Oświadczenie Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego ws. badań psychiatrycznych

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Kraj

Warszawa, 27 czerwca 2011 r.

Oświadczenie Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Sąd Rejonowy w Warszawie postanowił powołać biegłych lekarzy psychiatrów, którzy mają ocenić stan zdrowia psychicznego przywódcy opozycji parlamentarnej. Chodzi o

proces karny, który byłemu premierowi rządu wytoczył jego były minister, niezadowolony z opinii, jaką ten publicznie o nim sformułował.

Sądy są i powinny pozostać niezawisłe. Ponieważ jednak decyzja sądu ma miejsce na cztery miesiące przed wyborami, dotyczy lidera opozycji parlamentarnej i towarzyszy jej wielomiesięczna medialna nagonka na przedstawicieli opozycji parlamentarnej i jej

wyborców, w której inwektywy w rodzaju „faszyści”, „wataha”, „bydło”, „zoologiczni

patrioci” były na porządku dziennym, czujemy się w obowiązku zwrócić uwagę opinii publicznej na jej społeczny i polityczny kontekst.

Nie ma ona bowiem precedensu w dotychczasowej praktyce wymiaru sprawiedliwości III RP. Dlatego nic dziwnego, że ludziom pamiętającym czasy komunistyczne przypomina

przypadki wykorzystywania sowieckich sądów do zamykania przedstawicieli opozycji politycznej w zakładach psychiatrycznych.

Nie ma żadnego merytorycznego powodu, by podejrzewać lidera opozycji parlamentarnej o kłopoty zdrowotne. Sugerowany przez sąd pretekst – informacja przekazana przez Jarosława Kaczyńskiego, że po osobistej i narodowej tragedii, jaką była katastrofa pod Smoleńskiem, korzystał przez krótki okres z łagodnych środków, pomagających przetrwać najtrudniejsze chwile - jest nieprzekonujący.

Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, dla których demokracja, niezależność sądów oraz wiarygodność nadchodzących wyborów parlamentarnych są wartością najwyższą o poparcie naszego stanowiska. Wyrażamy niepokój związany z brakiem reakcji przedstawicieli najwyższych władz państwowych na tę zaskakującą
decyzję sądu. Walka polityczna nie powinna oznaczać stosowania środków sprzecznych z elementarnymi zasadami przyzwoitości. W tej sprawie trudno nam zaufać sędziemu,
który podjął tę decyzję, a także politykom, dziennikarzom i środowisku prawników, którzy milczą. Obawiamy się, że obojętność opinii publicznej spowoduje akceptację dla podobnych praktyk, co sprawi, że praworządność i demokracja będą w Rzeczypospolitej poważnie zagrożone.

Maciej Łopiński

dr Barbara Fedyszak-Radziejowska

prof. Włodzimierz Bernacki

Jacek Sasin

prof. Grażyna Ancyparowicz

Jan Krzysztof Ardanowski

Bożena Borys-Szopa

prof. Selim Chazbijewicz

prof. Henryk Cioch

Krzysztof Czabański

dr Andrzej Duda

Michał Dworczyk

Anna Fotyga

prof. Piotr Gliński

prof. Józefa Hrynkiewicz

Anna Kasprzyszak

Andrzej Klarkowski

Ireneusz Kowalczuk

prof. Zdzisław Krasnodębski

dr Dariusz Kucharski

prof. Jacek Kurzępa

Adam Kwiatkowski

prof. Ryszard Legutko

Paweł Mucha

dr Piotr Naimski

prof. Andrzej Nowak

Jakub Opara

prof. Waldemar Paruch

prof. Krystyna Pawłowicz

prof. Wojciech Polak

Andrzej Rochmiński

Radosław Rozpędowski

prof. Michał Seweryński

Małgorzata Sołtysiak

Paweł Szałamacha

prof. Ryszard Terlecki

Bożena Ulewicz

dr Witold Waszczykowski

prof. Andrzej Waśko

dr hab. Tomasz Zdrojewski

prof. Jan Żaryn

dr Tomasz Żukowski

prof. Jerzy Żyżyński

Brak głosów

Komentarze

gość z drogi

Teraz podobnie,podaj dalej

pełne poparcie dla Apelu

dziesięć

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#167609

 Tak mowmy i teraz

 

Popieram APEL

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#167698

gość z drogi

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#167752

Stańczyk 1980
Całkowicie popieramy Państwa oświadczenie. To jest dokładnie totalitaryzm w wydaniu po-lszewickich rzadzących watach, usiłujących zachować władzę w Polsce. Te metody rodem z komunistycznego CCCP i putinowskiej agentury kgb powinny obudzić szczególnie młodych polaków z tego letargu w jakim się obecnie znajdują. postkomuniści tylko czekali na to, aby dawni kumple ze styropianu skoczyli sobie do gardeł. I mają to dzięki bolkowi, donkowi i kilku innym zdrajcom.
Polacy opamiętajcie się, sb-eckie szczury już wylazły na powietrze ze swych brudnych nor. Czy wy tego nie widzicie?
A Pan J. Kaczyński absolutnie niech nie pozwoli na jakiekolwiek "badania" ponieważ zamkną Pana w wariatkowie i o to im chodzi, by tam Pana wykończyć.
tusk to przeklęty oszust i zrobi wszystko ze swoimi sb-eckimi doradcami aby pozbyć się Pana przed wyborami.
Brońmy się przez atak, bo tak zwyciężali najwięksi. Dość już nadstawiania karku. Przypomnijcie sobie 80 lata. Było nas ponad 10 milionów dorosłych w Solidarności!
I gdyby nie oszust bolek i okrągły stół z poskomuchami, po 22 latach bylibyśmy normalnym, zdrowym demokratycznym państwem, a tak jesteśmy tym co widać, słychać i czuć.
Da Bóg, naród zrozumie, że po-lszewiki i postkomuchy za wszelką cenę zechcą utrzymać stołki i kasę ! Władza
i kasa to jest ich motto przewodnie. A Polska dla nich to jak mówi tusk: polskość to nienormalność, uwiera polskość kanclerzyka aż tak bardzo, że potrafił zdradzić . Już jednego malarza Europa miała.
Chroń nas Panie Boże od tego drugiego malarza.
I tak mi się wyżaliła dusza, że aż mniej boli.
Pozdrawiam ludzi z Solidarności, bo tylko jeszcze oni mają odwagę bronić honoru Polaków.

Vote up!
0
Vote down!
0

Stańczyk 1980

#167634

Argument, że sędzia kierował się zasadą legalizmu jest cokolwiek niepoważny.
Sędzia wykonując swój zawód ma za plecami godło państwa. Przez państwo, konstytucja i doktryna rozumie nie tylko aparat państwowy. Państwo to naród, i wybrana przez niego władza.
Każda władza, a więc i sądownicza musi dbać o fundament państwa, jakim jest delikatny, wrażliwy mechanizm demokracji.
Jeżeli sędzia decyduje się wprowadzić do tego mechanizmu jakieś rozchwianie, to musi mieć bardzo poważny powód. Tego powodu nie ma, zostaje tylko rozchwianie.
Dlatego sprawa wymaga bardzo głębokiego wyjaśnienia przez sąd dyscyplinarny. Sędziowie powinni dowiedzieć się skąd ten sędzia bierze informacje o rzeczywistości, i czy nikt go nie zmuszał do tego jedynego w swym rodzaju, nie notowanego w demokracach europejskich zachowania.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#167663

Dziś rządzący przeciwnika politycznego oskarżają o niepoczytalność, rozgrzany sędzia i dyspozycyjni balbierze ją potwierdzają a jutro poddadzą go eutanazji

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#167723

gość z drogi

na to pozwolić,poki jeszcze CZAS

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#167754