Moja relacja i spostrzeżenia z marszu w obronie mediów

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

Byłem dziś na manifestacji, która przebiegała pokojowo i w dobrej atmosferze. Na moje oko po wyruszeniu marszu było około 6-7000 ludzi.

Oglądałem dziś wszystkie główne programy informacyjne, oprócz początku TVNowskich faktów i na żadnym kanale pseudodziennikarze nawet nie zająknęli się na temat naszej dzisiejszej manifestacji. To skandal nad skandalami. Nie poinformowali też wcześniej Narodu, że manifestacja będzie, po to aby nie zgromadziła większej ilości osób. Tak działa informacja w mediach telewizyjnych.To pokazuje dwie rzeczy: jak bardzo się nas boją i że to nie wystarczy. Muszą protestować miliony.

Nie da się ukryć, było o czym mówić w serwisach info, ale do tego trzeba chcieć pokazać prawdę a nie stać na straży interesów establishmentu.

Większość manifestantów składała się z ludzi starszych o dwa pokolenia ode mnie.Byli też gdzieniegdzie ludzie młodzi i to może nastrajać pozytywnie na przyszłość. Nic marszu nie zakłócało. Wprawdzie jakiś stary komuch krzyczał coś do nas z całych sił, cały w nerwach, ale został zgodnie przez wszystkich olany.

Na początku, przed wyruszeniem manifestacji podszedł do mnie starszy pan i okazało się, że kiedyś mieszkał w mojej okolicy. Opowiadał o swoich aktywnych działaniach i o tym jak ubolewa, że obce służby dzielą się naszym Państwem. Mówił o tym jak to go porusza. A swoją wypowiedź zakończył ze łzami w oczach słowami: "Mam 75 lat. Opłacałem, opłacam i póki żyję to będę opłacał telewizję Trwam i Radio Maryja."

Później inny pan widząc baner z nazwą miasta, w którym mieszkam powiedział z rozżaleniem:"....a Wołomin? Wołomin nic! Komuna tam panuje. Nic nie przygotowali! Nikt nie przyszedł!"- i  tutaj również widać było tą troskę o stan naszego społeczeństwa prawdziwego Polaka-patrioty.

Mamy spory problem w Polsce. Nie ma zbyt wielu młodych chętnych działać na rzecz kraju a wiąże się to głównie z tym, że młodzież została wynarodowiona przez ciuchy, telewizory, grille, browarki i imprezki. Bardzo mnie to martwi i boli.... Trudno mi działać ze starszymi ludźmi, bo różnica jest dwóch pokoleń...to są inne zainteresowania, inne myślenie i inny sposób działania. Można sobie porozmawiać o historii i problemach, manifestować itd. ale ludzie młodzi są konieczni to zrobienia przewrotu w tym kraju. Łatwiej by było z młodzieżą ale ta ma wszystko gdzieś!  Gdyby młodzież rozumiała to wszystko co się dzieje jak dzisiejsi demonstranci z naszego busa i manifestacji i połączyła to z młodzieńczą energią i kreatywnością to Tuska i Komorowskiego dawno by nie było.

Czasami jest tak, że czuję się inny, wyobcowany. Postawa taka jak moja nie spotyka się z akceptacją. Mam wprawdzie wielu dobrych znajomych, z którymi na zmianę widzę się w każdy weekend. Są śmiechy i wygłupy ale poza tym nic! Nie ma porozumienia na płaszczyźnie ideologicznej. 95% moich znajomych to lemingi, które mamione konsumpcjonizmem idą jak baranki na rzeź. Niedługo znajdą się w obozach pracy i nie będą wiedzieli dlaczego. Popatrzyłem dzisiaj na twarze młodych ludzi, którzy widząc naszą manifestację uśmiechali się głupkowato i szyderczo i pomyślałem:" Udało się służbom podzielić naród na dwa obozy. Oj udało!"

Prawdziwy duch narodu jest w pokoleniu 60+ a reszta młodszych ludzi w większości nie przejmuje się Polską i co za tym idzie swoją przyszłością. Mają mentalność ludzi pierwotnych (jak to świetnie ujął Ziemkiewicz), dla których ważne jest tylko tu i teraz. Tylko jednostki buntują się przeciw tej (nie)rzeczywistości i w związku ze swoimi przekonaniami muszą borykać się z różnymi problemami w pracy, karierze zawodowej i w śród znajomych.

Pozdrawiam myślących. Mam nadzieję, że spotkamy się gdzieś na manifestacji 10 albo 100 razy większej od tej. To by było coś.

 

Brak głosów

Komentarze

Dziekuję za refleksje. Miło przeczytać kogoś młodego. Moja relacja z dzisiejszej demonstracji + parę zdjęć: http://polacy.eu.org/1796/-donald-matole-twoj-rzad-obala-katole-/
Pozdrawiam Polaków!

Vote up!
0
Vote down!
0
#227653

Bandyckcie media oczywiście przemilczały temat mocno niewygodny.  Nasza rola wyjść na ulicę, wyjść nie po to, żeby znów ktoś to TYLKO "przemilczał' bezszelestnie  ale mocno poczuł coś więcej niż wybite zęby.

Śmierć kłamliwym mediom !!!

Bóg-Honor-Ojczyzna

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#227674

"Prawdziwy duch narodu jest w pokoleniu 60+ a reszta młodszych ludzi w większości nie przejmuje się Polską i co za tym idzie swoją przyszłością."

Prawdziwy duch jest tam gdzie jest. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.
Proszę zwrócić uwagę, że nadreprezentacja ludzi +60 nie musi mieć związku z niedostatkami patriotyzmu młodszych pokoleń, a po prostu z nieco inną organizacją życia ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#227675


pozdrowienia.
Vote up!
0
Vote down!
0
#227676

... tak jest i to widać nie tylko w tym jednym wydarzeniu.
Jednak to nie oznacza automatycznie, że wszyscy w grupie 18-59 mają polskie sprawy w kiszce stolcowej.
To dopiero pokazuje frekwencja w wyborach i ich wyniki.
Jak dotąd, przynajmniej w latach 2007-2011, wszystko wskazuje, że tak istotnie jest i problem jest poważny. Jeszcze chwila i każde wybory będzie zgodnie z podstawową arytmetyką załatwiać kasta urzędniczo-darmozjadzka - 650 tys w administracji, w całej sferze budżetowej (jednostki budżetowe, zakłady budżetowe, gospodarstwa pomocnicze)
1 mln 645 100 osób, czyli 12% aktywnych zawodowo.

Jeżeli ktokolwiek uważa, że 20-30 latki odnajdą się w pochodzie drepczącym w takt Roty w zimne, sobotnie popołudnie to dla dobra swojego i nas wszystkich, niech od razu znajdzie sobie inne zajęcie niż zmienianie rzeczywistości ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#227678

cytat: "Jeżeli ktokolwiek uważa, że 20-30 latki odnajdą się w pochodzie drepczącym w takt Roty w zimne, sobotnie popołudnie to dla dobra swojego i nas wszystkich, niech od razu znajdzie sobie inne zajęcie niż zmienianie rzeczywistości ; )"

Manifestowanie jest tylko jednym ze środków sprzeciwu. W dodatku Telewizja Trwam to wspólna sprawa wszystkich pokoleń 1-100. Każdego Polaka powinny obchodzić losy tej telewizji.

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#227691

ale większość ją sprzedała w sensie duchowym za supermarkety, galerie handlowe, kluby itd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227689

... jeszcze się im odmieni.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#227861

Nie wiem skąd te księżycowe szacunki frekwencji na marszu.

 

Byłem tylko na początku do ok. 13.30.

Akurat przemawiał Czarnecki jak sobie poszedłem (nie mogę swoją drogą pojąć jak ten skompromitowany karierowicz może nie tylko awansować w PiS ale być też promowany przez "Gazetę Polską")

Było wówczas przed sejmem 700-900 osób (z niewielką tendencją rosnącą).

W 95 % było to osoby po 60 roku życia.

Były pojedyncze młode osoby i widziałem jedno kilkuletnie dziecko.

Może na trasie frekwencja wzrosła do 2-3 tys ludzi, ale moim zdaniem niemożliwe by dołączyło się tam 7-9 tys. osób nie mówiąc o księżycowych 25 tys.

Nie podoba mi się, że "GP" z jednej strony krytykuje funkcjonariuszy głównych mediów za zamilczanie i wyszydzanie podobnych protestów a sama bez żadnego umiaru zawyża faktyczną frekwencję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227748

i nie wiem skąd wziął Pan liczbę 7-9 tys...

Gdy manifestacja ruszyła to sporo osób dołączyło i mogło by ich nawet 6 tys

Vote up!
0
Vote down!
0
#227764

że było nas 6 tys. więc te dane wcale nie są przesadzone

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#227766

że było nas 6 tys. więc te dane wcale nie są przesadzone

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#227767

7-9 to wersja wpolityce.pl

W sumie to mój błąd. Powinienem był zostać dłużej i sobie sam policzyć.

Ale zanosiło się, że będzie nudno a ja byłem tylko przejazdem (i do tego nie mogłem znieść tego Czarneckiego).

Vote up!
0
Vote down!
0
#227820

... na demonstracje przez długi czas - co najmniej od grudnia '70. Kiedy to było, choć w Elblągu, a nie w Gdyni, o wiele cieplej, niż dzisiaj komuś się w ogóle daje wyobrazić.

I co? I jakoś mi przeszła ochota na demonstracje, petycje i inne tego typu głupotki.

Czemu? Bo mamy to co mamy - mimo tego wszystkiego, a może nawet (o zgrozo!) częściowo W ICH WYNIKU.

Tylko Bolkowi i paru jemu podobnym się poprawiło, a na czele mamy już nawet nie udającego europejczyka Gierka, tylko taką totalną kompromitację Polski jak Bul. Prawdziwi bohaterowie, jak państwo Gwiazda, są na marginesie, o ile nie zmarli z głodu albo nie zostali zamordowani, np. w wiadomej "katastrofie".

Stawię się, jak będzie aktualna kwestia wieszania na latarniach!

Na razie zalecałbym zajęcie się sprawami poważnymi i rokującymi jakiekolwiek szanse na sukces. Jak to: zwiększanie świadomości, przede wszystkim swojej, doskonalenie się w różnych sprawach, poznawanie drug druga W REALU...

I czekanie aż to naprawdę pierdolnie, bo inaczej albo nic i tak nie będzie, albo będziemy tu zaraz mieli bratnią pomoc.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#227826

"Na razie zalecałbym zajęcie się sprawami poważnymi i rokującymi jakiekolwiek szanse na sukces. Jak to: zwiększanie świadomości, przede wszystkim swojej, doskonalenie się w różnych sprawach, poznawanie drug druga W REALU... "

Trzeba chodzić na demonstracje i walczyć. Demonstracje są jednym ze środków walki, ale mamy do tego wiele innych form sprzeciwu, których nie powinniśmy olewać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227961