Na co tu czekać ?

Obrazek użytkownika pms44
Kraj

„Jaki tam STOSUNEK do historii ? To zwykłe pier… głupot !” (przepraszam za wulgaryzmy ale to na prawach cytatu) – po takim tekście zasłyszanym od obcych ludzi zaczynam troszkę optymistyczniej patrzeć na naszych obywateli.
Dopóki tzw. „zwykli ludzie” potrafią trzeźwo oddzielać medialną poprawność słownictwa na tematy polityków i rządu od realnej rzeczywistości to nie jest tak źle. Dziennikarzy cechuje ciągle co najmniej brak odwagi w nazywaniu spraw tak jak na to zasługują, i nie mam tu na myśli poprawności w sensie używania słów uważanych za obraźliwe. Jednakże mam dość słuchania papki nazywającej głupotę czy wręcz zdradę „innym spojrzeniem”.
Żyjemy w NASZYM kraju, wybraliśmy NASZYCH polityków i oczekujemy od nich pilnowania NASZYCH interesów. Jeżeli komuś się to nie podoba to niech startuje na listach wyborczych krajów , na których poparciu widocznie bardziej mu zależy niż na własnych współobywatelach. Czy będzie to „pożyteczny głupek”, czy też poseł podpadający pod syndrom posłów zatwierdzających rozbiory Polski, nie powinien beznadziejnie utrzymywać , że jest wart miana marszałka NASZEGO parlamentu.
Nie interesuje mnie „poparcie” jakie udziela mu własna partia, tak naprawdę mam gdzieś jak i kiedy będzie przekręcał własną wypowiedź i szukał argumentów na poparcie swoich idiotyzmów. Interesuje mnie tylko jakim cudem , mimo że minęło już chyba wystarczająco długo czasu, ten „przyjaciel moskali” ciągle nie znika z ław sejmowych, nie „jedzie” na emeryturę .No chyba, że ma zabezpieczone miejsce w szpitalu dla „inteligentnych inaczej.
Nie znam demokratycznego kraju, w którym po takim incydencie, (warunek – poszanowanie zasad tzw. wiarygodności politycznej) takie dictum nie spowodowałoby co najmniej dymisji. O utracie wizerunku całego rządu nie wspomnę. Jak inaczej budować ma rząd i partia rządząca swój wizerunek jak nie na wizerunkach swoich posłów ? A tym bardziej posłów na tak wysokich stanowiskach ?! Znosiłem wygłupy co niektórych, głupotę drugich, ale dlaczego mam udawać , że tak samo spokojnie mam znosić zwykłą zdradę ? Do następnego rozbioru ?! Wstyd moi panowie..
Ziołowe zdrowie ›

Ocena wpisu: 
Brak głosów