Ziemkiewicz- celebryta, biznesmen, polityk czy publicysta?

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

Rafał Ziemkiewicz- autor wielu świetnych książek i felietonów nie potrafi się określić.

O ostatnim wyskoku Ziemkiewicza napisało kilku blogerów naprawdę dobre teksty (np. TUTAJ). Przywoływano m. in. kontakty RAZa z Giertychem. Nie będę zatem pisał tutaj jakiegoś bardzo rozbudowanego tekstu. Dodam swój krótki komentarz.

Ziemkiewicz jest zdecydowanie najlepiej rozpoznawalną gwiazdą drugiego obiegu i co ciekawe- jednocześnie jednym z najlepiej znanych lemingom publicystą i dziennikarzem. On świetnie balansuje na granicy. Gwarancją istnienia w mainstreamie są jego wypowiedzi na temat PiSu, a jak wiemy PiS jest "czarnym ludem" do bicia. Chcesz mieć zaproszenia do TV? Walnij od czasu do czasu w PiS. Nie twierdzę, że wszystko co mówi Ziemkiewicz na temat tej formacji to fałsz. Krytyka jest potrzebna. Chodzi mi o to, że Ziemkiewicz doskonale zna tą zasadę i stosuje ją rytmicznie.

Blogerzy zastanawiają się czy Ziemkiewicz oglądał Anatomię Upadku. Oglądał. Nie sprawdzałem czy był na premierowych pokazach, nie przeglądałem jego kolekcji płyt DVD, ale jestem pewien, że Ziemkiewicz zna ten film. I właśnie jeden z tych faktów, o których dowiadujemy się w filmie, RAZ świetnie wykorzystał do swoich „przemyśleń” w tekście ”Ostrożniej z tą pewnością” . Coraz mniej materiałów dowodowych w sprawie Smoleńska. Rosjanie dalej je niszczą i nie ma w tej sprawie żadnej reakcji rządu- Ziemkiewicz pisze zostawmy wszystko Putinowi. 

Dlaczego RAZ tak się zachowuje? Bo on nie wierzy, że prawda o Smoleńsku ujrzy światło dzienne. Obawia się, że narracja mainstreamu się umocni i zepchnie na bok ustalenia niezależnych ekspertów. Co wtedy by było z Ziemkiewiczem?

Ziemkiewicz nie opowie się za teorią zamachu w Smoleńsku, bo gdyby Polacy przegrali tą sprawę to RAZ byłby zapraszany do TV już  tylko jako prawicowy clown… A tak to z niego troszkę taki prawicowy oszołom a troszkę autorytet telewizyjny. Dla Ziemkiewicza "przegrany Smoleńsk" to również koniec możliwości pisania do mainstreamowych gazet i koniec sprzedaży tysięcy książek, które trafiają też do lemingów.

 

No i koniec bycia guru od wszystkiego. Zero tańca z gwiazdami.

Nie deklaruję tutaj „rzucenia Ziemkiewicza w kąt”, ale będę wnikliwie obserwował jego zachowanie. Może zmądrzeje ten mądry facet.

AS

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo trafny komentarz. Obawiam się tylko że ten mądry facet nigdy nie zmądrzeje. Inteligencji, wiedzy i talentu mu nie brak. Jak dotąd dość trafnie odczytuje zapotrzebowanie na swoją twórczość i korzysta z tego. Nadrzędnym jego celem jest utrzymanie się na fali popularności. Konsekwentnie chce być krytykiem zarówno rzeczywistej opozycji jak i Salonu manifestując swoją "niezależność" i głosząc, że "jest mu tak samo daleko do Tuska jak i do Kaczyńskiego". Nie ma to za wiele wspólnego z poszukiwaniem prawdy. Raczej propaguje podłe powiedzenie, że prawda jest po środku a z tym się zgodzić nie mogę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324805

to go dyskwalifikuje. Pamiętam takich, co podczas stanu wojennego nie byli po żadnej stronie. Byli "równie daleko od PZPR jak i Solidarności. To przypomina stanowisko, że "prawda leży pośrodku - pomiędzy Stalinem, a Trumanem".
Dla mnie szokującą była niedawna wypowiedź RAZ na temat Wałęsy, co to rzekomo urwał się swoim oficerom prowadzącym i wykręcił komunistom numer. Jest to teza absurdalna. Fachowcy mają odpowiednią pragmatykę służbową, żeby sterowany obiekt się nie usamodzielnił. RAZ nie uwzględnił działania Wachowskiego, zresztą efekty prezydentury Wałęsy świadczą najdobitniej o jego całkowitej sterowalności.
Czy Ziemkiewicz okaże się wrzutą?
Czy po uzyskaniu olbrzymiej popularności i wiarygodności nie zostanie zdalnie "odpalony" i przejdzie do właściwych zadań?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#324843

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324822

wypada prowadząca... jak wyśmienicie gestykulacja uwypukla...osobowość....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#324852

Jeszcze jakiś rok temu na "Rz" starałem się czytać wszystkie felietony RAZ, ale teraz po podaniu do publicznej wiadomości różnych "dziwnych" zachowań "naszych publicystów" osobistą listę czytanych blogerów znacznie ograniczam.
Jest wielu którym można zaufać w ciemno ale RAZ już do nich nie należy.
Zawsze po takiej wolcie ludzi powszechnie znanych, zastanawiam się co jest PO-wodem takich zachowań, co próbują ukryć przed nami?
A może pojęcia "Bóg" "Honor" "Ojczyzna" "Naród" "Rodzina" próbują zastąpić przez "Moje ego" "Komfort" i "Kaaassa"?

__________________________________________________
Życie jest jak koszulka niemowlęcia: krótkie i zasrane. (klasyk) http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_______________________________ Życie jest jak koszulka niemowlęcia: krótkie i zasrane. (klasyk)

http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

#324858

Napisałam już w komentarzu w innym wątku na ten temat, wielkich złudzeń co do Ziemkiewicza nie mam od dawna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324890

Podpisuję się pod Twoją opinią, jeśli pozwolisz.
Pozdrawiam z 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324934

Po pierwsze: Ziemkiewicz jest Żydem, co go całkowicie dyskwalifikuje jako polskiego BEZSTRONNEGO publicystę w moich oczach.
Po drugie : Jak było do przewiedzenia ten celebryta okazał się kolejnym CWELEBRYTĄ (za PP).
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324957

Po trzecie : to kolejny temat zastępczy, nieważny i bez znaczenia.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324969