Gdańsk, demonstracja 16.04. - zdjęcia

Obrazek użytkownika box2008
Kraj

Na portalu naszemiasto.pl ukazały się zdjęcia z wczorajszej demonstracji.

Zapraszam do obejrzenia.

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/867514,manifestacja-na-dlugim-targu-w-gdansku,galeria,943862,id,t,tm,zid.html#galeria

Znamiennym jest przemilczenie akcji przez pozostałe lokalne portale informacyjne, dla których ważniejsze są naleśniki czy fałszywy taksówkarz niż demonstracja w obronie jednego ze współobywateli miasta i to z udziałem postaci takich jak P. Andrzej Gwiazda.

Na tym drobnym przykładzie widać doskonale jak media manipulują rzeczywistością przemilczając, przekłamując lub marginalizując ważne dla większości sprawy.

Z informacji zebranych na prędce, oprócz demonstracji w Gdańsku przemilczane zostały także inne wydarzenia z dnia wczorajszego:

1. Kongres Nowej Prawicy http://moraine.salon24.pl/298936,rewolucja-nie-bedzie-transmitowana-w-telewizji

2. OB-CIACH http://niegdysiejszy.salon24.pl/298953,galeria-zdjec-z-ob-ciachowej-soboty-16-04-krakow i http://www.niepoprawni.pl/blog/3/ob-ciach-na-krakowskim-przedmiesciu-konferencja-prasowa-s2010

3.Akcja stadionowa: http://www.niepoprawni.pl/blog/1556/niepoprawne-stadiony

Tak wygląd w praktyce realizacja programy miękkiej cenzury. Wyparcie z przestrzeni publicznej wartości, poglądów i postaw "politycznie niepoprawnych" odbywa się na każdym etapie, również informacyjnym. Mamy być przekonani, że stanowimy nieaktywną mniejszość, zdolną jedynie do malkontenctwa. Ten krótki research, dwóch (!) portali, obnaża medialne kłamstwo na jakim wsparty jest system III RP.

Brak głosów