Niewybredny żarcik o Czerwonym Kapturku

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Humor i satyra

Zetknięcie z tzw. poprawnością polityczną potrafi człowiekowi podnieść ciśnienie bardziej, niż wejście na niejeden górski szczyt. Pisząc tu o poprawności politycznej, nie miałem na myśli szczytów tej głupoty, które normalnego, myślącego człowieka mogą zabić, lub doprowadzić do ciężkiego kalectwa. A, biorąc pod uwagę to, co nam w tej materii ostatnio zaprezentowano, rzeczywiście każdy z tych szczytów absurdu ma jeszcze swój „czubaszek”. Nie bijcie mnie i nie wyrywajcie mi paznokci! Przyznaję się dobrowolnie – sam tego nie wymyśliłem. Posłużyłem się tytułem książki, która wpadła mi ostatnio w ręce – „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”. Tytuł zapadł mi w pamięć, bo mi się skojarzył. Jak przeczytałem z kim ten wywiad – książka sama wypadła mi z rąk. Podniosłem ją, jak najbardziej. Żeby się nikt nie potknął, bo po co nam następne ofiary poprawności politycznej? Odłożyłem na półkę, umyłem ręce i po kłopocie. Ale chyba ta czystość rąk spowodowała, że zacząłem patrzeć na przyrodę jak domorosły ekolog - amator i zaraz rozczuliłem się nad światem. Boże! Jaka szkoda tych wyciętych drzew. Jak można było zmarnować aż tyle papieru i to takiej jakości. Przecież tego się teraz nie da wykorzystać nawet (przepraszam za drobny wulgaryzm) do podtarcia. A można było poprawnie politycznie i z sensem. Wiem, że ostatnie zdanie wydaje się Wam wewnętrznie sprzeczne – połączenie wody z ogniem, ale już wyjaśniam, co mam na myśli. Jak podały media, właśnie dla oszczędności papieru zakupiono za nasze, państwowe pieniądze dla posłów i senatorów nowoczesne „urządzenia podsłuchowe” z rejestracją obrazu i GPS, zwane dla niepoznaki tabletami. Gdyby ktoś przypadkiem chciał nasz rząd posądzić o nieodpowiedzialną rozrzutność, to ja to dementuję i od razu mówię, że za tablety dla dzieci szkolnych rodzice zapłacą z własnej kieszeni. Myślę, że Wam ulżyło. Wracając do tych tabletów, podarowanych „biednym” i „poszkodowanym” z „wyższej półki”, można było te „czubaszki” po prostu do nich wgrać (taką możliwość też posiadają), nie niszcząc drzewostanu i „odpalić” twórcom książki to, co im się słusznie należało za wkład w budowę „czubaszka” szczytu absurdu poprawności politycznej. Tego zadrukowanego papieru nie byłoby w zasięgu ręki, co skutkowałoby z kolei mniejszym zużyciem mydła, które też nie jest dla środowiska obojętne. Tak więc i polityczna poprawność, i sens - co było do udowodnienia.

Dalej pomyślałem sobie, że skoro udało mi się znaleźć jakiś punkt styczny sensu i poprawności politycznej, to może uda się na tą bezdenną otchłań głupoty spojrzeć bez migotania komór sercowych – z pogodą ducha i odrobiną humoru.

Wyszło, - jak wyszło. Nie wiem czy mi się udało.
 

 

Czerwony Kapturek wchodzi do domu babci i woła od progu, - dzień dobry babciu!

A, dzień dobry Czerwony Kapturku, - odpowiada wilk przebrany za babcię.

Czerwony Kapturek podchodzi bliżej i zdziwiony pyta.

- Babciu, a dlaczego ty masz taki czerwony nos, taki gruby głos i dlaczego jesteś cała owłosiona?

To dlatego, - odpowiada wilk, - że ja jestem babcia Grodzka.
 

 

Ps. Za ten niewybredny żart serdecznie przepraszam wszystkich miłośników zwierząt. 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Dobre! Mam jednak radę. Aby uniknąć problemów - proponuję  nazwisko babci zmienić na ...nieco dyplomatyczne.... babcia Miejska. (nie mylić z babcią z szaletów miejskich).

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238037

Ale natychmiast przepros wilka! :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238040

Babcia jak wiadomo, reprezentuje rodzaj żeński.
A grodzki po stracie jaj, to rodzaj nijaki.
Politycznie za to nie nijaki bo czerwony...
I co tu podstawić za Babcię?
Może najtrafniej byłoby matriocha?
Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238049

[quote]Za ten niewybredny żart serdecznie przepraszam wszystkich miłośników zwierząt[/quote] ja się nie gniewam. bardzo śmieszny :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238065

 Żarcik jest przedni.Uśmiałem się serdecznie.Dzięki.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238090

będę go - że tak powiem - używał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238147

wyjdzie nam wszystkim na zdrowie (to psychiczne).
Pozdrawiam wszystkich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238223