Przedstawiciele Gronkiewicz-Waltz składali w dniu dzisiejszym kwiaty pod pomnikiem renegata i zdrajcy

Obrazek użytkownika Tomasz A.S.
Kraj

Podaję treść listu radnego Macieja Wąsika z PiS do Hanny Gronkiewicz-Waltz prezydenta m. st. Warszawy:

"Zapytanie

Bardzo proszę o udzielenie informacji z jakiego powodu przedstawiciele P. Prezydent oraz dzielnicy Praga Południe składali w dniu dzisiejszym kwiaty pod pomnikiem gen. Berlinga.

Chciałbym także zapytać, czy P. Prezydent zasięgała opinii ekspertów Domu Spotkań z Historią, innej instytucji lub po prostu osoby, której znana jest historia Polski w sprawie składania kwiatów pod pomnikiem osób, które historycy zaliczają do grona zdrajców Polski.

Prosiłbym także o udzielenie informacji, czy a jeśli tak, to kiedy zamierza Pani składać kwiaty pod odnowionym pomnikiem „Braterstwa Broni”?
Maciej Wąsik
Radny m. st. Warszawy, PiS"

Jednocześnie podaję link do moich wpisów, które zamieściłem na moim blogu jesienią ubiegłego roku opisujących szczegółowo tego agenta NKWD, renegata i zdrajcę:

http://niepoprawni.pl/blog/5462/renegat-i-zdrajca-agent-nkwd-sowiecki-general-zygmunt-berling-1

Tuż po zakończeniu prac komisji Burdenki władze radzieckie zaprosiły do Katynia m.in. żołnierzy 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki z gen. Zygmuntem Berlingiem. Podczas uroczystości nad mogiłami gen. Z. Berling były jeniec Starobielska, uwiarygodniając przed swoimi żołnierzami kłamstwa radzieckie powiedział: „Nieubłagany wróg nasz, Niemiec, chce zniszczyć cały nasz naród, ponieważ chce zagarnąć nasze ziemie, ziemie, na których my, Polacy, od wieków żyjemy. Dlatego też niszczą i mordują naszych braci w Polsce. Dlatego wymordowali tutaj, w Lesie Katyńskim, oficerów i żołnierzy polskich. Mamy obecnie broń w ręce, broń daną nam przez zaprzyjaźnionego sąsiada- sojusznika, przez Związek Radziecki. Broń tę wykorzystać musimy dla wyzwolenia naszej uciemiężonej Ojczyzny i dla pomszczenia niesłychanej zbrodni, której Niemiec tutaj dokonał." (A. Paul, Katyń. Stalinowska masakra i triumf prawdy, s. 285)

2 lutego 2012 BIBUŁA pismo niezależne podało:
"Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz broni pomnika gen. Zygmunta Berlinga. Nie przeszkadza jej, że za demontażem monumentu poświęconego zdrajcy, agentowi NKWD dążącemu do włączenia Polski do Sowietów, opowiada się nawet Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

O rozebranie pomnika zakłamującego polską historię i gloryfikującego człowieka, który okrył hańbą Rzeczpospolitą, zabiega już od niemal czterech lat wiceprzewodnicząca Rady Warszawy Olga Johann (PiS). Niestety, bezskutecznie.

Johann po raz pierwszy wystąpiła o usunięcie monumentu w 2008 r. Już wówczas otrzymała od prezydent Warszawy odpowiedź odmowną. Hanna Gronkiewicz-Waltz tłumaczyła, że sama nie może podejmować decyzji w tej sprawie. Zażądała różnych uzgodnień i opinii. Nie wystarczyło wsparcie inicjatywy przez środowiska niepodległościowe ani nawet Polskie Towarzystwo Naukowe na Obczyźnie.

– Potrzebna była opinia Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa – wspomina wiceprzewodnicząca Rady Warszawy. – Okazała się ona druzgocąca dla obrońców Berlinga – dodaje.

Sekretarz rady Andrzej Kunert napisał: „Rada (…) uznaje, iż nie jest właściwe, aby w dalszym ciągu tolerować istnienie w stolicy Polski pomnika upamiętniającego osobę winną zdrady stanu i wspierającą swoimi działaniami reżim komunistyczny, dążący do całkowitej podległości Polski dyktaturze stalinowskiej”.

Wydawało się, że zwycięstwo jest bliskie. Nieoficjalnie Platforma zgodziła się, by wyrzucić Berlinga na śmietnik historii. Ale później „zmienił się kontekst polityczny” – jak ocenił jeden z radnych PO – i partia Gronkiewicz-Waltz postanowiła wesprzeć zdradzieckiego generała." http://www.bibula.com/?p=51265

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

żydlaki, parchy rządzą Polską.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249984

Inaczej to się nazywa: „zmienił się kontekst polityczny”.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#250123