Kolor domeny, czyli Co nowego w Gazowni?

Obrazek użytkownika triarius
Blog

Naprawdę nieczęsto czytam czy słucham, co lewizna ma nam do powiedzenia, ale skoro Iwona Jarecka kazała mi właśnie przed godziną przeczytać najnowszy płód niejakiego Wojtka Orlińskiego na jego blogu, a ja to ulegle, bo dama prosi, zrobił, to niech teraz coś z tego chociaż mam! I niech i inni także ze mną pocierpią.

Oto linek, jakby ktoś zapragnął: http://wo.blox.pl/2010/03/Kolor-domeny.html.

Najpierw wstęp ogólny, na temat moich wstępnych wrażeń (w końcu pierwszy raz widzę ten blog i niewykluczone, że ostatni) i związanych z tym refleksji. Imię autora Wojtek Orliński.... "Wojtek"... Ileż to budzi wspomnień! Kiedy mieszkałem w Uppsali, iluż tam było Wojtków, Kazików i Zenków! Głównie ich było widać w sferach uniwersyteckich i dziennikarskich. (Niewykluczone, że i ze sfer byłych stalinowskich sędziów i ubeków by się jakiś znalazł, ale to było mi wtedy nieco trudniej ustalić.)

Tak - mieli związek z Polską. Nawet w pewnych latach dość chętnie się do niego przyznawali - konkretnie, kiedy "Solidarność" była jeszcze tam popularna. (Dlaczego była? Dlaczego przestała? Mówiąc skrótowo, początkowo uważano ją za organizację lewacką, a potem już coraz mniej.) Jechali tak do tego Izraela, jakoś tak im się złożyło, że przez Uppsalę... I widać na bilet im zabrakło, bo tam zostali.

Widzimy też buzię autora. Nie chciałbym być zbyt złośliwy, bo w końcu nie każdy musi być ładny, ale jednak... Ktoś kiedyś dowcipnie, ale i słusznie w moim głębokim, stwierdził, że "Ktoś, kto dobrowolnie zakłada muszkę, dobrowolnie rezygnuje z tego, by go brać na poważnie". Cóż zatem rzec o kimś, kto dobrowolnie pokazuje ludziom swoją - tak banalną i tak eunuchoidalną - buzię?

Wiecie o czym pisuje w Gazowniku Wojtek Orliński? O grach komputerowych. Z jego tekstu także wynika, że go to - komputery i stronki internetowe znaczy - kręci, że się na tym, przynajmniej we własnym pojęciu, zna i uważa tę wiedzę za sprawę wprost kluczową. Dlaczego więc ten blog tak koszmarnie wygląda, że spytam? Dlaczego tekst jest tak nieczytelny - zielony na czarnym tle? Ma to pewnie ewokować stare pecety z lat '80. Ale kto to dzisiaj pamięta? To raz. A dwa - czy Wojtek Orliński nie wie, że taki wygląd i taka czytelność są po prostu NIEPROFESJONALNE i NIEGRZECZNE (żeby nie powiedzieć CHAMSKIE) wobec ew. odwiedzającego? Który może np. mieć problemy ze wzrokiem. Albo, powiedzmy, oszczędzać energię ze względu na dziurę ozonową.

Sam Wojtek Orliński profesjonalizmem - na razie mówimy o stronkach i interfejsach, bo nic śmy jeszcze z jego publicystyki nie przeczytali - nie grzeszy, ale to i tak nic przy tym, co pokazuje sama platforma blox.pl! (Podejrzewam na tej podstawie, że to musi być własność Agory.) Rzućcie ludzie okiem na te cudowne linki pod mini-bannerkiem "Blox" tam po prawej. Przecież ich całkiem nie widać! No i ani Wojtkowi Orlińskiemu, ani samemu Bloxowi (czyli zapewne Agorze) to nic nie przeszkadza! (Jakżesz inaczej wyglądają niepoprawni.pl, bmpl24.pl, czy, tak strasznie dręczące naszego Wojtka, Tekstowisko!)

Wojtek Orliński, jako dziennikarz owej gazety... A jeśli to nie jej, to jako sławny i ceniony bloger na Bloxie, mógłby przecież powiedzieć właścicielom, adminowi, czy komuś, że to jest do dupy, kompromituje, szkodzi ew. czytającym na wzrok... Ale czy to zrobił? Oczywiście że nie! Nie takie obyczaje panują na Bloxach i w Agorach tego świata!

No dobra, tośmy se wstępne sprawy załatwili, przechodzimy do samego światłego tekstu Wojtka Orlińskiego, dziennikarza Gazety Wyborczej i znawcy problemów wszelakich, z grami komputerowymi na czele.

Kolor domeny <-- to tytuł
Zaniedbywałem trochę cykl „Psych Watch”,
A! Jednak "Red Watch", "Bufetowa Watch" i "Tusk Watch inspirują" panów zdrobniałych dziennikarzy!
tymczasem dogorywa właśnie jeden z bardziej żałosnych klonów Psychiatryka24: tekstowisko.

Może nie koniecznie "bardziej żałosnych", ale faktycznie inne są wyraźnie lepsze. A także, Wojtku Orliński, PRAWICOWE, w odróżnieniu od Tekstowiska, gdzie aż roiło się od lewizny, a prawicy było jak na przysłowiowe lekarstwo. (Dowodem czego może być choćby to, że ja tam wytrzymałem bardzo krótko.) Skąd więc ta złość? Przecież oczywiste jest, że na lewo od Gazety Wyborczej i tak nic się znaleźć nie może, więc czego Wojtku oczekujesz?

Przywitałem go kpiarską notką ze stycznia 2008, równo rok temu odnotowałem najpoważniejszy dotąd rozłam, czas chyba na kpiarskie pożegnanie.
No właśnie - i to jest to, co mnie fascynuje... Panowie zdrobniali dziennikarze z Gazownika NAPRAWDĘ NIE MAJĄ WIĘKSZYCH PROBLEMÓW, niż jakiś rozłam w mało znaczącym i niezbyt długo istniejącym blogowisku. Tylko dlatego, że tam pisze Jacek Jarecki, od którego pragnęliby nauczyć się pisania, ale ich nadzieja chyba już w końcu sczezła i stąd ten smutek, stąd ta złość?
Pod tą pierwszą kpiną objawiła się trójka ojców założycieli serwisu. Sergiusz napisał, że tekstowisko jest płatne, bo przełamuje „anachroniczne, socjalistyczne w swej istocie tabu darmowości w Internecie”.
Czemuż więc ta wrogość? Czemuż ten brak, że spytam, tolerancji? Czyli wynika z tego,  że ten Sergiusz to liberał rynkowy... Nie żadna prawica, prędzej coś jak red. Michnik czy red. Urban. Czemuż więc nasz zdrobniały dziennikarz gazetowy tak się sroży? Przecież wolny rynek powinien mu być bliski. (Red. Maleszcze i całej reszcie paczki też zresztą.)
Igła wrzucił coś na szybko w charakterystycznych dla siebie jednoakapitowych zdaniach. 
Poinformował nas mistrz pióra i subtelny znawca psychologii jednocześnie - zdrobniały Wojtek od gier w Gazowniku.
Jacek Jarecki podał linka do swojej odpowiedzi w tekstowisku.

Link prowadzi teraz donikąd, od czego zacznę trzy lekcje, jakie blogosfera powinna wyciągnąć z agonii Tekstowiska. Główny problem z amatorskimi platformami blogowymi jest taki, że linki są na nich nietrwałe. Dziś jest, jutro nie ma, bo się wszystko posypało przy jakiejś reorganizacji.

Bloger, który planuje swoją działalność na lata, powinien to brać pod uwagę. Ja nawet kiedy nic nie piszę, mam na swoim blogu ruch generowane przez notki sprzed lat - bo gdy na jakimś forum pojawi się wątek typu „co to znaczy, że człowiek wykorzystuje 10% mózgu”, „co to znaczy sic!” lub „polskiego Billa Gatesa zarżnęli zawistnicy”, ktoś linkuje odpowiednią notkę. I na zdrowie, po to ją pisałem.
Stąd lekcja pierwsza: jeśli planujesz działalność na lata, załóż bloga na platformie, której stabilność gwarantuje duża instytucja. Unikaj serwisów założonych przez paru kumpli jako „Niezależne Media Obywatelskie Spółka Cywilna”.
Dzięki ci Wojtku Orliński za te światłe rady! Nie wątpię, że to z samej głębi twego profesjonalizmu i aż się dziwię, że się z nami nimi dzielisz tak za darmo. Profesjonalizm twój, Wojtku, poznaliśmy już rzucając okiem na twój wspaniały blog, więc teraz nie wiemy po prostu, jak ci, Wojtku, dziękować!
A tak przy okazji, skoro pan się tak znasz na tej ekonomii... Jakichś rad dla swoich kochanych pracodawców byś pan, panie Wojtek, nie miał? Nienajlepiej im się przecież ostatnio ta ich gazetka sprzedaje, prawda? I nawet pańskie światłe teksty o znakomitych akapitach nie pomagają za bardzo...
Czas na drugą lekcję. Sergiusz miał w Tekstowisku ambicje bycia głównym doktrynerem, pisał napuszone teksty programowe o tym, że blogi nie mają przyszłością, bo przyszłością są „multiblogi” (wtf?). Morał: unikaj doktrynerów, którzy nie rozumieją obcych słów wplatanych we własne wywody.
Jest i druga lekcja od naszego profesjonalisty, łał! Aleśmy dzisiaj rozpieszczani! Zapłać za jedną, dostań dwie. A w dodatku wszystko za darmo. Łał! Z tym o multiblogach w każdym razie Wojtek Orliński się NIE ZGADZA, więc zapamiętać - MULTIBLOGI SĄ BE!
No i Igła. Lekcja trzecia: skomponowanie tekstu w akapity ma pokazać jego strukturę myślową. Kto nie umie układać swoich wypowiedzi w akapity, nie umie myśleć - ma kłopoty z myślą wykraczającą poza pojedyncze zdanie.
Powiedział nam mistrz stylu i heros struktury myślowej, zdrobniały Wojtek O. (Nie mówiąc już o mistrzostwie w akapitach i, jak tuszę, w "Warcraft" na SEGA.)
Pierwszy z tej trójki odszedł Jarecki, który wszędzie już był i z wszystkimi się pokłócił. Jakiś czas temu wrócił i ogłosił wielkie jednoczenie prawicowej blogosfery. No i w ramach tego jednoczenia prawacy pozakładali u siebie nawzajem „blogi gościnne”.
Czym to się skończyło? Oczywiście kłotniami o to, kto jest bardziej prawicowy. Jedna z nich była gwoździem do trumny Tekstowiska.

Ja tam żadnych kłótni, panie dziennikarzu gazowniczy Wojtku, nie zauważył. (Ani nawet "kłotni".) Założyli i mają. Poważnie, chyba pan masz nie całkiem aktualne informacje. Walnij pan pięścią w stół, bo ten Mąka chyba sobie z wami w... pogrywa, nieważne w co. No a poza tym - jakiej "prawicowej blogosfery"? Skoro Tekstowisko nijak nie da się określić jako prawicowe, a nawet i sam Jarecki to całkiem po prostu lewica - tyle, że, w odróżnieniu od pana, panie Wojtek, uczciwa i patriotyczna (i chodzi o Polskę, panie Wojtek, jakby coś).

Igła poczuł się w tych kłótniach szykanowany. Z właściwą dla prawicowej blogosfery poetyką porównał siebie do ofiary rzezi na Ukrainie. Wywołując odpowiedź Sergiusza „co ty k... pierdolisz” (sic! - tym razem prawidłowe).

Igła to prawica? Ciekawe dlaczego ja nigdy w życiu tego nie zauważył?

Dalsza dyskusja to świetna próbka mentalności tego środowiska.

Którego konkretnie? Tego, które nie ma nic lepszego do roboty, niż zawracanie sobie i drugim dupy wyimaginowanymi w dużej części problemami innych ludzi? Wyimaginowanymi, a w każdym razie niewielkimi, problemami takiego Jacka Jareckiego, któremu Wojtek do górnej części podeszwy nie sięgasz - w pisaniu na pewno, a poza tym zapewne i we wszystkim innym? Że Jarecki to trochę takie urocze duże dziecko, które raz się pokłóci, odejdzie, potem się pogodzi i wróci (o czym Wojtki tego świata już nie raczą ludzi informować, zgodnie z wypracowaną przez lata procedurą, która częściowo tłumaczy także i obecny sukces wydawniczy Gazety Wyborczej).

Po tylu latach powinni już na przykład wiedzieć, że na prawicowej blogosferze nie da się zarobić

Po pierwsze - jakiej "prawicowej", skoro chodzi o Tekstowisko? Po drugie zaś - i co z tego miałoby wynikać, jeśli by się nie dało na nich w III RP zarobić? Jeśli ktoś NIE jest liberał rynkowy, to czego to miałoby mu dowieść? Że III RP to syf? On to już wie, jak każdy! Po trzecie zaś - jak mówiłem, opracuj pan lepiej strategię marketingową dla Agory, skoroś taki mądry! Wojtku.

- Psychiatryk i jego klony działają w permanentnym deficycie. Od początku jednak ci ludzie żyją w paranoicznym lęku, że ktoś chce ich sprzedać, kupić, w każdym razie „zrobić na nich biznes”.

"W paranoicznym lęku"? Skąd pan to wiesz, panie Wojtek? Musi projekcja, jak się to fachowo określa.

Ja tego lęku nie zauważyłem. Mówimy tu o jakichś WROGICH PRZEJĘCIACH, tak? No bo przecież inaczej można NIE sprzedać, jak się nie chce, a poza tym... Komu by się nie przydał milion ojro? Założy se potem nowe blogowisko i od nowa!

Wiesz Wojtek co? Dam ci 250 tysięcy zł za twojego bloga - chcesz? Ale od ręki, bo mi się spieszy.

Takie oskarżenia rzucał w tym wątku Jarecki pod adresem Sergiusza, a żona Jareckiego - która ku rozpaczy lewackich szyderców nie kontynuuje niestety powieści o mulierystkach -

Acha, "lewackich szyderców"... A jak tam ze świętą świeckością Jacka Kuronia, że spytam? Bo prawaccy szydercy też, widzisz Wojtek, mają swoje powody do wesołości. Poza tym, że kompletnie nie rozumiem, czym mieliby się ci twoi szydercy tak cieszyć - tymi trzema krótkimi odcinkami o Mulierystkach, które Iwona dawno temu napisała? Naprawdę nie macie lepszych powodów do radości? A, fakt... Agora tonie, Gazownika nikt już nie czyta, wstyd się z nim na ulicy pokazać. Biedny Wojtku, przyjdzie ci chyba z grania na SEGA żyć na stare lata! Zobaczymy czy potrafisz.

wyciągnęła jakąś historię sprzed roku, kiedy to Sergiusz miał jej założyć „domenę” („jak mi koś osobiście, znaczy TY piszesz i każesz do domeny wybierać kolory, to rozumiem, że za chwilę ta domena będzie”).
Z tłumaczeń Sergiusza („Nie miałem żadnych kluczy bo Triarius nie przepisał tej domeny wtedy czy coś, panel admina gdzieś tam nie wykazywał tej domeny i na tym stanęło”) wynika, że Przywódczyni Mulierystek nie rozumie różnicy między „blogiem” a „domeną”. Same tłumaczenia pokazują jednocześnie żałosną indolencję całego tego środowiska. Jak właściwie mulierystki miałyby zadać ten ostateczny cios feministkom, a Niezależne Media Obywatelskie zatriumfować nad korporacjami medialnymi, jeśli jak przyjdzie co do czego, do Triarus nie przepisze a Sergiusz nie założy?

Jest tu więc i, pośrednio, o mnie. Hurra! Tyle, że oczywiście kłamstwo, bo Triarius przepisał bez żadnych sztuczek. Po prostu Jarecki akurat się o coś na niego dąsał i dał, to do zrobienia temu Sergiuszowi, czy też tej Igle. Czyli żadnej tam "prawicy". A ci sprawę spieprzyli, jak to oni. (Jednemu zresztą po drodze syn umarł na białaczkę, panie subtelny i taktowny!)

Jako m.in. niegdysiejszy inż. konstruktor w telekomunikacji, programista i gość, który zrobił w życiu nieco stronek, naprawdę nie mogę zrozumieć, co jest takiego szokującego, że miła, ale jednak kobietka, nie rozróżnia domeny od stronki. Mógłbym jej to w 30 sekund w każdej chwili wyjaśnić, skutecznie, ale skoro jej to do niczego nie było potrzebne, no to po co? Napisała nieco bez sensu i co z tego?

Nie jest to całkiem coś jak wyśmiewanie się z kalekiej dziewczyny odmawiającej różaniec przez feministkę Szczukę, ale naprawdę żałosne. Wy tam, lewizno, macie całą masę bab zupełnie kompromitujących, a jednak nie sądzę, bym akurat do czegoś podobnego przyczepił się u RRK, Szczuki, Środy, czy tej kopniętej komuchy z Gazownika - tej z twarzą Tartuffe'a, co to jeździ na wózku. To po prostu nie jest żaden wielki powód do kpin i marnie o was świadczy, że nie macie lepszych. W ogóle żałosne jest takie żerowanie na ludziach piszących od was milion razy lepiej, żeby cokolwiek swym wybrednym gościom w ogóle do jedzenia podać.

Za co ci ludzie się nie wezmą, to wychodzą im urodziny Walentynowicz. Czy coś i na tym stanęło.
Lewizna zaliczyła więc kolejny ogromny sukces. Gratulacje! Jeszcze tylko zrób pan coś z tą sprzedażą Gazownika, bo nikt niedługo nie zrozumie, co znaczy "dziennikarz Gazety Wyborczej", a to by była przecież szkoda.
poniedziałek, 15 marca 2010, wo

"wo"? A co to znaczy, że spytam? Kolejny przykład waszego profesjonalizmu komputerowego, lewizno? Kolejna uprzejmość wobec waszych ew. czytelników? Róbcie tak dalej, a ruszycie z posad bryłę świata!

triarius

Brak głosów

Komentarze

a swoją drogą, WO! Może stąd pomysł GW, na Wysokie Obcasy, inicjały te same.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#52607

Co do jednej rzeczy zgodzę się w pełni - tego nie da się czytać aż oczy bolą. Ale te komentarze pod tym tekstem wskazują na wysoki poziom frustracji z powodu osamotnienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#52615

a czy nie lepiej było rozciąć sobie palec i posmarować tabasco? Przecież czytać to ględzenie księżniczki na ziarnku grochu o wszechobecnym faszyzmie to zwykły masochizm.

Najlepiej pojechał Twój adwersarz po Igle, że jak nie umie pisać to nie umie myśleć. A ilu ludzi ma ciężkie pióro po prostu! No cóż, można by mu pięknie zripostować, że pewnie nie umie słuchać muzyki, skoro nie jest w stanie po wysłuchaniu napisać partytury.

A prawicy to ani na Shalomie, ani na TXT nie ma w zasadzie. Twojemu adwersarzowi pozostaje jedynie onanizowanie się z podobnymi mu osobnikami.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#52621

Gdyby taki Michnik potrafił pisać jak Igła, już byśmy byli pod pantoflem, czyli w dupie całkiem. Na szczęście to szczere komuchy z lat 60...

A Wojtuś przy Czarku, analfabeta szczery...he he

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#52625

Iwona już Cię zdominowała!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#52624

+

Co do złotych dzieci stalinizmu w Szwecji - ciekawie o nich pisze w swojej książce Strzyżewski.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#52626

... ba!

Jag ber dig - säg ngt mer till mig om detta!

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52629

Książka ma tytuł "Matrix, czy prawda selektywna" i można ją ściągnąć za free w necie: http://www.permedium.pl/aktualno-ci/ksi-ki-dla-inteligencji-nie-dla-wykszta-ciuch-w.html

Jeśli chodzi o lewicę laicką - mamy tam wytłumaczenie podstawowych faktów; what kind of animal is this": tego, że "straszliwie prześladowani" uciekinierzy z PRL to nic innego, jak w większości staliniści, pochodzenia wiadomo jakiego, udający zarówno antykomunistów i prawdziwy ruch oporu, przypisujący sobie zasługi m.in. w demaskacji cenzury komunistycznej.

Ciekawy jest pierwszy rozdział - takie socjobiologiczne spojrzenie na cenzurę, zarówno w komunizmie, jak i w tym co autor nazywa "demokracją realną"(czyt. communism in disguise).

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#52634

A w dodatku jest tu coś jak mój "liberalizm realny" - ciekawe, czy gościowi chodzi o to samo?

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52644

Z tą "demokracją realną" chodzi mniej więcej o to samo, co z liberalizmem realnym, tyle że bez całego backgroundu filozoficznego.

Jeśli chodzi o różne realne a groźne "-izmy", polecam jeszcze "Wielkie arrangement" Dariusza Rohnki, tam pada soczyste określenie - demobolszewizm. Coś, co powstało jednocześnie na skutek infiltracji krajów zachodnich przez agentury komunistyczne i ichnie lewactwo, jak i wprzęganie totalitarnych metod w służbę państw uchodzących dotychczas za "liberalne", "demokratyczne", itp., itd. Świetne uzupełnienie tez nt. realnego liberalizmu i realnej demokracji, które koniec końców albo torują drogę neobolszewizmowi, albo się weń transformują.

Pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#52648

blog taki jak cała wybiórcza, często bywa w superstacji następny komuszy pomiot z sztandaru młodych.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#52627

Tak tak moi Drodzy trzcionka odpowiednio dobrana,
to nie żadna pomyłka z mojej strony:)))

No Tygrysie pokazałeś pazurki

Chyba coraz bardziej mam ochotę na
te nasze piwo
w Degustatorni... :)))

No cóż jednym słowem,
by zbędnie nie przedłużać,
chłoptaś nie zdążył podnieś nogi z maty
i...już leży znokautowany.
Pewnie zawolali po lekarza.

Z drugiej strony Tygrysie ,
to nie Twoja liga,
czy musiałeś aż tak go zmiażdżyć.

Zwykły klaps w policzek by w zupełności wystarczył.
On nawet do sparingu z Tobą się nie nadaje...

Przecież, gdy się czyta co i jak
ten Orliński tam "popisuje"
to pomimo pozorów widać jaskrawie,
że chłoptaś jest ociężały umysłowo.
W zasadzie to nie ma polotu,
a jest jedynie w sobie zadufany.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#52649

... pod tym postem na moim blogu.

Aż mi gościa trochę żal, że tak przylazł i skamle. Ale napadać moją przyjaciółkę i wyśmiewać się z "prawaków" to on chętny bez mrugnięcia powieką.

Miałem nadzieję, że go z roboty wyleją, ale teraz nieco mi go żal. ;-)

Nie ma się co łudzić, psychopaci tak właśnie robią. Z pewnością niczego się o "prawakach" i o życiu nie nauczył.

Nie dać się, zniszczyć gada do końca! A z nim całą jebaną Gazownię! (Tylko że ten bydlak ma jednak ludzką twarz... :-(

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52654

No żal,
to akurat nie musi się ujawniać :)))
w końcu chłoptaś zasłużył.

Tylko chyba niepotrzebnie,
żeś go tak mocno potrącił.

To jakby TIR po mrówce się przejechał.

A Gazownia niech się ostanie,
bo kogo weźmiesz do sparingu?

Umysł się rozleniwia i takie tam...,
co Ci będę tłumaczył,
przecież sam wiesz.

Tylko trzeba im ograniczyć pole działania.

Jako skansen niech się ostaną,
przecież dobrze duszy czyni
tak czasami werbalnie wyrżnąć ,
to towarzystwo między oczy,
by ukazać im poziom własnego intelektu.

Nigdy wszystkich nie wybijesz,
najważniejsze ,
by wiedzieli gdzie jest ich miejsce,
a to jest mówiąc dosadnie
poniżej moczowego łuku.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#52658

... znacznie mu się poprawiło.

A ja czuję się jak, nieprzymierzając, Zyzak - nie czytają, ale wiedzą, że piszę paskudnie. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52704

Wczoraj po przeczytaniu Twojego posta,
wszedłem do nich na chwilę,
by zorientować się o czym piszesz.

Ale to mi wystarczy.
Ja te ich mądrości nie czytuję.

Nie czytuję Wyborczej
( jeszcze nigdy czegoś podobnego nie kupiłem)
i nie wchodzę na ich stronki,
omijam to badziewie,
które co potrafi
to jedynie zmiekszyć umysł.

W tej całej ich paplaninie nie ma grama rozsądku.

To jest zabawa dla intelektualnych impotentów,
którym się wydaje...coś wydaje,
a to coś,
to ich własne chore ego.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#52718

... popyskować. Przydałaby się odsiecz i mnie.

Ja też ich normalnie nie czytam, ale jak przybiega do mnie Iwona z płaczem, że jej jakiś Orliński od "grafomanek" i "czyichś żon" wymyśla, to przecież musiałem.

A jak już poszedłem, to śmiać mi się zachciało z tego rozziewu pomiędzy dobrym samopoczuciem tego gościa, i tym co światu prezentuje. I zaproponowałem Iwonie, że go zniszczę.

Potem przez chwilę zrobiło mi się go nawet nieco żal, kiedy tak przylazł i skamlał, ale teraz znowu mam niepłonną, że go z roboty za ten ostentacyjny nieprofesjonalizm wyleją.

(Swoją drogą nie skojarzyłem, że to "wo" na końcu to jego inicjały, ale skoro ja nie skojarzył, no to widać można, więc się nie popisali. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52719

że się pojawię.

Dziękuję za zaproszenie.
Szperałem tam naturalnie swego czasu,
ale nie chciałem być natrętnym.

Co do napadu na Jareckich,
to rzecz zrozumiała,
żeś się ujął i szczeniaka zmiażdżył.

Nic mnie tak nie mierźi,
jak ludzkie chamstwo,
a na dodatek w wydaniu jakiejś miernoty,
któremu coś się wydaje...,
bo ma jakieś komańcze plecy.

Powtarzam tym michnikowatym dupkom,
trzeba jak psu zawsze okazywać gdzie jego miejsce,
a co ważniejsze mają iść przy nodze,
a nie szwędać się samopas...

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#52727

I mnie osobiście to zaniepokoiło że na tekstowisko tylko pod jeden link się praktycznie można dostać ..Czyli jak to mówią finito .."po ptokach" Osobiście i ja nie przepadałem za tym miejscem te całe Igły ,Grześki inne nieciekawe persony .. Miałem to szczęście jakoś parę dzionków temu trafiłem na wcześniej opublikowany już tekst bodajże samego Igły a dotyczący osoby Michnikoida w kontekście jego "dohtoratu" ...no i dyskusja była "arcy ciekawa" także z lekkim rozstrojem nerwowym opuściłem czym prędzej to miejsce. Oczywiście wspaniale pisał natomiast Dymitr Bagiński to na jego bloga jest cały czas możliwość wejścia . Doskonale prowadzony i arcy ciekawy , profesjonalista w każdym calu .. ]]>http://tekstowisko.com/blog.kriszu.html]]> Do samego tekstu który wziął "na warsztat" Tygrys nie będę się odnosił gdyż zrobił to znakomicie sam autor .. Choć prawdziwie nie cierpię Igły to słusznie ob.Wojtek oberwał po łapach za wejście z buciorami w życie osobiste blogera ( sprawa śmierci syna Cezarego Szpili ). No i w końcu choć winnem od tego motywu zacząć dopieprzył się jegomość do naszej Iwonki .. za samą formę (prostactwo i brak ogłady) słusznie tygrys pojechał mu po "żąbkach" .. pozdrawiam ............................ "Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości" ]]>http://andruch.blogspot.com/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#52669

dzięki.

A dzięki Tygrysowi, poprawił mi się nastrój o sto osiemdziesiąt stopni.

A ślicznie to zabrzmiało, "Naszej".

Co do Igły, hm...Igła jest często szalony, nieobliczalny, ale...wolę Igłowe wariactwa, niż...zresztą nie będę tego ciągnęła.
A Grześ? No cóż, nic na to nie poradzę, że go lubię, mimo różnic.

Było na TXT naprawdę kilku b. dobrych bloggerów...

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#52674

a, nie ma za co ;-)

Należał mu się nie tylko wirtualny "klaps" ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#52677

:D

A fakt nie tylko, ale Wojtek by na gołe pieści się bał, np. z Tygrysem.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#52692

Jak wszelkie lewusy najpewniej czują się w wirtualnym świecie ..realny jest zbyt normalny jak dla nich ..
;-)

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#52694

a jak się rozpłakał u Tygrysa na blogu blogspotowym!

Potem napłynęła tam fala "wielbicieli Gazownii"...

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#52696

Iwonko może mu "kichola" należałoby konkretnie wy...tego wytrzeć ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#52701

ale gdzie tam, posłał swoje pieski.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#52706

Wybacz jeśli nie całkiem utrafię i w Twoje gusta ale by Ci nieco osłodzić ten paskudny "przypadek" .,, Proponuję chwilę relaksu przy ciekawej kompozycji . Być może i stare ale jakże cudownie brzmiące .. pozdrawiam ............................ "Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości" ]]>http://andruch.blogspot.com/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#52721

dzięki za Davisa Milesa, choć dopiero teraz wysłuchałam.

Myłam okna, no cóż czas porządków przedświątecznych.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#52751

Ja ani nie wchodzę na te ich linki,
ani nie prowadzę żdnych dysput.
Nie mam z tym towarzystwem o czym ...,
to jest dla mnie "w y u c z o n y " kretynizm...

Że ten i owy ma dr.przed nazwiskiem?
o co dzisiaj nie trudno...
a nawet mamy ..."profesory"...
ostatnio to nawet na kilogramy :)))

a wypisuje głupoty i popisując się przy tym jedynie
ilością wyuczonych haseł języka polskiego tudzież obcych...,
gdy ukazuje ile to pozycji przeczytał tego lewackiego mułu,
albo innych libertynskich madrości- również tych ekonomicznych, społecznych bądź jeszcze innych koślawych światopoglądów,
babrajacych się we własnym pogiętym intelekcie,
to o czym ja mam z kimś takim...?

Skracając napiszę językiem brzydkim ,
acz dosadnym
kwalifikującym i ilustrujacym jednak,
przynajmniej jak dla mnie,
to towarzystwo wzajemnej adoracji,
a więc napiszę:

Co ci chłoptasie wiedzą o życiu seksualnym mrówek,
jeżeli nie siedzieli dupą w mrowisku...

I to moim skromnym zdaniem ukazuje ten ich maraton wzajemnego rajcowania się intelektem,
to ich filozofowanie,
te ich cytaty i inne skróty myślowe
zapożyczone od im podobnych ..."myślicieli",
a mające cokolwiek rzeczywiście określać.
Gówno wiedzą i gówno piszą.

Lubię posłuchać czy też poczytać ludzi normalnych,
a czasami to i mądrych,
"ale co mi" po intelektualnych atrapach...

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#52684

[quote=Zdecydowany amator]
a więc napiszę:

Co ci chłoptasie wiedzą o życiu seksualnym mrówek,
jeżeli nie siedzieli dupą w mrowisku...

I to moim skromnym zdaniem ukazuje ten ich maraton wzajemnego rajcowania się intelektem,
to ich filozofowanie,
te ich cytaty i inne skróty myślowe
zapożyczone od im podobnych ..."myślicieli",
a mające cokolwiek rzeczywiście określać.
Gówno wiedzą i gówno piszą.

Lubię posłuchać czy też poczytać ludzi normalnych,
a czasami to i mądrych,
"ale co mi" po intelektualnych atrapach...

pzdr
[/quote]
pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#52693

Krzysztof J. Wojtas
Po przeczytaniu tego tekstu skojarzyłem, że konieczna jest dłuższa dysputa tycząca określeń "lewica -prawica".

Przede wszystkim dlatego,że istnieje świadoma manipulacja tymi pojęciami; tu wskazałeś na lewicowość Jareckich, ale w tym dobrym słowa znaczeniu. Trochę podobne widzenie ma Nicpoń. A ja też nie odżegnuję się od pewnych idei związanych takim widzeniem swiata.

Napisałem nawet tekst na ten temat - niedawno. Ale nie był to tekst jednoznacznie definiujący. Chociaż na początku tak mi się wydawało.

Sprawa rozróżnień będzie wracała. Dlatego koniecznym jest bliższe nakreślenie ram - bo pełnej definicji nie da sie sprokurować.
Ważne, aby rozróżniać lewicowość od lewactwa.

A na marginesie; wspomniany Igła, z którym miałem kilka starć na TXT, fakt, że mający "ostre pióro", oscyluje właśnie między lewicą, a lewactwem. Chyba dlatego wkurzał mnie - bo nie mogłem "przyswoić", że człowiek tak inteligentny może "lewaczyć". Długo sądziłem, że to poza - tyle,że chyba stała się częścią jego natury.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#52663

Tam dopiero pokazy sztucznych ogni und cycków!

https://www.blogger.com/comment.g?blogID=28439478&postID=3784817249272614896&pli=1

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#52679

na czym proponujesz nam się skupić?

Na ogniach
czy na cyckach ?

pzdr:)

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#52686

... to on Ci sam powie, że jest lewica - spytaj go! Choć "paradoksalnie" przeszedł przez UPR, i to, z tego co wiem, wtedy, kiedy nie był jeszcze prywatnym przedsiębiorcą, jak dzisiaj (choć tak naprawdę, to on tylko robol u małżonki).

Co, jak mi się zdaje, potwierdza moją tezę, że UPR to lewacka sekta, choć Jacka bym lewakiem nigdy nie nazwał. To jakiś PPS zapewne.

Co do Iwony, to ona chyba lewicowa nie jest. Na odmianę. Nie wiem, czy dałoby się ją w tej chwili gdzieś na osi LEWICA - PRAWICA precyzyjnie umieścić, ale ja tam u niej jakiegoś wyraźnego lewicowania nie dostrzegam.

W ogóle to wydaje mi się, że ważne jest jak przebiega front - aktualnie. No i on przebiega pomiędzy NARODOWYM PAŃSTWEM i pewną niechęcią do zmian obyczajowych z jednej, a PONADNARODOWYM (prędzej czy później) TOTALITARYZMEM i TWORZENIEM NOWEGO CZŁOWIEKA. Na tej podstawie możemy sobie powiedzieć, że my to PRAWICA, a tamci to LEWICA.

Wynika to w sumie z tego, że u naszych wrogów silniejszy chyba nurt jest, i określa się, jako lewicowy. Jest tam wprawdzie i "wolny rynek", i promowanie pedalstwa, ale to drugie jednak chyba dominuje. Dlatego my, przez kontrast, to PRAWICA. (Nie żeby mnie to akurat nie pasowało, choć z liberałami na pewno nie mam ochoty mieć nic do czynienia, a oni wmawiają nam, że są samą esencją prawicy.)

Umownie więc Jarecki jest na dzisiaj prawica, czyli nasz.

Igły też jakoś nigdy nie trawiłem - wydawał mi się jakimś niedojrzałym anarchistą, a do tego bez umysłowej dyscypliny, którą jednak ma taki np. hrPonimirski. To jednak przesądza o tym, czy można z gościem rozmawiać, czy nie.

Określenie pojęć, o których mówisz, oczywiście jest b. ważne. Ja koło tego już zresztą sporo sam grzebał.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52709

chyba cie kopnę w ten Twój spenglerystyczny tyłek! Lewica? O cholera!

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#52724

... parę razy to napisałeś.

Wiesz, lewica w sensie Orwell, czy (pewnie jednak) Ardrey. Albo jacyś państwo Gwiazdowie.

Ja naprawdę nie widzę w tym nic złego.

Dla mnie w sumie jesteś "prawica", bo ja tak widzę front obecnej walki o świat (ach!), ale jakbyś takiemu Orwellowi czy Gwiazdom rzekł, że oni "prawica", to pewnie by Cię kopli.

Jeśli mimo wszystko mi się jakoś pokręciło, to gorąco przepraszam i włożę głowę do piekarnika. A przedtem posypię ją popiołem, tylko muszę w tym celu kupić paczkę jakichś tanich petów.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52754

WO nas obserwuje. Pokłócimy się trochę dla niego?

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#52725

Niech ma chłopię o czym pisać, bo się zamartwi wyglądem swojego bloga i nam zemrze.

"Prawacy znów się żrą, one takie już są!" <-- masz tu Wojtuś tytuł.

Swoją drogą, jak się gość podpisuje "Wojtek", to chyba mam do niego prawo mówić per ty? W końcu "Wojtek" to ja nawet do swojego kamerdynera nie mówię.

A jeszcze bardziej swoją drogą, jak Ci się podoba mój genialny wynalazek "zdrobniali dziennikarze"? Dla mnie bomba! A ile możliwych wariantów! Np. "mikrodziennikarze" albo np. "zdrobniałe Wojtki z Gazownika".

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52757

Damy damom z Gwyba....
ttp://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#52760

Oczywiście działało już rok temu, kiedy ja to przekierowałem, choć potem ście to spieprzyli dla czystej przyjemności. ;-)

W każdym razie cieszę się, że macie tę domenę, którą Wam w końcu kiedyś sam z siebie kupiłem w prezencie za całe 12 zł. I starannie przekierowałem, co mi zajęło całe 5 minut.

Teraz to już chyba kosztowało nieco więcej, ale chyba warto, byście ją mieli. A zdrobniałym Wojtkom z Gazownika faktycznie powinno być głupio, choć z nimi nie ma nigdy żadnej gwarancji, chyba że chodzi o kochanie pedałów czy ojro.

Naprawdę się cieszę. Jednak taki drobiażdżek: w adresie w Twoim komęcie zabrakło "h" na początku, więc znowu Wojtek może mieć problemy i zacząć marudzić o kolorach.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52822

i masakryczny, dam głos po Świętach!
Nieznalska niech się schowa!

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#52764

Ciekawe, gdy się to odwróci, to okazuje się:

MO

czyżby to jakiś kod genetyczny :)))))))))))

w końcu ideowo by pasował,

więc...

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#52791

Krzysztof J. Wojtas
Obecnie, po pewnych uściśleniach, sugeruję,że rozróżnienie lewica/prawica jest rozróżnieniem perspektywicznym.

Patrzymy w przyszłość przewidując następstwa określonych postaw,czy zjawisk - tekże etycznych.

Lewica zakłada określony model do którego dąży z wykorzystaniem także środków przemocy, jako elementu wpływu.

Prawica podobnie - ale rozważając jedynie naturalne związki oddziaływań.

Lewactwo i prawactwo - to jedna stajnia - doktrynerstwo ograniczonego myślenia nastawionego na doraźne zyski - także w formie demagogicznych argumentów.

Dlatego Gwiazda, opierając się na wartościach głoszonych przez lewicę - jest prawicowy; nie uważa stosowanie przemocy, jako elementu systemu, za właściwy.

Tak to na dzień dzisiejszy rozumiem.

PS. A jeszcze wykażę ci, że drogę Nitzschemu otworzył Kant (no przynajmniej wykażę logikę umożliwiającą taki tor myślenia).

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#52788