Podchody przedwyborcze PiS

Obrazek użytkownika Marek Jurek
Kraj

Jarosław Kaczyński parę dni temu tryumfalnie ogłosił w „Warto rozmawiać” o przejściu grupy działaczy Prawicy Rzeczypospolitej do PiS na Warmii i Mazurach. Teraz napisał o tym „Wprost”. Jarosław Kaczyński ma drobny powód do radości, trudno, żebyśmy ją dzielili, ale – gratulujemy!

Złośliwy „Wprost” wyeksponował słaby wynik poprzedniego lidera warmińsko-mazurskiej Prawicy w wyborach na prezydenta Olsztyna. Nie napisał natomiast co uczyniło zabiegi wokół naszego środowiska tak atrakcyjnym. Koalicja zbudowana przez naszych kolegów zdobyła 11 tysięcy głosów, podczas gdy PiS 78 tysięcy głosów (przy wiadomej różnicy siły finansowej i w ogóle materialnej – więc biura poselskie itd. – naszych partii). Choć Prawica zdobyła znacznie mniej głosów niż PiS, potwierdziła realny mandat społeczny . Nikt nie gardzi podniesieniem o 14 % dotychczasowego stanu poparcia. Dla Jarosława Kaczyńskiego osłabienie Prawicy Rzeczypospolitej na Warmii i Mazurach stanowi więc podwójną atrakcję. Po pierwsze wzmacnia tam realnie PiS, po drugie – otwiera nadzieję na destrukcję prawicy chrześcijańsko-konserwatywnej w innych miejscach kraju. Nadzieje złudne (bo naszą siłą jest realność zasad, których bronimy), ale podbudowane znanymi umiejętnościami prezesa PiS w dziedzinie wykorzystywania ludzkich słabości i izolowania nonkonformistów. Co ciekawe, rok temu Adam Lipiński – odrzucając możliwość współpracy z Prawicą Rzeczypospolitej – mówił, że „Prawica Rzeczypospolitej musiałaby dać nam gwarancje, że nie będzie budowana nowa fronda, która po wyborach parlamentarnych znów od nas odejdzie” („Nasz Dziennik”, 21 XII RP 2009). Jak widać – koledzy z PiS najbardziej obawiają się tego, co robią sami.

Trzeba jeszcze napisać słowo, o kolegach, którzy odeszli z Prawicy. Choć stanowią tylko grupę naszych działaczy w regionie – zasługują na pożegnanie. Po ludzku rozumiem ich zmęczenie, nie jest łatwo iść pod prąd, prowadzić żmudną pracę przełamywania obojętności społecznej i bierności opinii katolickiej. Szkoda, że tak łatwo rozmieniają na drobne swój udział w naprawdę dobrym wyniku wyborczym. Pracą Prawicy pokieruje teraz mecenas Konrad Urbanowicz, a koledzy, którzy odeszli, zapewne szybko docenią swą dotychczasową działalność, która teraz wydała im się niewarta kontynuacji.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)

Komentarze

Cóż, arytmetyka wyborcza rządzi się swoimi prawami. Rozumiem rozgoryczenie pewnymi zachowaniami określonych figur w polityce, lecz nie uważam, aby jego eksponowanie było najlepszym pomysłem w walce o głosy wyborców. Więc raczej bym przeczytał co ma Pan do zaoferowania niż kolejną porcję utyskiwań...

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#131929

[quote=nurniflowenola]Cóż, arytmetyka wyborcza rządzi się swoimi prawami. Rozumiem rozgoryczenie pewnymi zachowaniami określonych figur w polityce, lecz nie uważam, aby jego eksponowanie było najlepszym pomysłem w walce o głosy wyborców. Więc raczej bym przeczytał co ma Pan do zaoferowania niż kolejną porcję utyskiwań...

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu
[/quote]

I to jest kolejna znakomita uwaga pod którą się podpisuję obiema rękoma.
Nie czas na waśnie.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#131948

„Prawica Rzeczypospolitej musiałaby dać nam gwarancje, że nie będzie budowana nowa fronda, która po wyborach parlamentarnych znów od nas odejdzie"-

Ale.
co po Waszych gwarancjach - funta kłaków nie warte.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#131931

Szan Panie

Po przeczytaniu pańskiego wpisu odniosłem wrażenie że wszelkie próby polegające na połączeniu szeroko rozumianej prawicy , począwszy od powiedzmy od UPR po pańską formację, były by czymś tak abstrakcyjnym jak i mój udział w wyborach na stanowisko prezesa PIS-u.

Dlaczego o tym wspomniałem . Powód jest jeden i to bezdyskusyjnie najważniejszy.

Utworzenie wspólnego frontu wyborczego na czas wyborów do Sejmu . Sprawa jest tak ważna że wszelkie inne drobne różnice ideologiczne powinno odsunąć się na bok , na czas samej batalii. Widzi pan piszę do pana wprost oczekując na jednoznaczną odpowiedź . Czy jesteście przynajmniej Wy w stanie , właśnie teraz , w tej batalii , porzucić animozje , waśnie zawiesić ad acta, i przyłączyć swoje szable pod wspólną komendę.

Czyżbym był mimo wszystko niepoprawnym optymistą , stawiając podobne pytania ? Jak inaczej można rozumieć rację stanu rzeczpospolitej niźli jej jak najszybszą sanację.

Jaki czynnik ( podmiot) w tej grze jest nadrzędnym ? Pojedyncze ego polityka , czy szansa na obalenie tej zarazy jaka opanowała nasz kraj i niczym hydra ssie krew Polaków nie zważając już na nic.

Proszę podać mi jakiś ważniejszy powód od tego który wcześniej wymieniłem.Chciałbym być dobrze zrozumianym , te słowa tycza się wszystkich i zarazem dotyczą każdego polityka (prawicy) z osobna .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#131949

Zwalczanie PiS z powodu urazonych ambicji wzmacnia PO. Co obieracie Kaczyńskiemu weźmie Tusk.
Uczciwiej bedzię zawrzeć sojusz z kluzikowcami, wowczas PiS padnie szybcie i w Sejmie bedzie PO-70% SLD- 20% i PSL -10% czyli 100% PRL. O to wam chodzi ?
Bo ani rebelianci ani wy do Sejmu szans wejśc nie macie. Chyba że na listach PO.
Czy nie czas przejść z socjalizmu do realizmu?

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
1
Vote down!
0
#131950

i dlatego mamy jedyne wyjscie to głosować na tych,ktorzy mają jakieś szanse

by naprawić to co zniszczyło PO,rozmienianie się więc dzisiaj na kanapki i foteliki,to wręcz grzech...........kanapkom nic to nie da a sld i po wzmocni,jak zresztą słusznie zauważno powyżej.........Dzisiaj,jesli chcemy Polsce pomoc a nie osobistym sprawom,to musimy głosować razem,czyli przeciwko sld i po,zresztą to i tak

to samo,ot Różowy Salon

.........mojego głosu,na pewno nikt z nich nie dostanie,nie zmarnuję go również na mikroskopijne ugrupowania,bo to tylko zaszkodzi Polsce...... dziwię się więc,ze pan tego nie rozumie.........

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#131958

"Dla Jarosława Kaczyńskiego osłabienie Prawicy Rzeczypospolitej na Warmii i Mazurach stanowi więc podwójną atrakcję."

Nie wiem czy stanowi czy nie, prezesa Kaczyńskiego nie znam i pewnie znać nie będę.

Czterodniowa obecność Pańska na łamach Niepoprawnych zawiera się w takim oto wyniku:
- inauguracja tematem zastępczym w postaci wpisu o Egipcie, od którego ani nam nie przybywa, ani nie ubywa,
- wpis drugi stanowi odgrzewanie konfliktów sprzed lat, a od tego, nie wiem jak innym, ale mi osobiście ubywa.
Ubywa mi wiary w to, że 3RP kiedykolwiek przeminie.

Jeśli w taki sposób wchodzi Pan w miesiące przedwyborcze to...
... to salon 3RP ma wygraną w kieszeni.

Ich zajmuje jedynie kierunek przepływu pomiędzy ugrupowaniami, które mają od 1989 jeden nadrzędny i wspólny cel - utrzymać kierunek tego co zdefiniowano za Jaruzelskiego. Zaś Pana i wielu innych ludzi z naszej strony barykady zajmuje tylko jedno - bardziej prawy odcień prawicy.
Jak tak dalej pójdzie to troski, które wyraził Pan w pierwszym wpisie staną się realne szybciej niż Pan przypuszcza.

Może czas się zastanowić czy zajmowanie się polityką ma sens ?

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#131957

Nie podoba mi się bardzo, co Pan tu wypisuje. To jest - powiedziałabym - jakieś totalne nieporozumienie. Zaskoczyło mnie to, że Pan mimo wszystko tego nie wyczuwa. Brewerie jakieś Pan tu wyczynia. Chyba Mickiewiczem polecę: A kysz, a kysz!

Vote up!
1
Vote down!
0

Dama Pik

#131962

Osobiscie bardzo  cenię Pana Jurka i jego cele. Tylko przy takiem

 politycznym układzie jaki sie wytworzył  aktualnie w Polsce to kazdy

rozsądny POLAK zdaje sobie sprawę że głosując na Prawicę Pana Jurka

to tak jak by "oddać" glos na POkomuchów. Przyznać jednak trzeba

że jeśli w Olsztynie zagłosowalo na Prawicę 11tys to sukces ! i duzy wkład

działaczy partii. Niestety jesli mamy zadecydować w nadchodzących

wyborach o przyszłosci Polski to Pan Panie Jurek powinień tą

przyszlość i szanse wejscia Prawicy do Sejmu nam przedstawić.

Z tego co  widać na dziś to jak Pan mysli? Partia ma szanse wejść do Sejmu???

Dlatego też choć zgadzam sie w zupełnosci z Pana pogladami nie

mam wyboru???? i wiadomo na kogo zagłosuję. A co Pan  zaproponuje na

 dziś???  zanim bedzie za póżno. Może warto rozważyć co poświęcić  dla dobra i przyszłosci Polski????

Pozdrawiam i zycze sukcesów.

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#131967

Jest Pan jednym z niewielu polskich polityków,których rodacy darzyli bardzo dużym zaufaniem,więc w obecnej sytuacji zamiast pogłębiać ten podział,który przecież Pan stworzył swym nie przemyślanym do końca odejsciem z PIS-u,powinien Pan pojednać się z tą partią i jej prezesem i razem walczyć o zwycięstwo w wyborach prlamentarnych.Niech Pan zrobi to dla naszej wspólnej Ojczyzny-proszę!
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
1
Vote down!
0

Jerzy

#131969

Obecnie jedynie PiS może się przeciwstawić sile postkomuchów i POlitykierów. Szkoda, że tak trudno zdobyć się niektórym na odłożenie na bok własnej urażonej dumy. Jest wielu myślących ludzi, którzy chętnie poprą i podpiszą się pod szeroko pojętą prawicą. Trzeba więc ramię w ramię, a nikt potem nie będzie wnikał w podział stanowisk. Już jakoś się dogadacie, ale do wyborów należy iść pod jedną banderą!

Vote up!
1
Vote down!
0
#131975

Pisze Pan tak:
..."Koalicja zbudowana przez naszych kolegów zdobyła 11 tysięcy głosów, podczas gdy PiS 78 tysięcy głosów"...

Proszę o wyjaśnienie, jakich wyborów dotyczą te wyniki. Na pewno nie są to wyniki uzyskane w wyborach na prezydenta Olsztyna.

Pozdrawiam, Hun

Vote up!
1
Vote down!
0
#131981

PiS - 78613

WS Prawica - 11304

http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/280000/280000.html#tabs-5

Vote up!
0
Vote down!
0
#132003

Wybory do Sejmików już za nami , Następny cel i to o wiele większy przed nami.

Panie Jurek ja w dalszym ciągu czekam cierpliwie na odpowiedź..
Tymczasem co widać że bardziej pewnie czuje się pan w prezentacji statystyk. Co wynika tak naprawdę z owych statystyk ? Ano to między innymi że zebrawszy te wszystkie "szable" pod wspólne dowództwo w tamtym rejonie przynajmniej nie byłoby przysłowiowego bata na Was ..

Ale do tego potrzebny byłby spryt Piłsudskiego i wiedza a zarazem pokora Dmowskiego. Warto by póki co zajrzeć do moratoriów jakie w swoim czasie pisał Ks. Adam Czartoryski jeden z wielkich wizjonerów będący wówczas min spr.zagr. Carskiej Rosji.

Warto korzystać z potężnej wiedzy naszych przodków a nade wszystko wiedzieć co w danej chwili stanowi rację stanu Rzeczpospolitej .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132007

Niczego Pan w polityce nie osiągnął poza rozbijaniem, brak Panu szerokich horyzontów myślowych, wizji perspektywicznych. Jest Pan takim dzieciakiem w piaskownicy, który obraża się, że kolega zabawkę mu zabrał. Ale proszę Pana, Polska to NIE JEST piaskownica!!!

A przy okazji: Dante w "Boskiej komedii" zdrajców ojczyzny - a za takiego będę Pana uważać, jeśli zamiast łączyć prawicę przed agentami ruskimi, będzie pan ją dalej rozbijał - włożył do ostatniego kręgu, najgorszego!!

Pan, taki religijny, powinien to dobrze zrozumieć!!

I jeszcze jedno, proszę Pana, nie wszyscy, którzy bezgranicznie ufają Kaczyńskiemu i głosują na PiS, to katolicy, a z tego, co pamiętam, to był powód Pana rozstania z PiSem, czyż nie?
 

Vote up!
1
Vote down!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#131986

W życiu bym się nie spodziewał, ze będę musiał bronić Marka Jurka, niemniej: Po pierwsze - powody rozstania z PiS były inne i chyba każdy je pamięta; moim zdaniem MJ nie miał racji odchodząc z PiS, również ze względu na sprawę, o którą walczył i która stała się tego odejścia przyczyną; po drugie - słownictwo z tytułu komentarza proszę oszczędzać na osoby bardziej na to miano zasługujące.

Vote up!
1
Vote down!
0
#131989

.. quam matrem eius meretricem nominavit....
" A takoż mówimy,którenby mać czyją k..ą mianował,a nie dokazał co rzekł,w karę grzywien sześćdziesięciu ma być wpadłym,za czym wejść pod stół,trzykroć jak pies zaszczekać i rzec: To cóżem rzekł ,zełgałżem jako pies...."

60 grzywien to kara równa wówczas karze za zabójstwo....
Ad meritum-rozbijanie prawicy to grzech przeciw ojczyżnie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#131992

[quote=Budyń78]W życiu bym się nie spodziewał, ze będę musiał bronić Marka Jurka, niemniej: Po pierwsze - powody rozstania z PiS były inne i chyba każdy je pamięta; moim zdaniem MJ nie miał racji odchodząc z PiS, również ze względu na sprawę, o którą walczył i która stała się tego odejścia przyczyną; po drugie - słownictwo z tytułu komentarza proszę oszczędzać na osoby bardziej na to miano zasługujące.[/quote]

W kwestii ad persona popieram , pełna zgoda ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132011

Czytając Pana komentarze,można odnieść wrażenie,że jest Pan człowiekiem o dużej inteligencji,potrafiącym pisać mądrze i piękną polszczyzną a tutaj taki tytuł i to odnośnie człowieka powszechnie szanowanego.Pan Marek Jurek był jednym z najlepszych wśród Marszałków naszego Sejmu.Błędy każdy popełnia.Tym wyrażeniem,które Pan umiescił w tytule swego komentarza nie ułatwia Pan jednoczenia naszej prawicy,(a przecież o to nam wszystkim chodzi-mam nadzieję że wszystkim).Więc proszę zostawic takie epitety prostakom,którzy ze względu na ubogie słownictwo używają je na codzień.
Bardzo serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy

#132025

Szanowny Panie, Marszałku.... wiem,że jest Pan człowiekim Honoru ... i jako człowiek, jak również polityk. Czy nie stać Pana , na stwierdzenie - popełniłem błąd , wychodząc z Koalicji!!... powinien Pan przeprosić Polaków , że zrobił Pan krok, po którym J.K. i PiS , byli zmuszeni oglądać się do tyłu... czy im ktoś nie strzeli w plecy. Panie Marku... dał Pan początek pochodu takim Kanaliom jak: Lepper, Giertych, Marcinkiewicz -tzw. - glista/, Kaczmarek .. Panie Marszałku... czy chce Pan " doszlusować " do filozofii - Migalskiego... dr. od siedmiu boleści ??? pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0
#131998

Radzę pamiętać słowa Marszałka Piłsudskiego o trudnych czasach i wystrzeganiem się przed agentami.

W przeciwieństwie do Dorna albo Polaczka, Marek Jurek jest dla prawicy całkowicie spalony.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#132006

Musicie sobie drodzy panowie uzmysłowić raz na zawsze, że wy nigdy nie będziecie politykami.
Owszem, na związkowców niektórzy z was się nadają, ale do polityki nie starajcie się wchodzić,a uchronicie siebie przed jeszcze większą kompromitacją.
Władza mości panowie jest zarezerwowana dla elit, a Te Polska straciła w Katyniu i pod Smoleńskiem.
Dzisiaj jest bardzo łatwo ocenić do czego prowadzi oddanie władzy w ręce ignorantów, kretynów, "salonowców" i wszelkiej maści hochsztaplerów.
Mentalnie ci ludzie tkwią na "Orliku", a promieniotwórcza sztuczna nawierzchnia, bardzo niekorzystnie wpływa na i tak już zdegenerowane mózgi swołoczy.
Nie dołączaj Pan do nich Panie Jurek.
Po co to panu.
Zwróć Pan uwagę jak daleko posuwają się te łajzy w swojej impertynencji w stosunku do obywateli.
Wynika to z faktu, iż Polska w dniu dzisiejszym nie posiada robotników, którzy to właśnie robotnicy byli trzonem opozycji za komuny i to na ich barkach wyniesiono do władzy wszystkich skurwysynów z bolkami, bigosowymi i szechterami włącznie, gdyż GW odgrywa dzisiaj znamienitą rolę we władzy.
Może spróbuj Pan skonsolidować dawne środowisko robotnicze do tego, ażeby wygrać wybory parlamentarne.
Zamieszczając takie komentarze jak ten powyższy, narażasz się Pan jedynie na opinię zdrajcy na modłę całej kluzikowej trzody.
Jeżeli tym razem wspólnie nie wygramy wyborów, to za trzy dekady najmłodsze pokolenie będzie pisać cyrylicą i skupmy się, aby temu zapobiec.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132012

Woww ..nie żebym miał jakieś większe anse , po prostu dokonałeś bardzo oryginalnej jakby "konwersji" tekstu z którym i ja się zwróciłem wcześniej do tego pana.

Broń Boże nia miałem na myśli żadej formy plagiatu , raczej ująłeś wspólną myśl we własne "ramy" ,,w twardą rzeczywistość.

Jeśli ów przekaz nie odniesie zamierzonego skutku to należy wyciągnąć jeden za to słusznie przez wielu formułowany wniosek ..ten pan nie nadaje się do uczestniczenia w rzeczach wielkich jakie niewątpliwie dopiero przed nami .

Do tej pory zastanawiam się jakiego fortelu użył Jogajło by skłonić tak różne nacje do poddania się pod wspólną komendę gdy szykował rozstrzygający bój z krzyżakami .

Przecież tam była taka mieszanka etniczno-kulturowa że wystarczyłaby mała iskra niezgody i wszystko rozleciałoby się niczym domek z kart.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132014

"Jeśli ów przekaz nie odniesie zamierzonego skutku to należy wyciągnąć jeden za to słusznie przez wielu formułowany wniosek ..ten pan nie nadaje się do uczestniczenia w rzeczach wielkich jakie niewątpliwie dopiero przed nami ."

... należy się zastanowić czy nie istnieje jeszcze inny wniosek do wyciągnięcia...
Całkowicie przeciwny wniosek.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132024

[quote=AdamDee]"Jeśli ów przekaz nie odniesie zamierzonego skutku to należy wyciągnąć jeden za to słusznie przez wielu formułowany wniosek ..ten pan nie nadaje się do uczestniczenia w rzeczach wielkich jakie niewątpliwie dopiero przed nami ."

... należy się zastanowić czy nie istnieje jeszcze inny wniosek do wyciągnięcia...
Całkowicie przeciwny wniosek.[/quote]

Być może tu i teraz należałoby go w tym miejscu z pełną mocą słów wyartykułować .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132039

"and silence that speaks so much louder than words
of promises broken..."

Zresztą cały tekst Sorrow odbija naszą rzeczywistość jak w zwierciadle...

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132074

Jak można iść razem w jednym szeregu jako jego koalicjant polityczny, z kimś, kto nie szanuje ludzkiego życia? Jaka to prawica, która tę najważniejszą sprawę bagatelizuje i odrzuca zdecydowanie w swoich poczynaniach powyborczych? Jak może prawicowiec, chrześcijanin oraz katolik, jednocześnie prowadzić koniunkturalną politykę wyborczą, a to koalicje z LPR-em, a to koalicje z SLD i z Samoobroną, a potem mówić, że to wszystko robił dla dobra Polski?

Trzeba wreszcie na coś się zdecydować albo jest się partią centrową albo socjalistyczną albo narodową albo chadecką albo pro żydowską - czczenie święta Chanuka w polskim sejmie albo zdecydować się na program prawicowy - narodowy albo tylko prawicowy dopuszczający w swoje szeregi ateistów. Nie można jednocześnie chwytać wszystkich srok za ogon i udawać czegoś lub kogoś kim tak naprawdę nigdy się nie było, świadczą o tym decyzje polityczne PiS-u, które były wyjątkowo ważne dla interesów Polski.

To nie pan Marek Jurek zdradził swoje ideały tylko PiS, mówiąc o sobie, że jest się partią prawicową katolicką, a tak naprawdę jest partią socjalistyczno-centrową i na dodatek pro żydowską. PiS jest tylko po, to stworzony na scenie politycznej w Polsce, aby skanalizować Polaków o poglądach prawicowych, narodowych i pro polskich, jednak ta partia w chwilach strategicznych decyzji podejmowanych przez nią nigdy interesu Polski nie broniła, że chociażby mógłbym tutaj wspomnieć o walce PiS-u o to, żeby w Polsce oddać Polakom ich własności zabrane przez komunistów polskich dekretami stalinowskimi. Nigdy takiej walki o tych ludzi nie było. Kogo tak naprawdę reprezentuje PiS? Polaków i interes Polski, czy interes Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych oraz żydostwa w Polsce? Dodam na marginesie, że przy tych wszystkich wadach, które posiada PiS - sam na niego głosowałem, powodem tej niekonsekwencji u mnie była myśl, że być może PiS, jednak dochodząc do władzy w Polsce zrobi dla Polski coś konkretnego. Dzisiaj PiS jest największą partią opozycyjną w Polsce, jednak nie wykorzystuje swojego potencjału, do tej pory nie ma swojej gazety, nie ma telewizji, nie interweniuje wtedy , gdy potrzeba tej reakcji lub interwencji.

Jakieś ciągłe podziały, kłótnie o stołki, głupie wypowiedzi w mediach, głupie koniunkturalne koalicje, popieranie lóż masońskich, które zawsze w swojej historii niszczyły polską państwowość, wspieranie żydostwa w Polsce, jednocześnie próba gloryfikacji Polaków, którzy ratowali polskich żydów w czasie wojny, to wszystko świadczy, o tym, że PiS nie ma jasnej i przejrzystej drogi, nie ma programu dla Polski. Wygląda to tak, jakby PiS miał trwać tylko jako największa partia opozycyjna dla nieudaczników (mowa o twarzach PiS-u). Taka jest niestety gorzka prawda o PiS-ie, tylko zwodzicie Polaków nie robiąc nic. Mając taki potencjał, takie pieniądze nie robicie nic! Co wasi posłowie robią w Parlamencie Europejskim, pobierają tylko wysokie pensje, często ich widać również w TVN-e, który powinien przez waszych polityków już dawno być całkowicie bojkotowany, całkowicie i to od lat, bojkotowaliście TVN i tak powinno pozostać aż do dzisiejszego dnia, ale przecież nie byłoby potem o czym dyskutować i nie byłoby w TVN-e mielenia makaronu i dyskusji o złym PiS-ie.

Na co był PiS-owi potrzebny sojusz w TVP z SLD? Ten sojusz zawarto tylko po to , aby z polskiej telewizji publicznej usunąć "polskich faszystów"? Teraz w zamian ich mamy dziennikarzy związanych z komunistami polskimi. Dlaczego, jeżeli PIS-owi zależy na konsolidacji wszelkich sił patriotycznych w Polsce brakuje ich przy okazji marszów niepodległości organizowanych w różnych miastach Polski przez ONR i MW, mam na myśli znanych polityków z tej partii? Czego się boją politycy PiS-u, przecież chcecie, aby Polacy się zjednoczyli? A może nie chcecie?

W wielu komentarzach niepoprawnych pod wpisem pana Marka Jurka brakuje mnie tej swary oraz niepoprawności, myślę, że oprócz słowa zdrajca w państwa komentarzach stać Państwa w nich na wiele więcej? ;)

I na koniec, nie można będąc uczciwym wobec swoich ideałów i walcząc o coś, w tym przypadku o zakaz aborcji w Polsce albo o nie pozwalania na aborcję na życzenie, zapomnieć o tym przy najbliższej okazji? Tego Chcą zwolennicy PiS-u?

To chcemy, czy nie chcemy, aby nasi polscy politycy byli uczciwi i szli drogą, którą sobie wytyczyli na początku swojej drogi politycznej? To polscy politycy mają kłamać, czy mają być wierni swojemu programowi politycznemu i swojej wierze oraz swoim ideałom do końca?

Z uszanowaniem Paweł Tonderski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132033

Ta wielość wątków które zechciał pan przywołać w swojej notatce sprowadza się do jednego wniosku , takiego mianowicie że alboś Waść kompletnie zdezorientowany w postrzeganiu rzeczywistości albo ..

Albo celowo popierasz wszelkie działania zmierzające do wciśnięcia gdzie tylko można klina pośród polską prawicę.
Zwłaszcza teraz gdy trzeba nam jedności.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132037

Ale jakiej jedności, ma pan na myśli zjednoczenie wszystkich Polaków pod gwiazdą Dawida? Przecież to PiS rozwala tę jedność po stronie prawicy polskiej. Gdzie to zwieranie szyków w wykonaniu PiS-u? Proszę o szczegóły tej konsolidacji? PiS powinien zdecydować się wreszcie na, to jaką jest partią, jaką konkretnie. Osobiście nie dostrzegam w jej programie, a zwłaszcza w jej konkretnych poczynaniach prawicowości? Przecież to PiS jest partią, która na scenie politycznej najczęściej się dzieli w ostatnim okresie. Kto nie z PiS-em to...Albo, kto nie z Mieciem, to my go zmieciem.:)

Dlaczego PiS zwalcza polskich narodowców, są zbyt mało polscy, czy zbyt mało prawicowi?

Panie andruch pan przecenia moje skromne możliwości, piszę to, co myślę jako Polak, nie mam aż takiej siły sprawczej o jaką pan mnie podejrzewa. :) Nie jestem dziennikarzem poczytnej gazety, nie mam za sobą armii ludzi, zespołów prawników, doradców, radców prawnych i wielkich pieniędzy, to wszystko jednak posiada PiS...

Jestem zwykłym szarym Polakiem.

Kto panu Markowi Jurkowi przeszkadza w ponownym wejściu w koalicję z PiS-em? Myśli pan, że mój głos na niepoprawnych wpłynie na to, czy pan Marek Jurek znowu zasili szeregi PiS-u swoim osobistym poparciem tej partii poprzez koalicję z nią albo wpłynie na to , że jej nie zasili? I ja mam temu przeszkodzić swoim pisaniem o wadach i błędach popełnionych przez PiS we wpisie pana Marka Jurka?

Vote up!
0
Vote down!
0
#132045

Panie Pawle

Pan zdajesz się swoje chorobliwe obsesje pod adresem "pejsiatych" wykorzystuje do usprawiedliwiania takiej a nie innej postawy.

Dla mnie nie ma znaczzenia w obecnym czasie kto się z nami sprzysięży( mam na myśli opcje tylko prawicowe) by bronić polskiej racji stanu . Mając wytyczonym przed sobą najważniejszy cel winniśmy mając to przede wszystkim na uwadze resztę działań pod ten cel podporządkować. Każde inne sprzeczne z tym celem działanie może być jedynie działaniem na szkodę i zgubę Polski.

Podobne warcholstwo i sobiepaństwo Rzeczpospolitą w XVIII w doprowadziło do ruiny i zguby na całe 123 lata.

Czyżby sytuacja miała się powtórzyć .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132055

Sytuacja się niestety powtórzy, drogi Andruchu. W innej formie, bez zsyłek, nawet po polsku pozwolą nam mówić...

Obawiam się, że to wszystko musi spłonąć. Ja w każdym razie robię swoje - póki co bez rozgłosu, cichutko. Wiesz co mnie i moim przyjaciołom chodzi po głowie... Zamiast pieprzenia nt. wyborów, których i tak prawica nie wygra, a jak wygra to i tak niewiele się zmieni (z różnych przyczyn), wolę skupić się na... nieważne zresztą. Tutaj chcę tylko wyrazić swoje rozgoryczenie faktem, że Pan Jurek woli wylewać swoje żale niż przekonywać nas do swoich racji.

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#132060

Obawiam się że niestety masz rację. A i wyjątkowo muszę się zgodzić co do treści narzuconej dyskusji. Ale by móc przekonywać do swoich racji trzeba najpierw je przedstawić.
I to nie miałkie frazesy lecz konkrety. Ale styl tej dyskusji jaka ma miejsce zapewne skutecznie odstręcza tego człowieka od jej kontynuowania. I wcale się temu nie dziwię.
Można odnieść wrażenie że trafił w mrowisku platfusio - LSD -iego szamba
W. red

Vote up!
1
Vote down!
0

W. red

#132199

Proszę pana, ale my tej niepodległości nie odzyskaliśmy i właśnie w tym jest szkopuł. Proszę mnie podać w takim razie datę odzyskania pełnej niepodległości przez Polskę od momentu jej odzyskania po 123 latach zaborów. Dla mnie taką datą jest 11-11-1918 roku. To data umowna, jednak już wkrótce tę wolność ponownie utraciliśmy, tak naprawdę z dniem wywołania w Polsce przewrotu majowego, dla większości Polaków tą datą ponownej utraty przez Polskę niepodległości jest, być może 01-09-1939, a dla innych 17-09-1939 roku, a jeszcze dla innych rok 1945...

Pytanie jest takie, kiedy Polska ponownie tę wolność odzyskała?

Osobiście uważam, że nie miało to miejsca w Polsce, Polska jest tak naprawdę dalej kolonią mocarstw i nigdy od tamtych czasów nie odzyskała tej suwerenności ani wolności, jesteśmy tak naprawdę krajem marionetkowym, działamy albo pod dyktando sowietów albo pod dyktando rządu amerykańskiego, to pan nazywa suwerennością i odzyskaniem niepodległości?

Dekomunizacji nie było, dezubekizacji również, zbudowania nowego wywiadu prawdziwie polskiego też w Polsce nie było, służby specjalne zinfiltrowane przez inne wywiady, politycy polscy to w większości przypadków albo nie Polacy albo ludzie wpływów innych mocarstw albo krajów. Gdzie jest ta niepodległość, bo ja je nie widzę, komuniści żyją w najlepsze, a ich ofiary zakatowane za to , że chciały wolnej Polski leża do tej pory w bezimiennych mogiłach...Gdzie ta wolność, a w tym czasie człowiek, który ma walczyć o naszą suwerenność do polskiego sejmu wprowadza dzień czczenia niepolskiego święta Chanuka i zakłada sobie na głowę żydowską myckę, to ma świadczyć o naszej niepodległości?

"Judeopolonia 2" zamiast Rzeczypospolitej IV?

W PiS-e jest wielu polityków, którzy kiedyś należeli do PZPR-u, to jak widać nie przeszkadza w konsolidacji PiS-owi, doradcy Kaczyńskich to w przeważającej ilości ludzie pochodzenia żydowskiego lub połączeni rodzinnie z rodzinami żydowskimi, o jakiej wolności pan pisze?

Panie andruch pan napisze wprost, że pan uważa, że żydzi to nasi strategiczni sojusznicy albo niech pan napisze, że żydowskich wpływów w Polsce w ogóle nie ma i nigdy nie było.

Mam takie wrażenie, że żydów w ogóle w Polsce nie ma czytając komentarze wielu niepoprawnych, a jeżeli są to dbają tylko o dobro Polski i nasz dobrobyt, ponieważ bardzo kochają Polskę i są jej oddani na dobre i na złe chwile. Odszkodowania dla organizacji żydowskich za straty wojenne poniesione przez polskich żydów w wysokości 65 miliardów dolarów mają świadczyć o tym przywiązaniu do Polski? A, gdzie odszkodowania dla Polaków, o które polski rząd będzie walczył? Gdzie rekompensaty dla Polaków za poniesione straty i zabranie nam połowy Polski naszej kolebki narodowej w postaci Lwowa?

Co przyniosła PiS-owi ta polityka, którą preferował PiS wobec rządu federalnego ze Stanów Zjednoczonych? Może panowie nie zauważyli, ale Stany Zjednoczone znowu Polskę zdradzili?! A uwieńczeniem tej polityki była katastrofa smoleńska, takie są właśnie efekty tej polityki.

Już to w naszej historii wielokrotnie przerabialiśmy panie andruch, pisząc o szlacheckiej swawoli nie wspomniał pan nic o niebagatelnej roli żydów w Polsce, którzy słali potajemne listy oraz pieniądze do cesarza Prus z prośbą o rozbiory w Polsce, pewnie Sasi w Polsce jako nasi królowie elekcyjni, to również robota szlachty polskiej.

Za sto lat pewnie też napiszą "polscy " historycy, że przyczyną rozpadu Polski w XXI wieku było warcholstwo Polaków, jednak na czele ich rządów stoją od dekad żydzi...Tak oto jesteśmy świadkami kolejnego rozpadu Polski za przyczyną samych Polaków. Czy polscy żydzi dokładali się do wojen z potęga osmańską albo z Moskalami albo ze Szwecją albo z Kozakami?

W Polsce nieprzerwanie rządzą żydzi od 1945 roku, a i przed wybuchem II wojny światowej w Polsce odgrywali niebagatelną rolę, ale jednak polscy patrioci dzisiaj piszą, że to wina Polaków...Tak, to jest wina Polaków, że od dekad pozwalamy, aby w Polsce rządzili nie Polacy, to jest nasza wina, że jesteśmy przekupni, że nie działamy wspólnie na rzecz Polski...To jest nasza wina, że dajemy sobie mieszać w głowach i robimy tym z siebie nieudaczników, że szukamy wokół nas jakiś strategicznych sojuszników, którzy nas przy pierwszej lepszej okazji zdradzają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132076

Akurat to polscy żydzi sfinansowali zwycięstwo Sobieskiego pod Wiedniem.
Może jest na sali jakiś historyk i poda dokładne dane.
Czytałem o tym już dawno i nie pamiętam źródła.

Vote up!
0
Vote down!
-1

mirek603

#132143

"Akurat to polscy żydzi sfinansowali zwycięstwo Sobieskiego pod Wiedniem.
Może jest na sali jakiś historyk i poda dokładne dane.
Czytałem o tym już dawno i nie pamiętam źródła."-

Polacy finansowali (dali kase bez oglądania się na zysk) -
ale Pan nie jest historykiem - szkoda gadać.

Vote up!
1
Vote down!
0
#132153

Następny historyk, "wyprawę? chyba odsiecz!" wiedeńską w 50% sfinansował ze swoich własnych pieniędzy Sobieski, do tego dołożyli się również Austriacy oraz w bardzo dużej kwocie Państwo Papieskie - Watykan! Husaria była finansowana przez polską szlachtę w 100 %, to oni ją finansowali z własnych pieniędzy, pułki piechoty obcokrajowców (holenderskiej, niemieckiej, szkockiej) w polskim wojsku były opłacane przez polskich możnowładców i wielkie rody arystokratyczne, to samo dotyczy piechoty rejestrowej.

O czym pan pisze?

Dlatego też zaraz po bitwie Sobieski wysłał dwa słynne listy:

W nocy, w zdobycznym namiocie wezyra, król Polski napisał dwa listy. Jeden do papieża Innocentego XI ze słowami Venimus, vidimus et Deus vicit (Przybyliśmy, zobaczyliśmy i Bóg zwyciężył), drugi do swojej żony Marysieńki zaczął od słów Bóg i Pan nasz na wieki błogosławiony dał zwycięstwo i sławę narodowi naszemu, o jakiej wieki przeszłe nigdy nie słyszały.

Już wkrótce okaże się, że wtedy we wojsku polskim były pułki żydowskie, które przeważyły losy odsieczy wiedeńskiej na korzyść Polski. ;)

W Katyniu na polskim cmentarzu katyńskim jest pochowanych 600-set obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. Na cmentarzu pod Monte Casino takich grobów jest kilka, powodem zaistniałej sytuacji była żydowska rejterada z polskiej armii do Palestyny na wieść o ogłoszeniu nowego państwa Izrael, które właśnie na tych terenach zaczęło się wtedy tworzyć. Jeden włos tym żydom wtedy nie spadł z ich głów, a przecież to była zwykła dezercja i to w czasie trwania wojny. Taka to jest ta ich wierność, tak było podczas wojny polsko-bolszewickiej, tak było podczas wkraczania sowieckich wojsk na tereny polskich kresów po 17 września 1939 roku, tak było w Polsce opanowanej przez komunistów i tak było podczas zaborów, sprzyjanie na każdym kroku zaborcom...

Vote up!
1
Vote down!
0
#132154

Panie Pawle

Pisze pan nieskończenie wiele tekstu , rzeczy i w moim mniemaniu warte tego by się nad nimi pochylić . Tylko że , sam już nie wiem , czy to o czym ja tu i teraz piszę , jest aż tak skomplikowane że nie można tego wprost zrozumieć ?

Panie Pawle , zostaw pan te "trupy z szafy" a zajmij się pan tym co w obecnym czasie stanowi rację stanu rzeczpospolitej.

Czyli po pierwsze :

1. Wygrać wybory do parlamentu , najlepiej idąc szeroką koalicją biorąc minimum 60 % mandatów ..

2. Mając te mandaty do dyspozycji można się wówczas również skupić na rzeczy kolejnej w Hierarchi potrzeb czyli powołać radę ogólnonarodową uzbrojoną w konstytucjonalistów w celu napisania od nowa Konstytucji na miarę czasów i potrzeb ..Nie ukrywam ze ja w swojej wizji widzę Rzeczpospolitą jako Republikę opartą na prawie rzymskim i etyce chrześcijańskiej ..

3. Wówczas możemy się jak to ktoś trafnie ujął "Pięknie dzielić" i rozprawiać do woli ..

NAJPIERW TO CO JEST NAJWAŻNIEJSZE - wygrać wybory !

Reszta później .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132186

Panie Pawle ..

[quote=Paweł T]Panie andruch pan napisze wprost, że pan uważa, że żydzi to nasi strategiczni sojusznicy albo niech pan napisze, że żydowskich wpływów w Polsce w ogóle nie ma i nigdy nie było.[/quote]

Panie Pawle , czy pan tego nie zauważył że nie wchodząc z panem w tego typu polemiki czynię to z pełną świadomością tego że w obecnej sytuacji nie to jest najważniejsze , pan natomiast zdaje się że świadomie z uporem godnym lepszej sprawy pakujesz kij w mrowisko.

Mam nadzieję że tym razem zostanę dobrze zrozumiany.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132190

[quote=Paweł T]Jak można iść razem w jednym szeregu jako jego koalicjant polityczny, z kimś, kto nie szanuje ludzkiego życia? Jaka to prawica, która tę najważniejszą sprawę bagatelizuje i odrzuca zdecydowanie w swoich poczynaniach powyborczych? Jak może prawicowiec, chrześcijanin oraz katolik, jednocześnie prowadzić koniunkturalną politykę wyborczą, a to koalicje z LPR-em, a to koalicje z SLD i z Samoobroną, a potem mówić, że to wszystko robił dla dobra Polski?[/quote]

Nie wiem doprawdy Panie Pawle gdzie i w jaki sposób Pan odnajduje ślady bycia wyznawcą PiSu, ale tu jakby nie o to chodzi.

Oczywiście można wszystkie te piękne sprawy, które Pan wymienił uznać za najważniejsze. Ba, można z nich nawet uczynić motyw przewodni, warunek brzegowy i ostatnią redutę. Tu i teraz, od zaraz albo niech się wali i pali.
Po czym stracić wpływ na cokolwiek i mieć szansę jedynie obserwować z zewnątrz jak wychylone własnoręcznie wahadło za chwilę odbije z furią w przeciwne położenie i może nawet tam zostanie przecząc prawom fizyki, a pozostając w zgodzie z prawami wspomnianej na wstępie przez Nurniflowenola arytmetyki wyborczej.
Co, tak trudno było to przewidzieć ?

Chyba, że od samego początku chodziło właśnie o to.

[quote=Paweł T]Trzeba wreszcie na coś się zdecydować albo jest się partią centrową albo socjalistyczną albo narodową albo chadecką albo pro żydowską - czczenie święta Chanuka w polskim sejmie albo zdecydować się na program prawicowy - narodowy albo tylko prawicowy dopuszczający w swoje szeregi ateistów. Nie można jednocześnie chwytać wszystkich srok za ogon i udawać czegoś lub kogoś kim tak naprawdę nigdy się nie było, świadczą o tym decyzje polityczne PiS-u, które były wyjątkowo ważne dla interesów Polski.[/quote]

Nie Panie Pawle - nie trzeba się zdecydować na to co Pan twierdzi. Na to byłby czas w przyszłości wolnej od peerelowskiego nowotworu. Najpierw należy się zdecydować czy jest się za 4RP czy za consensusem 3RP - krainy, w której tak pięknie się różnimy byle w jak najmniejszych liczebnie i jak najliczniejszych w sensie osobnych tworów politycznych grupkach.
Druga strona z rzadka ma ten kłopot, a jeśli już nawet to znakomicie sobie z nim potrafi poradzić.

Pan Poseł wracając z politycznego niebytu mógłby zacząć od innych słów, zaczął od mało subtelnego ataku.
Wypadałoby w tym miejscu zacytować słowa działaczy Polski Plus, które padły w uzasadnieniu poparcia tej formacji dla J. Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich oraz późniejsze gdy doszło do reintegracji zwaśnionych stron. Te słowa mówią wszystko.
Okoliczności się nie zmieniły, jest nawet gorzej niż w maju i wrześniu zeszłego roku ale Pan Poseł ma inny problem:

"koledzy, którzy odeszli, zapewne szybko docenią swą dotychczasową działalność, która teraz wydała im się niewarta kontynuacji."

ergo interes swojej bardzo słabej formacji.

Nie Polski.

Bo po co ?

Zatem poszarpmy się przez najbliższe parę miesięcy o prawszą prawicę, udowadniajmy, że jedna jest lewsza od drugiej, a trzecia socjalistyczniejsza, kto jakich pryncypiów nie ustawił we właściwej kolejności i po wyborach będzie już pozamiatane.
Jeszcze na koniec niech ktoś strzeli najsilniejszemu koniowi pociągowemu w łeb i w ogóle już nie będzie żadnych problemów w przyszłości.

Z niczyim ego.

Wszyscy będą równi, a równiejsi będą rządzić.

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132050

A więc do dzieła drodzy państwo, czekam na wyniki tej konsolidacji przy okazji następnych wyborów parlamentarnych do polskiego sejmu, które odbędą się już niebawem. Czy PiS przewiduje po dojściu do władzy zmienić ordynację wyborczą obowiązującą w Polsce na, na przykład okręgi jednomandatowe? Czy zamierza walczyć o zmianę zasad przeliczania głosów do parlamentu polskiego?

Będę szczęśliwy, jeżeli dojdzie do takiej konsolidacji i, jeżeli po tej konsolidacji wygraną na końcu będzie Polska. Jednak jak dotąd nic na to nie wskazuje, aby tak miało się stać w najbliższym czasie. Czy pan Jarosław Kaczyński po objęciu władzy w Polsce zamierza podtrzymać tradycję czczenia w polskim sejmie święta Chanuka i będzie tak jak jego nieżyjący śp. brat przy tej okazji zakładał na swoją głowę myckę?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#132058

Czy to stwierdzenie to jakiś żart ?
Kolejne pytania to jakaś kpina ?

Jakie okręgi jednomandatowe ? Jeszcze rok, dwa, a będzie Pan miał okręgi jedynie-słusznie-mandatowe albo w ogóle nie będzie Pan się musiał fatygować do urny bo głosowanie odbędzie się na Facebooku.
Jakie Chanuki ? Co jeszcze ów nieżyjący brat ma na sumieniu, a co niewybaczalną anatemą położy się na Jarosławie Kaczyńskim ?

Zdaje sobie Pan sprawę ile razy oddając głos w wyborach zakreślałem krzyżyk przy nazwiskach kandydatów, zaciskając zęby ze złości, że nie mam lepszego wyboru ?
W zasadzie odkąd tylko głosuję to głosuję nie na swoją ulubioną partię (nota bene - takiej, która mi odpowiada choćby w 90% po prostu nie ma) ale za najsilniejszym ugrupowaniem mogącym zrealizować to czego nie udało się przeprowadzić po 1989 roku.

Proszę zatem nie oczekiwać niczego ode mnie, a zacząć od siebie bo jestem przekonany, że to właśnie w Pańskim toku rozumowania jest błąd.
Jeśli tak jest, a Pan i Pan Poseł macie zamiar czekać aż ktoś przyjdzie i na srebrnej tacy poda wam to co dla was jest istotne to faktycznie premier Tusk miał rację - oni nie mają z kim przegrać !

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132065

Ach tak powiedział ten zadufany w sobie Tu-man? Sorry, Tu-sk?
Ależ bym chętnie przysoliła w tę ryżą gębę! :D

Vote up!
1
Vote down!
0
#132067

[quote=PP]Ach tak powiedział ten zadufany w sobie Tu-man? Sorry, Tu-sk?[/quote]

Jakoś nie kojarzę...

[quote=PP]Ależ bym chętnie przysoliła w tę ryżą gębę! :D[/quote]

Na przyjemności trzeba zasłużyć ; )

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132073

Ach, to takie luźne skojarzenie tylko. Tuman mi po prostu do niego pasuje. A co do przyjemności... kto wie, może jakoś spontanicznie się trafi. ;-)

Vote up!
1
Vote down!
0
#132077

Prawdopodobnie ktoś już Tumanowicza spontanicznie trafił w Sandomierzu, a info w Polskę nie poszło ; )
Filipiński wyprysk (na cześć innego "filipińczyka") mu się jedynie pojawił na wardze.

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132084

Przypadek sandomierski pamiętam i doceniam. ;-)

Popularny ten azjatycki kraj ci u nas. :D

Vote up!
1
Vote down!
0
#132220

Linka można prosić - foto ,wideło :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#132222

Ale co, tego filipińskiego pryszcza? Czyżby Cię ominęły zeszłoroczne nowiny? Proszę, specjalnie dla Ciebie:

 

;-)

Vote up!
1
Vote down!
0
#132227

Na żywo nie ma?
zdjęcie złoki -mało inspirujące :)

Vote up!
1
Vote down!
0
#132228

To se Harcerz poszukaj! :D
Chociaż wątpię czy znajdziesz,
jeśli coś było, to zapewne już zniknęło.

Vote up!
1
Vote down!
0
#132237

He, he, za pięć lat, jak dobrze pójdzie, może zobaczymy migawkę z tego wydarzenia.
O ile w ogóle ktoś to skręcił.

I o ile się faktycznie wydarzyło bo przecież póki co, to funkcjonuje jedynie jako urban legend.

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132288

To właśnie, wtedy plemiel Tusk dostał od jakiegoś polskiego powodzianina pięścią w twarz? To wtedy odbyła się ta słynna sesja zdjęciowa, w której osobiście brał swój udział nasz wielki polski plemiel, nasza rudowłosa gwiazda zaranna.

Niestety reakcyjne bobrze bandy tego dnia dokonały podstępnego terrorystycznego zamachu na oblicze wielkiego budowniczego polskich autostrad, szybkiej kolei, oraz orlików i wielkiego budowniczego pojednania pomiędzy dwoma słowiańskimi narodami narodem polskim i narodem radzieckim...

Vote up!
1
Vote down!
0
#132231

No niezły ten sprzęcik, niezły.
Chyba specjalnie dla gwiazd stworzony. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#132240

Mam nadzieję, że to zdjęcie nie zniknie po raz kolejny z niepoprawnych?

Przy tej okazji zamieszczę inne:

 

Pinchas Menachem Bramson i ks. Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta Lecha Kaczyńskiego

 

Z Chanukowym pozdrowieniami Paweł Tonderski , szalom!

 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#132083

... mógł parchom pokazać faka, a włożył jarmułkę i zapalił im świeczkę.
Niewybaczalne.

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132088

no mógł .
Szanowny Kolego.

Za gestem musi stać siła.
Siła Prawicy .

A tu ujawnia się wrzaskliwa zgraja politykierów.
O mentalności żula podczas niedzielnej mszy.

Vote up!
1
Vote down!
0
#132094

gdy Dominik Taras stanie się normą, a nie sezonowym wybrykiem.

Co takiego podłego może uczynić PiS czego na pewno nie zrobi PO, SLD ?
Bo jeśli nie wygra PiS to oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że albo PO umocni swoją pozycję, albo podzieli się władzą absolutną z SLD (absolutną bo do zmiany konstytucji i delegalizacji pozostałych "szkodliwych" partii włącznie), albo wygra SLD, albo jakaś ich mutacja, której teraz nie jest w stanie wyśnić najbardziej robaczywy umysł ?

Bufetowa puściła raz na ulicę i już się w głowach poprzewracało ?

"A tu ujawnia się wrzaskliwa zgraja politykierów." - tu się zgadzam. Rok wyborczy, politykierzy poczuli krew w nozdrzach i zaczyna się odgrzewanie ambicjonalnych porażek. Ciekawe kiedy LiS się reaktywuje ?

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132113

moja "ociężałość literacka" nie wyraża eksplozyji synapsów.

Toć. oto idze.

Prawica Zjednoczona -
MJ - miał już swoje 5 minut.
Problem Polski - tej z 20-lecia też - Prawica to zgraja ujadającyh politykierów.
Jedzących z ręki wroga - byle dopaść przeciwnika w swoim obozie.
A.
Polak -dureń
Idzie za nazwiskami .

Vote up!
0
Vote down!
0
#132119

n.t.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132120

Najzabawniejsze.
sprawca tej Tu dyskusji - puścił bąka i uciekł.

Marek Jurek - przybywaj na pole udeptane.!!!!!

Vote up!
1
Vote down!
0
#132122

Przed chwilą pan pisał, że taka uroczystość nie miała w ogóle miejsca w polskim sejmie podczas sprawowania urzędu prezydenta Polski przez Lecha Kaczyńskiego. Tak, to jest niedopuszczalne, żeby w polskim sejmie obchodziło się święto religijno-polityczno-państwowe żydowskie, które święci dzień zwycięstwa żydów nad gojami, a więc m. in. i nad nami. To jest niedopuszczalne w Polsce kraju Polaków, którzy według żydów są gojami. Czy polskie święto odzyskania niepodległości przez Polskę 11-11-1918 roku jest czczone w żydowskim Knesecie? Czy w tym dniu w jakiś specjalny sposób uświęca się ten dzień w Izraelu?

Dlatego proszę, aby PiS nie udawało partii prawicowej, katolickiej, chrześcijańskiej i narodowej, bo ta partia nigdy taką nie była i nie będzie, mieszacie tylko Polakom w głowach.

Piszcie prawdę o sobie i swoich dobroczyńcach! Nikt oficjalnie żydom w Polsce nie zabrania się zrzeszać ani nie zabrania legalnie zakładać im w Polsce partii politycznych, jednak nie zakładajcie swoich partii politycznych w Polsce pod płaszczykiem polskiego patriotyzmu oraz przywiązania do polskiej tradycji oraz do naszej polskiej państwowości.

Odkryjcie wreszcie przed Polakami swoje karty. :)

Nie wiem czemu używa pan epitetów w swoim komentarzu pod moim wpisem pisząc o żydach i ich narodowym święcie Chanuka?

Vote up!
0
Vote down!
0
#132095

[quote=Paweł T]Przed chwilą pan pisał, że taka uroczystość nie miała w ogóle miejsca w polskim sejmie podczas sprawowania urzędu prezydenta Polski przez Lecha Kaczyńskiego.[/quote]

Niczego takiego nie napisałem, nieopatrznie zrozumiał pan zdanie "Jakie Chanuki ?" jako zaprzeczenie znanego wydarzenia.
Jeśli Tusk nie będzie miał z kim przegrać to ani Chanuki, ani jarmułka na głowie Kaczyńskiego i Indrzejczyka nie będzie mieć najmniejszego znaczenia. O to chodziło.

[quote=Paweł T]Tak, to jest niedopuszczalne, żeby w polskim sejmie obchodziło się święto religijno-polityczno-państwowe żydowskie, które święci dzień zwycięstwa żydów nad gojami, a więc m. in. i nad nami. To jest niedopuszczalne w Polsce kraju Polaków, którzy według żydów są gojami. Czy polskie święto odzyskania niepodległości przez Polskę 11-11-1918 roku jest czczone w żydowskim Knesecie? Czy w tym dniu w jakiś specjalny sposób uświęca się ten dzień w Izraelu?[/quote]

Nie wiem i nie interesuje mnie to. Interesuje mnie żeby salon przestał rządzić.

[quote=Paweł T]Dlatego proszę, aby PiS nie udawało partii prawicowej, katolickiej, chrześcijańskiej i narodowej, bo ta partia nigdy taką nie była i nie będzie, mieszacie tylko Polakom w głowach.[/quote]

Zatem proszę o wskazanie formacji, która nie miesza w głowach Polakom i jest w stanie skutecznie walczyć z PO i/lub SLD, a tak na prawdę z jakąś ponurą mutacją obu.

[quote=Paweł T]Piszcie prawdę o sobie i swoich dobroczyńcach! Nikt oficjalnie żydom w Polsce nie zabrania się zrzeszać ani nie zabrania legalnie zakładać im w Polsce partii politycznych, jednak nie zakładajcie swoich partii politycznych w Polsce pod płaszczykiem polskiego patriotyzmu oraz przywiązania do polskiej tradycji oraz do naszej polskiej państwowości.

Odkryjcie wreszcie przed Polakami swoje karty. :)[/quote]

A co to za radość grać odkrytkami ?

[quote=Paweł T]Nie wiem czemu używa pan epitetów w swoim komentarzu pod moim wpisem pisząc o żydach i ich narodowym święcie Chanuka?[/quote]

Przepraszam, że uraziłem posługując się słowem, które znam od Żyda Tuwima.

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132112

Wtedy, gdy Tuwim pisał swoje wierszyki dla dzieci m. in. Lokomotywę oraz kończył "Kwiaty polskie" i inne wiekopomne dzieła polscy patrioci byli mordowani w żydowskich ubeckich mordowniach za to, że chcieli Polskę widzieć jako wolny i suwerenny kraj. Na szczęście dla Tuwima robili tak wtedy również polscy pisarze, jednak o ich twórczości wiemy dzisiaj niewiele lub w ogóle tej twórczości nie znamy.

Co to za przykład Tuwim, ilu jeszcze pan wymieni tzw. polskich poetów, piosenkarzy i pisarzy, być może pan zacznie pisać o pani Szymborskiej i Miłoszu, jak przyjdzie taka potrzeba?

Czas na wspomnienia o Korze Jackowskiej, Maleńczuku, Turnau, Kaczmarskim, Hołdysie, Grechucie, Kydryńskim i Kunickiej, Jantar, ...O kimś jeszcze zapomniałem?

A może tak napisze pan coś o Szukalskim, o Kossak-Szczuckiej, Arturze Chojeckim, Józefie Baranowskim, Pyrku, Kostrzewie, Gajcym, Trzebińskim, Doboszyńskim, Izydorczyku, Pietrkiewiczu, Boratyńskim, pan w ogóle zna tych polskich poetów, rzeźbiarzy i pisarzy? Dlaczego większość Polaków zna utwory i twórczość pisarzy pochodzenia żydowskiego urodzonych w Polsce, a polskiej twórczości nie zna w ogóle?

Żydzi są znani ze swojego niepohamowanego niekulturalnego zachowania, łatwego wpadania w gniew, gestykulacji, wtrącaniu w swoje pisanie epitetów oraz takich słów jak (tfu!) albo stawiania wielu znaków zapytania, wykrzykników, nieprzestrzegania znaków diakrytycznych w języku polskim, są znani również z ciągłego wzruszania ramionami w czasie mówienia, to ich cechuje, ja tam na miejscu pana nie dziwiłbym się językiem Tuwima, dziwiłbym się na pana miejscu pana językiem, który pan używa za przykładem Tuwima.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#132140

... że już skończyliśmy.

Ale jeszcze małe post scriptum.

Nie jest istotne co obaj myślimy o PiS, Jarosławie Kaczyńskim etc.

Istotne jest to czy w dniu wyborów pójdziemy do urn czy nie.

Istotne będzie czy ew. porażkę PiS, które w dniu wyborów nie będzie miało żadnej konkurencji poza PO, SLD i PSL da się wyjaśnić tym, że tamci mieli zbyt duże poparcie, czy tym, że nasi (czyt. niepopierający PO, PSL i SLD) nie poszli na wybory, ponieważ utknęli w rozterce malowniczo ujętej przez jednego z czołowych pajaców naszej sceny politycznej - kwestia wyboru między syfem, a kiłą.

Jak dla mnie to jeszcze jedna kadencja którejkolwiek okołosalonowej formacji i nie będzie czego zbierać...

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132146

Szkoda prądu panie Dee na polemikę ze ścianą.
Giertych i Lepper zrobili im gówno z mózgów.

Pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0
#132182

... bo jak słowo daję, nie pozbieramy się po tym już nigdy.

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132286

Użytkownik nurniflowenola napisał:

Cóż, arytmetyka wyborcza rządzi się swoimi prawami. Rozumiem rozgoryczenie pewnymi zachowaniami określonych figur w polityce, lecz nie uważam, aby jego eksponowanie było najlepszym pomysłem w walce o głosy wyborców. Więc raczej bym przeczytał co ma Pan do zaoferowania niż kolejną porcję utyskiwań...

 

Pozdrawiam serdecznie
--------------

Cóż, wówczas przegrał Pan bitwę (pisaliśmy do Pana listy), ale nie odejścia oczekiwali od Pana patrioci. Porzucił Pan ludzi, ze stanowiska Marszałka Sejmu odszedł Pan w imię prywaty, urażonego ego. A właśnie wtedy był Pan bardzo potrzebny w Sejmie.

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#132044

Harcerz już odpowidział.. To była siła tego Człowieka, który nazywał się Lech Kaczyński i był Prezydentem RP. ..... Jeśli można coś zasugerować ; może czas zacząć rozróżniać Żydów i parchów ??? to wtedy /może/ ? powstanie silna Prawica RP. .......... dwa pytania : czy był Pan na Cmentarzu Katyńskim ? tam jest sporo Gwiazd Dawida . !?? czy zna Pan działalność Bronisława Wildstaina ?? Daj Boże więcej takich polskich Patriotów jak ON.!! Pozdrawiam Marek Kwiatek

Vote up!
1
Vote down!
0
#132107

Poraża mnie brak zrozumienia dla Urzędu Prezydenta.

Szanowni Państwo.
Prywatnie, to On mógł - parcha kijem gonić.

Jako Prezydent - reprezentuje cały naród.

Wyciąganie post facto sprawy: podpisania traktatu - ośmiesza rozum.

Vote up!
1
Vote down!
0
#132111

[quote=Harcerz]
Wyciąganie post facto sprawy: podpisania traktatu - ośmiesza rozum. [/quote]

Można prosić o rozwinięcie tej myśli bo jakoś nie potrafię tego sformułowania rozszyfrować.

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132165

Gdybyśmy byli na tyle silni-
Referendum w/s przyjęcia "traktatu" było w zasięgu.

Prezydent długo opierał się gównianej nawale -

Vote up!
1
Vote down!
0
#132169

Przecież Lech Kaczyński takie referendum w Polsce mógł chyba wtedy ogłosić bez konsultacji tego z sejmem polskim? czy takie referendum mógłby polski sejm zablokować poprzez zawetowanie? Nie znam szczegół dotyczących ogłaszanych przez prezydenta Polski referendów w prawie istotnych dla przyszłości państwa polskiego, dlatego zadaję to pytanie?

A jak było w przypadku referendum ogłoszonego przez Kwaśniewskiego w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej?

Po takim referendum nikt, by dzisiaj nie miał pretensji do Lecha Kaczyńskiego, myślę, że przysporzyłoby to PIS-owi oraz Jarosławowi Kaczyńskiemu dzisiaj wielu zwolenników.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132175

Na dziś - nie pamiętam (jak to było)

Przez mgłę - Fajkowego mędrca(no ten dziad co rozbijał się autem) , koalicje jaśnie oświeconych.

Wtedy ,tak jak i Teraz - Prawica, zajmowała się wojnami podjazdowymi.

Takie ruchy(referendum) nie rodzą się na ugorze.

Zakładając. Po francuskim-Nie , irlandzkim-Nie , polskim- Nie.

Naszeelity poszły w innym kierunku- krótkofalowych donat.
Za czapkę gruszek :(

Ale. Nie widze tu jednoosobowej odpowiedzialności.

To klęska tzw.prawicy.
Obraz jej przepoczwarczania się i kolejnych mutacji
co z tego zostało?
Nic.
Ale.
Zawze z wielką ochotą - rozbijają wątłe szeregi.
Szczególnie przed wyborami.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#132183

Staram się nie odzywać do Pana, bo co dziesiąte z Pana słów jest rozmową - reszta to... szkoda gadać. Niemniej rozbawiło mnie do łez Pana pytanie o to czy L. Kaczyński mógł ogłosić bez konsultacji z Sejmem referendum. Nie zamierzam dawać Panu odpowiedzi - wystarczy przeczytać Konstytucję RP. Zresztą każdy obywatel powinien znać Ustawę Zasadniczą swojego kraju. Jaka by ona nie była... Wtedy dopiero można się "mundrzyć" nt. co mógł, a czego nie mógł zrobić prezydent.

Pozdrawiam

P.S. Ten komentarz to wyjątek potwierdzający regułę: "Ja z Panem nie rozmawiam".
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#132195

Mógł - zgodnie z prawem (Konstytucja)

Ale- komuś brakło odwagi.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#132218

... tylko po co ?

Przypomnijcie sobie Państwo referendum akcesyjne. Przecież ten poziom debilizmu jaki zaserwowano społeczeństwu nie miał sobie równych. Potem było już raczej gorzej.

Vote up!
1
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132284

Prezydent może ogłosić referendum za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów przy obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#132259

ich głosowań nad dyrektywami Unii Europejskiej.

 

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy Polska zachowała suwerenność i w jakim zakresie, powinien przeczytać sobie ustawę z 3 grudnia 2010 roku o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania... Roi się tam od dyrektyw Komisji Europejskiej i pogróżek, jakie to paroksyzmy spadną na nasz nieszczęśliwy kraj, jeśli nie zadośćuczyni on żądaniom faszystów władających Unią Europejską. Ustawa ta weszła w życie 1 stycznia 2011 roku i warto ją zapamiętać, ponieważ w sposób zasadniczy zmienia porządek prawny naszego państwa pod pretekstem „równego traktowania”.

W ustawie z 3 grudnia 2010 roku o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania, cały ciężar udowodnienia niewinności został złożony na barki oskarżonego.

Żeby było śmieszniej, ustawa z 3 grudnia 2010 roku, a zwłaszcza wspomniany artykuł 14 ust. 3 jest ewidentnie sprzeczny z art. 42 ust. 3 konstytucji, który stanowi, że "każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu". Kto by się jednak przejmował jakąś konstytucją tubylczego bantustanu, kiedy Komisja Europejska wydała dyrektywę?

Głosowało za nią 179 posłów Platformy Obywatelskiej, 143 posłów Prawa i Sprawiedliwości, 34 posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 26 posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#132265

Ja rozumiem ,że zdarzy się każdemu nie na temat coś napisać,ale pan ma wyjątkowe w tym kierunku zdolnosci.Kiedy dyskusja zmierza w kierunku przez pana nieporządanym,wtedy rzeczywiscie ma pan wyjątkowy dar że tak powiem wyciągania tematów zastępczych.Tak było podczas gorącej dyskusji o Polonii,czy ma prawo zabierać głos w sprawach swojego kraju,czy nie.W tej dyskusji też tą metodę pan stosuje.Co do meritum ,zgadzam się w 100% z tym co napisał Andruch 2001.Może jeszcze dodam ,że obecna sytuacja naszej Ojczyzny wymaga nazywać rzeczy po imieniu i pana komentarze pasują pod stwierdzeniem Andrucha,,Podobne warcholstwo i sobiepaństwo w Rzeczpospolitej XVIII wieku doprowadziło do ruiny i zguby na całe 123 lata,,.Proszę przyjąć do wiadomosci,że nasz kraj jest w stanie otwartej wojny,dobra ze złem i gdyby w tej chwili tej wojny nie było i gdyby rząd wypełniał swe obowiązki dla dobra Ojczyzny i nas wzystkich,wtedy zgodziłbym się z pana komentarzami
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
1
Vote down!
0

Jerzy

#132181

Z reguły nie polemizuje z tymi co używają wulgarnych słów publicznie,ale tym razem zapytam za Harcerzem -Panie Marek Jurek,gdzie się pan schował?Zwykła przyzwoitość wymaga,aby od czasu do czasu odpowiedzieć na komentarze na swoim blogu.
Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Jerzy

#132184

Moim zdaniem już samo przystąpienie do negocjacji wiedząc o proponowanej formule traktatu było błędem (o ile nie zdradą). A już chełpienie się osiągniętym "sukcesem" było delikatnie powiedziawszy mało poważne i zakrawa na ironię zważywszy że w zapisie konstytucyjnym wyraźnie napisano:
".. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium.."
Tymczasem rzeczony Prezydent negocjuje ...ograniczenie suwerenności państwa cedując część prerogatyw na rzecz UE.
Piszesz że referendum w tej sprawie było "w zasięgu". Otóż nie było, dlatego że większość w naszym sejmie stanowią jurgieltnicy i beneficjenci unijni. A przy obecnym stanie prawnym prezydent nie może samodzielnie rozpisać referendum. Nie przypuszczam by L.K nie zdawał sobie z tego sprawy. Zatem zamiast negocjować z "jewropą" należało społeczeństwu dobitnie wykazać do czego w swej istocie zmierza ten traktat i zwrócić się bezpośrednio do obywateli o poparcie na rzecz rozpisania referendum w tej sprawie. Dopiero wówczas byłby w stanie przeforsować swoje stanowisko w parlamencie. I nie byłby zmuszony okolicznościami do podpisania tego niegodziwego dokumentu. Poza tym istniało jeszcze jedno rozwiązanie.
Nawet w takiej sytuacji powinien oświadczyć że nie podpisze się pod tym traktatem gdyż godzi to w suwerenność i niezawisłość państwa. Tyle że jakoś nijak było nie podpisać się pod dokumentem który samemu się "negocjonowało". To była jedyna zapora dla tej zdrady w majestacie "prawa". Ale podpisał i było to równoznaczne z wydaniem wyroku na swoje państwo. To nie są żale "po fakcie" tylko stwierdzenie że społeczeństwo celowo i z premedytacją "elyta rządząca" wprowadziła w błąd - inaczej powiedziawszy dopuściła się oszustwa. Za co prokuratorzy powinni pociągnąć ich do odpowiedzialności. Skutkiem tego ten dokument winien zostać uznany za nie były. I jest to podstawowy warunek który musi spełniać ktoś ubiegający się o głosy Polaków (oczywiście z wyłączeniem platfusich mend bo te tego miana nie sa godne). Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony to jaka to dla nas różnica kto zasiądzie w parlamencie. Bo co najwyżej ci panowie będą mogli zadecydować o wysokości swoich wynagrodzeń za "ciężką pracę", ale na pewno nie dbać o nasze interesy.
Gdyż istotne i wiążące decyzje będą zapadać w Brukselii pod dyktando Berlina, Paryża (i być może w niedalekiej przyszłości Moskwy).

PS
W pewnym sądzie kobieta wnosząca powództwo w sprawie dokonanego na niej gwałtu zapytana przez sąd "Czy pani się opierała ?". Oświadczyła: "tak proszę wysokiego sądu - o ścianę". I to było by na tle w kwestii "opierania się"
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132192

Lege artis -.
Potrzeba jasnego poparcia społecznego.
Odosobnione głosy nic nie znaczą .
Wybierasz się na wojne bez sprawnej armii?

'Krucjata ludowa" - marna broń .

Dziekuje za trud.
Prezentacja poprawna-
ale.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132202

Żeby zyskać poparcie trzeba w możliwie prosty i dostępny sposób przedstawić odpowiednio realny i konkretny plan działania. A przynajmniej określić cele i środki.
Piszesz o rozproszonych głosach. Racja. Ale była już okazja by je wykorzystać w odpowiedniej chwili. Najwidoczniej jednak miast strzelać do przeciwnika strzela się sobie po kończynach z uporem iście maniakalnym.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132215

w obronie - świętych krów i "ikon"
Cele nadrzędne pozostają zasłonięte w oczach szaleńców walczących o nasze głosy .

Czas na wymiane totalną kadr -
"diesiątkowanie" nic nie zmieni -

Vote up!
0
Vote down!
0
#132221

"Zatem zamiast negocjować z "jewropą" należało społeczeństwu dobitnie wykazać do czego w swej istocie zmierza ten traktat i zwrócić się bezpośrednio do obywateli o poparcie na rzecz rozpisania referendum w tej sprawie. Dopiero wówczas byłby w stanie przeforsować swoje stanowisko w parlamencie."

Takie rozwiązanie jest niemożliwe do przeprowadzenia w obecnym porządku prawnym. Dotyczy to także, czy nam się to podoba czy nie (to inna kwestia) złożenia podpisu pod TL.

"Skutkiem tego ten dokument winien zostać uznany za nie były. I jest to podstawowy warunek który musi spełniać ktoś ubiegający się o głosy Polaków (oczywiście z wyłączeniem platfusich mend bo te tego miana nie sa godne). Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony to jaka to dla nas różnica kto zasiądzie w parlamencie. Bo co najwyżej ci panowie będą mogli zadecydować o wysokości swoich wynagrodzeń za "ciężką pracę", ale na pewno nie dbać o nasze interesy.
Gdyż istotne i wiążące decyzje będą zapadać w Brukselii pod dyktando Berlina, Paryża (i być może w niedalekiej przyszłości Moskwy)."

Pełna zgoda. Dlatego robię to, co robię...

Pozdrawiam

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#132200

Nawet boje się myśleć ;) Ale szczęść Boże.

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132206

"Nasze elity poszły w innym kierunku- krótkofalowych donat.
Za czapkę gruszek :("
to pisze jak poszli na drobne handelki.

co do Twoich postulatów - słuszne, pod warunkiem.

Nie od dupy strony-
"Skutkiem tego ten dokument winien zostać uznany za nie były. I jest to podstawowy warunek który musi spełniać ktoś ubiegający się o głosy Polaków"

Tak przyjęta "mapa drogowa" - spali na panewce .

Polska może działać w sytuacji - 3/4 Sejmu.
I przesilenia unijnego - krachu .
W inny przypadku to rozrabiactwo i trwonienie sił .

Ale co tu pisać.
Blok narodowy nie potrafił iść z jednym kandydatem na Prezydenta RP.

Vote up!
1
Vote down!
0
#132210

Dlatego też napisałem
"..Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony to jaka to dla nas różnica kto zasiądzie w parlamencie. Bo co najwyżej ci panowie będą mogli zadecydować o wysokości swoich wynagrodzeń za "ciężką pracę", ale na pewno nie dbać o nasze interesy.
Gdyż istotne i wiążące decyzje będą zapadać w Brukselii pod dyktando Berlina, Paryża (i być może w niedalekiej przyszłości Moskwy).."

Bo jeśli mam iść i walczyć ramię w ramię muszę wiedzieć z kim i o co walczę.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132217

... można będąc rozdartym wątpliwościami na temat zamierzchłych, dokonanych i trudno-odwracalnych faktów:

1. nie iść na wybory
2. wesprzeć kolejne niszowe pospolite ruszenie marki kanapa

W poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku względem własnego sumienia dojdzie jeszcze pewność co się będzie dziać dalej.
Zupełnie gratis.

Powtórzę to jeszcze raz - głosami, na które miałem wpływ, niejako współobsadziłem w Sejmie posłankę (bodaj z otoczenia Pana Jurka właśnie), nie mając absolutnie najmniejszego przekonania do jej osoby. Tylko dlatego, że alternatywą było to iż nieoddany głos mógł pójść na konto platfonserki.

Nie zawsze dostaje się to co się zamawiało.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#132290

Tylko tak dalej a na pewno "zjednoczycie prawicę" i "restaurujecie" Polskę ;)

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132205

[quote=w.red]Tylko tak dalej a na pewno "zjednoczycie prawicę" i "restaurujecie" Polskę ;)
W. red[/quote]

Nie przeczę , twoje rozumowanie w kwestii TL , zwłaszcza zaś "nie uznania owego dokumentu z uwagi na działanie pod presją" będzie z pewnością ,i nie wcześniej jak po ewentualnie wygranych wyborach , doskonałym pretekstem do wszczęcia dyskusji w sprawie kształtu przyszłej sceny politycznej w tejże rzeczpospolitej..

Dlaczego pan uważa konstrukcję wyborczą opartą o wielka koalicję za coś z pogranicza sc-fiction...

W sanację państwa też pan powątpiewa a jeśli już czy chodzi panu o poronioną ideę czy też o wątpliwej jakości "podmioty" polityczne które ewentualnie miały by się do tego zabrać.

Kwestię milczenia pana marszałka wolę nie komentować .

Zaś jeśli w jakiejś kwestii pana opacznie zrozumiałem ..
proszę o korektę.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132272

Przede wszystkim, darujmy sobie tego "pana" bo nie jesteśmy aż tak zantagonizowani.
Po drugie, jak mamy budować wspólny prawicowy front skoro nie potrafimy ze sobą rozmawiać bo poziom dyskusji zdaje się czasem oscylować wokół onetowych standardów.
Nawet nie próbujemy poznać racji swego potencjalnego adwersarza by móc konstruktywnie się do nich odnieść. Było nie było ten człowiek widział na pewno więcej niż my tutaj i można by z tej racji próbować się czegoś dowiedzieć. A ten gremialny atak (choćby nawet i zasłużony) niczemu nie służy. A tylko zniechęca do jakiejkolwiek dyskusji.
Sanacja państwa jest możliwa. Natomiast powątpiewam w zdolność ludzi do wzniesienia się ponad podziały w imię wyższej sprawy. I to nie dlatego że ludzie są prymitywni, ale dlatego że cały czas usiłuje się nimi grać dla osiągnięcia doraźnych politycznych korzyści. Coraz więcej ich to widzi i coraz większa będzie ich niechęć w odniesieniu do polityków którzy takimi działaniami się skompromitowali. Oni nie zaufają już nikomu tylko "na słowo" że później "po zwycięstwie" wszystko się zmieni. Bo dobrze wiedzą że nic się nie zmieni, a jeśli już to będzie tylko lifting a nie przebudowa. Tu nie pomogą żadne zaklęcia i czcze deklaracje.
Ci ludzie żadają dowodów, nie obietnic. Konkretne zapisy programowe z wolą do ich realizacji. Przede wszystkim przyznanie obywatelom prawa do decydowania w sprawach najistotniejszych (referendum) by mogli zachować kontrolę nad swoimi "wybrańcami" i współdecydować o losie państwa i swoim. Bo to właśnie obywatele są suwerenem i podmiotem tego państwa, a nie pseudo elity i rządy.
Możliwość odwoływania posłów przez wyborców w sytuacji gdy nie wypełniają ich zdaniem swych obowiązków.
Taką zmianę ordynacji wyborczej w której uwzględniano by głosy nie wskazujące na żadne ugrupowanie czy kandydata jako głosy ważne. A co więcej określenie procentowego ich progu powyżej którego głosowanie staje się nieważne.
A sprawa traktatu jest tu bez wątpienia kluczowa. Stąd odniesienie się do tej kwestii ze wskazaniami konkretnych działań przed wyborami jest niezbędne. I w tym punkcie nie ma miejsca na dyskusję. Bo albo żyjemy we wspólnym domu - Polsce, albo w jakimś kondominialnym abstrakcyjnym landzie. To tyle na początek czego oczekuję od ugrupowania na które oddałbym swój głos. Zakładając oczywiście że byłoby w stanie uczciwie się z takich deklaracji wywiązać.
Mam nadzieję że teraz zostanę właściwie zrozumiany.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132297

W. red

Dziękuję.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#132362

Nawet nie próbujemy poznać racji swego potencjalnego adwersarza by móc konstruktywnie się do nich odnieść. Było nie było ten człowiek widział na pewno więcej niż my tutaj i można by z tej racji próbować się czegoś dowiedzieć. A ten gremialny atak (choćby nawet i zasłużony) niczemu nie służy. A tylko zniechęca do jakiejkolwiek dyskusji.
 
Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie, choć odpowiedź do mnie nie była kierowana.
Ja doskonale rozumiem racje adwersarza-pana Jurka.
Rzecz polega zgoła na czym innym.
Doskonale wiemy, że zbliżają się wybory i niezależnie od tego, czy ktoś z Niepoprawnych wierzy, czy też nie w wygraną prawicy, to na jedno należy zwrócić szczególna uwagę.
Przecież każdy rozsądny człowiek zdaje sobie sprawę, że jedyną realna siła mogącą stawić czoła szaleństwu PO jest PiS i fakt ten nie podlega dyskusji.
Osobiście darzę szacunkiem pana Jurka, ale proszę mi wytłumaczyć po jaką cholerę w przeddzień wyborów, osoba w końcu publiczna, wchodzi na Niepoprawnych i wylewa na głowę J.Kaczyńskiego i PiS swoje rozterki.
To jest pozbawione logiki, a jeśli owej się w tym dopatrywać, to może w kontekście, że takie działanie jest ściśle zaplanowane i obliczone na zniechęcenie potencjalnego czytelnika takich wywodów do PiS, które przez media i tak w sposób bezprzykładnie chamski zostaje atakowane z każdej strony.
Traktujmy Niepoprawnych jako przyczółek prawicy, ale prawicy, która ma szanse czegoś dokonać (osobiście pomijam opinie politykierów typu Pawełek, że PiS nie jest prawicą).
Tacy ludzie jak pan Jurek powinni bardziej niż ja rozumieć powagę sytuacji w jakiej znajduje się Polska i od nich więcej należy wymagać w tej kwestii.
Jak nigdy dotąd powinniśmy się zjednoczyć w działaniach mających na celu odsunięcie od władzy peowskich bandytów.
Musimy zdać sobie sprawę z tego, iż nie możemy liczyć w tej kwestii na nikogo z zewnątrz.
Niegdyś mieliśmy Jana Pawła II, a także Reagan'a, który nam sprzyjał.
Dzisiaj mamy tylko siebie i nie możemy dopuścić w takiej sytuacji, ażeby takie osoby jak pan Jurek w tak destrukcyjny sposób wpływały na opinię jedyne siły politycznej w Polsce mogącej jej pomóc.
Zdajmy sobie sprawę, że w momencie przegranej w najbliższych wyborach, Polska przestanie istnieć jako państwo.
Nie dramatyzuję.
Tak niestety będzie.
Już w tej chwili nasza suwerenność wisi na włosku, jeżeli ją jeszcze w ogóle posiadamy, zważywszy, że obronność państwa w Polsce nie istnieje i to nie istnieje za sprawą celowych działań peowskich kanalii.
Musimy wymagać wielkiej odpowiedzialności od osób pokroju pana Jurka, bowiem takie wpisy jak ten omawiany, nie tylko niczemu nie służą, ale w sposób ewidentny szkodzą i zagrażają PiS.
Już nie jeden raz było tu mówione, że po wygranych wyborach będziemy mogli budować prawicę, która w dzisiejszej formie w niczym jej nie przypomina, będziemy mogli dyskutować i nawet walić się po łbach.
Gdy wybory zostaną przegrane, to owszem walenie po łbach również będzie powszechnym zjawiskiem, ale to Polacy będą po tych łbach waleni i to wcale nie przez PO.
 
Pozdrawiam.
Vote up!
1
Vote down!
0
#132370

Bardzo grzeczna wypowiedż-
Moje synapsy eksplodowały -

Potrzeba jasno powiedzieć :
Panie Jurek - przestań Pan brużdzić.
Jeśli Polska jest waszym celem - przyłączcie się -bezwarunkowo.
dlaczego? Bo nie potrafiliście w ciągu 4 lat zbudować realnej siły, a Wasze knowania oddalają nas od zwycięztwa.

Przed bitwami - robi się czystki wsród niepewnego elementu.

Vote up!
1
Vote down!
0
#132373

Witaj Harcerzu.

Zapewne pamiętasz, że niemal dokładnie rok temu, na Niepoprawnych zaczął nadawać Kornel Morawiecki.
Co prawda nie potrafię się doszukać analogii w "blogowaniu" Morawieckiego i Jurka, ale okres aktywności zbliżony.
Przypadek?
W tamtym roku też mieliśmy wybory.

Czuwaj!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#132376

Myśle tak.
Niech gnidy piszą-
Ich wojska przechodzą na strone wielkiego bloku.

Czemu Prezes dalej gra role twardego chuja.
Dopuścić młodszych oficerów do sztabu.
U Marka Jurka i u Innych jest wielu (większość) Prawdziwych Patriotów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132378

Bo ma chujowy sztab.
Wydaje mi się, że to własnie sztabowcy srają w rajtuzy przed młodymi (nie mylić z kluzikarnią).

Vote up!
0
Vote down!
0
#132379

(cytuje :))
Nie zgadzam się.
O Stalinie mówiono- batiuszka dobry ino urzędniki kanalie.

Stab ostatnio wzmocniony-

Ps.
Ktoś jest mnie flaszke winien za pewną osobliwość z brukselki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132384

Wbrew pozorom warto się jednak zastanowić czy wygrana PiS jest w stanie cokolwiek zmienić w istotnym stopniu na lepsze. Było nie było to ugrupowanie już niejednokrotnie miało wpływ na losy kraju i w najlepszym razie kończyło się to strzałem we własną kończynę.
Dotyczy to w równym stopniu zrezygnowania z rządzenia krajem niejako na własne życzenie (a była to szansa jak nigdy w naszej najnowszej historii gdyż były w ich ręku wszystkie atuty - rząd, prezydent i w miarę stabilna oraz wyrażająca wolę współdziałania koalicja w parlamencie). I tego nie da się zapomnieć, tak jak i nieszczęsnego "traktatu".
Możemy iść i walczyć pod wspólnym sztandarem. Tyle że trzeba pierwej się zdecydować czy będzie to sztandar Polski czy unii jewropejskiej i o czyje interesy chce się zadbać.
Międzynarodowej lichwy czy własnych obywateli. Mam po raz kolejny uwierzyć na słowo i obudzić się z ręką w nocniku ? Nic z tego. Jak pisałem wcześniej -żądam dowodów a nie obietnic pisanych na wodzie. Bo zdaję sobie sprawę z faktu że swym głosem mam zalegitymizować konkretną siłę i jej działania. Tu nie ma miejsca na "to tamto" bo i czas nie po temu. Nie trzeba zwoływać ludzi pod sztandary lecz przedstawić konkretne cele, środki oraz program zmian oraz przekonać ludzi że jest się w stanie je przeprowadzić. A co najważniejsze ma się do tego dostatecznie silną wolę i motywację.
Jedyną odpowiedzią na oczekiwania ludzi jest jednak ....cisza.
Nie jesteśmy w przededniu wyborów zatem jest jeszcze czas by skonkretyzować swoje poglądy. A przede wszystkim uczynić to o czym pisałem wcześniej. Jednak ze strony PiS nie widzę jakichkolwiek konstruktywnych działań w tym kierunku. Ba, nawet propozycji w szczątkowej choćby postaci. Nic, zero, null. Czy jest to więc rzeczywiście największa siła by cokolwiek zmienić ? Czy może raczej są to tylko pozory jak słusznie zauważył Paweł T którego odżegnujecie od czci i wiary. Może czas najwyższy przejrzeć na oczy i zdać sobie sprawę że tak naprawdę nie możemy liczyć na jakiekolwiek ugrupowanie, nawet te używające najmocniejszych zaklęć. Bo jeżeli nie dostrzega ono własnego elektoratu oraz jego potrzeb oraz lekceważy jego oczekiwania. Ba, nawet nie jest zainteresowane wysłuchaniem jego głosu. To o czym my tu mówimy ? Co więcej, wzmiankowany elektorat mający stanowić podmiot tego ugrupowania nie jest nawet w drodze presji wymusić zmiany jego polityki. Przyznasz więc że takie działanie jest zupełnie pozbawione logiki i sensu.
Jeżeli się mylę to wskaż mi gdzie znajdę w nim odniesienie do najbardziej istotnych z punktu widzenia obywatela zatroskanego o swą Ojczyznę problemów oraz namiastkę propozycji. Choćby nawet w tak mizernej postaci jak opisałem we wcześniejszym komentarzu do andrucha który zapewne czytałeś. Nie oszukujmy się - nie znajdziesz.
Nie zamierzam żyć i karmić się iluzją. Dlatego dopóki nie zobaczę konkretów nie dam sobie robić wody z mózgu. I tak to widzę.

pozdrawiam
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132380

 

Po przeczytaniu twojej odpowiedzi, stwierdzam jedynie, iż biegunowo różne mamy spojrzenie na wiele kwestii.
 
Wbrew pozorom warto się jednak zastanowić czy wygrana PiS jest w stanie cokolwiek zmienić w istotnym stopniu na lepsze. Było nie było to ugrupowanie już niejednokrotnie miało wpływ na losy kraju i w najlepszym razie kończyło się to strzałem we własną kończynę.
Po takich słowach żałuję, że się wtrąciłem.
Przepraszam najmocniej.
Potraktuj sprawę tak, jakby mojej wcześniejszej odpowiedzi po prostu nie było.
 
Pzdr
Vote up!
0
Vote down!
0
#132382

Nie ma sprawy w końcu masz swój punkt widzenia. Zastanów się tylko czy przypadkiem nie było istotnie tak ja napisałem w przytoczonym przez Ciebie cytacie.
Czy i w jaki sposób się różnimy trudno mi orzec bo nic o tym nie wiem. W każdym razie Twoja wola.

pozdrawiam
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132388

Musicie sobie drodzy panowie uzmysłowić, że po ewentualnej wygranej PiS, nie ma co oczekiwać, że zmieni się "na lepsze", ale gdy PiS wygra, to Polska przetrwa.
W innym przypadku jest chujnia z grzybnią i patatjcem.
Ubzduraliście sobie na waszych kuk-klux-klanowych zborach, że PiS to socjaliści i trwacie w tej indolencji jak kiszone ogórki w słoiku, ale jak wasze dzieci będą musiały gadać po rusku (to taki skrót myślowy), to może zdejmiecie z łbów kaptury, tylko że wtedy będzie już za późno.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132423

Przepraszam najmocniej, ale o jakiej Polsce mówimy ? Po podpisaniu traktatu i jego pośpiesznej ratyfikacji Polska suwerenna i niepodległa przestała istnieć. Nasza Konstytucja już nie jest najwyższym prawem i uznano nadrzędność wobec niej aktów prawnych jewropy. O ważniejszych uregulowaniach dotyczących ważniejszych dziedzin życia nie wspomniawszy. Stąd moje pytanie postawione na wstępie.
Bo jeśli ma to być Polska odarta z atrybutów o jakich napisałem ciut wcześniej, pogodzona ze swym niewolniczym losem to chyba wielkie nieporozumienie. Gdyż być czy nie być państwa i interesów obywateli nie może być uzależnione od kaprysu innych państw i dobrego samopoczucia urzędników w Brukselce.
I by była jasność. Dla mnie bez znaczenia jest takie czy inne określanie się ugrupowania. Liczą się rzeczywiste działania dla Polski i jasne oraz uczciwe ich zadeklarowanie poparte odpowiednimi zapisami w programach.
Właśnie dlatego że Polska utraciła swój status możemy tylko obserwować dezintegrację kraju i społeczeństwa jako Narodu.
Czy naprawdę przypuszczasz że jakiekolwiek znaczenie mają czysto tytularne urzędy i instytucje sprawujące administracyjną władzę w tym czym uczyniono nasz kraj - kolejnym landzie jewropy? Mnie nie zadowoli wystawienie flagi w dniu świąt Narodowych (choć i to zapewne zechce się nam wyperswadować).
Dlatego podtrzymuję swoje stanowisko. Oczywistym jest że znacznie bliżej mi do PiS jak do któregokolwiek z istniejących ugrupowań. Ale czekam na konkrety a nie odwoływanie się do moich patriotycznych uczuć. I to nie z Twojej strony lecz ze strony tego ugrupowania. Jak na razie nie doczekałem się. Najwidoczniej nie widzą takiej potrzeby choć to tak dla nich jak i dla mnie ta sama Ojczyzna i jest o co walczyć.

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132436

Ze wszystkim zgadzam się, aż do tego momentu:
 
Ale czekam na konkrety a nie odwoływanie się do moich patriotycznych uczuć. 
 
Będziemy tak czekać, to się doczekamy, ale ręki w nocniku.
Musisz wiedzieć, że ja nie należę do PiS, a jedynie tak jak Tobie do nich mi najbliżej, ale wytłumacz mi na co ja mam czekać?
Chcesz żeby PiS przywdziało aureolę i ogłosiło się partia doskonałą?
Wytłumacz mi o co chodzi z tym czekaniem, proszę.
Vote up!
0
Vote down!
0
#132446

Chcę ich zmusić do jednoznacznego samookreślenia się choćby w sprawach tylko pryncypialnych i wykonania racjonalnych działań mogących pomóc w stworzeniu wspólnego frontu Przeciw Obłudzie. Pragnę wstrząsnąć nimi tak boleśnie by się wreszcie ocknęli i zrozumieli że to jednak Polska jest najważniejsza. Nie w pustych słowach lecz w rzeczywistości i nie "jutro" lecz "dziś". A dotyczy to wszystkich ugrupowań dla których pojęcie Ojczyzna jeszcze coś znaczy. Najwyższy czas postawić na uczciwość, a nie zabawiać się w "robienie polityki" i udawać że robi się cokolwiek. I na to właśnie czekam, bynajmniej nie biernie lecz choćby pisząc te słowa. Robię tyle co jestem jeszcze w stanie uczynić w ramach swych ubogich możliwości. I wciąż jeszcze mam nadzieję.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132493

Mam tylko nadzieję, iż nie chcesz mi zasugerować, że popierasz kluzikarnię?
PiS nie jest doskonałe, ale z uporem będę powtarzał, iż jest to jedyna formacja zasługująca na miano partii.
Spójrz na poczynania Macierewicza, czy stwierdzisz, że Polska nie jest dla niego najważniejsza?
Pryncypialnym zadaniem dla PiS jest wygrać wybory.
Na tworzenie wspólnego frontu dzisiaj już nie ma czasu.
Uczciwość.
Oczywiście, że nie we wszystkich można tej cechy się doszukać.
Jak jednak utrzymać wizerunek uczciwego, jeżeli w swoich kręgach ma się zainstalowanych kluzikowców?
Nie sądzę też, ażeby PiS nic nie robiło i nie będę tu przytaczał projektów, które co i rusz to upadają poddane pod głosowanie.
Ugrupowania dla których OJCZYZNA coś znaczy?
Nie ma takich ugrupowań na dzień dzisiejszy.
Deklaracje narodowców i im podobnych, to demagogia.
Realia dzisiejszej Polski nijak nie pasują do ich przeterminowanych haseł i bynajmniej nie mam tu na myśli Bóg, Honor, Ojczyzna, ale odnoszę się do ich teorii, że PiS to socjaliści i takie tam.
Dzisiaj musimy patrzeć realnie na sytuację w Polsce.
Nie wygra PiS, to Polski już nie będzie i te wszystkie "prawicowe ugrupowania" będą mogły swoje hasełka szerzyć jedynie wśród swoich pobratymców i nic więcej.
Chcę przez to powiedzieć, że jeżeli mieniącym się narodowcami, czy prawicowcami zależy choć trochę na Polsce, to powinni oni nic nie robić do wyborów, a tekst Jurka pod którym tu sobie dyskutujemy, jest żywym dowodem na to, że uprawiają oni dywersję.
Jak oceniać takie poczynania w świetle skutków jakie za sobą niosą?
Ja tam na nic nie czekam oprócz wygranej PiS w wyborach.
Gdy do tego dojdzie, to wiem, że będzie gorzej niż jest teraz, gdyż Polskę będzie trzeba zacząć budować od podstaw i mam tu na myśli wszystkie komórki organizmu jakim jest państwo z armią i instytucją prawa na czele.
Właśnie wówczas będą potrzebne wszystkie sprzyjające Polsce środowiska do tego, ażeby odbudować to, co zniszczyli komuniści, dzisiaj mieniący się PO.
Po ewentualnej wygranej PiS, Polska stanie na starcie identycznym z tym z 1918r.
Wtedy Polacy dali radę, ale sił starczyło zaledwie na dwie dekady.
Może dzisiaj mogłoby być lepiej?
Boję się o sytuację jaka nastąpi właśnie po wygranych wyborach i jeżeli na cokolwiek czekam, to na start w odbudowie państwa.
Dzisiaj natomiast jestem gotowy pójść głosować i ciągle myślę, co można by zrobić, ażeby zmobilizować wszystkich tych, którzy w wyborach nie uczestniczą, do wzięcia jednak w nich udziału.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132725

Nie będę się obrażał bo po prostu mnie nie możesz znać, ale wiedz że brak lojalności wobec ludzi którzy obdarzyli kogoś zaufaniem jest dla mnie najzwyklejszą podłością.
I na tym wątek "kluzikarni" bym zakończył bo szkoda na to czasu.
Widzę jednak że w dalszym ciągu nie do końca się rozumiemy. Mnie nie trzeba przekonywać do żadnych działań mających choć cień szansy na przysłużenie się mojemu krajowi bo wiem co jestem mu winien i nie mam wątpliwości co do tego jak postąpić. Tyle że jak pokazały ostatnie wybory tacy jak ja są w mniejszości. Zatem nie mnie trzeba "prostować" lecz tych którzy z różnych względów albo je sobie odpuścili albo oddali głos na innego byleby tylko zrobić na złość "Kaczorowi".
Dlatego to ich należy przekonać że warto to uczynić i że już nikt nie zawiedzie ich zaufania. A nie będzie to proste, bo oni już nie zaufają nikomu "na wiarę". Twoje, moje czy kogokolwiek innego wezwania pod wspólny sztandar i stanięcia w jednym szeregu spełzną na niczym bo nie od nas oni oczekują jednoznacznych deklaracji i przedstawienia zamierzonych działań. Tu piłka jest zdecydowanie po stronie wszystkich ugrupowań mieniących się być pro narodowymi i nie da się ukryć przede wszystkim PiS-u. Jednak ci zdają się tego nie dostrzegać lub udają że tego nie widzą.
Ciekawe dlaczego? Wszak jest to tak proste jak "budowa cepa" i przy ich potencjale jawi się opracowanie takiego stanowiska jak bułka z masłem. W swoich poprzednich komentarzach napisałem nawet co w/g mnie mogłoby posłużyć za kanwę takiego projektu. Bo jeśli dla mnie to oczywiste to chyba dla wieloletnich praktyków z doświadczeniem nie powinno to być żadnym novum. I pewnie nie jest. Ale wiązałoby się to z jasnym sprecyzowaniem stanowiska, oraz ze zobligowaniem siebie w jednoznaczny sposób do wprowadzenia tego w życie. Ale już ukrócenie sobie zakresu władzy w przedbiegach na rzecz szeroko rozumianego społeczeństwa i poddanie się jego kontroli jest dla nich najwidoczniej nie do przyjęcia. Dlatego zamiast konkretów próbuje się nas raczyć demagogią lub najzwyczajniej udaje się że tego się nie słyszy i nie dostrzega. Jak więc chcesz przekonać tych którzy utracili zaufanie do istniejących struktur politycznych że teraz powinni im zaufać? Jaką Ty czy ja możemy im dać gwarancję że kolejny raz nie zostaną wpuszczeni w kanał i ich kosztem kolejna grupa dalej będzie robić to samo co do tej pory? Nie przyjacielu, oni już tego "nie łykną". Czasy bezgranicznego zaufania już minęły. My możemy tylko wskazać kierunek w jakim te ugrupowania winny podążyć jeśli rzeczywiście dobro kraju i ludzi leży im na sercu. Ale nie jesteśmy w stanie tego zrobić za nich.
Jeżeli tego nie zrozumieją i nie uczynią nic w tym kierunku to będzie tylko znaczyło że przez długie lata o Polsce możemy zapomnieć do czasu kiedy wykształcą się nowe elity potrafiące skupić ludzi wokół idei naszej państwowości zdolne do rzeczywistego działania.
Podsumowując. Ty, ja i wielu innych możemy podjąć wspólny marsz "dla sprawy". Możemy dla tej sprawy nawet zginąć tylko co to zmieni w takiej rzeczywistości jaka jest obecnie. Nic.

PS
Jeżeli PiS nie skorzysta z podpowiedzi takich jak nasze i nie będzie w stanie poderwać ludzi to będzie tylko znaczyć że tak naprawdę wcale im na tym nie zależy.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#132810

Po tej Twojej wypowiedzi, stwierdzam, że jednak się rozumiemy.
Podpisuję się mocno pod Twoim post scriptum.

Pozdrawiam serdecznie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#132826

Powiem tak. Nie zmieni w przypadku koncertu życzeń.

Poprzednie rządy roztwoniły siły na nieskoordynowane akcje .
Zbudowano wiele frontów walki -
Brak komunikacji - ( zupak codziennie robił pogodynki -pogadanki).

Zapomnijcie o "koalicji" w tamtym wydaniu - poszczegółne komponenty grały do swojej bramki.

Zamiast zjazdów i szumnych konferencji - zróbcie zajęcia w terenie.
dla wszystkich Pustynia Błędowska otwarta-
tam bym przeczołgał sztaby - wyleczył z ego - stworzył zespół- 'Ekipe".
Wszelkie "negocjacje' między PiS-em a resztą mają się skończyć przed latem.
PiS- dla dobra Plski powinien oddać 50% udziałow na listach.
i wietrzyc "kadry" !
Działając wspólnie uzyskuje się wartość dodaną -
Społeczeństwo lubi silny i jasny przekaz -

Vote up!
0
Vote down!
0
#132383

PiS- dla dobra Plski powinien oddać 50% udziałow na listach.

i wietrzyc "kadry" !

Komu?
Już raz PiS oddało stołki swoi "koalicjantom".
Kogo nazywasz "resztą"?
"Narodowców", a kto to taki?
ZHP?
Ochujałeś?
Prawicowców?
Pokaż mi ich.
 
Powiem ci, że gdy wyżej dokonujesz analogii pomiędzy JK, a generallisimusem, to chyba nawet nie wiesz, że akurat w tym przypadku dobrze trafiasz.
Musisz pamiętać, że tutka spadła, bowiem bigosownia myślała, że Jarosław tam leci.
On jest i był ich wrogiem nr 1.
Debile mieli okazję załatwić sprawę później dając wygrać Kaczyńskiemu wybory prezydenckie.
Bardzo dobrze się stało, że ich nie wygrał, bo dzisiaj partia PiS byłaby wspomnieniem, a urząd prezydencki konstytucyjnie pozbawiony jakiejkolwiek władzy.
Stołkowatość ich umysłów jednak nie pozwoliła na to.
Ja osobiście nie należę do PiS i nigdy należeć zapewne nie będę, ale jak słyszę o 50% udziału na listach dla chłystków i przygłupów, to wierz mi, że wolę, ażeby PiS przegrało.
Rzeczpospolita na następne dziesięć albo i więcej dekad w kondominijne dyby, to może długi okres mentalnej rekonwalescencji nauczy "Polaczka" szacunku do samego siebie.
Przypatrz się rzeczywistości!
W Polsce nie ma żadnego oprócz PiS ugrupowania nadającego się do sprawowania władzy, a bydło, które proponujesz do dopuszczenia przy rządzeniu Polską, niczym nie różni się od tego peowskiego.
Na jakim ty świecie żyjesz Harcerz?
Jeżeli PiS wygra, to dalej będziesz mówił, że "twardy chuj" i że PiS be, ale jeżeli przegra, to należy ci wiedzieć, że już chuja będziesz wtedy mówił.
Może do swojej starej w domu, bo na pewno nie na Niepoprawnych.
Pamiętaj, że "naród dobry, a tylko ludzie chuje".
 
Czuwaj!
 
 
 
Vote up!
0
Vote down!
0
#132426

Ok .
Jeśli za jeden 'Pomysł" mam iść pod ściane - dobra zgoda.
Ale symetrycznie - niech decydenty też łeb stawiają .

Widzę Kolego - cytasz literalnie -

Ale, to wynik braku przekazu werbalnego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132438

Wszak Tusk nadstawia, ale dupy, bo chyba o tych decydentach piszesz, no nie?
Można to zmienić, bo po co nam kondominijna perwersja, ale jako naród, my zmieniać tego nie chcemy, bowiem gro z nas lubi patrzeć na dymanko, a i sami lubimy być dymani.
 
Ale, to wynik braku przekazu werbalnego.
 
Z twojej strony mam rozumieć?
 
Nie odbieram ciebie jak to sugerujesz.
 
Czuwaj
Vote up!
0
Vote down!
0
#132442

Nie. Ja cały czas o tzw. Prawicy o szeroko pojętym Bloku Narodowym.
Mnie tuski latają -

Dla mnie najważniejsze jest zbudowanie -porozumienia narodowego .
Logika mówi - PiS karty rozdaje.
Ale. mam obawy - chłopcy grają dla samej gry.
Jeśli pisze o "zaproszeniu" - innych (w zgodzie z analizą artmetyki wyborczej) to mam na myśli wszystkich.

Jeśli pisze - przewietrzyć "kadry" - mam na myśli ofensywne działania (nie jakieś konferencje- srencje)

wiesz co?
- i tak będziemy głosować na listy. Listy dające szanse zdobycia max mandatów.
"twardego ch...." trzeba naciskać- nie znaczy opluwać.
Jeśli nie rozmawiasz o sprawach rodzinnych z rodziną-to co?

Vote up!
0
Vote down!
0
#132448

Kiedy Ty chcesz budować to porozumienie narodowe i z kim?
Przecież ci "inni", to giertychowcy i lepperowcy, bo nie masz chyba na myśli pojedynczych osób, typu pan Jurek?

Vote up!
0
Vote down!
0
#132457

z masami.
Nie mam klapek na oczach- widze wszędzie dobrych ludzi.
Na szczblach niższych - warto sięgnąc po ich wiedze, doświadczenie,metodyke.
Pan Jurek ? kto to jest ?
Uciekinier z funkcji Marszałka?

Dla mnie "ikony" nie są ważne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132462

W takim razie nie widzę zasadniczych różnic w naszych poglądach.
Jestem jak najbardziej za wykorzystywaniem wiedzy ludzi ze wszystkich szczebli, ale nie wiem, czy wystarczy czasu na to, ażeby wszystko zaczęło funkcjonować, tak jak sobie tego życzysz Ty, czy życzę sobie ja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132465

Poza treścią istnieje forma.

Styl.
- tego nie widać w narodowym bełkocie.

Do miłego .

Vote up!
0
Vote down!
0
#132468

wskazują,KTO wygra..........Wygra SLD i PO,a podepnie się jak zawsze PSL

przepraszam,ale czarno widzę to porozumienie w Prawicy,i jej otoczeniu,szkoda............

ja na pewno swojego głosu nie dam, ani  na pana Jurka,ani na innych,oddam na PIS,bo ma największe szanse na wygraną,ale jesli wygra,to bardzo mu wspólczuję......

Dziura finansowa w Polskich finansach,-nie do odrobienia,Vincent bez Pesela tak już poszachrował pieniędzmi,że dzisiaj nikt nie wie,ile naprawdę mamy długów.......

Służba zdrowia,prawie,że nie istnieje

zgoda narodowa i wola odbudowy POlski.?....a co to takiego,zapytają ludzie.........

wszak ma być lekko,łatwo i przyjemnie i jeszcze kryształowy kieliszek z szampanem w dłoni i przy dzwiękach orkiestry pojdziemy na dno jak Titanic.......

Panie Jurek,czy o taką chodziło Panu dyskusję ....?

a może TAK..............wszak ona trwa i trwa,a Polska bez wojska,bez polityki zagranicznej i bez prawa...............gratuluję............

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#132530