„Moja wizja była klarowna: Polska miała się stać jednym z ważnych krajów Unii Europejskiej”

Obrazek użytkownika mukuzani
Blog

18 czerwca będziemy obchodzić 63. rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego (1949-2010) Gdyby żył, mówiłby nam o priorytetach wolnej Polski i o jej drodze ku wielkości. O silnym państwie i dojrzałym narodzie, o świadomości naszej roli w Europie i na świecie. Skoro Jego z nami już nie ma, pozostaje nam o tych wizjach mówić między sobą, dzielić się nią, tak jak się dzieli dobrymi wieściami czy pomysłami. Polecam wspaniały tekst : http://www.portal.arcana.pl/Moja-wizja-byla-klarowna-polska-miala-sie-stac-jednym-z-waznych-krajow-unii-europejskiej,2908.html

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wklejam tę notkę z lekkim wyprzedzeniem, ale dzisiejsze, liczne informacje, o politycznych kundlach, informacje brudne, lepkie, odrażające, kazały przed snem zanurzyć się w czymś czystym i pięknym. Mój Prezydent, z którego byłam tak dumna, a właściwie wspomnienie o Nim, pozwoliło mi się oczyścić z tych otaczających nas smrodliwych wyziewów...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#265675

Wg ostatniego sondażu okazało się,że był dobrze oceniany przez Polaków.Niestety tę informację przysłonił piłkoszał.
Prawdopodobnie 18 czerwca też może nie być w prasie żadnej wzmianki.Prezydent Kaczyński próbował budować alternatywę wobec zapędów imperialnych Rosji.
Teraz staramy się trochę na siłę być jako państwo przyjacielem wszystkich.Niestety to błędne założenie.Zawsze należy wyznaczać sobie jakieś priorytety.
Wiernopoddańczość i zaniechanie poruszania drażliwych problemów przynosi więcej złego,niż dobrego.
Stąd coraz powszechniejsze traktowanie Polski jako państwa niepoważnego,z którym nikt się nie liczy.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#265715

Pozdrawiam Ciebie Markizo, i wszystkich którzy tu zajrzą - będę dopiero wieczorem.
Nie damy zapomnieć ! Nigdy !
--------------------------------------------------------------

Rozmawiając z telewizją CNN w londyńskim studiu stacji prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział, że Lech Kaczyński "zawsze będzie pamiętany jako absolutnie wybitna postać w polskiej historii, europejskiej historii i z całą pewnością historii mojego regionu" Lider Gruzji dodał też, że polski prezydent był osobą z "wielką odwagą, wielkim sercem i zasadami."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#265720

Trzeba przypominać i pamiętać.Dzięki za notkę.

--------------------------------------------------------------
http://legionnairepoland.blogspot.com/
--------------------------------------------------------------

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265773

Dziadek bez dowodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dziadek bez dowodu

#268272

Człowiek dobry i patriota

Prof. Michał Kleiber – prezes Polskiej Akademii Nauk i doradca społeczny prezydenta podczas rozmowy na antenie TVP Info wspominał prezydenta Lecha Kaczyńskiego – swojego przyjaciela jako człowieka niezwykle dobrego i mądrego, wielkiego patriotę.

– Pan prezydent był człowiekiem niedzisiejszym. Gdybym chciał w największym skrócie określić jego charakter wybrałbym dwa słowa: człowiek dobry i wzorowy patriota. To są cechy, które nie były doceniane publicznie, to są cechy, o których wiedzieli jego najbliżsi współpracownicy. – wspominał.

– Prezydent był ucieleśnieniem słów, które wypowiedział ks. Jerzy Popiełuszko „Nie jesteśmy narodem tylko na dziś”.

– Myślę, że nie ma drugiej takiej osoby, ja takiej nie znam, która by potrafiła tak mówić o Polsce. Według mnie nie był dobrym politykiem – nie potrafił być nieszczery, a w polityce często trzeba mówić do wyborców, trzeba było mówić w taki sposób aby to się podobało. Prof. Kleiber dodał, że pan prezydent był pod brzemieniem prawdy, którą chciał przekazać – zawsze mówił to co myślał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#268277