Wobec smoleńskiej prowokacji

Obrazek użytkownika Marek Jurek
Kraj

Nie wiadomo czy (materialnie) zmiana katyńskich tablic i (formalnie) skreślenie słów o ludobójstwie polskich oficerów to po prostu rosyjska prowokacja czy element walki o władzę w Rosji. Wobec tej drugiej hipotezy należy być bardzo ostrożnym. Sprawcy prowokacji zakładają zapewne, że polska władza skompromituje się faktycznym brakiem reakcji, a wzburzenie opozycji pozwoli jeszcze bardziej podzielić opinię publiczną i osłabić pozycję Polski na forum międzynarodowym. Jak temu zapobiec? Najwłaściwszą reakcją Prezydenta powinno być odwołanie wizyty – w konwencji „po usunięciu słów o ludobójstwie ze smoleńskiej tablicy wizyta stała się niemożliwa”.

Jeśli jednak prezydent Komorowski mimo tej prowokacji pojechał do Rosji – powinien bardzo mocno zareagować na miejscu. Powinien zdecydowanie potępić negacjonizm i redukcjonizm wobec sowieckiego ludobójstwa i powiedzieć, że z wielkim zaniepokojeniem obserwujemy utrwalanie się tych zjawisk w Rosji. Jest to problem dla przyszłości Rosji (kraju, który pierwszy padł ofiarą komunizmu) i dla opinii międzynarodowej. Międzynarodowy charakter powinna mieć reakcja na prosowiecki negacjonizm i redukcjonizm. Polska będzie podejmować takie działania na forum Rady Europy i Unii Europejskiej, i liczymy tu na współpracę wszystkich środowisk w Rosji walczących o prawdę o złu, które sowiecki komunizm wyrządził ich narodowi i światu.

Oczywiście, za deklaracją powinny pójść czyny na forum europejskim, począwszy od zgłoszenia rezolucji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim (i ich aktywnego politycznego wsparcia przez polską dyplomację). Tak powinno działać nasze państwo. Najskuteczniejszą odpowiedzią na próby międzynarodowej izolacji Polski – jest działanie na rzecz izolacji tych, którzy podejmują działania przeciw interesom i godności naszego kraju.

To tylko projekt. Tendencje obecnej polityki idą zupełnie gdzie indziej – ku dalszemu osłabieniu naszego państwa.

Brak głosów

Komentarze

Jeśli Putin Komorowskiemu pozwoli to może i owszem Komorowski jakoś tam zareaguje. Ale wątpię czy mocno.

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#151064

Tym razem ma Pan moje 10 pkt , które należą się Panu choćby za odwagę mówienia w osamotnieniu w jakim niewątpliwie Pańskie środowisko od pewnego już czasu się znajduje .

Nie tak dawno miałem okazję obejrzeć program z Pańskim udziałem emitowany z Krakowa "Młodzież kontra" ..chylę czoło , na żywo jest pan po stokroć bardziej wiarygodny niźli wówczas gdy mam sposobność analizować to co umieszcza Pan od czasu do czasu i na naszym portalu. Czytając pańskie wpisy czasami doprowadza Pan moją cierpliwość do stanu "wrzenia" i nie ukrywam tego że w ramach riposty pozwoliłem sobie umieścić kilka dość "twardo" brzmiących stwierdzeń , z tym , że zawsze starałem się być uczciwym przede wszystkim wobec siebie samego co przekładać się powinno także i na to by potencjalnego adwersarza traktować z nie mniejszym szacunkiem jakim i sam traktuję swoją własną osobę . Dodatkowo ma Pan tę odwagę cywilną pojawiać się między innymi i tu na NIEPOPRAWNI.PL , w przeciwieństwie do wielu , wielu innych polityków noszących (prawicowe) emblematy na co dzień .. Jak widać to pewnie jak dla tych państwa co nieco za niskie "progi" ..a szkoda.

Tu ma Pan moje uznanie i szacunek ..

ściskam prawicę .

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#151068

Wyobraźmy sobie, że ktoś z żydowskiego pomnika usunąłby gwiazdę Dawida.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151070

gość z drogi

jeden już zdejmował Krzyż na Krakowskim Przedmieściu,to

i drugi

POszedł w jego ślady..........i zdjął Krzyże z Tablic Smoleńskich ,by nie drażniły oczu "przyjaciela............"

 

 tak sobie myśle,że/moim zdaniem/ zdejmowanie krzyża dotyczy tylko dwu,czyli tych dwu

ktorzy dzisiaj się spotkali.........a tak na marginesie ,czy ktoś zauważył jak nonszalancko ten pierwszy siedział rozwalony w fotelu....?

i jak w odpowiedzi,ten co pilnuje żyrandola,przycupnął grzecznie na swoim siedzisku....:)

serd pozdr z 10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#151082