Mój kandydat do Senatu dr. Krzysztof Rybiński

Obrazek użytkownika Jacyl
Kraj

Długo zastanawiałem się nad wyborem kandydata do Senatu (okręg nr 42 Warszawa Praga Północ, Praga Południe, Rembertów, Targówek, Wesoła). Do Sejmu nie miałem rozterek – poprę Artura Górskiego.

Gdy wszedłem na swój okręg wyborczy (http://wybory2011.pl/geografia-wyborcza/senat) okazało się że startuje 4 kandydatów: 1. Marek Borowski (SdPL),

2. Radosław Paweł Piesiewicz (prawnik mieszkający w Łoziskach),

3. Zbigniew Romaszewski (niezależny, popierany przez PIS)

4. Dr. Krzysztof Rybiński (niezależny, popierany przez Obywatele do Senatu).

Z automatu odrzuciłem dwóch pierwszych. Pozostali mi Zbigniew Romaszewski i Krzysztof Rybiński.

W latach wcześniejszych (od 1989 roku głosowałem zawsze na p. Romaszewskiego). Ale przez tyle lat nigdy w żadnej kadencji nie założył filii biura senatorskiego po prawej stronie Wisły.

Dlatego gdy zobaczyłem że Krzysztof Rybiński urodził się i mieszka na Pradze Południe postanowiłem sprawdzić kto to jest.

Krzysztof Rybiński urodził się 1 marca 1967r. w Warszawie. Jego mama urodziła się w Wilnie, była wywieziona do Kazachstanu, część rodziny została rozstrzelana przez sowietów. Tata w wieku 15 lat walczył w Powstaniu Warszawskim, był w Armii Krajowej. Krzysztof Rybiński ukończył studia na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie następnie uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych o specjalności ekonometrycznej. W 2009 habilitował się na podstawie rozprawy zatytułowanej Globalizacja w trzech odsłonach. Offshoring – globalne nierównowagi – polityka pieniężna w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracował jako informatyk w firmie komputerowej w Japonii, następnie jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Był także konsultantem Banku Światowego, Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego oraz dyrektorem administracyjnym w Centrum Badań Ekonomicznych Europy Środkowej i Wschodniej. W 1997 został głównym ekonomistą warszawskiego oddziału banku ING, od 2001 zajmował stanowisko głównego ekonomisty Banku Zachodniego WBK, w latach 2002–2004 był głównym ekonomistą Banku BPH.

Pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Biznesu oraz członka rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Od 25 marca 2004 do 2 stycznia 2008 zajmował stanowisko wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego. Od kwietnia 2008 do marca 2010 był partnerem w firmie Ernst & Young, gdzie kierował zespołem strategii ekonomicznej.

W 2010 objął stanowisko rektora Uczelni Vistula (dawnej Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie).

Został także profesorem nadzwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej, wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Alior Banku i współwłaścicielem spółki SanNao wdrażającej rozwiązania internetowe.

W 2010 został ekspertem ds. gospodarczych, współtworzącym program PJN.

W 2011 poparł program gospodarczy partii Kongres Nowej Prawicy.

Jest autorem publikacji naukowych i prasowych w zakresie ekonomii, wydawanych m.in. przez Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. (dane za wikipedia i z ulotki wyborczej).

Nie lubi PO i socjalizmu (patrz: http://www.youtube.com/watch?v=x7m81-Dhqfg, http://www.youtube.com/watch?v=4s9CM_mHoAw, http://www.youtube.com/watch?v=WLVUMad9xA8&feature=related, http://www.youtube.com/watch?v=HzIgY1xyXDI&feature=related.

Chyba znalazłem w końcu kandydata któremu warto dać szansę. Potrzebujemy nowych i inteligentnych ludzi w parlamencie.

I tylko jeden żal, że PIS nie postarał się aby osoba o prawicowych poglądach, do tego profesor nie był popierany przez tę partię.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wielka szkoda, że 2 tak świetne osobistości muszą ze sobą walczyć. Cenię zarówno pana Romaszewskiego, jak i prof. Rybińskiego, który mógłby w PiSie zrobić dużo w kwestiach gospodarczych
---------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#188337

Krzysztof Rybiński ma rzeczywiście wyborne kwalifikacje zawodowe do pełnienia wysokich funkcji państwowych. Do tego jeszcze wspaniałe tradycje rodzinne. Pamiętam jak swego czasu w programie Bronisława Wildsteina profesor Rybiński "rozjechał" Sławomira Neumanna.

I co z tego?

Przy tak głębokiej wiedzy i błyskotliwości oczekiwałem szerszych horyzontów w ocenie sceny politycznej. Pojawił się PJN i profesor Rybiński zachłysnął się tym haczykiem Tuska niczym spragniony mineralną. Miał być autorem programu gospodarczego PJN, choć sam przyznał, że najlepszy program gospodarczy ma Korwin.
http://www.rybinski.eu/?lang=all&tag=pjn

Bardzo chętnie widziałbym go na stanowisku wiceministra finansów, ale pod żelazną ręką szefa, żeby mu do głowy nie przychodziły jakieś gierki bo nich jest, jak widać wyjątkowo naiwny. Jednak nie chciałbym aby Tusk, czy inny Palikot miał kogoś takiego pod ręką w senacie. To byłby idealny senator do roli użytecznego idioty w rozgrywkach różnego rodzaju kreatur.

Niech ktoś spróbuje rozegrać w jakikolwiek sposób senatora Zbigniewa Romaszewskiego. To ja temu chętnemu zdrowia życzę. A że biura nie założył po drugiej stronie Wisły??? A co nie łaska pofatygować się nawet komunikacją miejską??? Na terenach wiejskich człowiek do biura poselskiego ma dobre kilkadziesiąt kilometrów!!! A tu autobusy jeżdżą co kilkanaście minut. Kpina!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188428

Sarkastycznie za Pańskim pośrednictwem chce złożyć gratulacje dla Marka Borowskiego. Mam nadzieję że założy Panu na Pradze biuro senatorskie i będzie Pan mógł z niego korzystać. Platforma potrafiła się dogadać z SLD w sprawie jednego kandydata a opozycja za swoje ambicyjki zapłaciła porażką.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191638

Nadal twierdzę że o wiele lepszy jest Rybiński od Romaszewskiego. Więc równie sarkastycznie proszę za Pana pośrednictwem złożyć gratulacje p. M. Borowskiemu. PIS przecież mogła wystwić Romaszewskiego po lewej stronie Wisły gdzie miał biuro senatorskie od zawsze. Pretensje nie w tym kierunku.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#192556

Marnie to widzę, ten senator Borowski w taki sposób nie doczeka się od nas tych sarkastycznych przeprosin ;)
Pozdrawiam
MD

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196889