Tylko mądra krytyka jest wartościowa!

Obrazek użytkownika Okojeza
Historia

Dla tych ktorzy nie potrafia krytykowac bez tzw. opluwania podaje linka do artykulow krytycznych wobec Powstania.

http://www.powstanie.pl/
http://www.redakcja.pl/Tekst/Historia/531132,Powstanie-warszawskie---refleksje.html
Drugi link to artykul Azraela ktorego uwazam za wyjatkowego czerwonego glupka. A jednak nawet on byl w stanie wyrazic swoja krytyczna opinie o Powstaniu w sposob umiarkowany. Nie potrafil zrobic tego jednak Ksiezulek.
Zachecam do przejrzenia indeksu na stronie powstanie.pl.
Jest tam wiele ciekawych tekstow - m.in. Prof. Wieczorkiewicza ktory krytykuje Powstanie.
Jest tam tez opinia Jana-Nowaka Jezioranskiego ktory faktycznie przychyla sie do tezy ze Powstanie ocalilo reszte Europy.
Podkreslam jeszcze raz ze nie uwazam aby dyskusja o senscie Powstania byla szkodliwa - wrecz przeciwnie - jest potrzeba bo pozwala na ksztaltowanie naszego pojecia o patriotyźmie. Powstanie Warszawskie jest doskonalym przyczólkiem do dyskusji nad forma jaką może patriotyzm przyjmowac a jakiej unikać. Jest to też świetny temat przy którym Polacy mogą w końcu zdjąć różowe okulary i zobaczyć światową politykę taką jaką jest - w której nie ma miejsca na honor, przyslugi i dobra wolę a jedynie na zimną kalkulacje i zgniłe kompromisy.
Wpis Ksiezulka natomiast to najlepszy przyklad kreowania zaklamanego obrazu powstania i samych powstanców. To glupia krytyka z której nie da sie wyciagnąć żadnych wniosków prócz pogardy dla żołnierzy AK. Tekst Ksiezulka to doskonaly przyklad na to ze nie wszyscy dorosli do dyskusji nad Powstaniem Warszawskim.

Ocena wpisu: 
Brak głosów