Majstersztyk propagandowy w telewizji

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Wczorajsze wydania Informacji w Polsacie, Faktów w TVN i Wiadomości w TVP1 charakteryzował jeden schemat. Czołówki tych programów stanowiły informacje tragiczne dla nas. Rośnie inflacja, która uderza zwłaszcza w najmniej zamożnych, rośnie kurs franka szwajcarskiego, który zagraża bankructwem osobom, które mają kredyty w tej walucie. W strefie euro tragedia. Na stadionie w Poznaniu CBA tropi dziesięciomilionowy przekręt. Z autostrady A2 uciekli Chińczycy, z A1 chcą się zwinąć Irlandczycy, z autostrady spod Przemyśla już dawno zmyli się Macedończycy.Jako winnych zaistniałej sytuacji nieśmiało wskazano na urzędy od budowania dróg, autostrad, mostów, wiaduktów i stadionów.

Następnie krótkie wstawki z komentarzami opozycji. Oczywiście opozycja ma prawo krytykować rząd, ale ogólnie to winna jest sytuacja na świecie. Jarosław Kaczyński jest niewiarygodny. Znaczną część poświęconą opozycji zajęła wyprawa młodego Grzegorza Napieralskiego na Krupówki i jego tam brylowanie.

I na koniec widz dowiedział się że Platforma Obywatelska mimo trudności kraju cieszy się niesłabnącym poparciem. Ba, wzrastającym. 49%! To przecież nawet więcej niż zwykła wódka, więc nic dziwnego że człowiek dostaje zawrotu głowy.

Na koniec dnia o 22.30 pan Karnowski przeprowadził wywiad z Józefem Oleksym. Były premier ocenił rząd Donalda Tuska tak jakby już był jego koalicjantem. Może już jest, tylko ja gdzieś przeoczyłem tę, jakże ważną, informację.

Brak głosów

Komentarze

Przypominam stary slogan: „Im gorzej tym lepiej”. Może będzie tak jak za PRL, a może już jest.
PZPR, FJN, PRON, WRON, UW, UD, SLD, PSL, PJN, PO ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#164991

Jan Bogatko

...czy Front Jedności Narodu utrzyma władzę.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#164993

że skutecznie przypilnujemy prawidłowości przebiegu tego plebiscytu

Vote up!
0
Vote down!
0
#164994

Prawidłowość jest taka. Im większy kwas, im większa afera, tym większe prawo opozycji do zabierania cennego czasu telewizyjnego. A większościowy widz telewizyjny konstrukcję łba ma prostą. Zobaczy Kaczora w wiadomości o 5% inflacji i wszystko jasne: A BY GO OBESRAŁO, JEGO MAĆ!! :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#165036

Ludzie głosują na Tuska bo im POzwala na matactwa przekręty,przykład więzniowie w zakładach karnych głosowali w 99% na Tuska i PO,50 lat komuny zrobiły swoje Polacy nauczyli się kombinować mataczyć,a gdy PIS zaczął wprowadzać prawo,to od razu wielka obraza,ten kraj się nie podniesie,tak długo jak ludzie sami nie będą chcieli zmian

Vote up!
0
Vote down!
0
#165043

Kolega zatrzymany przez policję usłyszał PŁACIMY WEDŁUG STANDARDÓW III czy IV RP? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#165046

I jak mu poszło

Vote up!
0
Vote down!
0
#165052

Oczywiście ku zdziwieniu władzy. Jakieś 200 złotych i 2 punkty. Według III RP obyłoby się bez pisania :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#165177

To mi się podoba! ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#165254

Niestety dużo w tym racji. Jak wsadza się jakiegoś bandziora albo głośnego biznesmena za, przekręty to pięknie. Natomiast jak władza konsekwentnie zaczyna egzekwować prawo od szarego obywatela to już problem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#165253