Tusk z Putinem podzielą los Kadafiego pod warunkiem, że ..... .

Obrazek użytkownika Poloniae
Świat

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał nakaz aresztowania dla Libijskiego władcy Muammara Kadafiego pod zarzutem popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości. Sędzia pochodząca z Botswany, Sanji Mmasenono Monageng wydała dzisiaj nakaz również dla Seif al-Islama jego syna oraz szefa służby wywiadu i bezpieczeństwa Abdullaha al-Senoussiego zarzucając im popełnienie zbrodni przeciwko libijskim rewolucjonistom, którzy rozpoczęli walkę o wolność w połowie lutego. Nakazy zostały wydane na wniosek prokuratora MTK Luis Moreno-Ocampo. Według niego, Kadafi opracował plan tłumienia protestów, wykorzystując do tego « skrajną przemoc ze skutkiem śmiertelnym », a wraz z synem i Senussim realizował politykę « powszechnych i systematycznych ataków » przeciwko cywilom. Libia nie jest państwem sygnatariuszem Statutu Rzymskiego z 1998 roku, na którego mocy powstał MTK. Jednak jak twierdzi prokurator Moreno-Ocampo, władze libijskie mają obowiązek współpracy z MTK, ponieważ Libia jest członkiem ONZ. Od wybuchu w połowie lutego rewolty w Libii zginęły, według prokuratora MTK, tysiące ludzi; według ONZ około 750 tysięcy osób uciekło przed przemocą ze swoich miejsc zamieszkania.

Można się spodziewać, że w najbliższym czasie Tusk z Putinem zawitają do Haagi pod zbrojną eskortą, aby odpowiedzieć przed MTK za zbrodnie na dwóch Prezydentach Polski, generalicji NATO, najwyższych urzędnikach Państwa Polskiego oraz osób towarzyszących zamordowanych w barbarzyński sposób na terytorium Rosji 10 kwietnia 2010 roku.

Ps. W tytule nie chodzi o wynik jesiennych wyborów.

Brak głosów

Komentarze

Jak na razie, to ten MTK stanowi narzędzie w polityce mocarstw zachodnich. Kilka miesięcy temu, Sarkozy z Berlusconim wymienili te właśnie nazwiska, jako najwiekszych swoich libijskich wrogów. Nie sądzę też, aby któryś sędzia tego Trybunału odważył się wydać nakaz aresztowania Billa Clintona - za napaść na Jugosławię w 1999 roku, czy George'a W. Busha - za palenie żywcem przy pomocy fosforu irackich powstańców z Tikritu. Dlatego też oczekiwanie, iż przed w/w (pożal się Boże)Trybunałem stanie gen. Putin, to marzenie ściętej głowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#167231

Gawronski Rafzen
Lubię takie wpisy i od razu wiem, że mam do czynienia z wrogiem zachodniej cywilizacji.
Szkoda że nie spełniło się marzenie mego wuja, że dobry komunista to martwy komunista.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#169715