Wielka Nie-Sowiecka Encyklopedia Tygrysia cz. 1

Obrazek użytkownika triarius
Blog

Lewicowość - modne dziś eufemistyczne określenie na kompletną intelektualną nędzę (szczególnie gdy jest połączona z ostrą neurozą).

Socjalizm - często obserwowana w przyrodzie, występująca u jednostek słabych, konformistycznych i/lub niezbyt wydolnych umysłowo skłonność do łączenia się w nawiedzone sekty. Z nie do końca dotąd przez naukę wyjaśnionych powodów sekty takie często pozują na partie polityczne, a socjaliści, czyli ich (z definicji ubodzy duchem) członkowie, nierzadko sami w to wierzą.

triarius
---------------------------------------------------
Caeterum lewactwo delendum esse censeo.

Brak głosów

Komentarze

[quote="Tygrys"]ewicowość - modne dziś eufemistyczne określenie na kompletną intelektualną nędzę (szczególnie gdy jest połączona z ostrą neurozą).[/quote]

No racja, lewactwo to kompletna intelektualna nędza. Najgorsze, że uwodzi wielu ludzi wykształconych.

[quote="Tygrys"]Socjalizm - często obserwowana w przyrodzie, występująca u jednostek słabych, konformistycznych i/lub niezbyt wydolnych umysłowo skłonność do łączenia się w nawiedzone sekty. Z nie do końca dotąd przez naukę wyjaśnionych powodów sekty takie często pozują na partie polityczne, a socjaliści, czyli ich (z definicji ubodzy duchem) członkowie, nierzadko sami w to wierzą.[/quote]

Socjalizm to system czysto ekonomiczny zakładający, że państwo ma pobierać wysokie podatki, mieć znaczny udział w gospodarce (zarówno środki produkcji, jak i usługi, w skrajnych przypadkach również rolnictwo), interweniować w procesy gospodarcze (obniżanie stóp procentowych, skupy interwencyjne, przepisy antymonopolowe/antytrustowe). To jest czysta ekonomia. Socjalizm operuje dlatego pojęciem klasy majątkowej, a nie jednostki czy narodu. Z tego powodu jest tworem całkowicie sztucznym.

A to, że człowiek grupuje się w stada, to dla naszego gatunku to już naturalne. Tylko czy każdy członek stada musi łożyć na jeszcze innego członka stada. Moim zdaniem nie, wystarczy, że stado zdoła utrzymać niezależność od innych stad. Zdecydowanie ważniejszy jest aparat represji (armia, gliny, sądy) czy energetyka na przykład (jakie gałęzie przemysłu uznałem za strategiczne, to ja już kiedyś pisałem) niż umożliwienie komuś studiowania europeistyki czy gender studies.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#2667

Sorry, muszę nadrobić zaległości...

Lewicowość, czy socjalizm, to po prostu słabość, lęki, wiec szukają tacy guru, który im mówi, że w kupie łatwiej i zdrowiej...no i wyszło na Twoje.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#2711