Nihilizm w ofensywie

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Ostatni numer dziennika „Rzeczpospolita” (17-18.12.2011 r.) przynosi interesujący wywiad Roberta Mazurka z Andrzejem Rozenkiem, posłem reprezentującym Ruch Palikota. Wieloletni zastępca Jerzego Urbana w tygodniku „Nie” nie pozostawia złudzeń co do celów i zamierzeń swojego ugrupowania. Z energią deklaruje: „my chcemy złamać wszystkie tabu!”. Sprawa jest więc jasna - J. Palikot i jego zwolennicy będą niszczyć moralność, atakować Kościół dający etyczny fundament i stanowiący ważną część narodowej tożsamości, zwalczać tradycyjną rodzinę konstytuującą ład społeczny. Szczególnym obiektem ich akcji będzie młodzież (mało kto wie, że dzięki głosom posłów PO na czele sejmowej Komisji Edukacji stanął przedstawiciel Ruchu Palikota, absolwent technikum, z wykształcenia technik okulistyczny.

A. Rozenek opowiada także o swojej wizycie w Rosji: „Klub Wałdajski to doroczne spotkanie ludzi zainteresowanych Rosją organizowane przez rosyjski MSZ”. Uzupełnia, że z Polski „były tam trzy osoby: Leszek Miller, Adam Michnik i ja. Jestem zaszczycony, że mogłem znaleźć się w takim gronie. Przez 9 dni rozmawialiśmy o Rosji, jej kontaktach z Unię Europejską, ze światem. Bardzo ciekawe rzeczy.” Czołowy reprezentant Ruchu Palikota dodaje : „Klucz, z którego zapraszano gości zna tylko Siergiej Ławrow, proszę jego pytać”.

Na naszych oczach jedni polscy politycy składają hołdy Berlinowi, inni jeżdżą do Moskwy zapraszani imiennie przez szefa rosyjskiej dyplomacji. Sąsiedzi bez specjalnego skrępowania starają się rozszerzać swoje wpływy w Polsce, kaptują stronników. Polityczne podziały, kłótnie, rozmycie tożsamości narodu polskiego i osłabienie jego morale leży w interesie potencji pragnących podporządkować sobie Polskę.

Idą trudne czasy. Obywatelom kochającym Polskę nie wolno opuścić rąk. Trzeba działać, trzymać się razem, przekonywać innych. Niepodległa, silna i solidarna Polska jest wspólną sprawą i wielkim zadaniem!

Ocena wpisu: 
Brak głosów