Hipoteza dwóch miejsc i film 1.24

Obrazek użytkownika CyprianPolak
Kraj

Hipoteza dwóch miejsc pojawiała się od początku po 10 kwietnia, w nierozwiniętych propozycjach, gdy było wyraźnie widać że brakuje większości samolotu plus brak ciał.

W wersji w jakiej rozwinął ją Free Your Mind wydaje mi się bardzo prawdopodobna, nawet sądzę że jest prawdziwa.
W kontekście jej trzeba uznać że film 1.24. jest fałszywką rosyjskich służb. Przychylałem się do tego już wcześniej ostatnio jednak jestem coraz bardziej przekonany do tego że jest autentyczny. Jak to pogodzić? Zostawiam na boku jednak swoje przekonanie. Na przeszkodzie uznania filmu za dzieło sfb staje jedna rzecz: Zawiesia. Zawiesia przesuwające się w filmie burzą ich pracę pokazując że coś było dostarczane na miejsce lub zabierane. Jeśli uznamy że to części samolotu to tym filmem który ma pokazać że tu się odbyła katastrofa bo dobijali rannych pokazali równocześnie że się nie odbyła. Chyba żeby przyjąć że zawiesia to pozostałość po desancie. W takim wypadku zgadza się. Desant z mordercami nie przeczy rozbiciu się tam samolotu. Jednak większość uznawała i uznaje że to dostarczanie, ewentualnie zabieranie części samolotu. Po co agent fsb machałby kamerą czy telefonem pokazując te zawiesia?

W związku z tym przyszła mi do głowy inna hipoteza, która próbuje godzić te rzeczy. To znaczy na filmie naprawdę zabijano pasażerów TU-154, a samolot wylądował gdzie indziej.
Skąd się wobec tego tam wzięli? Inspiracją było dla mnie jedni z opracowań ścieżki dźwiękowej filmu 1.24 wykonanej jak jest to podane przez kilku polonusów z Australii. Twierdzą oni że pierwsze sekundy filmu rejestrują moment gdy właśnie skończyła się wśród Polaków narada. Skąd się zatem Polacy tam wzięli jeśliby samolot tam się nie rozbił? Jest to możliwe. Jeśli, jak pisze, FYM samolot wylądował gdzie indziej to mogło tak być że część pasażerów pod przewodnictwem pilotów, którzy znali topografię terenu szła w kierunku lotniska a tam napotkali na „kocioł” i zostali zamordowani.
Nie jestem przywiązany do tej możliwości i to tylko hipoteza. Jednak jeśli samolot wylądował umykając rusom i wylądował w miejscu które nie było obstawione to bardzo prawdopodobne jest że część lub wszyscy ruszyli w kierunku lotniska nie wiedząc dokładnie czy i jakie jest zagrożenie. Zaś narada tam mogła mieć miejsce bo wiedzieli że są tuż przy lotnisku, a nie mogli wykluczać zamachu na delegację tam czekającą lub innej skrajnej sytuacji. Tam w lasku zostali okrążeni. „ A tak krużit, krużit” (okrążać, okrążać) mówi jeden z Rosjan.

Brak głosów

Komentarze

1.) Samolot mial mozliwosc ladowania, ale nie mial mozliwosci komunikowania sie, mimo najnowoczesnieszych systemow?

2.) Nikt nie widzial, ani nie slyszal, samolotu ladujacego w polach w srodku dnia bo to bylo bardzo daleko od osiedli ludzkich i tam sa dziesiatki kilometrow bezludzia?

3.) Pasazerowie przed i po wyladowaniu nie uzywali telefonow komorkowych?

4.) Wedrujacych po podsmolenskich polach nikt nie widzial, choc bylo blisko poludnia.

5.) Po zamordowaniu wszystkich pasazerow Rosjanie zdzierali z nich ubrania, zeby upozorowac ..., co? No czywiscie wybuch termobaryczny.

5a.) Do wedrujacych po polach Rosjanie strzelili pociskiem termobarycznym i stad ciala odarte z ubran?

5b.) Do siedzacych w samolocie w oczekiwaniu pomocy zostal wystrzeloby pocisk termobaryczny, stad ciala bez ubran?

6.) Ciala zabitych zabrano, zaladowano, potem supertajnie dostarczono ekspresowo pod lotnisko, rozlozono i pobrudzono blotem, aby upozorowac katastrofe i tego nikt nie widzial?

7.) Na miejscu przy lotnisku rozrzucono kawalki cial, pasazerow, a nawet ich rzeczy osobiste, aby znajdujac je uwierzyc w autentycznosc miejsca katastrofy.

8.) Polscy piloci Jaka40 zostali omamieni iluzja glosow pracy silnikow i eksplozja nadlatujacego we mgle samolotu, albo sa wspolnikami zamachu. W drugim przypadku, jako znajacy sekret upozorowanego miejsca katastrofy, beda szybko umierac, albo juz nie zyja.

9.) Polskiej produkcji "czarna skrzynka" zostala wczesniej, (KIEDY?) przygotowana wraz z oryginalnymi skrzynkami samolotu i zostaly zgrane parametry przelotu. Dlatego oddano ja Polsce, a Polska wielkodusznie na powrot Rosji?

10.) Nie mozna bylo dokonac zamachu pod lotniskiem w Smolensku bo staly przeciw bardzo istotne powody.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143192

Wierzchowski musiał uczestniczyć w spisku i zmowie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143194

Trzeba by przyjąć że ów Kola filmował sobie interesujace smieci pod nogami ale jakoś nie chciało mu sie unieść komórki wyżej by sfilmować helikopter. Do tego bezszumowy.

Może te smieci, kawałki gałęzi były bardziej interesujące...

Desant musiał odbywać się droga powietrzną, rzecz jasna za pomoca tego bezszumowego helikoptera, droga lądowa byłaby zbyt trywialna, zgaduje...

A jesliby ten fantastyczny bezszumowy helikopter przenosił elementy tutki...
No dobra.

Ale po co?

Aha - po to by uwiarygodnić tezy od czapy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143193

Otóż Tupolew faktycznie wylądował gdzieś indziej na polu, a te zawiesia to dowód na to, że ruski gorączkowo przesadzały drzewa na to pole. Są też opracowania polonusów z Somalii, którzy na filmie odkryli odgłosy kopania jaru i pokrywania go darnią.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143196

Własnie pokazałeś o co tak naprawde chodzi.

Chodzi o to by absurdy promować jak najusilniej, tak by same załamały się pod cięzarem swego absurdu.

W to wpisana jest nomen omen ruska Logika by zmęczyć wszystkich.

Zostaniemy z ruskim raportem MAK i komoruskim raportem Millera.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143197

To nie do końca tak. Głupie teorie o zamachach są jak najbardziej po myśli ruskich. Ale większość tych "odkrywców prawdy" to ludkowie, których w realu nie słucha nawet własny pies i wyżywają się w necie wymyślając kosmiczne bajki, by ludkowie o podobnej konstrukcji psychicznej napisali im "brawo! daję dychę!".

A część jest zwyczajnie jebnięta.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143205

prawie tak, ale trochę inaczej - głupia oficjalna ruska wersja i całkowita bierność prokuratury RP generują różnorakie teorie, w tym oczywiście spiskowe!

MAK to sztuczny twór, nie umocowany w prawie międzynarodowym odnośnie śledztwa w spr. wypadku samolotu wojskowego a szczególnie HEAD,  zajmujący się mataczeniem niszczeniem dowodów, prowadzenia dochodzenia na manowce.

Polska proluratura ma od 10.04.2010 OBOWIĄZEK  prowadzić śledztwo prokuratorskie, rozważać wszelkie warianty i na podstawie materiału dowodowego ustalić wariant najbardziej prawdopodobny. Na tej podstawie powinien być stworzony akt oskarżenia- tak powinna działać prokuratura.

Jak jest to każdy widzi - prok. woj. jak i cywilna z Seremetem na czele trzęsą się ze strachu i sabotują  śledztwo, komisja Millera to wtórnik parafrazujący "rewelacje" MAK.

By zmniejszyć rozmiary kompromitacji My, internetowa społeczność wyręczamy  niewydolny skorumpowany i agenturalny organ!

Generujemy różne scenariusze i staramy się je weryfikować wszelkimi dostępnymi sposobami z prawami fizyki i logiki formalnej na czele.

A ty ratus co robisz- jakie twoje zadanie?

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#143208

Jeśli nasz rząd jest bierny; jeśli nasze organa państwowe powołane do dochodzeń są bierne, to co my możemy oprócz snucia domysłów? Może o to chodzi, byśmy pogrążyli się w fantazjach zamiast domagać się zdecydowanych działań od tych, co od tego są?

A co ja robię? Domy robię. I tępię komunę gdzie tylko możliwe. Mogę być?

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143216

Ty sobie rob domy i tep komune a nam pozwol dochodzi do prawdy o tym zamachu.

Pewnie nieudolnie, pewnie bedziemy popelniac wiele bledow, ale na tym polega dochodzenie do prawdy. Jedynie w dyskusji i wymianie informacji i pogladow moze wykrystalizowac sie prawda.

Dlatego wszyscy ci ktorzy nam tego prawa beda chcieli zabraniac beda potraktowani przez nas jako osoby ktore chca prawde zagmatwac, czyli jak ruska i WSI'owa agentura.

Jezeli nie chcesz byc tak zakwalifikowany masz trzy mozliwosci:

- wlaczyc sie do dyskusji w sposob konstruktywny

- nie dyskutowac, uznajac nas za bande smiesznych amatorow

- przeniesc sie na onet, lub inne pokrewne medium

Vote up!
0
Vote down!
0
#143244

staram się dyskutować zawsze. Oprócz momentów, gdy dyskutant ewidentnie lewituje i odpływa w opowieści z mchu i paproci - wtedy kpię. Na mitomanów działa to jak prysznic.

Co do "zamachu":

To teza; nie pewnik. W dodatku karkołomna teza.

Jeden koleś nawet był łaskaw zeznać, że już w pierwszych minutach po katastrofie wiedział, że to zamach.  Dla niego było to zapewne doświadczenie iluminacji, a dla mnie ustawił się w pozycji głupka. Mam nadzieję, że trybisz o co mi chodzi.

pozdrawiam

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#143250

Jednak twoje "kpienie" jest dosc niskiej proby, styl raczej portalu dla wyksztalciuchow.

Teksty typu "trybisz" slyszalem ostatnio pod krzyzem na Krakowskim Przedmiesciu, od przemilej mlodziezy ktora sikala na staruszki. Mysle ze ubawilbys sie po pachy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143272

Nam isti qui linguam avium intelligunt, plusque ex alieno iecore sapiunt quam ex suo, magis audiendum quam auscultandum, censeo...

To z traktatu augurach.

Tylko do kogo...

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143282

To ma cie uwiarygodnic jako "yntelygenta". Zalosne...

Jezeli poziom tej strony cie razi, to przypomne ci, ze nikt ci tu nie kaze cierpiec.

Powymieniaj sie frazami z Horacego z inteligencja na portalach dla "ludzi kultularnych i oswieconych", oni lubia troszke poszpanowac rzekomym oczytaniem. My tu proste chlopstwo jestesmy. I mamy nieznosny zwyczaj brania wszystkiego na chlopski rozum.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143305

Porównałeś mnie do jakichś półgłówków, co to wyciągali fujary na staruszki zaangażowane do przedstawienia, więc rzuciłem tekst z pamięci którego nie ma w guglarkach.

Horacego, Katyliniarki, czy "Bellum Gallicum" zacytowałbym, żeby zrobić proste wrażenie na prostaczkach.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143341

ratus, według ciebie fakt zbrodni jest tylko wtedy, jesli zbrodniarz sie przyzna? No to zapewniam cię, że nawet w obliczu ewidentnych faktów zbrodniarze którzy za smoleńska zbrodnią stoja nigdy sie nie przyznają!! W historii świata takich przykładów jest multum, a w polskiej historii najnowszej tez ich nie brakuje..Były Izraelski ambasador w Polsce , Szewch Wais po tragedii na WTC powiedział:" zbrodniarz który przygotowuje takiego formatu zbrodnie, dokładnie ja planuje, maskuje i nie są to w tej dyscyplinie amatorzy!..My zaś chcąc wiedziec kto za tym stoi powinnismy obserwować, kto na tym najwiecej zyska". Nie bede się wdawał czy hipoteza , domysł autora blogu jest logiczny czy tez nie..kazdy ma prawo mieć swoje przemyslenia . Nie wiem jak to się stało, w jaki sposób dokonano zbrodni smoleńskiej i na dzień dzisiejszy jest to już sprawa przynajmniej dla mnie drugorzedna! A  przynajmniej dla człowieka uczciwego winno to byc sprawa drugorzędna bo ta pierwszorzedna to jest FAKT ZBRODNI!! TAKI WNIOSEK WYNIKA Z LOGIKI, Z POLITYCZNYCH ZYSKÓW I STRAT I PRZEDE WSZYSTKIM Z ZACHOWAŃ TAK WŁADZY W POLSCE JAK I W ROSJI!! Najkrócej mówiąc, w żadnym wolnym i cywolizowanym kraju na pewno sie nie prowadzi dochodzenia tak jak to robi putinowski MAK i Tuskowe pacynki! Na złodzieju czapka gore...tylko idiota lub człowiek bedacy po stronie morderców i wrogów Polski po zachowaniach tak Ruskich jak i Tusko-Komoruskich może mieć watpliwość iz to nie była zbrodnia!!

Moim skromnym zdaniem aby udowodnic ze to była zbrodnia a nie wypadek lotniczy, wystarczyło w Polsce przeprowadzic ekshumacje zwłok i je porzadnie przebadać!! Ale rząd Putinu-Tusku tego zabronił pomimo starań o to rodzin pomordowanych! Jest całkiem prawdopodobne, że zwłoki zapakowane w Rosji zostały tak przygotowane iz po roku nawet kosci ulegna rozkładwi!! Jestem przekonany, że POstUBecki leming nawet wtedy bedzie wysmiewał ten fakt bo tak go ukształtowała GW i WSI24! Dla kazdego sadu na świecie, zachowanie sie Komoruskiego i  Tusku zaraz po zbrodni smoleńskiej byłoby wystarczajacym dowodem aby ich osadzić i skazać! Prosze sobie przypomnieć w jaki sposób Komoruski jeszcze jako marszałek sejmu przejmował pałac prezydencki!! Proszę sobie przypomnieć w jak ekspresowym tempie, dosłownie w kilka godzin po tragedii , na podstwie nieoficjalnych informacji z Rosji kiedy podawano że zgineło 124 osoby z Jarosławem Kaczyńskim oczywiscie, wtargnieto do biura IPN, BBNu i innych instytucji państwa! W kilkanascie godzin po dokonanej zbrodni przeprowadzono przeszukanie w domach kilku bardziej znaczących ofiar takich jak Wasserman czy Kurtyka! Działania Tusku, Komorusku po zbrodni smoleńskiej do złudzenia przypomina zachowanie niemieckich oficerów zaraz po nieudanym zamachu na Hitlera! Wiadać dokładnie, że kazde działanie zaraz po zamchu było zaplanowane i tak jest do dziś!! Ponadto perfidne, cyniczne i pośpieszne niszczenie dowodów tak przez Ruskich jak i Komruskich..traktowanie wraku samolotu, wybijanie szyb, spalenie ubrań i rzeczy osobistych ofiar ..Czy tak sie prowadzi dochodzenie?!

ZBRODNIA SMOLEŃSKA A W ZASADZIE WSZYSTKO TO CO SIE WOKÓL TEJ SPRAWY DZIEJE, POKAZUJE NIEBYWAŁE ZBYDLECENIE WŚRÓD TZW WYBORCÓW PO, SLD I POZOSTAŁYCH ZDEPRAWOWANYCH BYDLAKÓW! Jesli do tak ohydnej zbrodni siepacze z WSI / KGB sie zdecydowali, to tylko dlatego iż zadja sobie sprawe w jakim stanie moralno-etycznym jest tzw. polski elektorat! Do siepaczy Tusko-Komoruskich nie mam pretensji..od poczatku wiedziałem iz to obca agentura, że to rezydenci obcych mocarstw..mam zas pretensje do swojego sąsiada, kuzyna, kolegi który okazał sie zwykłym konformistycznym bydlakiem!! Zwykła kanalia która dla doraźnego interesu jest w stanie podpisac się pod każdym draństwem..I nie jest to problem tylko i wyłącznie zbrodni smoleńskiej...ta jest tylko papierkiem lachmusowym stopnia upadku polskiego wykształciucha ukształtowanego przez chazrobolszewickie licencjaty, GW i TVN! To jest PROBLEM STANU DUCHA POLSKIEGO MOTŁOCHU! Nie mylic z NARODEM!! Motłoch to zbiorowisko zapatrzone w czubek własnego nosa, w doraźną miche, pozbawiony wyższych uczuć takich jak wspólczucie drugiemu człowiekowi..Motłoch to zbiorowiska bez poczucia własnej tożsamości, nie dbający o przeszłośc i przyszłość..zainteresowany tylko i wyłacznie bytem teraźniejszym na wzór człekokształtny..Motłoch to zbiorowisko często sterowane z zewnatrz poprzez prymitywna korupcje klanów kacykowskich na wzór krajów afrykańskich..

Vote up!
0
Vote down!
0
#143362

FAKT ZBRODNI!! TAKI WNIOSEK WYNIKA Z LOGIKI, Z POLITYCZNYCH ZYSKÓW I STRAT I PRZEDE WSZYSTKIM Z ZACHOWAŃ TAK WŁADZY W POLSCE JAK I W ROSJI!!

Proszę Cię... Komu miałoby zależeć na zgładzeniu prezydenta bez szans na reelekcję, w dodatku będącego posłusznym wykonawcą woli brata... Prezydenta kraju, który jako prowincja UE nie prowadzi własnej polityki zagranicznej i nikt z zewnątrz nie traktuje go jako podmiotu...

Zachowanie rządu to naiwna i nędzna w swoich rachubach próba ocieplenia stosunków z Rosją wykorzystująca tragiczny wypadek.

Tak rozsądnie wyłuszczyłeś intencje sekty JOW, że aż ręce się składały do oklasków, ale w sprawie Smoleńska dałeś się wciągnąć w krzaki... A ponoć sztuka polega na tym, by oddać dwa równe skoki.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143409

ratus, ty idiota czy masz mnie za idiotę?! Pytasz jakie zyski może miec mafia WSI w Polsce z eliminacji braci Kaczyńskich ?bo to na obu ten zamach zorganizowano!..Pytasz mnie jaie zyski może miec Rosja z zamordowania braci Kaczynskich? KARDYNALNE!! wręcz strategiczne!!Zamordowanie braci przez WSI to było ich byc albo nie być!! Zapomniałes kto rozwiazał te bandycka organizację i kto napisał raport o tej bandzie?! Teraz jesli chodzi o Ruskich..Mord na braciach dla Putina i Rosji to po pierwsze zemsta za Gruzję, po drugie i najwazniejsze to próba zainstalowania Tarczy Antyrakietowej i gaz łupkowy na eksploatacje którego tylko USA ma technologie i to oni mieli ten gaz eksploatowac!! Zaraz po zbrodni smoleńskiej, jak tylko rzady objał Komorusku to ruski agent Pawlak podpisał umowe gazowa z Rosja do ...2045 roku!! Po co to zrobiono? ano zabezpieczono sie na okoliczność gazu łupkowego!! Mówiąc najkrócej egzystencja Rosji jest oparta li tylko na gazie..Wyrwanie jej tego monopolu i to pod samym nosem czyni ja zapyziałym upadłym kolosem którego nawet Mongolia z Czeczenia by sie przestała bać!  Uruchomienie wydobycia przez USA gazu łupkowego w Polsce, to koniec przyjazni Rosyjsko-Niemieckiej i koniec hegemonii tych dwóch bandytów w tym regionie!! Dlatego jestem sceptyczny i watpie aby pozwolono Polsce wyzwolic sie spod Rusko-Niemieckich wpływów! Musiałoby nastapić jakies olsnienie Polaków, które  spowodowało by  ochotę bycia narodem, gospodarzem we własnym domu  a nie lokatorem..

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#143437

W jakim świecie Ty żyjesz...

Polityka Kaczyńskich była dla Putina niczym brzęczenie muchy;  brzęczenie wkurwia, ale nikt poważny nie wstanie od stołu by ganiać muchę. Polska polityka zagraniczna po Lizbonie to atrapa i wschodnie nadymanie się śp. Prezydenta to była humoreska. Taka dla filcowego elektoratu, żeby patriotycznie się nadymał. Gdy ruski chciały pogadać o Polsce, to gadały z Merkel i Sarkozym; nie z Kaczyńskimi.

 

Jaka likwidacja WSI... Zgodzili się na fajerwerkowe przesunięcie Dukaczewskiego, a reszta kwitnie w najlepsze. Kaczory tylko pobieżnie włożyli ręce do służb wojskowych i w panice się wycofali.

Zemsta za Gruzję... Ochłoń natipak. Putin to człowiek służb, a człowiek służb nigdy się nie mści. Człowiek służb eliminuje zagrażającego, a bezsilnego olewa. Kaczyński był totalnie bezsilny.

 

Co do uzależnienia gospodarki Rosji od sprzedaży surowców - święta racja. Z tego ruski żyją i dlatego ich racją stanu jest przejmowanie sieci przesyłowych. Tak stało się na Białorusi, Ukrainie i Słowacji. Ruską racją stanu jest też przejmowanie rafinerii, co stało się w wyżej wymienionych plus częściowo w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech.

Jedna Polska nie daje przechwycić swoich rurociągów i rafinerii, a co dla rusków bardziej wkurwiające - rywalizuje z nimi jak choćby w temacie Możejek. Polskę nawet trzeba omijać morzem ponosząc gigantyczne koszty - Nord Stream.

Więc jeśli ktoś tu zacznie znów stękać o niemiecko - rosyjskim kondominium, to zjadę mu filc na kłaki.

 

Gaz łupkowy? Na razie to niewiadoma; a jeśli jest to poważny temat, to nasze wnuki będą miały kapitał. Bo tuskownia przesra wszystko co mamy; takie mam wrażenie.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143454

widzisz ratus...po twoim poprzednim wpisie, zadałem sobie troche trudu i przejżałem twoje inne wpisy na innych blogach..I zauwazyłem cos bardzo ciekawego..Wspólnym mianownikiem twoich wszystkich lub prawie wszystkich wypowiedzi jest ..ROSJA!! Jest obrona Rosji i przyznam umiejetne odsuwanie jej win..innym razem bagatelizowanie jej roli, innym znowu odsuwanie na plan dalszy..Możesz to wyjasnić?

Vote up!
0
Vote down!
0
#143460

W necie od początku mojego łażenia - nie znajdziesz śladu mojej sympatii do rusków i gebelsów. Jeśli znajdziesz - poproszę o linkę.

A na zahaczkę:

http://www.prawica.net/node/15025#comment-297387

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143492

W zasadzie tylko jednym. Scotland Yard sprawdza każdą, chocby najbardziej nieprawdopodopną wersję zdarzeń. Milicja Obywatelska czeka na dyrektywy. I następne pytanie. Czym różni się Policja Państwowa w Polsce od Milicji Obywatelskiej  w tejże samej Polsce, sprzed 20 czy więcej lat? Tak naprawdę niczym. Góra ta sama i dalej wszyscy czekają na dyrektywy.

PS. To samo dotyczy sądów prokuratur.

________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#143340

Dlatego Sherlock Holmes zawsze był o krok przed Scotland Yardem, a porucznik Borewicz niszczył zło lepiej niż sieczkarnia.

To samo dotyczyło sądów i prokuratur.

pozdrawiam

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#143346

W związku z tym ostry skręt do nibylandu?

____________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#143807

A Ty nie pojąłeś, że ja pojąłem? Droczę się, bo nie chcę przyznawać Ci racji otwartym tekstem; straszny byłby to precedens. Mógłbyś mnie potem nawet polubić, a to już byłaby masakra dla całej społeczności NP. :-))

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143833

wyposażony w nagłowną kamerę.
Bezszumowy helikopter?
Widziałeś kiedyś jak się robi film?
Najpierw się kręci obraz a później nagrywa dialogi.
Tak trudno to sobie wyobrazić?
"smieci, kawałki gałęzi były bardziej interesujące"
No właśnie ...
Nie jest to zastanawiające?
Gość wlepiający gały w liście ...
Są w sieci filmy dokumentujące manipulacje obrazem w tych miejscach.
Wymazywanie ...
Spróbuj przeanalizować piksele tych śmieci i zobacz które nie pasują.
Może Ci się ułożą w jakiś obraz?
Ależ "one" łby Wam przekonfigurowali!
Podejrzewam nawet jakiś przekaz podprogowy.
Za dużo telewizorni!
Oczywiście bierz to do siebie tylko wtedy gdy nie jesteś naszym wrogiem,
a tylko tępawym rodakiem.
I radzę :
żadnych seriali i Jol Rutowicz!

Vote up!
0
Vote down!
0
#143213

pokazując te zawiesia?
Kamerą, przyczepioną do łba.
Nagłowny zestaw wideodowodzenia.
http://www.alfatronik.d4w.pl/product_info.php?products_id=519
Chce uniknąć uderzenia zawiesiem.
Można założyć, że pokazanie tych zawiesi jest błędem ludzi preparujących
ten film dla Nas.
Bardzo długo nikt ich nie dostrzegał ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#143203

Witaj ziomalu z filcowej strony mocy.

Dobrze kombinujesz, że telefonem nie da się filmować na stałej wysokości podczas biegu/szybkiego marszu. Poza tym telefon nie zoomuje.

Na filmie nie ma pokazanego drugiego końca zawiesi więc nie wiemy, czy one zwisają z drzewa, czy też czego innego. Lecz widać wyraźnie, że zawiesia są blisko drzewa, co wskazywałoby na powieszenie ich na gałęzi. Nie ma natomiast zawiesi z daleka od drzew,  więc nic nie wskazuje na zawieszenie ich na czymś innym niż drzewo.

Poza tym: koleś z kamerą na łbie jest najprawdopodobniej wojskowym; nie z FSB, bo lotnisko Siewiernyj jest wojskowe, lot Tupolewa był wojskowy i wojskowa była obsługa wizyty. Więc to gość z GRU.

Putinowi martwy Kaczyński był potrzebny jak zającowi dzwonek, lecz GRU by się przydał. Obie służby specjalne Rosji od zawsze rywalizują; czasem nawet bezpardonowo i to ZAWSZE jedna z nich ustawia rząd w Rosji. A skoro Putin z FSB, a GRU chętnie by mu nabruździło... Mogło dojść do wykorzystania niefrasobliwości polskich służb.

Tyle, że o zorganizowaniu zamachu tu nie sposób mówić; co najwyżej o wykorzystaniu burdelu (w najtragiczniejszej wersji) lub o rozbudzaniu dzikich domysłów (w tej lżejszej).

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143212

"zawiesia to dowód na to,
że ruski gorączkowo przesadzały drzewa na to pole.
Są też opracowania polonusów z Somalii,
którzy na filmie odkryli odgłosy kopania jaru i pokrywania go darnią"
"których w realu nie słucha nawet własny pies i wyżywają się w necie"
"A część jest zwyczajnie jebnięta"
Był gość który też budował domy :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leonardo_da_Vinci
Żył ponad 500 lat temu ...
Gdybyś stanął obok niego, to jak myślisz,
który z Was wyglądałby na bardziej pojebanego?
Nie zauważyłeś, że rozum jest dobrem najbardziej sprawiedliwie rozdzielonym?
Nikt nie narzeka na jego brak ...
"Lecz widać wyraźnie, że zawiesia są blisko drzewa"
Czyżbyś widział ten film w trzech wymiarach?
http://www.portal.polscott.com/?p=19576
http://janosik.salon24.pl/234759,prof-jadwiga-staniszkis-bunt-w-rosyjskiej-armii
http://janosik.salon24.pl/262668,onet-pl-sensacja-bunt-w-rosji-ja-o-tym-pisalem-w-pazdzierniku
http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,Bunt-zgnieciony-w-zarodku,wid,12840553,wiadomosc.html?ticaid=1bf24

Vote up!
0
Vote down!
0
#143225

Przecież wiem, że byś się nie przyznał. Dlatego poczyniłem zastrzeżenie, że mimo żeś ziomek, to z filcowej strony mocy, a to po to, by nie robić Ci ryfy u filcowni. Ludzie normalni zdają sobie sprawę, że ziomków się nie wybiera i ze z jednego drzewa jest i krzyż i łopata; ale oprócz normalnych są też na NP głupki i stąd to zastrzeżenie. Zresztą; Ty też zdajesz się o tym wiedzieć i dlatego odcinasz się już w tytule komentu.

pozdrawiam

PS.

Specjalnie używam zdań wielokrotnie złożonych żeby skołować filców mogących podejrzewać Cię o jakieś ze mną konszachty :-))

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#143236

To dużo ten zając wielkanocny ma dzwonków. Dudajewa, Kaczyńskiego , Litwinienkę , Politkowską , Juszczenkę prawie , http://fakty.interia.pl/news/dioksyny-do-otrucia-juszczenki-byly-z-laboratorium,1348937
Tak można by wymieniać długo. Oczywiście nie są to tak spektakularne sukcesy jak Trocki z czekanem gruzińskim w czaszce załatwiony na rozkaz Stalina, ale Putin nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa. Wszak jest wnukiem osobistego kucharza Lenina. A czy może być bardziej zaufana osoba niż kucharz?
Jak to mówią : krew nie woda..... .

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#143226

a właściwie wnuk kucharza Stalina, czyli osoby zaufanej. Ach te rody, więc był wspomniany wyżej Putin ale był ktoś jeszcze inny.
Kiedyś był członek KC PZPR W. Kraśko co robił w kulturze, potem jego syn T. Kraśko robił kulturę w TVP, a ostatnio jego wnuk P. Kraśko robi w TVP i on też był w Smoleńsku, tuż po katastrofie tutki. Takiemu Jarosławowi Kaczyńskiemu, mimo iż poległ tam jego brat, to nie tylko nie pozwolili wejść na teren gdzie miała miejsce katastrofa, ale w celu upokorzenia kazali 3 kwadranse czekać pod zamkniętą bramą lotniska. Co to znaczy być dobrze urodzonym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143233

Czy ty w ogole ogladales analize z filmu 1:24 ?

Przeciez te zawiesia poruszaja sie w sposob nie budzacy watpliwosci i to poruszaja sie z duza szybkoscia.

Widze ze pojawilo sie na Niepoprawnych dosc duzo nowych osob, ktore postawily sobie za punkt honoru rozbijanie kazdej dyskusji dotyczacej prob wyjasnienia zamachu w Smolensku.

Styl ich wypowiedzi oraz nieznosna maniera obrazania rozmowcy jest dosc charakterystyczna dla menelstwa z onetu. Czyzby nowa tajna dyrektywa szefowstwa PO do aktywu mlodziezowego ?

Zwracam na ten fakt uwage szanownej administracji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143248

nie zajmuje się tzw "zawiesiami".
Wyjasnie czemu.

Gdyż, albowiem ten zespół nie zajmuje się bzdurami, dezinformacją i analizami mundrusiów afrykańskich którzy zapewniają że liny widać bo widać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143254

Zespół Macierewicza zajmuje się w tej chwili wyjaśnieniem bezpośredniej
przyczyny upadku samolotu.
Ostatnimi chwilami po komendzie "odchodzimy".
Film ze strzałami i zawiesiami jest elementem mającym Nas zmylić.
A więc chronologicznie późniejszym ...
Na Boga!
Chyba rozumiesz to, że film zdarzył się później!
Po ewentualnym upadku samolotu ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#143278

Jeśliby ktokolwiek poważny zobaczył te liny czy zawiesiny to ten element byłby chocby brany pod uwagę przez zespół AM. A nie jest i nigdy nie był nawet skomentowany - słusznie bo bzdur nie komentuje się, a ruskim wrzutkom nie dodaje sie paliwa.

Bardzo słabo orientujesz się w tym co zespół AM robi. Otóz zajmuję się tak tym co przed jak i tym co po. Włącz sobie losowo dowolną relacje audio z posiedzeń zespołu. Serio - sam wylosuj którą.

Co do filmu, pewne jest jedno. Jest to żródło rosyjskie a wiec z mety budzące największą nieufność.
Moze stanowić pewien dowód w sprawie, ale co najwyżej "może".
Na tym etapie nie jest dowodem żADNYM!

Vote up!
0
Vote down!
0
#143283

a wiec z mety budzące największą nieufność."
To jest bardzo prawdopodobne.
Tylko nie wiadomo,
czy w sieci ten film umieścili Rosjanie w celu zamglenia zdarzeń,
czy ktoś inny wbrew ich woli,
przechwytując na przykład transmisję z kamery.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Echelon
Zapewne ten film zostanie dopasowany do innych puzzli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143306

to zechciej proszę spojrzeć poniżej na moj respons do Igora - napisany ledwie przed chwilą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143319

tego filmu łącznie z niewidzialnymi, bezgłośnymi helikopterami i niewidzialnymi ruskimi ninja. Dlatego żadnej amatorskiej analizie nie dam krzty wiary bez dołączonej do niej analizy psychiatrycznej jej autorów.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143266

"Dlatego żadnej amatorskiej analizie nie dam krzty wiary bez dołączonej do niej analizy psychiatrycznej jej autorów."

A nie mowilem ze mi jedzie onet'em na kilometr....

Identyczne przasne poczucie "humoru", ala namiestnik z Ruskiej Budy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143274

Ale on jest nierozgarnięty!
Jak mi wstyd jest, taki obciach ...
On jest budowlaniec a wiesz jakie wynalazki budowlańcy potrafią łykać.
Zwłaszcza w czasach recesji ...
Cha cha cha ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#143281

Na wstępie chciałbym uprzejmie acz kategorycznie poprosić o zaniechanie argumentów " ad personam". Bez względu na to jak dalece autor zdaje się być zachłyśnięty swą niebywałą erudycją. Do tego typu wycieczek lepszy od "Niepoprawnych" wydaje się być Onet dla onecistów.

Ad rem :
Po pierwsze chciałbym zacząć od przytoczenia paru argumentów na rzecz rozpatrywania ewentualnej proweniencji filmiku Koli.
Tego czy na 100% Kola nie jest KGB-owcem nie wiem. Przypuszczam jednak , że ten kto potem Kolę udawał jako pseudo mechanik z białymi rączkami w czyściutkim kombinezonku; sfilmowany i sfotografowany w teatralnej scenografii warsztatu samochodowego to był KGB-owiec.
Filmik ten , gdyby rzecz nie była tak oczywista , po analizie dosyć pobieżnej ( pora roku , pogoda, realne wyposażenie warsztatu , stan samochodów , rodzaj , marki, wyposażenie , narzędzia , infrastruktura itp w zupełności zdroworozsądkową tezę tę potwierdza. Poza tym głos tego gościa ma się nijak do głosu autora filmiku Koli. Kto jest osłuchany z językiem rosyjskim ten nie będzie miał chyba większych wątpliwości. To po pierwsze.

Po wtóre, istotnym jest czas w jakim filmik ten ukazał się w sieci oraz to iż był usuwany z uporem godnym lepszej sprawy ,za to świadczący o niemałych możliwościach logistycznych sprawców takiego usuwania. Jakoś żadne inne filmiki z innych katastrof nie były usuwane tak rozpaczliwie. Bardzo symptomatyczne. Czyżby FSB - budowało sobie w ten sposób legendę? Tak sprzeczną z tym co buduje na swój temat na całym niemal świecie z wirtualnym włącznie?? Wielkim nakładem się i środków , codziennie od 1917 roku?

Po trzecie: w ciągu tak krótkiego czasu ciężko byłoby o dobrą a więc doskonale udającą naturszczykowską -fałszywkę.
Teza wg której nagrano obraz dogrywając potem dźwięk jest sprzeczna z tym co ustaliło ABW. Jeżeli jednak założyć , że ABW kłamie i pomaga ruskim w uwiarygodnieniu filmiku to dlaczego FSB próbuje zwalić na siebie całą winę ??
Nie ma chyba bardziej podburzającego opinię polską i światową scenariusza jak to , że ruskie tajne służby dobijają rannych w katastrofie polskiej delegacji Prezydenta kraju NATO-wskiego. Jeżeli kręcono ten filmik na miejscu zdarzenia ( lub zbrodni jak kto woli) w czasie rzeczywistym to czy pokazuje on pełną mistyfikację? Czy tylko w części jest nieprawdziwy? Rozumiem , że jeśli w części to " producenci" mieli pełną kontrolę nad scenariuszem , chyba , że przyjąć ,że kręcili duble???>
Jeżeli to jest spreparowane w 100% to dlaczego porównując te zdjęcia ze zdjęciami innych katastrof filmowanych komórką , jakich pełno na choćby You Tube widzimy podobne "dłużyzny gdzie operator zapomniał ,że komórka widzi co innego niż on i że ma inny kąt widzenia albo ,że ją opuścił?
Trzeba było to naprawdę długo ćwiczyć!

Po czwarte: Ciekawa jest też reżyseria tego " sfingowanego " filmiku. Od momentu zauważenia akcji " ratunkowej" w postaci idących w szyku bojowym osób, osoby kierunkowego zawiesi w czerwonej kurtce , strzałów i innych znanych powszechnie i stosowanych w świecie metod ratunkowych w wypadku katastrof lotniczych ; Kola porusza się już zupełnie inaczej. Zatrzymuje się , rozgląda z ukrycia ( to wtedy komórka filmuje śmieci). Poza tym gdy wycofuje się , kryjąc za drzewami a nie ucieka w panice stara się zarejestrować jak najwięcej z dalekich planów bo on je widzi wyraźnie w odróżnieniu od marnej kamery z komóreczki.
Widocznie na dalszym planie dzieją się ciekawsze rzeczy.

Po piąte, jest szalenie logiczne , że człowiek który jest przerażony tym co zobaczył, a to bez względu na to czy filmik jest spreparowany czy nie ,a możemy nawet założyć że jest, nie jest on na tyle głupi aby podnosić chociażby głowę , nie mówiąc już o reszcie podczas gdy pilot śmigłowca bojowego podczas wykonywania TAKIEGO zadania wypatruje sygnałów kierunkowego stojącego nieopodal operatora. Poza tym proszę kucnąć za jakimś sporym przedmiotem i chowając się zadzierać głowę do góry. Jaki jest kąt patrzenia jeśli przyjąć optymalna odległość "wiertuszki" od czubków drzew?
A jeżeli nie było żadnej wiertuszki a zawiesia po prostu wyleciały z polskiego samolotu ( jak linka holownicza z Malucha) albo po prostu leżały tam od zawsze - to gdzie pytam podziały się potem , gdy miejsce to filmowały kamery?
A może zdjęto je w pierwszej kolejności jako " corpus delicti"? A jeżeli tak to dlaczego nic o nich nie piszą MAK-owcy? Logiczne też jest to , że Kola podnosi się gdy śmigłowiec już odleciał. Chwała więc ruskiemu scenarzyście który w tak krótkim czasie tak logicznie wybrnął z sytuacji.Jest lepszy niż Eisenstein.
I tak na koniec już prawie poza konkurencją: za pełne przerażenia " ni chuja siebjae" Kola , jeśli jest kagiebowcem powinien dostać Order Lenina i dożywotni karnet w pierwszych miejscach Teatru Balszoj.

To tyle na temat filmiku a właściwie paru tylko argumentów na rzecz ustalenia jego proweniencji.
Jak widać nie dochodziłem tu do żadnych daleko idących spekulacji na temat analizy poszczególnych elementów wizji czy fonii a jedynie zdarzeń i tego co mogło jej poprzedzać i jakie miałoby to konsekwencje w wypadku mistyfikacji.

Teraz chciałbym się odnieść nie tyle może do samej tytułowej hipotezy bilokacji a także możliwych sposobów jej logicznego oglądu czy analizy. Na pewno znajdą się blogerzy lepsi w tej materii ode mnie i staranniej śledzący na przykład wektor czasu w całej tej " smoleńskiej akcji".
Chciałbym natomiast odnieść się do znanej i powszechnej zdaje się praktyki śledczej , której celem jest odtworzenie za pomocą dedukcji i detekcji prawdziwego czy jak kto woli rzeczywistego przebiegu zdarzeń. W toku tej praktyki a zdarza się to nie tak rzadko i to nie tylko w początkowym etapie śledztwa , konstruuje się wszelkie możliwe hipotezy , które jakkolwiek zahaczają nawet o zabrane w toku pracy nieścisłości , sprzeczności , kontrowersje czy niedorzeczności. Postępowanie takie ma na celu nie tylko " rozruszanie umysłu" i wzięcie po d uwagę nietypowych torów czy zależności pomiędzy elementami śledztwa , które nie poddają się codziennej rutynie. Ma to także na celu po pierwsze zoperacjonalizowanie oraz nierzadko uszczegółowienie tych danych które choć sprzeczne , to poprzez swoją sprzeczność realności nie tracą.
Jakiekolwiek dezawuowanie tego typu postępowania nie tyle nawet poddaje w wątpliwość cały dorobek technik dochodzeniowo - śledczych , co urąga podstawowym zasadom racjonalnego wyjaśniania jakichkolwiek zjawisk. Hipotezy te albowiem nie ostając się próbie ich dedukcyjnej , logicznej czy empirycznej weryfikacji , dają niejako pożywkę dla dalszych bardziej " wytrzymałych rozważań , teorii i hipotez.
Tyrady na temat "analizy psychiatrycznej (..) autorów." takich enuncjacji w imię dobra wspólnego należy sobie z całą pewnością darować.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#143311

Igorze, mam pewną uwagę do Twych słów.

Otóż z czymś głęboko nie zgadzam się, świadom że wystawia mi to takie sobie świadectwo, bo wszak piszesz o pewnym kanonie postępowania śledczego.

To nie laboratorium, to nie są warunki nawet zbliżone do modelu.

Mamy sytuacje następującą:

W domu recydywisty ginie człowiek o którym wiadomo że recydywista go nienawidził. Śledczy ktorzy mogliby się zajać tą sprawą nie istnieją bo szybko okazało się że recydywista ma własnych śledczych, baaa.. sam stanąl na czele sledztwa. Istnieje jakis tam zespół sledczy niezależny od recydywisty ale od poczatku, wola recydywisty, skazany na rolę obserwatora. Gwoli ścisłości obseratora wyłacznie tego na co recydywista zgodzi się.
Tyle o warunkach wstępnych. Mysle że zgadzamy sie co do tego że to sytuacja daleka od normalnych.

Piszesz jednak o potrzebie RACJONALNEGO wyjaśnienia. Owszem, w tak zwariowanych warunkach to raczej nie zaszkodzi.

Ale...

Czy mamy przez to uznać że świadectwa (przyjmijmy roboczo że 1:24 jest nim) pochodzące ze zródeł w pełni kontrolowanych przez recydywistę Putina maja taka sama rangę jak świadectwa polskie - ot np urzędników kancelarii prezydenta RP?

Prawda że nie?

Co mamy zrobić zatem z dowodami pochodzenia rosyjskiego o których z grubsza wiadomo że nie mogą z samej swej istoty zawierać czegoś co nas przyblizy do prawdy, za to na pewno zawierają wszystko co ma nas od niej oddalić.

Odpowiem: wydaje mi się że w takich nienormalnych okolicznościach odkładamy szkiełko i mikroskop bo nie ma sensu przyglądać się dowodom że tylko potencjalnie zmanipulowanym, ale przede wszystkim (to najważniejsze) nieweryfikowalnym. W żaden sposób.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143318

Odpowiem tak:

Tok Twojego rozumowania podyktowany jest zapewne troską o zachowanie " czystości" materiału dowodowego . To zrozumiałe i zasadne ze wszech miar.
Niemniej jednak:
Kłamstwo też jest materiałem. Należy je tylko "zaprotokołować" , uszczegółowić a potem zweryfikować. I udowodnić. Każde kłamstwo jest przedstawiane w jakimś celu. Nawet jeśli tym celem jest dezinformacja. Kontrwywiad pracuje w nieustannej presji dezinformacji i przwerbowania a jednak pracuje. Służą temu odpowiednie procedury. Ale pośród tych procedur jest też miejsce na inicjatywę własną. W dobrym tego słowa znaczeniu. Nie możemy odrzucać materiału. Żadnego . możemy go analizować , możemy mieć do niego bardziej lub mniej uzasadnione zarzuty czy podejrzenia ( byle jasne) ale nie możemy zamykać oczu. przykładowo: świadkowie słyszeli dwa wybuchy następujące zaraz po sobie. Czy możemy zlekceważyć taką informację?
A jeżeli to co słyszeliśmy na filmiku Koli to nie była syrena z lotniska tylko ręczna syrena - znak - sygnał o ograniczonym zasięgu choć przeraźliwym dźwięku dla uczestników akcji smoleńskiej"? To niby nic a trochę zmienia. Dlaczego nie ma kamizelek BOR-owików? I pistoletów?
Dlaczego dzień przed zamachem Ruscy zabronili Polskim oficerom z BORU , którzy mieli być na płycie lotniska prawa posiadania broni? Dlaczego nie ma oficjalnie żadnej analizy filmiku Koli poza oświadczeniem z ABW? Kto i dla czego takie oświadczenie wydał? Takich pytań w oparciu o poszlaki z filmiku Koli są setki. Może i filmik był " zrobiony" ale co z tego ? Sprawdźmy wszystko po kolei....
Każdy szczegół , detal. tak to robią właśnie tu i nie tylko tu tysiące internautów. Sprawdzają i analizują korzystając ze wspólnych doświadczeń. W końcu te puzzelki się ułożą. Wiemy kto na nich będzie. Ale musimy je ułożyć aby zobaczyć kto stał za kim i w którym szeregu.
Jak w puzzlach. To co z pozoru nieweryfikowalne - poddało się analizie za pomocą sąsiednich elementów. Albo na podstawie tego , że się posortowało to co zostało " bezpańskie". Sposobów jest wiele.

Sam widzisz , że nawet nie wnikając w sytuację czy ten filmik jest prawdziwy można pewne sprawy pchać naprzód.
Przestępca zawsze kłamie. Zwłaszcza "swoim" śledczym. Ale nie ma kłamstwa doskonałego. W tej operacji było tyle elementów , że to jest nie do zatuszowania.
Kłamstwa się sprawdza. Do skutku. A kłamstwa pogrążają sprawcę. Kłamiąc podejmuje rękawice. Gra nieczysto ale ją podejmuje.
Damy radę!
Póki My żyjemy!

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#143327

w której znów znalazłem wiecej tego co mi bliskie niz tego czego nie podzielam.

Skupię sie na tym drugim - z powodów oczywistych.

Nie generalizowałbym że kłamstwa się sprawdza do skutku. Próbowałem wyżej, widac pokracznie, napisac że warunki nie tyle dalekie od ideału co wręcz urągające wszelkim kanonom.

Dowodów materialnych nie mamy i chyba dla wszystkich jest juz oczywiste że ich nie dostaniemy.
Zatem jedyne co ze strony rosyjskiej mamy do badania to rosyjskie insynuacje. Ich obalanie jest tak trywialnie proste że aż zastanawiające...

Czyżby Rosjanom chodziło o to o co chodziło zawsze. O ten element dezinformacji który działa bez pudła, czyli narzucenie narracji, narzucenie tego czym mamy się zajmować?

Uważam że jesteś w błędzie porównując zastaną sytuacje z codziennym chlebem wszelkich kontrwywiadów. Z powodu bardzo prozaicznego.
Analitycy wiedzą że informacja (czy jak to nazwać) płynaca ze źródla w żadnym momencie nawet nie podejrzewanego o szczerośc nie jest informacją. Jest elementem gry. Bezradność wobec tej gry ujawniła dzungla luster ustawiona swego czasu przez KGB wobec CIA - mam nadzieje że wiesz o czym piszę. Czyli nawet ludzi przygotowani na dezinformacje staja się wobec niej bezradni.

Logicznym staje się odrzucenie inspiracji tyleż samo wiarygodnych co weryfikowalnych.

Odrzucenie rosyjskich wersji w całości. One mogą stać się kiedyś czymś w rodzaju dowodu, ale i to wątpliwe. Ile dziś ostało sie dowodów z raportu Burdenki?

Wobec połozenia łapy przez recydywistę na wszelkich dowodach pierwotnych (np oryginalne rejestratory a nie kopie z czegoś tam) obracamy się wyłacznie na polu wyznaczonym przez przeciwnika. Mozemy jeśc mu z ręki i "analizować" co tam nam rzuci do analizowania.

Na pewno będziemy wówczas pochwaleni przez teoretyków!

Vote up!
0
Vote down!
0
#143335

Wstępniak jest rewelacyjny:

Na wstępie chciałbym uprzejmie acz kategorycznie poprosić o zaniechanie argumentów " ad personam". Bez względu na to jak dalece autor zdaje się być zachłyśnięty swą niebywałą erudycją.

W wolnym tłumaczeniu byłoby to mniej więcej tak:

Tylko nie wyzywaj od ćwoków, ty ćwoku...

Jako że lubię inteligentny żart, to zacząłem czytać koment w dobrym humorze. :-))

Po pierwsze - co do proweniencji nagrywającego:

Lotnisko wojskowe, zabezpieczenia wojskowe to i służby wojskowe.

Kto orientuje się w historii i polityce Rosji (mam nadzieję, że nie jest zbyt ad personam) ten wie, że Rosja to nie monolit i że ścierają sie tam wpływy dwóch służb. Rosja jest ponadto zbyt wielka, by rząd kontrolował ściśle każdy ruch. Jest możliwe zatem, iż filmik zrobił ktoś z GRU, a FSB starała się dograć "ciąg dalszy". I tu byłoby także wytłumaczenie na Twoje "po drugie: GRU robi film, a FSB panicznie próbuje go usunąć.

Po trzecie: jeśli GRU chciało napsocić Putinowi, to ten filmik spełnił swoje zadanie. To co się dzieje w polskiej blogosferze to jest do przewidzenia, ale pojawiają się też zagraniczne produkcje na pograniczu zgadywanki i histerii w stylu Farenheit 9/11.

Po czwarte i piąte: na filmie nie ma nic, co bez wątpliwości wskazuje na obecność helikopterów,  ninja w czerwonych kurtkach i planowo latających zawiesi. Przy takiej rozdzielczości może być to cokolwiek. A poza tym: stań drogi kolego pod unoszącym sie kilkanaście metrów nad ziemią helikopterem i sfilmuj liście i śmieci. A potem wklej dla porównania.

I po drugie piąte: Człek silnie przerażony nie kuca, tylko spiepsza gdzie nogi go poniosą .

A dalej nie wiem o co Ci chodzi,

pozdrawiam

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#143336

Problem jest tylko jeden .
Od czasu podporządkowania FSB i GRU tylko i wyłącznie Putinowi. Chyba ze ktoś widzi opozycję w Miedwiediewie.
To , jakie rodzi to konsekwencje Ci , którzy są za pan brat z relacjami politycznymi Rosji , na pewno sobie poradzą. reszcie proponuje odpowiedni ustęp a Akwarium Suworowa. jeżeli ktoś nie ma zaufania do tego autora, to analizy sowietologiczne bywają w tej materii nadzwyczaj zgodne.
Co do wolnych tłumaczeń z polskiego na onetowy ; język warunkuje świat pojęć. Quod scripsi, scripsi.Sentencja jest wszędzie i od wielu lat. Reszty nie ma sensu komentować.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#143484

obu służb w Rosji jednej władzy istnieje; jak najbardziej. Gorzej z praktycznym. Od czasu Dzierżyńskiego obie służby konkurują ze sobą i tak już pozostanie. Jeśli zaś przestaną, to widocznym znakiem będzie zjednoczenie pod wspólnym dowództwem operacyjnym.

Suworowa nie przywołuj; to bajarz  - mistyk odpowiednik naszego Towiańskiego.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143501

A z jakiego to powodu nazywasz Suworowa bajarzem?
Czytałeś jego książki? Akurat Suworow odsłonił wiele tajemnic KGB i zrobił to bardzo profesjonalnie. Czy wiesz, że nadal wisi nad nim wyrok śmierci ze strony KGB?
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#143503

Nazywam Suworowa bajarzem, bo jest bajarzem. Takie ma pojęcie o ruskich służbach jak Kapuściński o opisywanych przez siebie podróżach. A opisy werbowania agentów... śmiech i żałość.

pozdrawiam

PS poczytaj te bajki z dystansem

PS2 Tyle lat z wyrokiem śmierci bez ukrywania się i jakoś żyje... Cud?

Vote up!
0
Vote down!
0
#143505

A gdzie tam przerażenie słychać?
To jest kategoryczny rozkaz,
przypominający egzekutorom,
że zabrania się okradania ofiar.
Któremu jak wiemy, nie wszyscy się podporządkowali.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143500

"Lecz widać wyraźnie, że zawiesia są blisko drzewa, co wskazywałoby na powieszenie ich na gałęzi. Nie ma natomiast zawiesi z daleka od drzew, więc nic nie wskazuje na zawieszenie ich na czymś innym niż drzewo."

______________________________________

Oczywiście są to wierutne kłamstwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143331

Ja cały czas o tym samym, a Ty doszukujesz się niekonsekwencji...

Coś wyjaśnić?

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143468

Persenik polecam...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#143217

http://www.i-apteka.pl/product-pol-339-PERSEN-x-40-drazetek.html
Rozumiem gościu, że wypróbowałeś?
Ale chyba nie zadziałał w oczekiwany sposób bo uciekłeś?
Dlaczego tedy Nam polecasz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#143227

Próbowałem, próbowałem. Dlatego polecam, to chyba oczywiste, nie? Widzę gościu logiki nie próbowałeś... A tak poza tym to grzeczniej proszę!

A dlaczego polecam? "Po co agent fsb machałby kamerą czy telefonem pokazując te zawiesia?" Po to, by ktoś napisał podobny tekst, to też oczywiste. Poniał?
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#143258

A niby co ja robię od samego początku? Studzę emocje... Persen to lek ziołowy na uspokojenie.
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#143299

Bardzo zgrabna teoria, tylko nie wyjaśnia dlaczego tajne służby nie brały pod uwagę zdjęć satelitarnych. Bo przecie Wania i Miszka mogli podejrzewać, że lot polskiej generalicji mógł być obserwowany, choćby przez Amerykanów?
Zamglenie, które oślepiło satelitę? Hmm.

A może ten samolot nadal jeszcze lata? W końcu miał jeszcze 10 ton paliwa.

Vote up!
0
Vote down!
0

Xall

#143237

- Twój Wania i Miszka mogli nie podejrzewać. Mogli wręcz wiedzieć, że tego dnia satelita amerykański nie będzie wykonywał zdjęć tego terenu, a czemu?.
Jak wszyscy stawiam hipotezę,że do tego celu mógł zostać wykorzystany "nasz" SCOR / Satelitarne Centrum Operacji Regionalnych/ dla hecy znajduje się w Komorowie.Ma dostęp /miało, w 2010r ogłoszono upadłość sic./ do... amerykańskich satelitów szpiegowskich.
- rozdzielenie delegacji / zasadniczy motyw/
- Rosjanie nawet się nie starali przygotować lotniska
- całe i gotowe ukierunkowanie przyczyny katastrofy
- cyrkowa ekwilibrystyka zaistniałej sytuacji/nie wdaję się w szczegóły/
- całkowita izolacja polskiego dochodzenia od dowodów
- masa niezgodnych szczegółów wykazywanych przez naszych kolegów
- totalna indolencja Tuska i jego dziwne wypowiedzi /sejm i nie tylko/
- pi-ar na zamulenie
- ostatnia decyzja o wycofaniu z eksploatacji Tu-154 . Nasi już wysłali zapytanie co z Tu-154 102. Czyżby chcieli go wraz z wrakiem Tu - 154 101 przekazać i pozostawić w Rosji?

Gdyby nie nasze dociekania mogliby spać spokojnie, a tak ?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#143262

Gdzie się sterowało amerykańskimi satelitami?    W Komorowie...

Jak się nazywa prezydent?    Komorowski...

Kto o tym donosi? dyskutant komar...

Wszystko się układa w logiczny ciąg. Jak u wróżki.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143269

"Tu-154m zużywa około 4,5-5,5 ton paliwa na godzinę lotu.
Polski Tu-154m miał ekonomiczne silniki."
http://ndb2010.wordpress.com/2010/06/20/cuda-paliwowe-i-rozpoznany-czy-nierozpozny-archiwum-x-czy-archiwum-lotow-polskich-sil-zbrojnych/
"lot polskiej generalicji mógł być obserwowany, choćby przez Amerykanów?"
A Amerykanie to prawdziwe cnoty zdaniem kolegi?
A jeżeli zrobili to razem z Rosjanami?
A satelita to rzadko który jest geostacjonarny i patrzy w jedno miejsce.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Orbita_geostacjonarna
0.02.795 - 0.05,060 bo satelita będzie o pół do dwunastej szanowny kolego

Vote up!
0
Vote down!
0
#143291

"W wersji w jakiej rozwinął ją Free Your Mind wydaje mi się bardzo prawdopodobna, nawet sądzę że jest prawdziwa.
W kontekście jej trzeba uznać że film 1.24. jest fałszywką rosyjskich służb. Przychylałem się do tego już wcześniej ostatnio jednak jestem coraz bardziej przekonany do tego że jest autentyczny. Jak to pogodzić?"
_______________________________________

Wersję FYMa obala widok pierwszego silnika jaki napotyka WIśneiwski, który (średnio) intensywnie paruje. Dobrze by było dla FYMa, gdyby baczniej przygladał się pewnym szczegółom a darował sobie biegunkę stop-klatkowa jaką przed chwilą przeczytałem w jego wpisach.

Co do samego filmu 1.24.
Zwracam uwagę, że taki mały filmik a rozjechał wszystko co było z nim sprzeczne. Przykłady?

Rozjechał raportu MAKu, gdyż pokazuje on, że trzy osoby przezyły, wbrew fundamentalnej tezie MAKu, że wszyscy zginęli od razu i na miejscu. Czyli raport MAKu ląduje w koszu.

Rozjechał naocznego(!) świadka WIśniewskiego, ktory zapewniał, że nagrywał material w 2-3 minuty po katastrofie: "bo ile mogło mi zając przebiegnięcie 400 metrów, szczególnie że większosc byla z górki". Zacytowałem z pamięci.
0! Taki mały filmik a udowodnił, że naoczny świadek kłamie w tak fundamentalnej i podstawowej sprawie. Pełna analogia z kłamstwem MAKu.
Skoro kłamie w takiej, to będzie kłamał w innych...

Rozjechał również Kreml z ich wersją katastrofy o 8.50 i przybyciu straży minute po upadku.

Stawiam dolary przeciw kasztanom, ze rozjedzie on wszystko i wszystkich co jest lub będzie niezgodne z jego zawartością.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143339

Przed Smoleńskiem było strasznie sporo wyjazdów i lotów, ciekawe czy jest inny podobny okres co do intensywności wyjazdów - Tusk: Smoleńsk 7.04 i Praga 9.04, Kaczyński - Wilno 8.04, Smoleńsk 10.04. To nosi wyraźne znamiona działania zgodnego z "w tłoku, po ciemoku". W tym jeszcze wizyta serwisu z Samary, a zapisów niet. Szło o nadpisanie czarnych skrzynek, zgranie ich jako materiał do późniejszego montażu taśmy ze Smoleńska?

Vote up!
0
Vote down!
0
#143850