Zbliża się Święto Narodowe Trzeciego Maja

Obrazek użytkownika kles
Kraj

Niechaj w ten dzień na naszych domach, balkonach i oknach, w witrynach naszych sklepów i firm nie zabraknie oznak świętowania, oznak bycia Polakami.


Zadbajmy już dziś o flagi narodowe i możliwość ich umieszczenia.
Przygotujmy się teraz - w ostatniej chwili zawsze wystąpią braki i przeszkody.

Wywieś flagę, nie dawaj Polsce czerwonej kartki  - to robią inni, sam zobacz

(przy okazji serdecznie zapraszam do zabrania głosu pod linkowanym tekstem)

Brak głosów

Komentarze

Gdy byłem w Danii kilka lat temu, utkwiła mi w głowie jedna charakterystyczna rzecz - na wielu posesjach, budynkach, powiewają duńskie flagi. I nie jest to charakterystyczne dla dni świątecznych - flagi wiszą cały rok. Kiedy Polacy będą dumni ze swojej przynależności narodowej?

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#18466

W Norwegii to samo, podobnie jak w innych krajach skandynawskich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#18470

Flagi państw skandynawskich na razie sobie wiszą, słyszałem jednak, że w Szwecji jakaś organizacja muzułmańska, planuje wystąpienie przeciw obecnej fladze, jako że zawiera elementy chrześcijańskie, co ich razi. To samo można powiedzieć o innych krajach skandynawskich.A że PP najważniejsza...

Vote up!
0
Vote down!
0
#18499

No i - przede wszystkim - w USA flagi są w bardzo powszechnym użyciu, powiewając przed prywatnymi posesjami. Tam wydaje się to zupełnie naturalne.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#18626

jest zwyczaj wieszania flagi na okolicznosc imienin np
o protestach muzulmanow nie slyszalam
ale jestem w stanie zrozumiec
poniewaz swoje "flagowe" wycierpialam :)
przez pol roku bylam torturowana flaga z sierpem i mlotem
w osrodku dla uchodzcow

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#18630

Jestem Polakiem ale 3 maja jest świętem przy którego okazji szerzy się mit o demokracji jako o najlepszym z możliwych ustrojów. Jako że jestem przeciwnikiem demokracji jako takiej gdyż uważam ją za system z gruntu zły i kompletnie bezsensowny. Jak to możliwe że głos fachowca w danej dziedzinie ma taką samą wagę jak głos kompletnego w niej ignoranta? Jeśli się mylę to bardzo proszę o zastanowienie do jakiego stopnia demokracja może być stosowana. Czy tak jak obecnie można ją stosować nawet w nauce gdzie czy jakaś teoria naukowa jest prawdzi3wa czy nie decyduje procent poparcia wśród "badaczy" a nie dowody naukowe.

Ciekawie ilu z was chciało by wprowadzenia demokracji naprawdę jeśli byłaby ona również obowiązkowa w rodzinie i dzieci na równi z dorosłymi decydowały by o sposobie wydatkowania wspólnych pieniędzy.

ps: tak przy okazji to tamta konstytucja i tak była znacznie lepsza od obecnej która to nakłada obowiązek stosowania sprawiedliwości społecznej czyli jakiejś innej od zwykłej sprawiedliwości. Jeśli coś jest inne od sprawiedliwości to jest już na to stare dobre określenie i zwie się ono niesprawiedliwość.
---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#18681

piszesz:Jak to możliwe że głos fachowca w danej dziedzinie ma taką samą wagę jak głos kompletnego w niej ignoranta?

ciesz się, że ci pozwalają pisać na blogu i nie uznają ciebie za kompletnego ignoranta. Przecież mogą, nie?
prezentowanae przez ciebie poczucie sprawiedliwości (bo zdaje się to ty decydujesz - w tym swoim idealnym, niedemokratycznym systemie - o tym, kto jest ignorantem, a kto nie, żywo przypomina mi całkiem świeżą jeszcze historie z ubiegłego wieku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#18846

Ja także uważam demokrację za najbardziej durny system, ale do 3 maja podchodzę z punktu widzenia historycznego. To właśnie wtedy Polacy obudzili się z pijanego widu "liberum veto" i postanowili usprawnic Polskę. Stworzyc coś co w niedługim czasie dałoby (duże szanse) odrodzenie militarne i gospodarcze kraju. Dlatego obchodzę 3 maja jako dzień w którym obudziliśmy się z letargu i oczekuję na podobną pobudkę aktualnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#18902

Rzady specjalistow mielismy w III Rzeszy (szczególnie specjaliści od eugeniki) oraz w panstwach komunistycznych (inżynierowie społeczni), wiec bym nie przesadzał z tym hołubieniem specjalistów. O tym czy jakas kwestia jest sluszna czy nie, decyduja obecnie media, a nie wiekszosc specjalistow. Jak mogles stwierdzic w wielu przypadkach (np. "naturalnosc" homoseksualizmu) zwykly "chlopski rozum" jest bardziej adekwatny w poznaniu prawdy niz opinie "specjalistow".
Na marginesie, jak udaje Ci sie pogodzic bycie prawicowcem i ateista ? Troche chyba trudno opisac swiat wartosci konserwatywnych bez odnoszenia sie do Boga ?
Jak bys chcial utwierdzic sie w swoim ateizmie to koniecznie obajrzyj fajny wyklad protestanckiego kreacjonisty pod tytulem "100 POWODÓW DLA KTÓRYCH EWOLUCJA JEST GŁUPIA"
http://www.youtube.com/watch?v=TAwBA6gzukA . Proponuje poszperac w internecie, rzeczywiscie ewolucjonizm to stek bzdur, az trudno uwierzyc ze ucza tego w szkolach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19159

Pewnie ze powiesze flage RP.Gdybym tego nie zrobil bylbym ogloszony przez GW jako element wrogi Polscw.Kocham Was GW.

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#18931

Flaga przed moim domem powiewa, a czasem wisi;), od kilku lat bez przerwy.
Na początku wywoływało to zdziwienie sąsiadów, pytania jakie mamy dziś święto ale już zaczynają iść za moim przykładem, i także wieszają.
Jeden z sąsiadów nawet tak jak ja, nie zdejmuje przez cały rok.
Ja zdejmuję czasem jak muszę na dłużej wyjechać.

Jestem Polakiem - wieszam flagę Polski - taki przekaz należy promować na własnym przykładzie.

I tak naprawdę wielu ludzi nie wiesza flagi, ze zwyczajnej niedomyślności - ale jak zaczną wieszać będzie widać, gdzie Unia a gdzie Polska.

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#18936

[quote=Bajbars]Zdejmujesz ją na 1 maja i 22 lipca?[/quote]

nie zdejmuj.
opusc na pol masztu...

Vote up!
0
Vote down!
0
#19187

Nie zdejmuję, moja flaga sama ignoruje te daty...;)

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#19213