Towarzysz Generał

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Jutro w TVP1 o godzinie 20:35 będziemy mogli obejrzeć film dokumentalny Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna pt. "Towarzysz Generał idzie na wojnę", który powstał w 2011 roku, w 30 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce.

W owym czasie oglądałem ten film a moje wrażenia opisałem w poście: "Pierwsze refleksje po obejrzeniu idącego na wojnę towarzysza Wolskiego..." [1]. Pisałem w nim m.in.:

...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika ciociababcia
Kraj

Wataha 2012 - to Jaruzelski popierał Wałęsę

foto. plakat zlotu Wataha

 

 

Na trwającym II zjeździe młodzieży patriotycznej w trakcie dyskusji o sytuacji w Polsce po '89 roku Krzysztof Wyszkowski stwierdził, że to m.in. Wojciech Jaruzelski popierał kandydaturę Lecha Wałęsy na prezydenta.

Wataha 2012 rozpoczęła się wczoraj od koncertu barda „Solidarności” Andrzeja Kołakowskiego, działacza...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Martynka
Kraj

 O tym, co się działo w smoleńskiej wieży kontroli lotów tragicznego kwietniowego poranka napisano już dziesiątki tekstów, w których osoby zaangażowane w rozwikłanie smoleńskiej zagadki usiłowały znaleźć odpowiedź na pytanie, czy rosyjscy funkcjonariusze sprowadzający nasz samolot uczestniczyli w zbrodniczej grze przeciwko polskiej delegacji? Zawsze przy okazji owych analiz na plan pierwszy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jawa
Blog

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Braunem! 11 luty 2012
11 II 2012 r. (sobota), godzina 15.00.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Braunem połączone z projekcją filmu:
„Towarzysz generał idzie na wojnę".
Sala biblioteki przy Bazylice Mniejszej pod wezwaniem: Św. Elżbiety we Wrocławiu (Kościół Garnizonowy)

Przyjdź, przyprowadź znajomych, dzieci, wnuki - przekaż wiadomość o spotkaniu dalej.

http://www...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam
 

Obejrzałem dziś, sławny już film Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna pt.: "Towarzysz generał idzie na wojnę"...
 

Moim zdaniem film ten winni obejrzeć (wraz z wcześniejszym: "Towarzysz Generał") wszyscy Polacy, niezależnie od poglądów i stosunku do osoby generała Wolskiego vel. W. Jaruzelskiego a w szczególności każdy uczeń szkoły średniej... Może kiedyś, kiedy Polska będzie naprawdę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Dziś, gdy mija trzydziesta rocznica wypowiedzenia wojny polsko-jaruzelskiej, stwierdzić należy, iż owa wojna bynajmniej się nie skończyła.

I. Kremlowski namiestnik

Mamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zroszoną potokiem cynizmu, wydalonym przez chwiejącego się nad grobem czerwonego starca. Tym razem cynizm ów przybrał formę listu, w którym sowiecki generał w polskim mundurze na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Pod patronatem m.in. Niepoprawnych.pl ukazał się właśnie film "Towarzysz generał idzie na wojnę", wydany w serii wydawnictwa Rafael "Pod prąd. Kino niewygodne". Poniżej opis filmu, przekazany nam przez wydawcę.

Film o kulisach wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 30. rocznicę tego wydarzenia
Tytuł: Towarzysz generał idzie na wojnę
Reżyseria: Robert Kaczmarek, Grzegorz Braun
Zdjęcia: Andrzej...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Są filmy, które każdy powinien potraktować jak lekturę obowiązkową, pożyteczną i wiele uczącą o historii Polski. Wczoraj, jak prawie każdy z Salonu24, zasiadłem przed TV, by obejrzeć film Grzegorza Brauna “Towarzysz Generał”. Skończywszy go oglądać, czułem się zupełnie inaczej niż wódka James Bonda, bo byłem jednocześnie i wstrząśnięty i zmieszany.

Swoje zdanie i wiedzę na temat...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okojeza
Blog

Mowa oczywiscie o rozmowie "post scriptum do Towarzysza Generala" wyswietlonego dzisiaj w TVP.

Pan Zakowski i Mazowiecki skutecznie zadbali o to aby nic nie zostalo tam powiedziane. Jednak niestety (dla autora tej wypowiedzi) to wlasnie slowa Mazowieckiego najbardziej przekonaly mnie do tego filmu. Oto w pewnym momencie powiedzial on ze film ten pokazywal jedynie pewne fakty, bez wdawania sie w...

0
Brak głosów