SPOTKANIE NA JASNEJ GÓRZE

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Blog

Na Jasnej Górze 14 lipca br. odbyło się spotkanie organizacyjno-informacyjne związane z Krucjatą Różańcową za Ojczyznę.

Przybyło ponad 80 osób z różnych stron Polski i z różnych wspólnot modlitewnych, min. z Jasnogórskich Rodzin Różańcowych. Było wielu kapłanów. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św., którą koncelebrowało pięciu kapłanów, a homilię wygłosił ks. Łukasz Kadziński.

Po Mszy Świętej ks. Stanisław Małkowski opisał zagrożenia przed jakimi stoi Polska. Później zebrani zapoznali się z hasłem i Intencją modlitewną Krucjaty. Jakub Sawicki przedstawił Sekretariat Krucjaty, sposób jego funkcjonowania i roli służebnej wobec osób i wspólnot przystępujących do Krucjaty.

Wszyscy zebrani byli zgodni, aby na wzór węgierski podjąć Krucjatę Różańcową w intencji Polski.

Hasło Krucjaty Różańcowej to: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi.

Intencja, w której odmawiamy przynajmniej jedną dziesiątkę dziennie lub dodajemy do dotychczas odmawianych intencji to:

Z Maryją Królową módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Na zakończenie spotkania wspólnie odmówiono Różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez o. Bogumiła Schaba z Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Na Węgrzech w ciągu czterech lat do Krucjaty Różańcowej przyłączyły się 2 miliony ludzi, którzy zadeklarowali codzienną modlitwę w intencji Ojczyzny. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od władzy zostali odsunięci socjaliści, którzy doprowadzili kraj do granicy bankructwa. Przyjęto nową konstytucję zaczynającą się od słów "Boże, pobłogosław Węgrów!". Chrześcijaństwo w niej zostało uznane za kluczowe dla podtrzymania narodu, chroni ona rodzinę, instytucję małżeństwa i prawo do życia od poczęcia.

Więcej na temat Krucjaty Różańcowej na Węgrzech tu:

http://www.niepoprawni.pl/blog/3787/krucjata-rozancowa-w-intencji-ojczyzny

Do krucjaty modlitewnej za Ojczyznę na wzór Węgier, wezwał też o. Tadeusz Rydzyk w czasie spotkania Rodziny Radia Maryja w Niepokalanowie 11 lipca.

W czasie spotkania Rodziny Radia Maryja w sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie o. Tadeusz Rydzyk wezwał do wielkiego szturmu modlitewnego za Polskę. Polacy, jak zaapelował dyrektor Radia Maryja, winni wziąć przykład z braterskiego narodu węgierskiego.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110712&typ=wi&id=wi03.txt

W czasie spotkania w Niepokalanowie w homilii o. Stanisław Piętka, gwardian klasztoru i kustosz sanktuarium w Niepokalanowie wzywał, aby nie gasić ducha św. Maksymiliana, nie zamykać się w zakrystiach naszych serc. - Wyjdźmy na ulice naszych miast i poza wiejskie opłotki, aby nas widzieli. Aby zobaczyli ponownie tamte języki ognia nad każdym z nas. Żeby te ognie i wiatr Ducha napełniły cały nasz dom, całe nasze parafie, cały nasz Naród.

Polska potrzebuje odnowy naszego życia osobistego i społecznego.

Polska nie musi być skazana na powolne staczanie się w relatywizm moralny i oddalanie się od Prawa Bożego, od służby prawdzie w życiu społeczno-politycznym. Może wejść na opatrznościową drogę odrodzenia.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wreszcie jakieś realne działanie.
__________________
Czas na kontrrewolucję w edukacji!
http://edukacja-klasyczna.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

__________________________________ Czas na kontrrewolucję w edukacji! http://edukacja-klasyczna.pl

#170464

Wspaniała inicjatywa
Pozdrowienie z Częstochowy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#170474

To musi ruszyc bardzo szybko bo szkoda kazdego dnia.Mam kilkoro znajomych,ktorzy mysle,ze chetnie sie dolacza.Pozdrawiam i polecam w modlitwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#170482

Ryba psuje się od głowy, od GŁOWY też może się odrodzić, wyzdrowieć.

Proszę kapłanów i świeckich o szturm do BISKUPÓW, szczególnie ordynariuszy: Ci ostatni formalnie mogą więcej, niż sufragani.
Prośmy ich, by stanęli na czele, by w kilku "weszli" na ANTENĘ RADIA MARYJA, by zachęcili cały Naród do tej KRUCJATY.
By w tej sprawie odeszli od "demokratycznych" wyborów w KEP

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#170553