List do Prezydenta Elekta

Obrazek użytkownika tonymld
Blog

Szanowny Panie Prezydencie,

na wstępie mojego listu pragnę nadmienić, iż nie jestem Pańskim wyborcą. Co więcej, należę do grona osób, które choć uważają, iż “Zgoda buduje, bo Polska jest najważniejsza” nie specjalnie są zadowolone z wyniku wyborów.

Jednak jednoczenie w żaden sposób nie zamierzam odbierać Panu mandatu nadanego przez naród.

Zapewne zna Pan dokładnie wyniki wyborów jak i pewna linię podziału, która się uwidoczniła. Widać dokładnie, iż istnieją dwie rożne Polski. I tej całej Polski będzie Pan prezydentem. Dlatego proszę pamiętać, że skoro jest Pan konkretnie z całej Polski, to Pańskim zadaniem będzie także branie pod uwagę głosu tych, jak widać dość licznych obywateli, którzy stoją bardziej krytycznie od reszty społeczeństwa do środowiska politycznego, z którego się Pan wywodzi.

W odróżnieniu od znacznej części wyborców PO (i zapewne również Pańskich) nie będę twierdził, iż nie jest Pan moim prezydentem. Akceptuje demokratyczny wynik wyborów. Także pragnę oświadczyć, iż nie będę naśmiewał się z Pańskich wad wrodzonych, jak np. wada wzroku czy wzrost. Również nie interesuje mnie, czy posiada Pan wąsy czy nie, ponieważ uważam, że w polityce sięganie do spraw osobistych jako argumentów, potwierdza rzeczywisty ich brak oraz nieumiejętność merytorycznej dyskusji dotyczącej spraw państwowych.

Następnie, w razie zamachu, którego Panu nie życzę, nie powiem cytując za jednym z dotychczasowych parlamentarzystów: “jaki Prezydent, taki zamach”. Podobnież mam nadzieje, iż znajdzie Pan czas, aby ustosunkować się do wypowiedzi swojego dobrego przyjaciela, pana posła Janusza. Brak odcięcia się od jego deklaracji, będzie stanowił dla Pana poważny argument przeciw Pańskiej bezstronności i Pańskiemu hasłu wyborczemu “Zgoda buduje”.

Mam nadzieje, że jako zdeklarowany prezydent wszystkich Polaków, będzie miał Pan więcej empatii w stosunku do rodaków i ich los nie będzie Panu obojętny, dlatego gotów jestem w imię kredytu zaufania zapomnieć o złych słowach z Pańskiej strony: “W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem “.

Pragnę także wykazać więcej optymizmu i otwarcia w stosunku do Pańskiej prezydentury, niż Leszek Miller mówiący: “Nie wiem, jak można się mylić w tak wielu podstawowych sprawach. To jest żenujące. “.

Jak to pięknie Pańskie ugrupowanie ujęło, Pełna Odpowiedzialność cechuje PO. Ma Pan to, o co prosił aby cudowna wizja polski została urzeczywistniona. Nie ma hamulcowego śp. Lecha Kaczyńskiego. Nie ma barier. Tylko jedyne co zostało to chłodzenie szampana i odliczanie od pięciuset dni w dół. Czekam jak również Pańscy wyborcy na spełnienie obietnic wyborczych.

Brak głosów

Komentarze

Nasze gratulacje panie elekcie! My teraz nie wiemy co robic w Kanadzie bo jak sie kogos nie lubie to prawie na wiecznie. To trudny kraj i jeleni malo wiec mysle tak sobie ze sie wam troche udalo. Jak ogladam na Utube te panskie wywody to sie wstydze przyznawac zezwa z tej samej zagrody. Cos mi sie wydaj ze pan farbowany. A nich tam... Wkrotce sie przekonamy ...;D.

Vote up!
0
Vote down!
0

POP to co brakuje w Polsce.

#70724

Poprawnie choć jak już zdążyłem na twoim blogu to napisać ..
Szkoda zachodu na to pisanie ..
To tak jakbyś petycję wystosował do portretu "Gomółki" wiszącego gdzieś tam chen w zapadłeś dziurze w jakiejś szkolnej izbie szkoły powszechnej w Wilkowyjach ..

Stąd mój krótki ale treściwy wniosek by dać sobie spokój a poświęcić cenny czas na pracę u podstaw ..

Ten "element" jest odporny na wszelkie perswazje ..On ma grubszą skórę od niedźwiedziej ...

Przyjrzyj się za to reakcji na pytanie jakie zadał Aleksander Scios pod jego adresem ..

i co ..?

A on to ma po prostu w najgłębszym miejscu swego odwłoka ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#70917