Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika pms44
Kraj

Na ile pozwala mi czas próbuję śledzić nasze polskie piekiełko. Całe zamieszanie z rocznicami, uchwałami, wypowiedziami itp. itd. Jednak w całym tym zgiełku zabrakło mi jednego wyraźnego zdania, czego my tak naprawdę chcemy ? A zwłaszcza czemu ma służyć to „dmuchanie w gwizdek” w stosunkach z sąsiadami „ a zwłaszcza z tym jednym, największym,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Blog

Nie chcę wyręczać blogerów śledzących w szczegółach przebieg komisji, ani zastępować doniesień medialnych.
Jest jednak coś, co w natłoku informacji zdaje się pozostawać niezauważalne, tak jakby było oczywiste i nie podlegało skomentowaniu. A nie jest to coś nieistotnego, stanowi bowiem same meritum całego zamieszania.
Tak naprawdę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Historia

Byliśmy wielcy.12 września 1683 roku byliśmy najwięksi w Europie. Pod Wiedniem pobiliśmy „na łeb” największą wtedy potęgę militarną świata. Turcję Osmanów, wroga całej chrześcijańskiej Europy. I mamy prawo być z tego dumni.
I co nam z tego zostało ? Ano niewiele, nawet nie tyle aby w dzisiejszych mediach ktoś to przypomniał. Może dlatego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Blog

Przez chwilę zdarzyło mi się porozmawiać i uzyskać tzw "zasięgnięcie opinii" w środowisku osób do niedawna jeszcze będącymi zawziętymi zwolennikami PO, czyli studentów i zbliżonych do nich środowisk "młodych wykształconych z wielkich miast". Efekt raczej kiepski, ale wniosek nasunął mi się natychmiast jeden. Jak pójdą na wybory głosować na PO...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Blog

No to lećmy.
Patriota z lewackim podejściem to coś tak absurdalnego jak praworządny UB-ek, katolicki komunista , czy gej w ciąży. Może i możliwe, ale rzadkie jak jednorożec. Dla takiego czegoś powinno się ustanowić status „obiektu chronionego”.
A na poważnie , to wypadałoby zacząć od początku.
Prawicowy bełkot cechuje z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Blog

Panie Premierze kochany, niech Pan nie zbacza z raz wybranej drogi ! Zrzekł się Pan, o dziwo za poparciem prawie 60% głosów swoich zwolenników kandydowania na Prezydenta RP. Niechże Pan nie zatrzymuje się w pół drogi - jeszcze przed Panem zrzeknięcie się Premierostwa, potem zrzeknięcie się kandydowania Platformy w wyborach parlamentarnych, a...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Kraj

Nie lubię jak się ze mnie "robi wariata". Nikt nie lubi.
Bo to, że Tarczy nie będzie, było prawie pewne już od roku.I trudno. Wybrali sobie Obamę, to nas "obamił", czego innego spodziewać się po prawie-komuniście ?
Ale to nie w tym problem.
Wariata ze mnie próbuje zrobić nasz rząd , premier i jego minister "od...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Blog

Dziś ani słowa o polityce. Rozczarowanych przepraszam, ale czasami trzeba odreagować, zebrać myśli, odsunąć się na dystans i wsiąść głęboki oddech.

Dziś trywialnie o tym co z człowieka robi nadmiar wolnego czasu spowodowany banalną chorobą, zmuszającą do zamknięcia się w czterech ścianach i oddaniu słodkiemu lenistwu po pierwszych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Blog

Mimo sugestii ze strony niektórych nielicznych polskich blogerów, nie możemy uznać decyzji o odstąpieniu od budowy Tarczy za błąd, ponieważ temu określeniu sprzeciwiają się Polski Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Marszałek i wicemarszałek Sejmu i Senatu wraz z Przewodniczącym największej polskiej partii.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pms44
Blog

Premier Putin podjął jakże ważką w swych skutkach decyzję i zaprosił na obchody rocznicowe w Katyniu Premiera Polski. „Zaiste wielki to przyjaciel …”.
Czy w związku z tym Rosja odtajni dokumenty , które od dłuższego czasu są niedostępne dla polskich historyków ? Ależ skąd !
Czy Premier Putin ma w planach ogłosić że prawdą jest, że...

0
Brak głosów

Strony