Głos z Węgier

Obrazek użytkownika adriano
Świat

Szanowni Państwo!

Na niezależnej.pl ukazała się wiadomość o wiecu organizowanym na Węgrzech przeciwko konstytucji uchwalonej przez rząd Viktora Orbana.

Artykuł tutaj:

http://niezalezna.pl/21186-wegry-socjalisci-przeciw-nowej-konstytucji

Chciałbym się podzielić z Państwem ciekawym wpisem, który umieścił pod tym artykułem Internauta o nicku Głos z Węgier. Myślę, że owy Internauta nie będzie miał mi za złe umieszczenia jego komentarza tu na niepoprawni.pl:

 

"Oni zakończyli prezydencję w Unii modlitwą na Jasnej Górze

O tym, kto będzie rządził w danym kraju w przypadku Polski zadecydowały pieniądze i obywatele z "ukształtowaną" przez media wiedzą lub w przypadku Węgier zadecydowali tam zwykli ludzie, z którymi w latach 2009-2010 przyszli kandydaci do Parlamentu poprzez ciężką pracę nawiązywali bezpośrednie kontakty i teraz bezwzględnie wypełniają ich żądania.

Dotychczas udało się już zrealizować niektóre żądania wyborców węgierskich:

- odsunięto komunistów i liberałów od władzy, którzy rozkradli kraj i doprowadzili prawie do bankructwa, a ich upadająca gazeta "Nepszabadsag" istnieje tylko jako źródło kształtowania wizerunku obecnych Węgier za granicą.

- wprowadzono limit maksymalnych miesięcznych zarobków dla pracowników państwowych firm i instytucji do poziomu 2 mln forintów (ok. 30 tys. zł),

- wprowadzono nowe prawo medialne - lewactwo unijne oraz liberalni zboczeńcy, którzy marzą o całkowitym zniszczeniu młodego pokolenia, zaniku rodziny jako podstawy bytu danego narodu, rzuciło się na rząd węgierski jak wściekłe psy. Bo to co robią posłowie węgierscy stoi w poprzek ich chorych ambicji,

- po raz pierwszy w Unii opodatkowano banki - inne rządy regionu walczące z deficytami budżetowymi skopiowały już pomysł węgierskiego rządu,

- jako pierwszy kraj w Unii zakończył współpracę z MFW dając przykład innym,

- zlikwidowano wszystkie 19 prywatne fundusze emerytalne OFE (będące haraczem na rzecz obcej finansjery),

- uchwalono nowa Konstytucję zaczynającą się od słów "Boże, pobłogosław Węgrów!" bardzo często krytykowaną przez media unijne, która wchodzi w życie 1 stycznia 2012 roku,

- dla bezrobotnych stworzono wiele możliwości pracy na miejscu zamieszkania i okolicznych plantacjach, np. malin, brzskwiń, moreli, arbuzów czy winogron. Kto ma własny ogród otrzymał za darmo nasiona warzyw i owoców (drzewka) oraz niezbędny sprzęt ogrodniczy. W małych miasteczkach zniesiono zakaz hodowli drobiu i zwierząt zachęcając do domowego przetwórstwa mleka, mięsa, warzyw, owoców oraz palinki (węgierskiej wódki z owoców).

- weszły w życie nowe ustawy dotyczące zamówień publicznych, które w sposób istotny preferują małych i średnich producentów mleka, warzyw i owoców w celu bezpośredniego dostarczania do sklepów oraz do najbliższych placówek oświatowych swoich wyrobów w ramach unijnych akcji „Szklanka mleka i owoce w szkole.” Głównym celem jest ograniczenie transportu i setek tysięcy ton opakowań oraz zwiększenie dochodów gmin. Tysiące mlekomatów i samochodów docierających do każdego domu ze słodzonym, pełnowartościowym mlekiem, serem śmietaną są własnością węgierskich mleczarzy.

- ogranicza się budowę hipermarketów z powodu wiekokrotnego ujawnienia tam żywności skażonej lub przeterminowanej sprowadzanej z zachodu z tej samej sieci marketów, gdzie koszt utylizacji żywności przewyższa jej wartość,

Na Węgrzech jest tylko 2,1 tysiąca księży katolickich (średnia wieku 55 lat) oraz 3,5 tysiąca parafii katolickich. Jednak żyją tam jeszcze ludzie, którymi nie rządzi pieniądz tylko rozsądek i wiara w Boga.

Pod koniec czerwca br. posłowie, marszałek Parlamentu Węgierskiego Kövér László oraz ponad tysiąc pielgrzymów udało się do założonego w latach 1382-1388 przez węgierskich paulinów klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie gdzie przekazali Polakom prezydencję w Unii Europejskiej.
"Urzędowego przekazania przewodnictwa dokonał premier Węgier, zostały przekazane wówczas wszelkie urzędowe sprawy związane z objęciem przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej, ale wydaje mi się, że to przekazanie nie byłoby pełne, gdyby nie było tej części, która wiąże się ze zwykłymi ludźmi, którzy żyją w naszej ojczyźnie" - stwierdził marszałek Parlamentu Węgierskiego László Kövér.

Niezapomniane i wspaniałe filmy węgierskie o Czarnej Madonnie:

http://80.249.172.27/video/201...

http://80.249.172.28/video/201...

http://streamer.carnation.hu/m...

http://streamer.carnation.hu/m...

To nie premier Orban Viktor rzadzi na Wegrzech, tylko wybrany przez Madziarow wegierski Parlament, który faszystów, komunistów i partię socjalistów uznał za organizacje przestępcze ścigane prawem. Parlament wegierski nałożył podatki na korporacje międzynarodowe (hipermarkety, banki, firmy telekomunikacyjne), które manipulują kosztami by płacić w rajach podatkowych czy w siedzibach firm matek. Dlatego Węgry spotykają się z tak wściekłym atakiem reprezentantów interesów korporacji czyli mainstreamowych mediów i sponzorowanych polityków państw, którzy współpracują z liberałami i socjalistami Budapesztu w organizowaniu wielu zaplanowanych demomstracji.

Komunizm nie został i nie będzie w Europarlamencie rozliczony, a wszelkie, nawet umiarkowane próby jego potępienia spotykają się z oporem wpływowych środowisk biznesu, którym takie działania mogłyby przynieść opłakane skutki. Prowadziłyby one do przewartościowania hierarchii oraz autorytetów humanistyki i zakwestionowania wielu utrwalonych przez ostatnie 100 lat historycznych dogmatów. Kazałyby zwrócić ludziom skradzione mienie, pieniądze i rozliczyć się ze swoją przyszłością dominującej dziś w Europie "miękkiej wersji komunizmu", której owocem są lichwiarskie kredyty, manipulacje kursami walut oraz totalitaryzm liberalny uznający chrześcijaństwo za swego jedynego wroga.

Głos z Węgier (nv), pon., 02/01/2012 - 23:28"
 
Pozdrawiam!
Brak głosów

Komentarze

Dobra robota ...dzięki za ten przedruk.

/10pkt/

pozdrawiam

"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami, a jebał was pies."[J.M.Rymkiewicz do Michnika]
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#211337

Też dziękuję za wpis, choć brzmi on jak reklama. Ale czasem dobrze sobie pomarzyć...
Samowystarczalność zywieniowa to bardzo ważna rzecz. Bardzo ważne jest przygotowanie kompostu - najlepiej wychodzi z liści i obornika końskiego lub krowiego, który można nabyć u ciągle jeszcze wegetujących hodowców. Za 100-200 zł można zamówić dowóz tej kupy szczęścia i mieć potem wyborne, zdrowe warzywa - cukinie, kabaczki, fasolkę szparagową, pomidorki, nawet melony, dynie, brukselki itp oraz ziółka. Warto się naharować!

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów

Vote up!
0
Vote down!
0
#211348

Może dożyje chwili,gdy w naszej konstytucji będzie Bóg Honor Ojczyzna,a słowami Boże pobłogosław Polskę,zacznie się konstytucja

Vote up!
0
Vote down!
0
#211355

Tak może być tylko tam, gdzie rządzi Węgier - z krwi i kości. I U NAS TAKICH PATRIOTÓW i miłujących swój Naród przywódców nie brakuje. Oby rządy objęli jak najprędzej.

NIECH ŻYJĄ POLSCY PATRIOCI !!!!!!!

NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA !!!!!!!!

BÓG, HONOR, OJCZYZNA !!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#211358

plato
Moze i reklama. Pewnie tak. Jednak w świecie upadającej liberalnej demokracji ( co jest jedynie pozorem rzeczy, a szkoda...), powrót do sprawdzonych, dobrych mechanizmów z czasów gdy "tak" znaczyło "tak" i gdy "róbta co chceta" nie śniło się nawet Marksowi, jest szansą. Może trochę utopijną. Ale jaki mamy wybór?

Vote up!
0
Vote down!
0

Plato

#211357

Pamiętam, że kilka lat temu zajmowali ...niechlubne 1-sze miejsce na liście państw z byłych "demoludów", gdzie  do produktów żywnościowych dodawano  najwięcej konserwantów.

BRAWO, BRACIA WĘGRZY !!!!!

NIECH ŻYJE MĄDRY WĘGIERSKI NARÓD !!!!!!!!

BÓG Z WAMI I PROWADZI WAS W KIERUNKU PRAWDZIWEJ WOLNOŚCI !!!!

NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA !!!!!!!!

BÓG, HONOR, OJCZYZNA !!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#211367

Adriano, dzięki za wklejkę.
Swoją drogą, czy ktoś widział przekazanie przez Donalda "panowania nad unią" dla Danii? Czy w Danii też z HUKIEM obejmowali przewodnictwo?

Vote up!
0
Vote down!
0

extremo99

#211365

Bardzo często wklejam linki, nawet ze stron tvp gazeta.pl itp. To znaczy, że reklamuję te strony? Nic podobnego. Podaję źródło aby uwiarygodnić moje artykuły albo tak jak tutaj przedruki.

Pozdrawiam wszystkich, którzy nie wietrzą tu kryptoreklamy.

Powinniśmy być dumni z tego, że są takie strony jak niezależna.pl niepoprawni.pl naszdziennik.pl i wiele innych, które już istnieją jakiś czas albo się rozwijają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#211376

...pięknie dziękuję za Twój post .
W Warszawie jest cudna pogoda... jakaś dziwna harmonia razem z Nową Wiosną Ludów, idącą z Budapesztu .
Pozdrawiam
Marek Sosabowski
ps.
.... swoją drogą, ciekaw jestem czy nasi Bracia Madziarzy, mają swój portal- Niepoprawni/ magyars ?
Wartałoby ich wesprzeć .

Vote up!
0
Vote down!
0
#211410

Bardzo ciekawy wpis, ale jedna rzecz mnie bardzo zastanowiła:

"Na Węgrzech jest tylko 2,1 tysiąca księży katolickich (średnia wieku 55 lat) oraz 3,5 tysiąca parafii katolickich."

To nie pomyłka?

Vote up!
0
Vote down!
0
#211415

Xenia
komunistów, to może tak być. Proszę zobaczyć na "kanał użytkownika janolsze" /wpisać w YT lub google/ ilu w naszym Kościele jest UB-eków biskupów i księży specjalnie szkolonych do rozbijania Kościoła od wenwątrz. Jaką mmieli przeszłośc i dlaczeo tak sprzeciwiają się lustracji. Janolsze ma filmy w których wymienieni są z nazwisk wszyscy UB-eccy księża, żydo-masoni specjalnie wkręceni do Kościoła. Nie do wiary jak się przeczyta te nazwiska.
Chwała Wielkim Węgrom! Dla nich Bóg Honor Ojczyzna zawsze było ważniejsze niż zdrajcy, zaprzańcy, szmal, afery i kupczenie Ojczyzną. To dzielny Naród i nasi bracia. Zawsze tak było i powinno pozostać.

Vote up!
0
Vote down!
0

Xenia

#211428

DOBRY TOKAJ NA PRUSAKI!

Dobry Tokaj na prusaki
i na ćmy
z białej mgły,
kiedy rok zły.

Nie lubimy byle jakich!
Z białej mgły
tłumy szły
i rok był zły.

Może by tak sięgnąć po węgrzyna
i z Tokajem rok zaczynać!
Ten był mdły.
Niech z tej mgły
odlecą ćmy!

Rozsiadł Prusak się jak basza.
Z białej mgły
tłumy szły
i rok był zły.

Aż zagrali mu czardasza.
Z białej mgły
tłumy szły
i rok był zły.

Ręka już się Prusakowi chwieje,
bo z pustego nie naleje.
Z białej mgły
tłumy szły
i rok był zły.

Poruszenie w całym kraju.
Z białej mgły
tłumy szły
i rok był zły.

Ludzie szukają Tokaju!
Z białej mgły
tłumy szły
i rok był zły.

Może z tego się narodzić draka
i przegonią stąd Prusaka!
Rok był zły.
Niech z tej mgły
odlecą ćmy!

Nalej bracie mi węgrzyna!
Z białej mgły
tłumy szły
i rok był zły.

Czas już czardasza zaczynać!
Rok był zły.
Niech z tej mgły
odlecą ćmy!

Jeśli także głośno zaśpiewamy -
uściśniemy się z Węgrami!
Zniknie zły
(przez te ćmy)
smak wina mdły.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#211423

Witaj !
Dobry gospodarz dba najpierw o swoje i Orban tak właśnie robi, a że UE teoria z praktyką się mija i już zapomniała co to po sprawiedliwości i proporcjonalności, więc dobrze, że ją olał. W Polsce jest odwrotnie - najpierw cudze interesy, a polskie ? Się zobaczy - kiedy i czy w ogóle.
Na to jest tylko jedna odpowiedź - czas im odpłacać pięknym za nadobne czyli olać, a jak przyjdzie czas upomnieć się o nawiązkę.

Niech Ci się dobrze dzieje w tym Nowym Roku.Wiem, żeś dobry gospodarz i ująć sobie nie dasz, a mnożeniem sam się zajmujesz.;);)
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#211510

Ale w naszych mediach o Węgrzech cicho sza !
Jeżeli coś tam wspomną to tylko w świetle negatywnym.
Może to zacznie procentować na inne gnębione kraje ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#211575

Orban, brawo Węgrzy, brawo adriano.

Jeśli pozwolisz, zapiszę sobie Twój tekst do notatnika.

Polska drogą Solidarności rozpoczęła demontaż komuny, Węgrzy rozpoczęli jej rozliczanie. Mam nadzieję, iż Polska i Polacy dołączą.

Pozdrawiam 10/10

Vote up!
0
Vote down!
0
#211619

Mam wrażenie, że o Węgrzech i posunięciach Orbana informacje
ciociababcia, 3 stycznia, 2012 - 22:14
są mocno zaciemniane.
http://www.niepoprawni.pl/blog/3095/jkm-zlustrowal-orbana

Tutaj otrzymałam odpowiedź! Bardzo zadowalającą. Pozwolę sobie ją przekazać na internecie dalej.

Dziękuję.

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#211620

Czy na Węgrzech były tak silne ośrodki manipulacji i czarnej propagandy jak GazWyborcza i TVN ?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#211702

, ale ponoć była tam jedna czy dwie stacje telewizyjne, które były obiektywne

Vote up!
0
Vote down!
0
#211726

Na Węgrzech jest tylko 2,1 tysiąca księży katolickich (średnia wieku 55 lat) oraz 3,5 tysiąca parafii katolickich.

I co ma wspólnego polskie chciejstwo z determinacją Węgrów.
Komuchy za mało dali po ryju polactwu , za dużo kapłonów kupionych za judaszowe srebrniki .

Vote up!
0
Vote down!
0
#211730

kosa62
Węgrzy to jedyny nam przyjazny naród w Europie, łączy nas 1000-letnia historia. Nie tylko dynastyczne koligacje w sredniowieczu, ale przede wszystkim wspólna walka o wolność. Mam, wielu przyjaciół na Węgrzch i wiem jak bardzo Węgrzy chcą bliskiej współpracy z Polakami, tylko te tuskowe pierdoły zapatrzone są na Berlin i Brukselę.
Musimy wziąć sparwy w swoje ręce, a urzeczywistni się hasło..."I do szabli i do szklanki..." Może jeszcze staniemy z braćmi Węgrami do walki - "Za naszą i Waszą wolność".

Vote up!
0
Vote down!
0

kosa62

#211767

Zatwardzenie

Czesi, Węgrzy - potrafili!
My wciąż przy komunie.
Czy się lepiej przyłożyli?
Czy to coś w rozumie?

Nas ścisnęło bardzo mocno
między półkulami.
Zapachniało zmianą nocną
między bratankami.

Nie każdy zrozumieć umie
przy tym zatwardzeniu,
że problem nie tkwi w rozumie,
ale już w siedzeniu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#211770