propozycja akcji obywatelskiej - to juz tylko tydzien

Obrazek użytkownika Okojeza
Blog

Proponuje w tym tygodniu dotrzec do swoich sasiadow z tekstem Ziemkiewicza zamieszczonym ponizej. To juz tylko tydzien do wyborow.

Szanowni Państwo,
Wizerunek Lecha Kaczyńskiego przedstawiany po tragedii smoleńskiej znacznie różnił się od tego przedstawianego przed jego śmiercią. Nasuwa to wątpliwości co do rzetelności i obiektywności mediów w naszym kraju. Dlatego proponujemy Państwu zapoznanie się z opiniami, które nie pojawiają się w głównych mediach tak często, a które naszym zdaniem są godne uwagi. Dzisiaj przedstawiamy artykuł R.Ziemkiewicza. Źródło: http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/

Propaganda na całego
Może za często ten stary żart powtarzam, ale − znacie? znamy! To posłuchajcie „Icek, z tą twoją żoną to całe miasto sypia! Phi, a co to niby za miasto, jakie tam miasto, cztery chałupy na krzyż!”
Ta starozakonna anegdota wyraża jedną z podręcznikowych zasad propagandy w sytuacjach kryzysowych. Ponieważ sprzymierzony z PO medialny establishment establishmentu po przysypaniu ich kandydata przez sztab Jarosława Kaczyńskiego setkami tysięcy podpisów wpadł w autentyczną panikę, chwyta się schematów starych i sprawdzonych, ale zupełnie pozbawionych finezji. Kto spędził młodość w szarym i ponurym peerelu, ten te schematy bez trudu rozpoznaje. Młodszym wystarczy zapewne chwila zastanowienia.
Tym bardziej, jeśli jednocześnie pozornie zupełnie niezależne od siebie media, politycy i celebryci mówią zupełnie to samo. Tak było po ujawnieniu kompromitującego smoleńskie śledztwo niedbalstwa na miejscu katastrofy. Medialni żołnierze Komorowskiego nie pomyśleli nawet o tym, by spytać ekspertów, jakie znaczenie dla ustalenia przyczyn katastrofy może mieć przeoczony w błocie panel starowania łącznością, ani tym bardziej o przypomnieniu sejmowej fanfaronady pani minister Kopacz, pouczającej opozycję, że „na metr w głąb przekopano całą okolicę, przesiewano ziemię na sitach, zebrano każdy okruch”. Wystąpili natomiast jednogłośnie z potępieniem dla ludzi, którzy skandal ujawnili. W TVN, w Polsat News, w „Polityce” i oczywiście „Gazecie Wyborczej”, w rozmowach radia Zet i świeżo oczyszczonego z „prawicowo-nacjonalistycznego” odchylenia Tok FM pojawiły się gromkie wyrazy potępienia dla tej „obrzydliwości”, jaką jest postępowanie „jakichś patologicznych osobników”, którzy „urządzają sobie wycieczki na miejsce tragedii, żeby wygrzebywać z błota pamiątki”, no i oczywiście dla tabloidów, które żerują na sensacji, choć przecież wiedzą, że wkrótce pojadą do Smoleńska „polscy archeolodzy”.

Ktoś gdzieś podobno − w Internecie? Pod sklepem? W jakimś wierszu? − miał powiedzieć o „krwawiących szczątkach” i oto już słyszymy gromki rechot: jakie krwawiące, gdzie po miesiącu krew, co za absurdy, co za nonsens! Pani Kopacz, która z racji totalnego skompromitowania wyżej cytowaną wypowiedzią jak mało kto predestynowana jest do niezabierania więcej w tej sprawie głosu, urządza sobie na antenie telewizji, według Andrzeja Wajdy sprzymierzonej, podśmiechujki: „Polska krew jest taka jak każda inna. Krzepnie”. Jak nieprzypadkowo cytowany na wstępie Icek: co to tam za miasto, ha, ha, cztery chałupy na krzyż, chór klakierów podchwytuje i rechocze do bólu gardeł, i już – problem puszczalskiej żony nie istnieje, problemem jest tylko, jak tę dziurę można nazywać miastem.
Zachęcam do uwagi.
Pamiętam, jak krańcowo oburzeni publicyści „Trybuny Ludu” i „Żołnierza Wolności” w 1982 roku po trzeciomajowej zadymie jednogłośnie oskarżali „rozwydrzonych wyrostków” o profanowanie flag narodowych (bo manifestanci zdejmowali flagi ze ścian i stojaków i szli z nimi, a bodaj zdarzyło się, że ktoś przyłoił zomicie drążkiem). Identycznie zachowują się dziś propagandyści salonu, w kółko powtarzając na niczym nie opartą opinię o „graniu żałobą i jej wykorzystywaniu”. Im bardziej trudno znaleźć jakikolwiek konkretny przejaw tego rzekomego „grania”, tym usilniej dbają oni o powtórzenie tej frazy po wielokroć, i dodanie, że jest to „oczywiste”. Poseł PO, spytany w TVP Info w rozmowie na żywo o konkretny przykład „grania” oznajmił, że był w tej sprawie sondaż i 65 proc. Polaków uważa, że PiS „gra”, więc to dowód, że „gra”.

Oczywiście, to tylko dowód, że stara propagandowa sztuczka działa. Fachowo nazywa się „intoksykacją” – wrzucić w obieg publiczny „fakt prasowy”, jak to nazwał Bronisław Geremek, i powtarzać tak często, tak głośno, żeby coś, co nie miało miejsca, traktowane było, jakby miało. Modelowym sukcesem, który trafi do podręczników, są wspominane tu już okropności IV Rzeczpospolitej, które ponoć dla wszystkich są oczywiste, tylko nikt sobie nie potrafi przypomnieć żadnego konkretnego horrendum, który by rzeczywiście wytworzony wokół rządów PiS paroksyzm strachu usprawiedliwiał.
Czy ktoś rzeczywiście mówił o „krwawiących szczątkach”? Czy naprawdę gdzieś rozdawano zdjęcia prezydenckiej pary w zamian za podpis? Pominąwszy błahość tych zdarzeń, absolutnie nijak mających się do agresji wysokich rangą przedstawicieli kampanii PO i ich uchybień wobec rzeczywistości, nie wiadomo wcale, czy to nie zwykła, kolejna GW-prawda. Modelowym przykładem kłamstwa w służbie Komorowskiego staje się upowszechniona wśród obrazowanszcziny „miejska legenda” o księdzu, potem nawet biskupie, który miał w kazaniu wyrazić żal, że samolot nie spadł gdy leciał z premierem, w dniu 7 kwietnia. Oszczerstwo to powtórzone zostało w kilku felietonach i komentarzach prasowych, w niezliczonej liczbie wpisów internetowych, a w końcu rzucone zostało publicznie przez Andrzeja Wajdę, który przypisał haniebne słowa „biskupowi przemyskiemu”, a potem, w rozmowie z dziennikarzami, uściślił, że miał na myśli biskupa kieleckiego Kazimierza Ryczana.
Wajda pobłądził z nadgorliwości − skuteczność oszczerczej „szeptanki” na tym polega, żeby każdy słyszał, że gdzieś dzwonią, ale nikt nie wiedział, o co konkretnie chodzi. Gdyby poprzestał na wersji „pewien ksiądz” nie byłoby okazji kłamstwa przygwoździć. A tak można. Owoż: żaden biskup ani ksiądz, ani z Kielc, ani z Przemyśla, ani nigdzie w ogóle niczego takiego nie powiedział. Kłamstwo powstało z przekręcenia słów księdza prałata Zbigniewa Suchego, który 11 kwietnia słowami, że mogło się zdarzyć inaczej, mógł trzy dni wcześniej spaść samolot z premierem, powiedział coś dokładnie przeciwnego, niż mu to przypisano: że tragedia nie ma charakteru partyjnego, że mogła dotknąć innych, że, ogólnie, nasze życie jest kruche i stale zagrożone.
(Kto chce, może sprawdzić: http://www.przemyska.pl/duszp/start.php?go=shomilie)

Jeszcze jedną z zasad propagandy, prymitywnych, ale zawsze skutecznych niczym gra w „dobrego i złego policjanta” jest ustawianie fałszywych symetrii. I znów mamy tu do czynienia z sytuacją, gdy te same, niemal jednobrzmiące frazy pojawiają się jednocześnie w niezależnych od siebie wypowiedziach ludzi, którzy nie przyznaliby się zapewne do wspólnej inspiracji. Ktoś powie, że to może instynkt, wyrobiony wieloletnim doświadczeniem w nagonkach. Być może. Ale każdy strażak powie, że gdy pożar zaczął się jednocześnie w kilku miejscach, to hipoteza o celowym podpaleniu jest tą najbardziej prawdopodobną.
Zmyślone albo wyolbrzymione przejawy „agresji” PiS mają równoważyć oczywistą agresję PO. To kłamstwo. Nie ma żadnej takiej symetrii. Władysław Bartoszewski, przypisujący sobie immunitet „bezpartyjnego staruszka” jest ministrem w kancelarii premiera RP. Stefan Niesiołowski − wicemarszałkiem Sejmu z ramienia PO, Kazimierz Kutz − senatorem PO, Sławomir Nowak − szefem sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, sztabu, który konkretne osoby wybrał do zaprezentowania się podczas uroczystej prezentacji komitetu honorowego i dlatego za to, co one powiedziały, odpowiada. Usilny klangor działaczy PO i ich dziennikarskich szalikowców, że niby PiS pierwszy zaczął, PiS pierwszy nie uszanował żałoby, bo poeta napisał w wierszu o łajdakach albo złodziejach, bo starsza pani pod pałacem syczała na Monikę Olejnik, bo w telewizji wyemitowano dokument pokazujący bez komentarza i „smrodku dydaktycznego” Polaków przeżywających historyczny moment, bo anonimowi internauci dywagują na forach o celowym strąceniu prezydenckiego samolotu − jest niczym więcej, jak groteskową, rozpaczliwą próbą stworzenia za wszelką cenę pozorów równowagi, dla podtrzymania w wierności tych najgłębiej zindoktrynowanych, zupełnie wyzutych z resztek własnego rozsądku.

Jeśli do czegoś kogoś namawiam, to wcale nie do takiego czy innego głosowania − sam w końcu pewnie zagłosuję ze świadomością, że wybieram mniejsze zło. Namawiam tylko do myślenia. Do otwartych oczu, krytycznego traktowania tego, co nam babilońska maszyna do zarządzania emocjami tłumów sączy w uszy, do podejrzliwości, zwłaszcza wobec tych, których załganie i wieloletnie, piętrowe manipulacje obnażyła jaskrawo w tragicznym momencie narodowa żałoba. Moim zdaniem, przy odrobinie krytycyzmu po prostu nie sposób nie zauważyć, że niektóre, szczególnie oddane władzy media wyraźnie kierują się podręcznikowymi zasadami propagandy.

Brak głosów

Komentarze

co tydzien o 10 rano zasiadam z męzem przed telewizornią

by posłuchać pana Ziekiewicza i Jego GOSCI,,,,,,i NIC

KTO ukradł ANTYSALON?,

POdobno

telewizja jest PISowska

i dlatego co tydzien,o godz 20 ,dwadziescia

zmusza swych "ogladaczy"

do niezwykłych katuszy,czyli do  spotkania z panem Zakowskim

a............... ja chcę ANTYSALONU i juz

spiskowa teoria dziejow,..? TAK

ukradli ANTYSALON,sprzedali,sprzeniewierzyli

i jeszcze wrzucili do ogladania o 5 rano.......

spisek ,protestuję,,,,,,,,,,,,,,

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#64660

Można mieć nadzieje, ze powodem nieobecności Antysalonu były uroczystości beatyfikacyjne ks. Popiełuszki i transmisja TV. Sprawdzimy za dwa dni. Boję się jednak, że po zmianie KRRT i wprowadzeniu nowego zarządu do TVP skończą się Ziemkiewicz, Wildstein, Pospieszalski i nastaną Wołki, Kuczyńskie, Paradowskie, Lisy i inna swołocz.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#64722

"Czy ktoś rzeczywiście mówił o 'krwawiących szczątkach'? Czy naprawdę gdzieś rozdawano zdjęcia prezydenckiej pary w zamian za podpis?"

1. O "krwawych szczątkach" mówił anonimowy ksiądz w jednym z programów "Misja specjalna". Więc pewnie stąd ta przesadzona reakcja obrońców III RP...

2. No zdjęcia prezydenckiej pary rozdawano w wielu miejscach. Trzeba tylko podkreślić, że to przecież nie ma żadnego znaczenia i fakt ten posłużył tylko do cuchnącej fałszem walki wyborczej...

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#64744

Szlak II Armii Wojska Polskiego prowadził przez Smoleńsk. Żołnierze odkopywali, niezbyt starannie zakopane zwłoki. Od zbrodni minęł ponad 2 lata. Ziemia tam jest bagnista o bogatej zawartości różnych zwiąków. Niektóre ciała były krwawiące !!! Moja Mama opowiadała straszne fakty. Mieszkała nieopodal i była w IIAWP.

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#65131

Nad urną ręka mi nie zadrży, na zbrodniarza ,choćby jowialnego nie zagłosuję. I syn rozumie by po meldunku przyjechać wiele kilometrów na wybory. To nie będzie 8,5 mln na Lecha , to będzie sporo więcej na Jarosława.Istnieje niemałe prawdopodobieństwo że pierwsza tura załatwi nam pyrrusowe zwycięstwo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#64755

własnie wrucił do PIS-owskiej TVP program  O.Lipińskiej.Współpraca pożydokomuny.Atak na O.Rydzyka.To nie atak na O.Rydzyka to atak na wszystkich normalnych ludzi.Kto w tym uczestniczy? Pożydokomuna.Widać to po sztabie głównym i po składzie występujących tam komediantów i sprzedawczyków.Ochyda.Zaatakowali 10 ml ludzi.Niekturym brak instynktu samozachowawczego.Skłucania i judzenia ciąg dalszy przy aprobacie i zmowie pożydo komuny.Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#64769

Decyzję podjęłam jak przeczytałam ma Pl.Grunwaldzkim wypisane słowa: Ch.j, niech będzie Wałęsa! Faktycznie, nie było wyboru. Teraz czuję się lepiej, bo wybieram tego, który wiedział więcej i odszedł od Bolka. Niemniej niec nie sugeruję ...PODPISUJEMY PETYCJĘ O USTANOWIENIE NIEZALEŻNYCH OBSERWATORÓW OBWE PODCZAS WYBORÓW PREZYDENCKICH. ZPRASZAMY !!! http://pis-sympatycy.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#65134

pieniędzy Putin mu nie da, choć ponoć obiecał. Dzisiaj naczytałam się Faktu.

Podpisujemy petycję o ustanowienie niezależnych obserwatorów OBWE podczas wyborów prezydenckichm ZAPRASZAMY ~!!!

http://pis-sympatycy.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#64828

Poziomu rozmów w tym portalu z tzw.siorpaczami piwa wypadła blado. Do ogłupiałych, przestraszonych ludzi, merytoryczne materiały nie trafiają. Ten tok myślowy mógłby zadziałać ze skutkiem ale dopiero na parlamentarne wybory. Piszę o tym bo wczoraj byłem w "gościach" i próbowałem.

Ale nie poddałem sie i pozyskałem głosy dla JK znacznie prostszym sposobem. TEN WIERSZYK NIE JEST MOJEGO AUTORSTWA. Poprawiłem go tylko edycyjnie.

znalezione w sieci:

KOŁYSANKA

ZNÓW STARA ZGRAJA SZCZĘŚLIWYM TRAFEM,BEZ GŁÓW, BEZ PLANÓW, ZA TO Z ROZMACHEM
DO ŻŁOBU TOCZY SWE TŁUSTE CIELSKA - IDZIE PLATFORMA OBYWATELSKA !

DO SĄDU ZŁODZIEJ ŚMIAŁO UCIEKA, BO WSZAK KORUPCJA PRAWEM CZŁOWIEKA !
CZAR PRL-u WRACA DO FORMY, WDZIĘCZNI JESTEŚMY LUDZIOM Z PLATFORMY ?!

ZWROT W DYPLOMACJI TO ROZDZIAŁ DRUGI, OD DZIŚ BĘDZIEMY ŚWIADCZYĆ USŁUGI
DLA WŁADIMIRA I DLA ANGELI, CZAS NA KOLANACH IŚĆ DO BRUKSELI !

SZEF MSZ-u JUŻ MA KAGANIEC, ŚLĄSK I POMORZE WEŹMIE GERMANIEC !
TRZEBA WYWŁASZCZYĆ POLSKIEGO CHŁOPA, VIVAT PLATFORMA, VIVAT EUROPA !

ANGELA Z RITĄ RĘCE ZACIERA, BY NA WSCHÓD RUSZYĆ TROPEM HITLERA
A ZA NIĄ ZIOMKÓW PROCESJA TŁUMNA, VIVAT PLATFORMA, PIĄTA KOLUMNA.

"ZA TAWARISZCZA TUSKA ZDAROWIE" PIJĄ GAZPROMU OLIGARCHOWIE.
WŁADIMIR PUTIN Z RADOŚCI ŚPIEWA: "NU TIEPIER BUDIET KAK ZA BREŻNIEWA"

ODWRÓT Z IRAKU, Z AFGANISTANU, OSAMA ŚMIEJE SIĘ SPOD TURBANU.
TAKI SOJUSZNIK JAK TUSK SIĘ PRZYDA...VIVAT PLATFORMA I AL-KAIDA !

KONIEC Z LUSTRACJĄ ! KONIEC ROZLICZEŃ ! DLA KONFIDENTÓW TO KONCERT ŻYCZEŃ
"OD DZISIAJ WSZYSCY JESTEŚMY ŚWIĘCI" VIVAT PLATFORMA I KONFIDENCI !

NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ ! ĆPUN NA WAGARACH, ŁBEM DURNYM KRĘCI W DYMU OPARACH
CAŁKIEM LEGALNIE ĆMIĄC PORCJĘ ZIELSKA. VIVAT PLATFORMA OBYWATELSKA !

NIECH ŻYJE MIŁOŚĆ ! RUSZA PARADA, SPROŚNYCH PEDAŁÓW CAŁA GROMADA
GZI SIĘ BEZWSTYDNIE WŚRÓD PUBLICZNOŚCI. TO DAR PLATFORMY, TRYUMF WOLNOŚCI !

ELEKTORACIE ! WYBORCO DURNY ! GDY BĘDZIESZ WRZUCAĆ GŁOS SWÓJ DO URNY,
A CHCESZ BYC SŁUGĄ NIEMCA I RUSKA - DALEJ POPIERAJ KOMOROWSKIEGO I TUSKA !
 

Pozdrawiam myślących.

PS. Z faktami o jakich wspomina ten wierszyk nie daje się dyskutować. UBEKISTAN pod wodzą TUSKASZENKI.

Vote up!
0
Vote down!
0
#64861

ale dobry. Antysalon jeszcze w tym tygodniu będzie w TV Będzie jeszcze w sumie 3 antysalony do zamknięcia :( programu na zawsze

Vote up!
0
Vote down!
0
#64921

Zmieniając temat. Czy zauważyliście Państwo, że tylko w portalach kojarzonych z opozycją pojawiają się teraz regularnie teksty sugerujące zignorowanie wyborów lub oddanie głosu nieważnego. Jacyś blogerzy przekonują, że inteligentny i myślący człowiek nie powinien głosować. Argumenty są różne; przeważnie typu "tamci kradną, ale ci też", lub "prawda leży pośrodku między Stalinem a Trumanem". Dyżurnym argumentem jest także "zdrada prawicy przez podpisanie traktatu lizbońskiego przez L.Kaczyńskiego. Dziwne, że na forach prorządowych nie ma takich rozważań - przeciwnie jest reklama uśmiechniętego, lukrowanego Komorowskiego o mądrych, wzbudzających zaufanie oczach.
Leopold

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#65073

ale ja jakos tak lubie na rozum a nie propagande stawiac - choc to wcale nie musi byc najlepsze rozwiazanie na krotki dystans. Na dlugi skolei - jedyne ktore sie moze udac.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#65292