bloga na facebooku, gdzie wrzucam wiele ciekawych materiałów. Wystarczy kliknąć "lubię to" by być na bieżaco. Wszystko pod adresem

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://niezalezna.pl/44128-jajeczny-terrorysta-ucieszyl-moskwe

Co zaś tyczy polityki w Polsce i USA, warto posłuchać Żyrinowskiego, może to on ma rację w słowach kierowanych do Głównego Rabina Moskwy.

Cytat z telewizyjnego pojedynku.Znalezione w sieci.
Fragment z długiej "polemiki":
"...Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądzą Żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez Polaków i Amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić zdrajców i żeby dla was upadlali te narody..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372247